Noční pták

Noční pták https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366578/bmid_nocni-ptak-LaU-366578.jpg 4 979 304

Frost Easton série

NEJDĚSIVĚJŠÍ VZPOMÍNKY JSOU TY, KTERÉ SI NEPAMATUJEŠ. Sanfranciský detektiv Frost Easton nevěří v náhody. Sebevražda dvou žen v šíleném záchvatu, jedné skokem z mostu, druhé kulkou na svatbě přítelkyně, musí mít něco společného. Stopy ho zavedou k Frankie Steinové, psychiatričce, která oběma zemřelým vymazala z paměti události, jež v nich vyvolávaly panické stavy. Frankie zná leckterá tajemství svých pacientů. Smí je však Frostovi vyzradit, aby ochránila jejich životy? Pak se jí ozve někdo, kdo si říká Noční pták. Kdo toho o obou případech ví až mnoho. A zná i Frankiina tajemství – a Frostovy noční můry… Brian Freeman je zkušený autor více než tuctu psychothrillerů, jeho knihy vycházejí ve 20 jazycích a 46 zemích. Noční pták je úvodním dílem série případů Frosta Eastona.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Night Bird , 2017

Makůvka
22.10.2021 5 z 5

Tak tohle se fakt povedlo. Hned od začátku se mi libil detektiv a hlavně mě zaujalo to téma. Nevim do jaké míry je hypnóza a vymazání paměti reálné, ale příběh měl i tak hlavu a patu, žádná hluchá místa a hned od první stránky vás to pohltí a nutí číst dál a dál. Moc se těším na další díl.

esfinge
21.10.2021 3 z 5

Příběh zajímavý. Mě osobně hypnóza děsí, věřím, že může pomoci, ale i nadělat velkou neplechu. A tady se to ukázalo a vcelku tak nějak jednoduše a to mi právě moc nesedělo.

koki.veru
01.10.2021 5 z 5

Za mě super knížka, nádherný thriller. Napínavé od začátku do konce a velice zajímavé téma. Jsem ráda že jsem objevila tuhle sérii a jdu se hned pustit do dalšího dílu.

PaníLenka
26.09.2021 4 z 5

Zajímavé téma, lidská paměť je opravdu složitá, vzpomínky ošidné - už jsem na toto téma četla nějaké studie a příběh považuji za docela uvěřitelný. Navíc je napínavý až do konce a hlavní hrdina sympatický - co víc si od thrilleru přát?

Evelin2506
17.09.2021 4 z 5

Znepokojivé téma, opravdu je to tak jednoduché? Kniha se mi líbila a určitě si přečtu i další díly série.

Terka1975
15.09.2021 4 z 5

Zajímavá zápletka jak si prohrával vrah s myslí a emocemi zúčastněných postav. Detektiv Frost je sympatický a další knihy mají u mě zelenou.

Duchoslp
14.09.2021 4 z 5

Detektiv Frost a psycholožka Frankie se snaží zastavit vraha, který zneužívá fóbie jejích pacientů. Děj má spád a nechybí ani překvapivé odhalení vlastních nedostatků.

Majuš333
12.09.2021 5 z 5

Túto knihu som si vybrala, lebo som ju videla v prečítaných knihách u obľúbenej užívateľky Šánky a neľutujem :) Noční pták Vás hneď vcucne a je naozaj ťažké knihu odložiť... Frosta a Shacka som si hneď obľúbila a určite sa púšťam do pokračovania...

"Je snazší kráčet dál jedním směrem po cestě, po níž se člověk vydal, než měnit směr na křižovatkách, o kterých člověk neví, kam ho zavedou."

i.stefany
11.09.2021 4 z 5

Velmi originální téma si vybral pro první díl série Brian Freeman. Manipulace se vzpomínkami a vědomím, sugesce, hypnóza... Dost mě to děsí. Neumím si představit, nakolik by něco takového mohlo být reálné a jsem ráda, že už o tom nemusím přemýšlet. Postavy se vcelku povedly, nejvíc mě bavil Schack. :-))) Nicméně, příběh je napínavý a těžko se odkládá a já se těším na druhý a třetí díl.

rumova_kulicka
03.09.2021 4 z 5

Zajímavý neotřelý námět, kniha byla čtivá. Hned se vrhnu na další díl. A to jsem si série už zakázala! Jediné štěstí, že jsou jen tři díly :-D

