Noční pták

Noční pták https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366578/bmid_nocni-ptak-LaU-366578.jpg 4 979 304

Frost Easton série

NEJDĚSIVĚJŠÍ VZPOMÍNKY JSOU TY, KTERÉ SI NEPAMATUJEŠ. Sanfranciský detektiv Frost Easton nevěří v náhody. Sebevražda dvou žen v šíleném záchvatu, jedné skokem z mostu, druhé kulkou na svatbě přítelkyně, musí mít něco společného. Stopy ho zavedou k Frankie Steinové, psychiatričce, která oběma zemřelým vymazala z paměti události, jež v nich vyvolávaly panické stavy. Frankie zná leckterá tajemství svých pacientů. Smí je však Frostovi vyzradit, aby ochránila jejich životy? Pak se jí ozve někdo, kdo si říká Noční pták. Kdo toho o obou případech ví až mnoho. A zná i Frankiina tajemství – a Frostovy noční můry… Brian Freeman je zkušený autor více než tuctu psychothrillerů, jeho knihy vycházejí ve 20 jazycích a 46 zemích. Noční pták je úvodním dílem série případů Frosta Eastona.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Night Bird , 2017

putpuda
20.08.2022 4 z 5

Mě to bavilo..sice jsem čekala příběh trochu víc drásající nervy, ale bylo to napínavé a dobře se četlo...a majitel domu kocour? :D
Určitě si přečtu další díly...

Kanimůra2
08.08.2022 5 z 5

Čtení jsem si hodně užila. Krásně se to čte, žádná hluchá nebo zdlouhavá místa a téma je neobvyklé. Přesto, že je tam detektiv (za mě sympaťák), není to úplně klasická detektivka. Detektiv se třeba vůbec nevrací do kanceláře a nic neřeší s kolegy. Dokonce ani závěr není zbytečně přehnaný. (vraha postřelí, ten se ještě vyšplhá na střechu, přeskočí na druhou a s průstřelem plic se komínem spustí do sklepa :)) Určitě doporučuju a já jdu na další díl

dencazrnu
31.07.2022 4 z 5

Za mě velmi povedený začátek série, do které jsem se po dlouhé době konečně pustila. Musím říci, že Frost je velký sympaťák a jako vyšetřovatel mi velmi sedí. Kniha se mi četla dobře a i když jsem pachatele úplně netrefila, tak jsem si čtení užívala každou chvilkou. Určitě se těším na pokračování této série.

Sumatrae
26.07.2022 4 z 5

Kniha se mi moc libila. Nejen, ze Frost a jeho kocicak Shack jsou velci sympataci, ale detektivka mela hlavu a patu, uveritelnou zapletku, a i kdyz jsem motiv a nektere veci odhadla relativne brzo, i tak to na jeji ctivosti nic neubralo. Tesim se na dalsi dil.

kate333
05.07.2022 4 z 5

Kniha byla velmi čtivá. Super vykreslené a popsané postavy, kdy jsem si každou z nich dokázala představit. Po celý příběh jsem sbírala nenápadné indicie a snažila se společně s Frostem přijít na to, kdo je noční pták. A to se mi na knize moc líbilo, že to nebylo vůbec jednoduché. Většinou se trefim, ale tentokrát jsem byla vedle. Autor tím tak u mě získal body navíc a jistotu, že se pustím do dalších dílů.

BookDowner
05.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Tahle kniha je doslova ta barevná kapka na čtvrtce, kterou rozfouknete. Vytváří to skvělý pocit při čtení, a vše bylo krásně do detailů napsané, dokázal jsem si vše představit. Nejlepší je tam jedna postava Frankie, tu jsem si dost oblíbil.
Ale konec by se mohl krapet vyžehlit, ten byl krapet jako... nesrovnaný. Ale rozumím tomu, není to sranda psát geniální knižky. Holt ke konci už není skoro co dobrého napsat. Mohu knihu silně doporučit.

Janadvorackova
23.06.2022 3 z 5

Kdybyste prožili traumatickou vzpomínku, nechali byste si ji nahradit jinou?
V podstatě o tom to je.
O tom, nejedné vraždě, ovládání a prohnanosti.
Nápad dobrý, ale proč se podobné příběhy ke konci tolik šmodrchají?

