Mrchožrout

Mrchožrout https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402591/bmid_mrchozrout-LFk-402591.jpg 4 486 179

Timothy Blake série

Pro fanoušky Dextera a Hannibala Lectera je tu další temný hrdina, který se vám dostane pod kůži! Cestou ze školy se ztratí čtrnáctiletý chlapec. Jeho zoufalá matka obdrží žádost o výkupné. Hodiny tikají a policie nemá žádná vodítka. Proto na scénu vstupuje Timothy Blake, konzultant FBI, který dokáže rozlousknout i neřešitelné hádanky, ale za svoje služby požaduje zvláštní odměnu. Za každý život, který zachrání, jeden vezme, aby ukojil hlad, který jen tak tak drží na uzdě. Tentokrát je ale únosce natolik prohnaný, že je na něj možná krátký i Blake. A navíc Blakovi v FBI přidělili zvláštní agentku, kterou by si měl v jejím vlastním zájmu držet dál od těla. Nehledě k tomu, že za žádnou cenu nesmí dopustit, aby někdo odhalil jeho strašlivé tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Hangman , 2018

monishek
22.07.2019 5 z 5

Me knizka bavila. Pribeh byl zajimavy, napinavy. Cetla jsem stranku po strance a byla jsem zvedava, jak to dopadne. Skutecneho pachatele jsem neodhadla a byla jsem prekvapena, kdo to tedy je. Hlavni hrdina se mi libil. Oblibila jsem si i Thistleovou, skoda, ze to nedali dohromady. Kazdopadne jsem rada, jak knizka skoncila. Precteno za 1 den. Doporucuji

rodak
21.07.2019 5 z 5

Taková známá zápletka a vyústění,ale příběh zvedá velmi sympatický hrdina.Nemůžete ho nemít rádi,ikdyž nesouhlasíte s tím co dělá.

Gustik5
16.07.2019 4 z 5

Tento titul je pro mne příjemným překvapením. Už dávno jsem se naučil brát pochvalná přirovnání na obálkách knih tak trochu s rezervou. Tady ovšem nelžou. Timothy si s Dexterem ani Hannibalem nezadá. Je jim podobný, přitom je ale i dost svůj a vzdor tomu, že je místy pln klasických žánrových klišé, je i nabitý těžko předvídatelnými zvraty a především duem hlavních postav, u kterých vás prostě zajímá, jak to s nimi bude dál. Je tu patrný značný vývoj u obou, ale nebudu prozrazovat, o jakou další postavu se v knize jedná.

Snad jen dodám, že značnou roli v příběhu hraje také Timothyho minulost, jež do značné míry formovala, co se z něj stalo. Je tak pravděpodobně zaděláno na dva budoucí velké rivaly na dvou stranách zákona. Toto dílo bych doporučil každému, kdo si chce přečíst netradiční drsný thriller s kriminální zápletkou, podobný zde několikrát vzpomínanému hrdinovi Jeffa Lindsaye. Po tom, jak byl první díl utnut, se to může vrtnout prakticky jakýmkoli směrem. Nu a co říci závěrem? Snad jen že tohle dílo bych skutečně rád viděl ve formě seriálu. Stálo by to za to…

Marluksa
16.07.2019 3 z 5

????Tak tohle rozhodně není má krevní skupina. Přijde mi to jako remix dvou dimenzí. Jedna "skoro upírská" a druhá, kombinace něčeho nepojmenovatelného, co nejde dohromady. Čekala jsem úplně něco jiného. Vyloženě jsem se do čtení nutila, a to už od první zmínky o kanibalistických choutkách hlavního hrdiny. Je to takový "zvláštní druh knihy" na který musíte mít náladu. Ani autorův styl ve mně nezanechal "pocit dokonalého rukopisu". Těžce uvěřitelné a mnohdy až stupidně naivní. Tak trochu chaotické a hlavně nic, co bych chtěla někdy znovu číst. Mrchožrout mi prostě vůbec nesedl. Nemůžu s čistým svědomím doporučit, takové dílo vás musí nalákat samo. Buď a nebo.

