Zkaženost

Poručík Stride to nemá lehké. Zemřela mu milovaná žena – a vypadá to, že v jeho městě započal svou děsivou práci sériový vrah: po sedmnáctileté Kerry zmizela i stejně stará Rachel. Podezření padá na jejího otčíma, který s ní měl sexuální styk, ale důkazy chybějí... a pak už je není třeba shánět, protože ho přímo v soudní síni zabije Rachelina matka. Stride se pokouší vrátit svůj život do normálních kolejí, ale osudová a bytostně zkažená Rachel jako zákeřný pavouk dál v pozadí hýbe lidskými osudy – není-li to už jen její přízrak. Klíčem ke všemu je Masař Bob, nebo spíš ten, kdo se pod touto maskou skrývá. Než však bude jeho totožnost odhalena, přicházejí krvavé žně v Los Angeles....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41836/zkazenost-41836.jpg 4.482

Jonathan Stride 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

Immoral, 2004

Kniha Zkaženost

Titas9001

Už v samotném příběhu je obrovský potenciál a Freeman dokáže vystavět napětí tak, že vás až mrazí. Toliko klady. Ale té vaty kolem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A samotný závěr mě fakt nenadchnul - takový podivný a uspěchaný. Jsem ráda, že jsem četla až po Frostových případech, protože v opačném pořadí vážně nevím, zda bych po nich sáhla. Ale vše toleruji - byla to prvotina!

JajaPaja

Skvělá detektivka určitě doporučuji zamotaná tak to miluju

hanzmb

Nápad vynikající, ale je vidět, že se jedná o první autorovu knihu. To literární zpracování přece jen pokulhává. Místy ( např. soudní přelíčení) je příliš popisný, rozvláčný. Ale určitě bych se pustil i do dalšího dílu, kdyby některý z těch dalších 11 byl přeložen. Někdy mi ten přístup nakladatelství rozum nebere.

RADOST

Dobré to bylo! Dlouhé, ale nepředvídatelné a napínavé až do konce. Během let pokračuje nejen téměř odložené vyšetřování, ale i běžný život hlavních postav. I ten skrývá hodně překvapivého a umožní nám poznat příčiny jejich jednání.

Refadora

Brian Freeman je od přečtení Nočního ptáka mým nejoblíbenějším autorem a proto jsem byla moc ráda, když se ke mně dostala i tato jeho první česky vydaná knížka. Oproti zmiňované sérii mne ale tato kniha bavila o trochu méně. Při čtení mě rušily skoky v čase mezi jednotlivými částmi knih a také mne mrzelo, že je na přebalu knihy uveden spoiler, který kazí čtení jedné z části knihy. Přesto tuto knížku považuji za povedenou a rozuzlení mne překvapilo. Určitě si nenechám ujít další autorovy knihy.

Terka18

Mě se příběh líbil. Mělo to spád. I když bylo pár stránek s popisováním až moc dlouhým a detailním, což bych oželela a o nic nepřišla. Přesto příběh měl spád a takové rozzuzlení jsem nečekala. Překvapivý závěr.

šipek
06.12.2020

Za mě pohodová a dobře napsaná detektivka. Trošku zdlouhavá kniha s přehledným závěrem.

alnahu
30.11.2020

Tak tentokrát nejsem tak nadšená ,jako u dvou předešlých knih od tohoto autora.Do knihy jsem se nemohla začíst .Bylo v ní pro mě příliš jmen.Kniha nebyla tak akční ,jako minulé knihy a konečné zajímavé rozuzlení se dozvíme ,až na konci knihy.Takže za mne tentokrát tři hvězdičky.