Noční pták

kniha od:

Noční pták https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366578/bmid_nocni-ptak-LaU-366578.jpg 4.2 929

Frost Easton série

1. díl >

NEJDĚSIVĚJŠÍ VZPOMÍNKY JSOU TY, KTERÉ SI NEPAMATUJEŠ. Sanfranciský detektiv Frost Easton nevěří v náhody. Sebevražda dvou žen v šíleném záchvatu, jedné skokem z mostu, druhé kulkou na svatbě přítelkyně, musí mít něco společného. Stopy ho zavedou k Frankie Steinové, psychiatričce, která oběma zemřelým vymazala z paměti události, jež v nich vyvolávaly panické stavy. Frankie zná leckterá tajemství svých pacientů. Smí je však Frostovi vyzradit, aby ochránila jejich životy? Pak se jí ozve někdo, kdo si říká Noční pták. Kdo toho o obou případech ví až mnoho. A zná i Frankiina tajemství – a Frostovy noční můry… Brian Freeman je zkušený autor více než tuctu psychothrillerů, jeho knihy vycházejí ve 20 jazycích a 46 zemích. Noční pták je úvodním dílem série případů Frosta Eastona.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Night Bird , 2017


více info...

Komentáře (293)

Komentáře 293 Recenze 5

matogeminimato
matogeminimato
22.11.2023 4 z 5

Ked niekoľko žien po nervovom kolapse spácha samovraždu,detektív Frost Easton zistí, že všetky boli pacientkami renomovanej psychiatričky Francescy Steinovej, ktorá pomocou terapie,, vymazáva" pacientom traumatické spomienky..... Rozmýšľal som, či by som chcel,, vymazať " niečo zlé, čo sa mi v živote stalo.... Odpoveď bola jasná - NIE. Myslím, že k nášmu životu patria aj tie zlé spomienky, pretože vďaka nim môžeme iným veciam predísť, alebo ich lepšie zvládnuť

sun.from.ibiza
sun.from.ibiza
08.10.2023 4 z 5

Nejvíce sympatická postava z celé knihy byl Shack.. no dobře, jeho páníček taky nebyl špatný, ale to, jak případ vyšetřoval na mě působilo zvláštně. Jakoby to vlastně ani nebyl vyšetřovatel.
Vrah byl skvělý, moc se mi “líbilo, jakým způsobem vraždy prováděl.
Frankie mě příliš nebavila, přistihla jsem se, že sem tam pár vět přeskočím, abych se dostala k další části.


SPOILER


Na sestře a manželovi mi celou dobu něco nesedělo, dokonce jsem chvíli zvažovala, jestli vrahem není jeden z nich. Vlastně jsem měla pravdu, ale ne tak, jak jsem si představovala.


KONEC SPOILERU


Váhala jsem, zda dát tři, nebo čtyři hvězdy a nakonec jsem se přiklonila k té vyšší, konec gradoval a bylo to zábavné.


kokrokr
kokrokr
27.09.2023 2 z 5

Nelogické jednání hlavních postav mě silně iritovalo a ten bláznivý námět s ovládáním mysli a záměnou vrahů tomu taky nepřidal. Místo kvalitní propracované krimi jsem dostal jen další podřadný román s hloupou romanticko-psychologickou zápletkou, kterou se teď po dočtení pokusím rychle vymazat z paměti zase já.

Any26
Any26
29.08.2023 4 z 5

Knížka mě bohužel trochu zklamala. Docela jsem se na ni těšila a ve finále mi tam "něco" scházelo. Téma, napětí, rozuzlení, postavy, San Francisco...-- se vším jsem byla spokojena, ale nemůžu se zbavit dojmu, že to nebylo úplně top, co jsem chtěla/čekala. Ale jinak to bylo zajímavý a určitě si vyhledám i další díly. Každopádně to bude série, kterou doma v knihovně mít nemusím.
(3,5 hvězdičky)

MiJant
MiJant
01.08.2023 4 z 5

Po viacerých doporučení som siahol po tejto knižke, tak trochu mimo môjho žánru, i keď v poslednej dobe sa mi začínajú krimi, detektívky čoraz viac páčiť. Dej je napínavý, pri konci sa dejú zvraty, tak ako to pri zamotaných prípadoch má byť. Vystupujú tu sympatické postavy, ktoré si viem veľmi živo predstaviť aj vo filme, keby ho chcel niekto vyrobiť.

marierachel
marierachel
27.06.2023 5 z 5

Byla jsem nadšená. Napětí se dalo krájet. Doporučila bych lidem, kteří mají stejně jako já rádi lehké mrazení v zádech a zároveň podprůměrnou schopnost snášet knižní nebo filmový stres z nebezpečí. :) Vždycky pak nevím, na co si můžu troufnout. Noční pták byl na horní hranici toho, co v tomto ohledu snesu, ale ještě jsem to zvládla. Tím byl pro mě nesmírně zábavný.

lucisek5056
lucisek5056
05.06.2023 5 z 5

Opět další skvělá knížka od Pana Freemena.Za mbě super..