Grety
10.04.2022 3 z 5

Detektiv a jeho kocour jsou sympatičtí, ale mě to přišlo přitažené za vlasy. Pomatená psychiatrička a její pacienti mě nějak nenadchli ..

monte
09.04.2022 5 z 5

Velmi zajímavé téma. Napínavé od začátku do konce. Frost a Shack - dva sympaťáci

ladyka
31.03.2022 5 z 5

Nemohu nesouhlasit s nadšenými reakcemi ostatních čtenářů, i mne Noční pták svými drápy chytil a nepustil. V daném žánru rozhodně patří k tomu výrazně lepšímu!

ZuK1
27.03.2022 4 z 5

Knížka je napínavá, občas jsem se při čtení i bála, každopádně manipulace s myslí v ní byla docela děsivá ....

ZuzaKoza
05.03.2022 5 z 5

"Člověk nemůže svoji paměti věřit. Vzpomínky lžou. Dokonce i ty hezké neříkají vždycky pravdu."

Paměť, vzpomínky, to je to, oč tu běží. Každý máme něco, vzpomínky, situaci, strachy, lidi, na co bychom nejradši zapomněli,vymazali,odstranili... - Ale co dělat dál?
Odpovidala:" Nejtěžší etapa je začít budovat něco noveho."-

Kniha mě bavila, nikde nenudila a donutila přemýšlet nad vlastní pamětí a vzpomínkami,které bych nejradši smazala. Nebo snad, se s nimi snažila naučit žít?

Margerite
23.01.2022 2 z 5

Podle hodnocení budu asi výjimka, ale mně se kniha moc nelíbila. Jako první musím vytknout velmi slabý překlad. Pak je tu geniální a sexy detektiv, na mě až příliš geniální a příliš sexy. No a rozvláčný děj, kdy už dlouho před půlkou knížky víte, jak to dopadne. Pomalu odvíjející se příběhy mám ráda, ale musí to mít smysl. Na mě prostě příliš jednoduché a přímočaré, psané příliš na efekt, bez hloubky. S Harrym Holem či Joonou Linnou tohle nesnese srovnání. Další případy Frosta Eastona raději vynechám.

Jiparis
15.01.2022 5 z 5

Jak nebezpečná může být manipulace s lidskou myslí? Co se stane s člověkem, který utrpí ztrátu někoho blízkého a nikdy se s tím nevyrovná. Příběh je napínavý a má několik rovin. Nutí k zamyšlení o vzpomínkách.

konicekbily
11.01.2022 5 z 5

Pěkně vytvořený thriller založený na ovlivňování lidí, předchozích nebo současných pacientů jedné psychiatrické lékařky, prostřednictvím vynulování lidských vzpomínek v paměti a jejich následné ovlivnění těchto osob. Podobných příběhů na toto téma jsem četl více, a tento příběh patří k nejlepším z nich. Pokračování série mám již na nočním stolku!

shelma
04.01.2022 5 z 5

Zajímavé téma, napínavý příběh, sympatický detektiv a nečekaný konec. Přesně všechno to, co by měl správný thriller mít. Doporučuji.

Pavlnka
12.12.2021 5 z 5

Tak po delší době kniha, která mě vtáhla do děje a nepustila. Za mě super.

Hope80
02.12.2021 5 z 5

Úžasná kniha, od první stránky mě vtáhla do příběhu, napínavá každou další stránkou, skvěle se četla a hned po přečtení jdu na další díl.

Kubajzz
29.11.2021 4 z 5

Zajímavé téma. Zajímalo by mě, jestli je to opravdu možné, někomu takto vymazat paměť. Knížka se dobře četla, měla spád. Rozhodně doporučuji k přečtení.

Hasmi
25.11.2021 3 z 5

Průměrný psychothriller pro citlivé jedince (jako já) toužící při čtení po troše napětí, ale nesnesou detailní popisy různých hrůz, které jsou schopni spisovatelé vymyslet. Napětí na začátku knihy však postupem ztrácí na síle a sem tam se postavy chovají naprosto nelogicky jen proto, aby bylo pár stránek navíc. Pachatele i rozuzlení dalších dějových linií jsem tipla cca ve dvou třetinách knihy. Oceňuji zajímavý námět, ale i tak jsem očekávala něco víc. Solidní 3 hvězdičky a dalším dílům dám s odstupem času ještě šanci.

sebevražda sérioví vrazi ztráta paměti, amnézie San Francisco

Brian Freeman