Noční pták

NEJDĚSIVĚJŠÍ VZPOMÍNKY JSOU TY, KTERÉ SI NEPAMATUJEŠ. Sanfranciský detektiv Frost Easton nevěří v náhody. Sebevražda dvou žen v šíleném záchvatu, jedné skokem z mostu, druhé kulkou na svatbě přítelkyně, musí mít něco společného. Stopy ho zavedou k Frankie Steinové, psychiatričce, která oběma zemřelým vymazala z paměti události, jež v nich vyvolávaly panické stavy. Frankie zná leckterá tajemství svých pacientů. Smí je však Frostovi vyzradit, aby ochránila jejich životy? Pak se jí ozve někdo, kdo si říká Noční pták. Kdo toho o obou případech ví až mnoho. A zná i Frankiina tajemství – a Frostovy noční můry… Brian Freeman je zkušený autor více než tuctu psychothrillerů, jeho knihy vycházejí ve 20 jazycích a 46 zemích. Noční pták je úvodním dílem série případů Frosta Eastona....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366578/nocni-ptak-LaU-366578.jpg 4.2659

Frost Easton 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Night Bird, 2017

Kniha Noční pták

Šánka

A já si zakázala rozečítat další detektivní série, no co už, ale tohle bylo vážně super!
Po delší době jsem knihu dočítala do pozdních nočních (ranních) hodin a bála jsem se. Neotřelý námět, výborně napsané, hodně napínavé a pěkně to osýpalo. Nevím, nakolik je uvěřitelné vymazání části paměti, ale o to je příběh děsivější. Detektiv sympaťák, kocour taky ušel :-).
Tak uvítací díl mám za sebou, další již z knihovny doma a kdo ještě nečetl, jděte do toho.

janina66

Skvělá, čtivá a vcelku napínavá kniha. Frost byl velký sympaťák včetně jeho kocoura. Velice povedená zápletka, byla jsem zvědavá, kdo za tím stojí, myslela jsem i na někoho jiného. Výborný konec.

Lavender756

Zase něco nového, velmi neotřelý námět příběhu a sympatické postavy, lehounke napětí na každé stránce, mohu jen doporučit.

Anetiina

Originální námět, pro mě nové a zajímavé prostředí San Francisca, slušná čtivost, napětí tak akorát, to jsou hlavní klady této nové knihy, potažmo celé série. Co mě naopak zklamalo, je osoba detektiva Frosta Eastona. Nevím, asi jsem moc ovlivněná jinými detektivkami, kde je mimo samotného příběhu kladen důraz i na důkladnou policejní práci, což se tady bohužel nekoná, Frost působí spíše jako amatérský detektiv nebo novinář, který se kolem zločinu jen tak ochomýtá, než že by pořádně vyšetřoval, a přízvisko sympatický zřejmě plyne jen z jeho osobního chlapeckého kouzla, než z nějakých zásluh. Celá ta věc s kocourem mi přijde jen jako účelové líbivé lákadlo, aby byl sympatický detektiv ještě více sympatičtější pro určité typy čtenářů, mě to ale neskutečně iritovalo (nic proti kočkám, stejně rušivě by na mě působil i pes nebo papoušek, pokud by v příběhu neměl podobně zaslouženou roli jako např. Komisař Rex).

em75

Jsem příjemně překvapená. Téma vražd sebevraždami je neobvyklé a nahání hrůzu. Frost je sympaťák a jeho kocour Shack mu dává body navíc.

Anette99

Velmi povedená kniha. Frosta, který bydlí u svého kocoura, jsem si oblíbila hned. S metodou hypnózy a následných sebevražd jsem se v detektivkách ještě nesetkala, takže jsem ráda za změnu. Autor umí skvěle popsat strach a úzkost obětí, úplně cítíte, jako byste tam byli s nimi. Také bylo zajímavé, že fobie může být prakticky z čehokoliv.

Venny345

Když se skloubí zajímavé téma výborný styl. je šance, že vznikne něco čtivého! A to se stalo v tomto případě. Autorův styl mi sedl, spád knihy byl strmý, nenudila jsem se. Za mě perfektní začátek série, těším se na další díl.

jeny-v

Brian Freeman umí suprově popsat prostředí, napětí, strach, které je přenášeno na čtenáře. Jeho knihy upoutají od začátku do konce. Kocour Shack a jeho podnájemník detektiv Frost Easton - neotřelá dvojice této série, která si mě hned v prvním díle získala. Frankie Steinová je uznávanou terapeutkou. Žije v San Franciscu společně s manželem Jasonem a sestrou Pam. Po "nešťastné" události, kdy zemřel jejich otec Marvin, se hluboko v podvědomí trápí. Do její ordinace docházely pacientky, které trpěly chorobným strachem a nyní jsou mrtvé - Monika Farrová, Christie Parková trpěla fobií z jehel, Brynn Lansingová fobií z koček. Její noční můrou je Daren Newman, kterému pomohla od obvinění a Todd Ferris, který si myslí, že se účastní rituálů Nočního ptáka. Je na řadě i Lucy Hagenová, která má fobii z mostů? Dají se skutečně někomu vymazat z hlavy vzpomínky nebo vytvořit vzpomínky na události, které se nikdy nestaly?