INCOGNITOREADER
INCOGNITOREADER
02.06.2023 3 z 5

Pro mě se jedná o poměrně už dost uleželý ležák :-)
Nějak jsem se ke knize nemohl dostat. Jedná se o detektivku, kde bohužel to hlavní kouzlo a to odhalování pachatele tak nějak vyznívá do ztracena, protože není co odhalovat. Závěr je čtenáři detektivek naprosto jasný a tak jde jen o to se k němu dostat. Děj vás bude nebo nebude bavit v závislosti na tom, jestli přistoupíte na myšlenku, že se dají vzpomínky změnit nebo vymazat. Pokud jste od přírody skeptik tak to asi nebude úplně kniha pro vás.
Hlavní vyšetřovatel se zdá sympatický, i když jeho metody a způsob vyšetřování je dost zvláštní.

J0hn
J0hn
13.05.2023 3 z 5

Námět zajímavý, ale zpracování trochu pokulhávalo. Při vyšetřování prakticky nedošlo na klasickou policejní práci a vzhledem k tomu, že hlavní "vyšetřovatel" je dost nudná postava, tak to nebylo ono. A k tomu druhá hlavní postava psycholožky byla vysloveně nesympatická. Tak jak byla v knize popsána na mě působila jako arogantní "vědkyně", ale její činy a způsob uvažování svědčili spíš o tom, že rozumu moc nepobrala.
Posloucháno jako audiokniha, ale to tentokrát knize moc nepřidalo. Vasil Fridrich tu odvádí sice bezchybnou, ale zase ničím výjimečnou práci. A hlas Jany Strykové mi psycholožku zprotivil možná víc než kdybych knihu jen četl.
Přes kritiku nechávám 3 hvězdy, protože námět vysloveně zaujal a kniha se nechala vydržet až do konce.

kalache
kalache
24.04.2023 4 z 5

...každý by měl mít svého psychologa,jinak je život nuda ...

čef
čef
03.03.2023 4 z 5

Velmi dobře napsaný psychothriller. Román z prostředí psychologických a hypnotických hrátek je ale v konečném důsledku pro mne hodně neuvěřitelný. Přesofistikovaný vrah hledá pomstu tím naprosto nejsložitějším způsobem a tak jsem se na konci už těšil, až ta komedie skončí. Je mi líto, tohle u mne, přes profi úroveň psaní, nezabralo.

Marluksa
Marluksa
18.02.2023 5 z 5

Jakože jo.
Tohle je přesně můj šálek kávy.
Sympaťák ošlehaný životem, poměrně zajímavé téma i zápletka, která jakoby neměla rozuzlení.
Furt se něco děje. Napětí by se mnohdy dalo strouhat. Čtenář dychtivě hltá další a další stránky, protože musí být neustále v obraze. Zvědavost nás žene vpřed.
Skládačka do sebe pomalu zapadá, ale pak najednou zjistíme, že se běžné puzzle mění ve složitý hlavolam. A to je ještě půlka knihy před námi.
Poutavé, čtivé, uvěřitelné (až na pár momentů, kdy si skeptik hluboce povzdechne: "to jako vážně?")
Moc se mi líbí určité detaily a postřehy, díky kterým to autor čtenářům hezky dávkuje. Pozvolna a logicky.
Žádná zbytečná omáčka, má to šmrnc. Líbivé a poutavé.
Okamžitě pokračuji v sérii/2 Vnitřní hlas.

Určitě doporučuji.

Miro67
Miro67
15.01.2023

Psycholog se nám nabourá do hlavy, ajťák do počítače. A oba jsou schopni nadělat pěknou paseku. Soukromí člověka je už asi hodně vzácné zboží.
Napínavý thriller, neotřelý nápad a sympatický vyšetřovatel. Sečteno podtrženo, jedna kniha nakonec nabízí tři zločiny. Určitě budu v sérii pokračovat.

