Zmrzlinová královna

Román, který zhltnete jako kornout zmrzliny. V roce 1913 odjede pětiletá Malka Trejnovská s rodiči a se sestrami z Ruska do USA a krátce nato skončí zmrzačená a opuštěná na ulici. Přežije díky italskému prodavači zmrzliny, který ji vezme k sobě a naučí ji zmrzlinu vyrábět. V době velké hospodářské krize se vdá za negramotného Alberta Dunkleho, jezdí s ním po Státech a prodejem zmrzliny si vydělávají na živobytí. Nakonec vybudují obrovskou firmu s mnoha franšízami, z Malky se pod jménem Lillian Dunkleová stane Zmrzlinová královna Ameriky a televizní celebrita. Součástí příběhu zachycujícího sedmdesát let jejího života, jsou i události americké historie od prohibice přes druhou světovou válku až po divoká léta Studia 54. Lillian není laskavá, mateřská hospodyňka, jak ji znají televizní diváci. Je to tvrdá a cynická obchodnice, která se neštítí intrikovat, a navíc se ráda napije. Na sklonku života ji však dožene minulost a její svět se rázem změní....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240949/big_zmrzlinova-kralovna-240949.jpg 4.1196
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The Ice Cream Queen of Orchard Street, 2014

Kniha Zmrzlinová královna

kob

Kniha se nečetla zrovna jedním dechem, chvílemi jsem se do ní nutila a četla současně jinou, ale každopádně je zajímavá a stojí za pozornost.

pige

Milánkové, chvílemi byl vyprávěný příběh poutavý, především se mi líbily pasáže o tatínkovi, ale většinou se jednalo o prostý popis života jedné uprchlice.
Nejprve bída, pak zlaté pozlátko.
Šereda a krasavec.
Chytrá vs. nevzdělanec.
Nic překvapivého. Nic okouzlujícího.

Osobně mi vadí skoky do budoucnosti/současnosti, které narušují tok vyprávění a prozrazují, co se bude dít na dalších stránkách.

Vlašule
27.09.2021

Já jsem s knihou velmi spokojená, ač jsem dle recenzí měla strach. Hlavní postava je uvěřitelná, ne namalovaná na růžovo, dělá chyby a musí s tím žít. Věřím, že šovinistům se líbit nemusí, ale za mě příjemné překvapení. Chválím!

Clara_C
10.09.2021

Velmi zajímavá sonda do života přistěhovalců. Ano, není to tak, že téma uprchlíků či přistěhovalců je něco nového nebo objevného. Odjakživa měli lidé pocit, že jinde jim bude líp a v případě Ruska se jim jeden nemohl divit dříve ani teď.
Byť zmrzlinu nijak nevyhledávám, pasáže o její výrobě a vůbec jejich začátcích byly poutavé. Ale byl to obchod se vším všudy, stejně i tam se šlo přes mrtvoly. Bez dravosti v povaze by podnik neuspěl, a dravost měla Lillian díky nulovému dětství v krvi. Těžko jí mít něco za zlé, i když musela být někdy nesnesitelná.
Co mi trochu vadilo, byly chyby v tisku a musela jsem si vyhledat jak se píše majlant/majland, jelikož v knížce je verze s -d na konci a to mě, pravda, trochu rozčilovalo.

04.08.2021

Čtivá kniha, neokoukaný příběh, doporučuji.

Janca007
28.04.2021

Knížku jsem četla trochu dýl, protože jsem si nemohla najít čas, ale dočetla jsem a nelituju. Líbilo se mi, že byl děj Zmrzlinové královny Malky (Lillian) od jejího narození až do stáří, procházel různými historickými etapami v Americe, popisoval vývoj podnikání se zmrzlinou... Pro mě byla Malka silná žena, jejíž chování se odráželo od prožitých situací, nevnímám ji nijak záporně.

NicMocVládce
11.03.2021

Mám ráda dobré životopisné knihy a tohle je jedna z nich :) . Hlavní hrdinka není skrz na skrz úplně sympatická ani pozitivní, ale má silného ducha a i přese všechna příkoří co jí život přinesl jde pořád dál s pořádnou dávkou kuráže. Myslím, že určitě stojí za přečtení.

ivka67
04.01.2021

Byla jsem překvapená jakou pěknou knihu se mi podařilo objevit v Levných knihách.Poutavý příběh i když hlavní hrdinka není zrovna symatická,ale její vyprávění se mi líbilo.