Noční pták

NEJDĚSIVĚJŠÍ VZPOMÍNKY JSOU TY, KTERÉ SI NEPAMATUJEŠ. Sanfranciský detektiv Frost Easton nevěří v náhody. Sebevražda dvou žen v šíleném záchvatu, jedné skokem z mostu, druhé kulkou na svatbě přítelkyně, musí mít něco společného. Stopy ho zavedou k Frankie Steinové, psychiatričce, která oběma zemřelým vymazala z paměti události, jež v nich vyvolávaly panické stavy. Frankie zná leckterá tajemství svých pacientů. Smí je však Frostovi vyzradit, aby ochránila jejich životy? Pak se jí ozve někdo, kdo si říká Noční pták. Kdo toho o obou případech ví až mnoho. A zná i Frankiina tajemství – a Frostovy noční můry… Brian Freeman je zkušený autor více než tuctu psychothrillerů, jeho knihy vycházejí ve 20 jazycích a 46 zemích. Noční pták je úvodním dílem série případů Frosta Eastona....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/366578/nocni-ptak-LaU-366578.jpg 4.2130

Frost Easton (1.)

The Night Bird (2017)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Erlif
dnes

Do knížky jsem se začetla, byla čtivá, nechybělo napětí... Jestli se ke knížce ještě někdy s chutí vrátím, to nejspíš ne...
Proč jen 4/5 ? Asi jen kvůli závěru, který nepřekvapil, ani jeden ze dvou závěrů :-) A kniha mohla gradovat daleko zajímavěji... Konec mi přišel ochuzen a až moc zrychlen... Škoda

Dumicek

Musím tuto knihu hodnotit pravdu kladně. Skvělé čtení, které vás opravdu chytne a nepustí. Téma manipulace s pamětí je hodně zajímavá a můžu říct, že opravdu bych nechtěla,aby se mi někdo hrabal v hlavě..Hodně jsem i nad tím přemýšlela zda opravdu si mozek určité vzpomínky upraví a asi to tak opravdu je, ale tady to bylo pekelné a to s nimi prováděl..no tu hrůzu si nedokážu ani představit. Hlavní vyšetřovatel Frost se mi opravdu zamlouval a ještě více jeho zvláštní spojení s kočkou :) vše bylo skvěle propletené a vše do sebe zapadalo. Postupné odhalování mě opravdu nadchlo a opravdu se těším na další knihu autora

jiri77

Velmi čtivá kniha ,která jen tak nepustí. Námět zajímavý ,i když se mi chvílemi zdál až nereálný. Rozhoně mě kniha bavila a splnila mé očekávání. Pokud vyjde další díl ,rád si ho přečtu.

shay

Tohle je snad jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. Napínavá od začátku až do konce a čte se opravdu dobře. Doporučuji.

Petule.k93

Knížka se mi líbila. Námět byl zajímavý. Nechtěla bych, aby se mi někdo hrabal v hlavě. Až na samém konci příběhu mi došlo, kdo za tím vším je. Postava Frankie mi přišla až hodně odtažitá a ponořená do své osoby. Nesáhnete vedle, pokud si knihu přečtete.

veveronka

Vraha jsem neodhalila dřív,jen ten konec,když si doktorka vzpomněla na minulost,tak jsem od ní čekala větší reakci,než předvedla

bajinecka

Nicmoc. Opet jsem se v edici Svetovy bestseller splatla:-/
Nijaky hlavni vysetroval, nesympaticka psychiatricka, nenapinavy dej, ne extra ctive...
Dalsi dily cist nebudu.

jasmína

Kniha se mi líbila, jak jsem začala číst, věděla jsem, že se od ní neodtrhnu a budu číst do samého konce, ale trošku jsem některé věci tušila, ne samozřejmě všechny a některé události na mě byly možná i trošku překombinované, ale za přečtení stojí, určitě nelituju.