monika0356
14.07.2019 4 z 5

Trosku jiny salek caje, ale za me celkem originalni napad. Cekala jsem ale, ze se zactu a nebudu chtit prestat, ale nestalo se tak :)

cathyblack
14.07.2019 4 z 5

Sotva třiatřicetilety JackHeath mi dnes naporcoval na cestu dom knizku mrchozrout. Hlavni hrdina, jemuz do mrazaku lepsi nedivat se, se zrodil z krve stejne tak, jako oba dva zaporni klaďasove, ktere zminuji z nakladatelstvi na prebalu knihy pro lepsi prodejnost (kvuli tem dvema jmenum jsem knihu koupila i ja), nicmene je trosku jiny, neotrele novy. Žere mrchy. Za jednu zachranenou obet, zada si krvavy obed. Nepodoba se ani Lecterovi (postrada jeho kulturni auru), narozdil od jeho kucharskeho velicenstva kanibalu si totiz Timothy Blake, velmi inteligentni konzultant FBI se zalibou v hadankach a hlavolamech, na vasem brzliku pochutna hezky zasyrova. A vasi holeni kost ohloda jen za predpokladu, ze bude mit teplotu 36.5°C. A nepodoba se vlastne ani komicky desivemu Dexterovi, ne jen proto, ze vyrovnat se vypravecskemu stylu Jeffa Lindsayho, to jen tak nekdo nedokaze, hlavne spis proto, ze tento hrdina svou veceri nelovi pod zastitou noci jako Dexter, neridi se zadnymi pravidly, spise si obet(d) zlocince, nechava podavat vezenskou sluzbou pripravenou temer k zakousnuti. Kazdopadne to byla misty sranda, napinavy to bylo tak akorat na knizku rozsahu necelych 300 stranek a hlavni hrdina byl i pres sve neupravene vzezreni, minimalni pocet obleceni, zalibu ve slane kave, krvavy zapach z ust a podivne chovani velmi sympatický. Vlastne je tak sympatický jak jen kanibal, muze byt. A ikdyz se vam z hrdla misty behem cteni vydrasa uprimne BLE, pozitek ze cteni vam to nesnizi. Nechci prozrazovat vice z pribehu,.. ale melo to cely hlavu a patu, narozdil od nove se rodicich radoby thrilleru, jejichz autori snazi se (mnohdy na ukor pribehu) za kazdou cenu šokovat. Za me 4 hvězdičky z 5. A tesim se na dalsi díly ???? zajimavost: knize dali sanci v Allen and Unwin, tedy ve stejnem nakladatelstvi, ktere dalo sanci i Tolkienovi

Krisařka
12.07.2019 2 z 5

Musím přiznat, že na takovou knihu asi prostě musí být nálada. Nápad ok, popravdě i když má hlavní postava slabost pro,, maso"vzbuzoval ve mně spíše sympatie, přesto jsem pokaždé měla problém se začíst.

Knižní střípky
10.07.2019 4 z 5

Přiznám se, že kdyby mi někdo řekl, že je možné si oblíbit hlavního hrdinu, který jest kanibalem, asi bych si poklepala na čelo. Ovšem musím uznat, že se to skoro stalo. Kdyby autor z Timothyho neudělal takového odpudivého lůzra, měla bych ho asi fakt ráda.
Tato kniha byla díky Timothyho stravovacím návykům hodně drsným šálkem kávy a přiznám se, že při některých popiseCH Timothyho hostin se mi houpal žaludek a to ho mám hodně odolný.
Ale bylo to prostě skvělé. Neotřelé, drsné, originální a vtipné. Doporučuji všem, co se nebojí jít i do poněkud drsnějších záležitostí.

MK36
03.07.2019

Kniha se četla výborně. Sympatie k Blakeovi jsem si nezískala hned, celou dobu jsem si říkala, jak je odporný, ale na konci mě překvapilo, jak moc mě potěšila nabídka, kterou dostal... Takže jsem si k němu nějaké sympatie asi vytvořila a těším se na pokračování.

Verousek
02.07.2019 5 z 5

Výborná kniha, co jiného ještě dodat... Čte se velmi pěkně. Hlavní postava ve mně vyvolává stejný dojem jako Sherlock Holmes - perfektní! Samozřejmě až na to ohryzávání kostí. Těším se na další díl.

