Noční pták

NEJDĚSIVĚJŠÍ VZPOMÍNKY JSOU TY, KTERÉ SI NEPAMATUJEŠ. Sanfranciský detektiv Frost Easton nevěří v náhody. Sebevražda dvou žen v šíleném záchvatu, jedné skokem z mostu, druhé kulkou na svatbě přítelkyně, musí mít něco společného. Stopy ho zavedou k Frankie Steinové, psychiatričce, která oběma zemřelým vymazala z paměti události, jež v nich vyvolávaly panické stavy. Frankie zná leckterá tajemství svých pacientů. Smí je však Frostovi vyzradit, aby ochránila jejich životy? Pak se jí ozve někdo, kdo si říká Noční pták. Kdo toho o obou případech ví až mnoho. A zná i Frankiina tajemství – a Frostovy noční můry… Brian Freeman je zkušený autor více než tuctu psychothrillerů, jeho knihy vycházejí ve 20 jazycích a 46 zemích. Noční pták je úvodním dílem série případů Frosta Eastona....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/366578/nocni-ptak-LaU-366578.jpg 4.2199

Frost Easton (1.)

The Night Bird (2017)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Rade
11. listopadu

Zprvu se mi dost líbilo. Mazání vzpomínek a ovlivňování člověka pomocí hypnózy, manipulace s lidskou myslí, možná až na hranici sci fi, odpovědnost lékaře za způsob léčby – dobrý základ pro strhující detektivku.
Jenže v druhé půli se něco pokazilo, najednou mi příběh přišel nelogicky vystavěný, štval mě i ten policista, co opakovaně nechával ohrožené ženy o samotě a pak se vždy hrozně divil… Škoda, děsivá maska, tajemné pronásledování, písnička coby spouštěč hrůzy, to vše bylo zprvu působivé, ale postupné rozmotávání všech záhad mě spíš zklamalo…
(Poznámka na okraj: Nakonec mě poněkud zklamala i Carol King.)

nicole1990
10. listopadu

Hodně dobry dobře se to četlo od začátku do konce napínave. Lepší číst za světla místama jsem se fakt bála ????. Rozhodně stojí za to přečíst. Celou dobu si myslíte že víte kdo je vrah přitom ve finále to je někdo úplně jiný.

Ivi835
10. listopadu

Nebyla špatná, ale jsou i lepší ;)

RADOST
02. listopadu

Vzpomínky mi nikdo nevezme! Nebo ano? Proč? Jak?
Skvělá detektivka zabývající se touto problematikou.

Janaves

Pěkný příběh, napínavý. Snad jen Lucy mi bylo trochu líto.

tchiwawa

Opět kniha které mě nedokázala strhnout, přesto jsem ráda že jsem si ji přečetla. Hlavní postava detektiva s kocourem mi byla velmi sympatická. Zápletku jsem odhadla již v polovině knihy, ale bez tak jsem si konec užila. Zajímavá kniha, nejspíš bych si přečetla pokračování, když bude...

jarka2222

Děsil mě příběh. Děsily mě hrátky s pamětí. Děsily mě možnosti manipulování s lidským vědomím. Děsil mě Noční pták natolik, že jsem neváhala pro mě neznámou píseň si najít na YouTube. A protože to celkově bylo děsů až plné, pro mne to maximálně splnilo podmínky strhujícího thrilleru. Skvělé čtení, doporučuji.

Falda

Námět byl super. Něco takového jsem ještě nečetla, ale přiznám se... čekala jsem od toho víc. Dle anotace jsem čekala knihu lepší a moc se na ni těšila. Četla jsem ji déle než jsem chtěla a moc mě nechytla. Znám lepší detektivky, ale doktorka i detektiv mi byli sympatičtí.

MirKop

Mysteriózní začátek, jaký u knih tohoto typu nepamatuju ( na tom mostě a při svatbě jsem měl opravdu husí kůži - vůbec si nedovedu představit, jak bych v takové situaci, kdyby někomu takto "vypadlo" kolečko, reagoval naživo..), napínavý průběh a velmi dobře vygradovaný konec, kde do sebe vše dokonale zapadne.

Ač je to pro někoho těžko uvěřitelné, za mě to úplně přestřelené nebylo. Námět originální, postavy dobře uchopitelné, Frost i koucour sympaťáci, jen mi trošku lezla krkem Frankenštajnová. Jinak zasloužených 5*!

Strnady095

Prima námět...dost prima ... detektiv dobrý, postavy kolem, ale jo, také...bestseller?...no to nevim...chybělo mi to něco navíc jako má Peter May...

ArwenAragorn

Výborný napínavý thriller, od knížky se nedá odtrhnout. Detektiv Frost se mi zamlouvá a už se těším na další setkání s ním. Jako bonus jsem se dozvěděla spoustu zajímavých věcí o fóbiích. Moc hezky je vyvedená obálka.

Pomko

Byla to jízda, přečteno na jeden nádech! nečíst když je tma. Super detektivka.

Dashmo

Ta kniha sa citala sama.Cely dej aj zapletka aj rozuzlenie sa mi velmi pacilo.