Dani25

Dobrá detektívka, tipovala som niekoho iného ako vraha. :) A ja by som si urcite nechcela dať vymazať spomienky, ani tie negatívne.

roman9276

Konečně! Konečně se mi dostal po dlooooohý době do ruky psychologickej thriller, kterej za něco stojí. Začetl jsem se dost rychle a prakticky jsem se nemohl od knížky odtrhnout a během chvíle jsem měl dočteno. Detektiv Frost je takovej tydýt, a díky němu to bylo trochu jak na horský dráze, ale u některejch pasáží jsem ani nedejchal. Samozřejmě můj tip na vraha byl od začátku blbě :D

JitkaHambi

Úžasná kniha!Od půlky jsem se nedokázala odtrhnout a přečetla jsem ji naráz.A konec jsem teda nečekala, byla jsem přesvědčená o někom jiném.

PetK

Knížku jsem si vybrala kvůli tématu měnění/mazání vzpomínek, protože se mi moc líbila kniha Všechno není zapomenuto s podobným tématem. Což v podstatě odpovídalo a přinutilo mě to uvažovat nad etickými otázkami takového zákroku, pokud by se jednou stal skutečností, a nad všemi jeho klady a zápory. Ale jinak to byla detektivka docela průměrná. Nenadchne, neurazí.

Verr644

Kniha mě moc nezaujala, více jsem byla nadšená z předchozí knížky Zkaženost.

happy-smile

Zajímavá knížka, bylo to zase něco nového. Detektiv, co si tyká se svědky a podezřelými. Autorův styl se mi docela líbil, kniha se četla dobře. Není to z těch detektivek, kde se člověk chce hned vrhnout na další díl, ale i tak příjemné počtení. Jsem zvědavá na další díly.

petrarka72

Pozornost zaměřená na vzpomínky a paměť v thrilleru - dobře. Napětí budováno nenápadně, konec předvídatelný - četlo se příjemně, ale příběh si pamatovat nebudu. Nemám proč.

hana9285

Krásná a velmi čtivá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Doporučuji.

Plaknel

Kniha se mi moc líbila, konec jsem odhadla.

kytarka

Spustí se píseň a vaše paměť se přeprogramuje na vaší nejhorší vzpomínku. Kdo za tím stojí? Tomu všemu přijde na kloub detektiv Frost. Velmi čtivě napsaná kniha. Četla jsem s velkým zájmem od začátku do konce. Musím však podotknout, že taková hra se vzpomínkami co se odehrává v knize, je zřejmě nepravděpodobná, i když kdo ví...?

JajaCZ

S touto knihou to bolo ako na horskej dráhe. V jednej chvíli ma bavila, v druhej nie, ku koncu zase áno. Pred finále som bola z nej sklamaná a hovorila som si, že takto priamočiaro sa snáď nemôže skončiť a ono nás na konci ešte čakalo skryté prekvapenie, ktoré zase knihu pozdvihlo na vyššiu úroveň. Sícee dej nebol uveriteľný, ale v ktorej knihe je? Konečné hodnotenie je pozitívne, ale to striedanie zaujímavých pasáži s tými nudnejšími, má za následok moje priemerné hodnotenie. Rozhodne si ale kniha zaslúži pozornosť :)

Lokina

Další kniha z edice světový bestseller a já si to prostě musela přečíst, abych si udělala vlastní názor, jestli kniha stojí za to.
Co se musí autorovi nechat, je, jak dokázal napínavě, uvěřitelně a čtivě napsat vypjaté a temné pasáže, jako by se mi před očima míhal nějaký film. Také se mi líbil nápad s manipulací s lidskou myslí, i když to mírně bylo přitažené za vlasy.
Detektiv Frost Easton jako hlavní hrdina mě nijak nezaujal, k indiciím většinou přišel jak slepý k houslím a jeho charakter byl takový nemastný, neslaný, ale uvidíme, jak se vybarví v dalším díle. Jako milovnice koček jsem si samozřejmě oblíbila Shacka :-)
Konec vygradoval v šokující závěr, který měl každého ohromit, já po půlce knihy jsem přišla na to, kdo to dělal, takže takové překvapení to zase nebylo.
Celkově se mi kniha líbila i přes nějaké výtky a byla něčím zajímavá :-)

mikika

celkem dobrý, ale těch zvratů už bylo trochu moc. myslíte si, že už je konec, a pak najednou šok! tohle je jinak! tamto je taky úplně jinak! a navíc jste úplně vedle v tomhletom! připadala jsem si pak jak úplnej trouba...