Annyshga
Annyshga
14.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Po dlouhé době se mi do ruky dostala skvělá krimi s originálním námětem. I zaměření příběhu na paměť a vzpomínky bylo skvělé. Moc děkuji Renatce @renulka16 za doporučení!

Komu by se nelíbilo vytěsnit špatné vzpomínky nebo fobie ze své paměťi? Zdálo se to jako skvělá věc, ale i ta se jednoho dne může obrátit proti vám...
Musím říct, že mě toto téma hodně zaujalo. Pár věcí, nad kterými zde autor polemizoval mi dává smysl. Opravdu je jednoduché ovlivnit lidskou mysl tím, že pozměníme pár slov.

Hlavní vyšetřovatel Frost se mi hned zalíbil. Hodně tomu napomohl i jeho parťák kocour Shack . Propojení vraha s doktorkou Frankie je zajímavé a na konci jsem byla vážně překvapená, kdo proti ní vedl onen nenávistný boj. Pachatel mi celou dobu bil do očí ale že je to on jsem si nechtěla připustit. Samotné provedení vražd bylo originální a obešlo se bez brutálních popisů, i když odhalení jejich spouštěče je jednoduché.

Další případy Frosta si ráda přečtu. Doufám, že budou skvělé jako tento .

katerina6763
katerina6763
30.12.2022 5 z 5

Velmi zajímavý námět na psychothriller, zajímavá zápletka a taktéž zajímavý, a trochu nečekaný konec. Autora jsem před čtením knihy neznala, ale určitě si ještě nějaké jeho další dílo přečtu. Rozhodně doporučuji k přečtení.

mi-380
mi-380
28.12.2022 4 z 5

Exkurze do bájného San Francisca - Golden Gate, Alcatraz, potomci hippies. Autorův výběr je speciálně zúžený zavádí nás do komunity pacientů s psychickými problémy, což je kompenzováno skutečností, že všichni jsou krásní. Příběh i hlavní detektiv dokáží zaujmout, a přes dramatické pátrání v tajemných bludištích skladů i pamětí a hororové výjevy na okraji útesu směřují k docela překvapivému finále.
75 % (zatím 840 hodnocení s průměrem 84 %).

Počítám, že každej z nás je v něčem jetej, mudroval dál. Aby ne, jsme ve Frisku. Říká se, že tady máme víc pošuků, než je běžnej průměr, že jo? Mám bráchu, kterej žije v Severní Dakotě. Ten, když sem s rodinou dorazí a viděj tady pochod sexuálních menšin, nevěřej vlastním očím.

Imis
Imis
26.12.2022 5 z 5

Originální námět a dobře zpracovaný. Napínavé od začátku do konce. Doporučuji.

KatyM.
KatyM.
13.12.2022 3 z 5

Příběh nebyl zas až tak špatný, ale nijak vyjímečný. Námět zajímavý, i když chvílemi se mi zdál nereálný. Hodnotím jako průměr.

snimcibdim
snimcibdim
25.10.2022 3 z 5

Zajímavé téma ztracené paměti a pochvala za to, že se to vraždění tentokrát obešlo bez explicitního úchylného fyzického sadismu. Nicméně způsob vyšetřovaní toho chlapíka, co se s kočkou potlouká po městě a sem tam dá s někým řeč, je u profesionálního kriminalisty docela srandovní a celá tu psychoterapeutická složka zápletky je taky z říše pohádek.
Za mě průměr, ale možná je na vině to vysoké hodnocení, kvůli kterému jsem čekala mnohem větší pecku.

Dvorik
Dvorik
13.10.2022 4 z 5

Skvele napeti celou knihu, ale neuspokojive rozuzleni na konci.

Lena78537
Lena78537
02.10.2022 5 z 5

Skvělý námět, perfektní zpracování. Psychologie je krásná a zároveň děsivá věda a né vždy je aplikována efektivně a vzpomínky, ať už ty, které bychom raději vymazali, jsou nedílnou součástí našich osobností.. Nemohla jsem se odtrhnout a četla celý den. Děkuji rodinko moje, že mi tyto mé občasné výpadky tolerujete :)

hlenicka
hlenicka
02.10.2022 5 z 5

Frosta uplne miluju! Tak sympatická postava se nevidí všude a myslím,že kdejaký čtenář si ho zamiluje. Každá strana je nabitá akcí,pořád se něco děje,nemáte ani čas,něco zpracovat a už se zase něco děje a vy držíte pěsti, seš vám síly stačí,aby to dobře dopadlo. Není to obycejný thriller a krimi,kde se podíváte k policii dovnitř kanceláře,jak vypadá vyšetřování. Sledujeme mladého detektiva Eastona Frosta,který vyšetřuje tak nějak sám ( v patách mu je jen jeho séfka a sem tam policie). Pokud chcete knihu,kde se to akcí jen hemží a nemáte čas vydechnout na žádné straně knihy, volte tuhle!

anája
anája
29.09.2022 5 z 5

Velmi děsivé a povedené. Ten námět i zpracování perfektní.

