Mrchožrout

Mrchožrout https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402591/bmid_mrchozrout-LFk-402591.jpg 4 486 179

Timothy Blake série

Pro fanoušky Dextera a Hannibala Lectera je tu další temný hrdina, který se vám dostane pod kůži! Cestou ze školy se ztratí čtrnáctiletý chlapec. Jeho zoufalá matka obdrží žádost o výkupné. Hodiny tikají a policie nemá žádná vodítka. Proto na scénu vstupuje Timothy Blake, konzultant FBI, který dokáže rozlousknout i neřešitelné hádanky, ale za svoje služby požaduje zvláštní odměnu. Za každý život, který zachrání, jeden vezme, aby ukojil hlad, který jen tak tak drží na uzdě. Tentokrát je ale únosce natolik prohnaný, že je na něj možná krátký i Blake. A navíc Blakovi v FBI přidělili zvláštní agentku, kterou by si měl v jejím vlastním zájmu držet dál od těla. Nehledě k tomu, že za žádnou cenu nesmí dopustit, aby někdo odhalil jeho strašlivé tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Hangman , 2018

RADOST
22.05.2019 4 z 5

Nadějná nová série s neobvyklým hlavním hrdinou. Svou jinakostí, tím, že je obětí svého těla a své přirozenosti, se nám zdá odpudivým, politování hodným i sympatickým zároveň. Je to zajímavě rozdáno, těším se na další díl.

Ceeca
16.05.2019 5 z 5

Po dlouhé době kniha, která s mi líbila, příběh bavil, hlavní hrdina mě zaujal :D kanibal s policií dobrý námět. Kniha čtivá, příběh hezky plyne, závěr překvapivej

Sudin
15.05.2019 4 z 5

Dávám hvězdu na víc za originálního hlavního "hrdinu", ale jinak mi příběh přišel takový průměrný. Wow efekt se u mně nekonal. Možná z toho bude v budoucnu úspěšný seriál.

Lenama18
15.05.2019 5 z 5

Wow tak tohle byla fakt jízda, super čtení, zápletka a nakonec odhaleni vraha prostě přesně to co od dobrých detektivek chcete. Za mě knížka ani nechutná nebyla neboť ten kdo četl Chrise Cartera už je zvyklý na horší věci. Doporučuji, dávám 5 hvězd a těším se na pokračování.

Ticiana
14.05.2019 5 z 5

Kniha plyne hodně rychle. Je sice ujeta ale je to něco, co se aspon nejak vymyká detektivkam. Líbilo se mi, jak autor zpracoval i Blakovu minulost bez toho, aby to bylo rušivé. Jsem zvedava na druhy dil.

astra3
12.05.2019 5 z 5

Četlo se to překvapivě dobře. Doporučuji jen pro silné nátury. Bude další díl?

Léňa2510
11.05.2019 4 z 5

Naprosto super...Velmi som sa toho obavala, kedže som sa dozvedela čo je on zač, ale da sa to zvladnut :D ...
za mna super kniha

Ajuszka
06.05.2019 5 z 5

Ale joo,tohle bylo dobré. Teda,vlastně nechutné. Některé popsané situace jsou opravdu pro silné nátury.Příběh se na můj vkus trošku táhnul,ale na kráse mu to neubralo. Závěr překvapivý a tak to mám ráda

andrea4053
05.05.2019 5 z 5

Tak toto sa podarilo. Zabavna a nechutna zaroven. Kludne by mohla byt detailnejsia, ale to je len moj nazor a knihe nic nechyba. Zaver ma pobavil a dufam v pokracovanie. Hlavneho "hrdinu" pribehu som si dokonca oblubila. Za mna super :)

Alexxxka
04.05.2019 5 z 5

Vážně pecka! Timothy Blake - nechutně skvělý. Antihrdina a klaďous zároveň... Originální, svižné, místami opravdu nechutné, výborně napsané - člověka mrazí, zvedá se mu občas žaludek... Přesto všechno jsem hlavní postavě fandila. Líbilo se mi, že konec byl takový jak kolikrát život sám. Nevyhrálo ani dobro ani zlo... Ale je tam otevřený konec pro novou knihu a budu moc ráda až se s Timothym opět potkám. Ale jen v knize! V opravdovém životě ho potkat rozhodně nechci :-D DOPORUČUJI!!!