Hella
29.06.2019 4 z 5

Nečekaně vtipné úvahy hlavního, trochu pravda zvláštního, hrdiny. Moc se mi to líbilo, jen bych si pro příště přála, aby to zároveň nebyl takový lúzr bez dolaru v kapse. Takhle to není až tak věrohodné.

Anette99
29.06.2019 5 z 5

Na Mrchožrouta jsem se těšila,mam tenhle typ knih ráda. Konečně jsem se k němu v týdnu dostala a jsem nadšená. Velice zajímavá zápletka, a hlavní hrdina je sympaťák i přes svoji zvláštní "zálibu". Navíc se knížka čte dobře a rychle. Doporučuju

Balthazar
26.06.2019 4 z 5

Tato kniha mě velmi bavila, dle reklam jsem čekala trochu větší brutalitku,

tulip131
25.06.2019 3 z 5

Bohužel jsem očekávala víc krvelačnosti, víc důkladných popisu, brutálnosti, zdálo se mi to trochu suché. Kniha má však skvělý nápad, škoda, že ho autor víc nepropracoval. Rozhodně plus, že je svým způsobem Blake zaporák. A překvapením, je konzultantem FBI za kus žvance, koho odhalil z únosů, vraždy, jak bylo vše zameteno. Dobrý nápad byl i v tom, co vlastně zapříčinilo Blakeovuv kanibalismus, další jeho osud, dávná shledání.

pupopony
24.06.2019 5 z 5

Dlouho jsem se tak nebavil u knihy.

Erlif
18.06.2019 3 z 5

Kniha má opravdu velmi nevšedního konzultanta FBI, to se nedá upřít. Vše se točí hlavně kolem něj, o vrahovi/padouchovi tu není nic. Nic čeho by se člověk mohl chytit, aby opravdu pochopil jeho jednání, nic z jeho pohledu. To mi v knize opravdu chybělo. Těžké napsat recenzi, aby člověk nespoileroval. Ono pak na konci vše dá smysl, dokonce mi "to" i došlo, ale přijde mi, že tato kniha má opravdu nevyužitý potenciál, přitom je to velká škoda. Autor asi sázel spíše na nechutnost místo, aby připravil kvalitní thriller. Byť děj krapet i zamotal, tak si úplně nejsem jistá, jestli se mi kniha líbila, rozhodně nebude patřit mezi ty, ke kterým se budu vracet.

Hell_Rihova
14.06.2019 4 z 5

Po dlouhé době jsem četla knihu, která i pro mě byla v některých místech docela drsná, kdy jsem se pozastavila a říkala jsem si, jak tohle autor může vymyslet. Ale jo, k tomu příběhu mi to dost sedělo, užila jsem si ho, i když jsem se ze začátku musela začíst. Nakonec se z toho vyklubal docela dobrá thriller, kdy jsem do poslední chvíle napjatě čekala jak to dopadne. Doporučuji všem, kteří mají rádi drsnější příběhy, protože přesně tohle knížka nabízí.

Termina
09.06.2019 3 z 5

Musím uznat že jsem byla příjemně překvapená hlavním hrdinou který dost vybočuje profilům klasických vyšetřovatelů a za to tedy dávám autorovi plusové bodíky.
Dalším obsahem jsem se lehce a svižně pročetla. Kniha byla zábavou na pár hodin.
Pokračování si ráda přečtu. Dík :)

jeani001
03.06.2019 5 z 5

Páni!!! Tohle byla fakt jízda!
Takhle protikladné pocity jsem snad z hlavního hrdiny ještě nikdy neměla, na jednu stranu mě fascinoval, obdivovala jsem jeho genialitu a schopnosti, navíc byl sympaťák, ale na druhou stranu se mi hnusil, děsil mě, ale bylo mi ho vlastně i líto, každopádně potkat bych se s ním fakt nechtěla.
Doporučuji všem silnějším povahám!

Zumina
27.05.2019 5 z 5

Kniha byla napínavá od začátku do konce a místy je opravdu nechutná a tím se liší od ostatních thrillerů. Určitě vřele doporučuji.

thrillery FBI kanibalismus

Jack Heath