Aaloha
Aaloha
13.09.2022 5 z 5

Tak toto je povedený thriller. Jízda od začátku až do konce, napětí, děs z toho, jak si lze pohrát s mozkem člověka, originální téma. Velice čtivé.

moudivlacek
moudivlacek
31.08.2022 5 z 5

Psychodrama, které mě hluboce zasáhlo. Lidský mozek je velmi složitý a my ještě o něm nevíme vše. Lidská paměť je někdy úžasná věc a někdy bychom ji raději neměli. Detektiv Frost se dostává k vyšetřování napohled podivných sebevražd. Oběti jsou pacienti psychiatričky Frankie, která vymazává traumatické vzpomínky a místo nich dává lepší. Otázkou není jen, jestli je to etické, ale spíš to, zda se to proti osobě neobrátí jiným způsobem. Co je lepší, vyrovnat se s traumatem (a někdy to ani nejde), anebo vymazat "škodlivý kus paměti" a nahradit jiným? Kdo má právo "upravovat" paměť? A nenajdou se jiní, kteří toho zneužijí? A jak jedná někdo, kdo nikdy traumatem neprošel, a jak někdo, kdo byl i několikrát na samém dně své duše?
Je to kniha, která není jen pouhou detektivkou, ale spíš pro mě takovým mementem pro to, abychom se nepovažovali za "Boha". Spíš si teď říkám, že jestli budu mít někdy psychický problém, moc dobře si rozmyslím, jestli vůbec k nějakému psychiatrovi půjdu. Knihu doporučuji milovníkům psychodramat.

TaLu
TaLu
30.08.2022 4 z 5

Spíše psycho, než thriller ...
Pomalejší tempo protkané myšlenkami.
Kam až je možné zajít, aby zůstal výsledek lidský ?
Co už je za hranou?
A KDO to dokáže posoudit?
Zajímavé, nápadité.

Lexie321
Lexie321
23.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Skvelé krimi. Maximálne odporúčam. Dej bol super ako aj postavy. Celá kniha sa niesla napätím, záhadou a temnotou. Ničomu a nikomu sa nedalo poriadne veriť. Štýl písania bol super. Striedanie rozprávania cez Frosta, Frankie a Lucy pekne posúvalo príbeh dalej. Jediná vec, ktorú by som vytkla je že nie všetci dostali na konci to čo si zaslúžili.

Janizoun
Janizoun
22.08.2022 5 z 5

Tak tento spisovatel mě mile překvapil a všechny tři "Frostovky" jsem četla jedním dechem. A musela jsem si je pořídit i do své knihovny :-) Knihy se moc líbily i mé mamce a ta je náročný čtenář :-)
Po delší době krása v tomto žánru. Doporučuji nejen tuto knihu, ale i další díly. Nezklamala mě ani jedna ze tří knih. Za mě super.

Sudin
Sudin
22.08.2022 4 z 5

Příběh byl trošku přitaženy za vlasy, ale jako oddychové čtení na dovolenou ideální volba.

putpuda
putpuda
20.08.2022 4 z 5

Mě to bavilo..sice jsem čekala příběh trochu víc drásající nervy, ale bylo to napínavé a dobře se četlo...a majitel domu kocour? :D
Určitě si přečtu další díly...

Štítky knihy

sebevražda sérioví vrazi ztráta paměti, amnézie San Francisco

Autorovy další knížky

Brian Freeman
americká, 1963
2018  84%Noční pták
2019  89%Vnitřní hlas
2020  91%Klikatá cesta
2021  79%Sama proti všem
2006  83%Zkaženost

Kniha Noční pták je v

Právě čtených18x
Přečtených1 232x
Čtenářské výzvě87x
Doporučených80x
Knihotéce477x
Chystám se číst548x
Chci si koupit129x
dalších seznamech14x