Elapheg
01.09.2021 5 z 5

Na začátku bych chtěl poděkovat za knižní recenzi hlavně uživatelce Šánce. :-) Měla jste pravdu, je to velmi dobrý thriller bez brutalit. Doktorka Frankie Steinová vymazala z paměti dvěma obětem sebevražd určité vzpomínky. To dovede detektiva Frosta až k ní. Jak Frankie, tak Frosta zná dobře vrah, který si říká Noční pták a je vždy o krok před nimi. Podaří se Frostovi a Frankie najít vraha dřív, než opět zasáhne? Ale aby ho mohli zastavit, musí nejdříve přijít na to, kdo to vlastně je. Je to velmi dobrý thriller bez brutalit, ale přesto s velmi inteligentní zápletkou. Z hlediska hypnózy je ovšem možné pacientovi vsugerovat, že na jistý impulz zareaguje tak, jak mu to bylo při hypnóze do podvědomí uloženo. Dobře jsem si početl, byl jsem napjatý, tip mi vyšel částečně, autora přidávám do oblíbených a knihu doporučuji všem, kdo mají rádi thrillery bez potoků krve, přesto však částečně reálné.

ivusse
29.08.2021

Bezva čtení, detektiv je sympaťák.

85098211
24.08.2021 5 z 5

(audiokniha & drobné spoilery)
První kniha, kterou jsem si vzala na dovolenou - a hned naprostá pecka! :-) Až jsem litovala, že jsem si ji nenechala na později. Už od prvních stránek jsem se od ní nemohla odtrhnout a její audioverzi jsem poslouchala doslova jedním dechem. Frost je sympaťák, kterého si prostě musíte oblíbit hned na první dobrou ;-). Případy nevysvětlitelných sebevražd, které vyšetřuje, jsou mrazivé a opravdu nepochopitelné. No a kromě toho všeho zde máme Frankie Steinovou, kterou obestírá jakási aura tajuplnosti. Původně jsem se domnívala, že by mohla být ona dokonce i podezřelá, ale nakonec bylo všechno jinak... Jak už píše ve svém komentáři moje oblíbená knižní přítelkyně wooloong, tohle je opravdu po dlouhé době kniha, která se nedá odložit až do úplného konce. Doporučuji a pevně doufám, že budou načteny i další díly...

olca1983
21.08.2021 5 z 5

Moje první kniha od Briana Freemana .. a jsem nadšená! Žádná nadbytečná brutalita a příběh promyšlený a propracovaný do posledního detailu. Sympatickou změnou oproti jiným knihám tototo žánru bylo, že vyšetřování se neodehrávalo v sídle kriminálky, ale vše probíhalo tak nějak za běhu. Navíc Frost je velký sympaťák a těším se na další díly ze série.

wooloong
14.08.2021 5 z 5

Po dlouhé době knížka, která mě nutila obracet jednu stránku za druhou, dokud jsem nedočetla do konce. Ani slovo zbytečné, všechno, o čem autor píše, nakonec zapadne na své místo v příběhu. Trochu mi tam chyběl dotaženější závěr, který se týkal rodiny Frankie. Přesto dám plný počet hvězd, a to za kocourka Shacka. Náš černý kočičák - Merlin mi totiž při četbě obvykle předl na polštáři.

eva8941
07.08.2021 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout, bylo to napínavé, knížka je opravdu super.

akinomV
31.07.2021 5 z 5

Autor mě naprosto překvapil, rozhodně si chci přečíst další pokračování.

soupik2012
19.07.2021 5 z 5

Perfektní psychologický thriller. Pan Freeman si mě získal především tím, jak dokáže mistrně vykreslit atmosféru příběhu. A ta je místy téměř hororová. Neztrácí čas zbytečnou detektivní prací, jako jsou ranní porady, přezkoumávání stop a přerozdělování úkolů, což většinou vede pouze k tomu, že dojde k opakování věcí již zcela zřejmých. Na místo toho si drží jednu dějovou linku, na kterou nahlíží z pohledu více stran. Kniha nemá vyloženě jednu hlavní postavu, ale máme možnost sledovat příběh z pohledu několika vybraných lidí. Především psychiatričky Steinové, komisaře Eastona a svědkyně podezřelého úmrtí Lucy. Navíc téma příběhu je neotřelé. A to je v tomto žánru téměř zázrak. Abych jenom nechválila, trochu mi vadila částečná předvídatelnost děje. Audiokniha se povedla a přispěla k mé celkové spokojenosti. Čtou Vasil Fridrich a Jana Stryková.

Jenny46
12.07.2021 5 z 5

Tak to bylo příjemné překvapení detektiv s kocourem .o))) skvělá dvojka. Čtivé hned od začátku, děj zajímavý, originální byla to změna.
Těším se na další díly ...

Peslik
07.07.2021 4 z 5

Čtivá, napínavá, občas měl člověk problém knihu odložit. Frost mi padl do oka, tak jsem zvědavá kam mě další kniha zavede.

sebevražda sérioví vrazi ztráta paměti, amnézie San Francisco

Brian Freeman