Terata

Zprvu jsem knize chtěla dát pouze 3*, ale konec byl tak skvěle napsaný, že jsem musela své hodnocení změnit.

Průběh příběhu je místy nuda - stále to stejné, ale když si počkáte, dočkáte se super příběhu :)

Navíc téma mazání paměti a hra s pamětí mi přijde opravdu skvělé jako téma k thrilleru. Což mě přivádí ještě k jednomu bodu. Příběh na mě působil spíše jako detektivka, nežli thriller.

Trustty

Dlouho jsem knihu přehazovala v knihovně. Kvůli obálce, která se mi ani trochu nelíbila se mi do ní nechtělo. Nakonec jsem se přemohla a pustla se do čtení. Dobře jsem udělala. Pěkně propracovaný příběh. Velmi čtivé.
Dporučuji

Mandlevest

V podstatě souhlasím s komentářem níže, je to šílený, přestřelený a nevím co všechno, ale je to výborně napsané, extra napínavé a od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Karel Jaromír Erben pro dospěláky. Čekám na další příběh, který si nenechám ujít.

Jane100

Kniha byla neskutečně přestřelená. V reálném životě by se něco takového opravdu nemohlo nikdy stát. Pro tento nový druh žánru, kdy se nejedná ani o detektivku, ani o thriller, jsem vymyslela novou skupinu: fantasmagory šaráda.

Danilla

Kniha nebyla špatná ale ani mi nepřišla úplně top. Námět zajímavý, postav tak akorát aby se v nich čtenář neztratil ale chyběla mi tam taková ta jiskra. Konec je zajímavý ale taky tomu chybí takové to dočítání s otevřenou pusou.

adaba

Knížka mě příjemně překvapila. Bylo to napínavé, čtivé a super námět.

Costanzo

Výborná prvotina s Frostem Eastonem. Kniha mne naprosto pohltila, střídání klidných a děsivých pasáží, které vás nenechají vydechnout. Zajímavé téma ohledně lidské psychiky. Lze opravdu vymazat špatné vzpomínky a nahradit je jinými? Za jakou cenu? A kdo všechno ví o vaší minulosti a zná vaše největší noční můry? Kniha je plná mrazivého napětí a přesně tolik ohavnosti, aby si na své přišli milovníci krimi i bez stránek plných násilí a brutality.

Ceeca

Kniha se mi líbila, ale četla jsem už lepší detektivky proto tak málo hvězd.

Adso

Těžce uvěřitelné, ale dobře podané a napínavé.

Leniii

Super parádní počteníčko!

sassenkka

No tak tohle byla bomba. Čekala jsem, že to bude super, ale že mě to tak pohltí, to ne. Dlouho se mi nestalo, aby mě kniha vtáhla už po první kapitole.
Velmi zajímavá a řekla bych i dost originální zápletka, motiv paměti mě bavil, je to zase něco jiného. Dobře vykreslené postavy, čtivé, napínavé, prostě paráda. Za mě rozhodně jedna z nejlepších knih, které jsem tento rok četla.

Erlif

Do knížky jsem se začetla, byla čtivá, nechybělo napětí... Jestli se ke knížce ještě někdy s chutí vrátím, to nejspíš ne...
Proč jen 4/5 ? Asi jen kvůli závěru, který nepřekvapil, ani jeden ze dvou závěrů :-) A kniha mohla gradovat daleko zajímavěji... Konec mi přišel ochuzen a až moc zrychlen... Škoda

Dumicek

Musím tuto knihu hodnotit pravdu kladně. Skvělé čtení, které vás opravdu chytne a nepustí. Téma manipulace s pamětí je hodně zajímavá a můžu říct, že opravdu bych nechtěla,aby se mi někdo hrabal v hlavě..Hodně jsem i nad tím přemýšlela zda opravdu si mozek určité vzpomínky upraví a asi to tak opravdu je, ale tady to bylo pekelné a to s nimi prováděl..no tu hrůzu si nedokážu ani představit. Hlavní vyšetřovatel Frost se mi opravdu zamlouval a ještě více jeho zvláštní spojení s kočkou :) vše bylo skvěle propletené a vše do sebe zapadalo. Postupné odhalování mě opravdu nadchlo a opravdu se těším na další knihu autora

jiri77

Velmi čtivá kniha ,která jen tak nepustí. Námět zajímavý ,i když se mi chvílemi zdál až nereálný. Rozhoně mě kniha bavila a splnila mé očekávání. Pokud vyjde další díl ,rád si ho přečtu.

shay

Tohle je snad jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. Napínavá od začátku až do konce a čte se opravdu dobře. Doporučuji.

Petule.k93

Knížka se mi líbila. Námět byl zajímavý. Nechtěla bych, aby se mi někdo hrabal v hlavě. Až na samém konci příběhu mi došlo, kdo za tím vším je. Postava Frankie mi přišla až hodně odtažitá a ponořená do své osoby. Nesáhnete vedle, pokud si knihu přečtete.

veveronka

Vraha jsem neodhalila dřív,jen ten konec,když si doktorka vzpomněla na minulost,tak jsem od ní čekala větší reakci,než předvedla