Klikatá cesta

Cesta ke spravedlnosti dokáže být někdy hodně klikatá. Zvlášť vede-li nejzakroucenější ulicí San Francisca. Jmenuje se Lombard Street. A slovo „Lombard“ je jediné a poslední, které vyřkne Denny Clark, než zemře v náručí svého přítele, inspektora Frosta Eastona, před prahem jeho domu. Může Dennyho smrt nějak souviset s úmrtími několika lidí, poblíž nichž byl objeven obrázek červeného hada? Řádí tu sériový vrah? A kdo nebo co je „Lombard“, záhadné jméno, které se mezi sanfranciskou smetánkou vyslovuje pouze šeptem? Bude-li se chtít Frost tentokrát dobrat pravdy, nemůže věřit vůbec nikomu – jeho protivník totiž zná každý Frostův krok a číhá za další zatáčkou, aby mohl znovu udeřit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426371/klikata-cesta-pjI-426371.jpg 4.6232

Frost Easton 3.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Kalibr

The Crooked Street, 2019

Kniha Klikatá cesta

Arwen777

Tato série od Briana Freemana je moje oblíbená a na tento díl jsem se moc těšila. A byla jsem nadšená, kniha mě bavila od první stránky. Tentokrát byly do příběhu zamotány symboly červeného hada, záhadné poslední slovo umírajícího, podivná zdánlivě nesouvisející úmrtí a tajemný všemocný nepřítel. Zavánělo to korupcí a trochu praktikami mafie, děj byl skvěle napínavý a i osobní život Frosta Eastona se vyvíjel. Kocourek Shack nechyběl, takže vlastně vše bylo dokonalé.
Chvilkami byl děj poněkud naivní a Frostova skoro slepá důvěra ke všem lidem byla zarážející, ale oblíbenci se dá spoustu věcí odpustit. Takže plný počet a doporučuji.

perpe2a

Super čtení.

Booky84

Opět skvělá kniha - napínavé čtení, od kterého se nejde odtrhnout a ten konec mne doslova šokoval. Už aby vyšel další díl.

Janaves

Napínavé čtení, výborný trihller, otevřený konec, který určitě nevadí. Těšim se na pokračovaní.

Gabetka

Tenhle díl mi přišel nejpropracovanější. Reálnější mi přišla i motivace aktérů, kdy jde o peníze a moc, což vidíte všude kolem sebe častěji, než psychopatické sériové vrahy. Autor skvěle fabuloval, opravdu se nedalo nikomu věřit a musím uznat, že mě celou dobu dokonale mátl. Vzhledem k zdejším komentářům upozorňujícím na šokující závěr, jsem začala mít tušení, o co asi půjde a kupodivu bylo správné. I tak jsem po dočtení lapla po dechu a nadávala si, proč jsem to nezačala číst, až bude další díl na dohled!

švícko

Zase pěkné. Připomíná mi to Harryho Bosche od Connellyho. Ale ten konec. Těším se na pokračování

Lavender756

(+ SPOILER) Za mě nejslabší díl. Hvězda dolů za klasicky akčně překombinovaný konec. Celé se to tak nějak táhne.... Úplně poslední.kapitola zachrání děj v úpadku, protože, a to se omlouvám všem příznivcům, mně Tabby medí už od jejího prvního vstupu na scénu. Tajně tedy doufám, že se z toho nevyklube zase nějaký dobrý skutek nutně spojeny s největším zločincem ve městě.

em75

Tenhle díl se mi zdál nejslabší, možná proto, že na mě byl trochu překombinovaný. Ale i tak jsem se v postavách orientovala. Asi mě o trochu víc zajímalo, jak dopadne Frostův soukromý život než vyšetřování. A na samém konci jsem si řekla "Co to sakra má být...?" To mě fakt dostalo. Nemám ráda otevřené konce a myslím, že se v tomhle případě jedná o trilogii, tak to tak asi má být. Každopádně bych se nezlobila za pokračování v sérii, protože jsem si Frosta i Shacka zamilovala ...