Tulicek404

Čekala jsem od knihy více, dlouho jsem se nemohla začíst, až tak v druhé půlce knížky začal být děj zajímavý. Jinak trochu nereálný příběh, ale zase trochu něco jiného :-)

alibaba72

Ach jo. Jak já se těšil... Pro mě průměr. Nic moc se neděje, vůbec jsem nebyl napnutý, nebál jsem se a přitom to téma je mimořádně zajímavé. A upřímně, to rozuzlení? Já tomu tak nějak nevěřil, že by to bylo možné. No prostě průměr.

PaniJani

Skvělá kniha. Upoutala mě vlastně už skoro od první stránky. Je napsána hezky, čtivě. Jen ten konec mi připadal takový obyčejný, žádné velké wau, v hlavě jsem měla trošku jiný tip na konec. Za přečtení ale rozhodně stojí a jelikož je tohle první díl série, určitě půjdu i do další knihy :-)

Jittush

Po dlouhé době opět dobrý příběh. Mám ráda psychologii a v tomhle byla jako bonus hypnóza. Pro mě dobrá kniha, přečteno za necelých 24 hodin. Detektiv mi nevadil, nebyl zase tak důležitá postava :)

veronika5879

Zajímavý nápad, čtivé, ale nic výjimečného. Za mě spíš průměr. Chyběla mi akce, hlavní hrdina, ač policista, vlastně nic nevypátral, všechno za něj vyřešila psycholožka, která je nemastná, neslaná a která mi nebyla vůbec sympatická. Celkově mi policie v této detektivce přišla až neuvěřitelně neschopná až primitivní. Nejvíc jsem si oblíbila Lucy a Shacka. Líbil by se mi pár Lucy a Frost. Vraha jsem tipovala od začátku úplně jinak, takže plus za to, že mě autor překvapil, nicméně mi konec a rozuzlení přišlo vlažné, nijaké a už vůbec ne šokující a překvapivé. Až jsem měla pocit, že si autor na poslední chvíli rozmyslel koho odhalí jako vraha. Čekala jsem od této knihy víc, než jen hezkou obálku.

mulder

První polovina knihy mě bavila více než druhá, tam už jsem se začal trochu trápit až mi to bylo líto. Něco se mi na knize hodně líbilo, něco mi dost vadilo, zatím to neumím pojmenovat, asi to chce čas.

pettrass

Dlouho jsem přemýšlela, jak knihu hodnotit a co bych o ní chtěla napsat. Čím déle nad tím přemýšlím, tím víc jsem rozpolcená. Na jedné straně se mi kniha líbila, byla čtivá a pro mě zajímavá. Na straně druhé příběhu něco chybělo - hlavně závěrečné rozuzlení mě docela zklamalo, čekala jsem něco víc šokujícího, originálnějšího (nechci psát více, ať nespoileruju :-)), ale to já čekám vždy :-). Jsem náročná.
Téma manipulace s lidskými vzpomínkami, jejich smazání a pak nahrazení vzpomínkami lepšími mělo velký potenciál, který se podle mě v knize dal využít lépe. Od začátku bylo jasné, že celý příběh se bude točit kolem toho, jak snadné jde takovou manipulaci s lidskou myslí využít a zneužít. Ústřední dvojice byla zajímavá a jejich vztah a interakce úplně jiné než jsem očekávala, ale byla jsem za to ráda. Celkově se mi příběh líbil, vyděsil mě a znovu oživil to, čeho se já bojím nejvíce - že někdo bude manipulovat s mou myslí.

milunka21

Moje první kniha od autora a je skvělá. Těším se na pokračování. A ta historka s kocourem bombová. :-D

alzbeta4340

Není úplně běžné, aby se autorovi podařilo stvořit tak sympatického detektiva jako je Frost Easton. Právě proto je mi až líto, že mě kniha víc nechytla. Zápletka se ztrátou paměti a změnami vzpomínek mě prostě nebavila tak, abych si Nočního ptáka dobře užila. Myslím, že na knihu budou hodně různé čtenářské názory.