rajcatko
30.04.2019 5 z 5

Musím dát plný počet bodů za originalitu, s takovým hrdinou jsem se dosud nesetkala, ale skloubit takhle nechutné téma s humorem, to už chce hodně talentu. Jako zdravotní sestře mi pacienti přinesli mnohé, amputované ucho v sáčku, psem odkousnutý a ohlodaný ret, klubko vyhřezlých střev z prasklé operační rány. Snad jen díky této cenné průpravě jsem knihu neodložila, jako jiní čtenáři. Možná jsem mírně zvrácená, ale já se u ní dokonce bavila. Takže doporučuji, ale jen na vlastní nebezpečí!

Pípasek
29.04.2019 5 z 5

Jen pro silné povahy, citlivkám zásadně nedoporučuji

mysterygirl
28.04.2019

Nebudu hodnotit,v pulce jsem odložila,a ani me nezajima jak to dopadne, fakt se neminim pozvracet.

kneslova
23.04.2019 4 z 5

Velice čtivá kniha se zcela netypickou postavou vyšetřovatele.

Peetullka
21.04.2019 5 z 5

Nechutné, akční, děj promyšlený.
Každá kapitola začínající hádankou mě moc bavila.

Dela111
18.04.2019 5 z 5

Mrchožrout je výborný thriller, zároveň ovšem hodně nechutný. Děj je velmi dobře promyšlený, bohatý, plný zvratů. Rozuzlení je překvapivé, i když já tohle řešení moc ráda nemám.
Bavilo mě, že každá kapitola začíná hádankou. Hlavní postava je na ně totiž expert. A tady musím říct, že anotace nepřehání - Timothy Blake je skutečně kombinace Lectera a Dextera, přičemž Dexter proti němu působí jako drahoušek (pro pořádek - Dextera mám oblíbeného).
Timothy Blake je hodně zvláštní hlavní postava. Život se s ním nemazlil - vyrůstal v dětském domově, tři roky žil na ulici, je malé postavy, vyhublý, jezdí kradeným autem, nemá mobil, spolubydlící je drogový dealer, zpravidla nemá ani na jídlo (ale on už se nějak uživí...), vzdělání si nemohl dovolit, ale přesto je svým způsobem geniální a to právě v luštění hádanek a řešení záhad. Hodně mě bavil jeho ryzí černý humor.
Hodnotila bych na 90 %, za svižný děj a hádanky zaokrouhlím nahoru. Vy, kteří máte pevné nervy a především odolný žaludek, s chutí do toho ;-).

Babouš
18.04.2019 5 z 5

Mrchožroutovi jsem původně přistupoval skepticky, protože Dexter ani Mlčení jehňátek nepatří zrovna mezi moje topky. Všechny moje pochyby ale vzaly za své, když na scénu vešel Timothy Blake, amatérský detektiv, který se umí vžít i do těch nejzvrácenějších zločinců. Asi proto, že sám je kanibal. Takže v knize sledujete, jak tenhle sympaťák ve dne loví padouchy a po nocích je porcuje na svůj zítřejší oběd... Svižně a chytře napsáno a body navíc za toho antihrdinu, doporučuju, máte-li svoje steaky rádi rare.

klaraj093
14.04.2019 5 z 5

Dubnová novinka.. Nebylo to vůbec špatné.. Dala bych tak 8/10.. Četlo se to celkem rychle a s každou stránkou mě zajímalo co se bude dít dál.. Kdo má rád Dextera, nebo Hannibala Lectera to může zkusit.

ptavichripkaa
13.04.2019 5 z 5

Za mě moc povedená detektivka. Hltala jsem každé slovo.

thrillery FBI kanibalismus

Jack Heath