Lucciella_L Lucciella_L komentáře u knih

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Velice pěkně sepsané svědectví o druhé světové válce a o situaci po ní.
Kniha se četla dobře, všem určitě doporučuji!

19.01.2022

Nejúžasnější den Nejúžasnější den Kaira Rouda

Zajímavě psaný příběh.
Většina děje se odehrává z auta cestou na chatu.
Hlavní hrdina - z mého pohledu samolibý frajer - zde postupně vypráví jejich příběh.
Chvílemi jsem to chtěla vzdát, ale zvědavost mi nedala. A musím říct, že konec byl zajímavý.
Pro ty, co umí číst mezi řádky, je to předvídatelné.
Jako oddychové čtivo ale mohu doporučit.

07.01.2022

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Na tuto knihu jsem se moc těšila a celkově mě opět nezklamala.
Děj byl pěkný, vše dobře popsané, ale bez zbytečných kudrlinek, což oceňuji.
Prolínání mezi klidnou a napínavou stránkou je naprosto super.
Jediné, co mě trošku vadilo, byla povaha hlavní hrdinky. Ta byla tak strašně "soběstačná", že bych s ní nevydržela - takže její minusové body vynahradil Neil, který byl naopak takový dobrák, že bych nevydržela ani s ním :)
Ale určitě parádní čtení na večer!

04.01.2022 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Výborná záležitost.
V případě D. Coates opět sázka na jistotu.
Kniha je čtivá, pěkná duchařská zápletka. Za jeden večer nebylo co řešit :)

27.12.2021 5 z 5

Dívka v zeleném svetru Dívka v zeleném svetru Daniel Paisner

Poutavá knížka, která je podle skutečnosti.
Něco naprosto nepředstavitelného.
Je to ten typ knihy, do které se začtete a nemůžete ji odložit.
Určitě doporučuji všem, co mají rádi knihy podle skutečních událostí a téma 2. světové války

05.12.2021

Můj syn feťák: skutečný příběh Můj syn feťák: skutečný příběh Eva Hacalová

Zajímavá kniha.
Děj se prolíná vyprávěním matky a vzpomínek (a zápisků v deníku) syna.
Ke konci mi děj přišel pořád dokola - syn se opakovaně vrací k drogám, matka se mu snaží pomáhat.
Určitě ale stojí za přečtení.

05.12.2021

Dítě třetí říše Dítě třetí říše Mandy Robotham

Zajímavý fiktivní příběh.
Ze začátku jsem se nemohla do knihy začíst, ale vydržela jsem a nelituji.
Příběh se mi líbil, popis války tam byl v malé míře a z jiného úhlu, než jsem z knih na toto téma zvyklá.
Líbila si mi i romantická zápletka, u které jsem si přála dobrý konec.
Narození dítěte mělo nakonec úplně jinou zápletku, než jsem očekávala.
Celkově vzato knihu hodnotím pozitivně, jako oddychové čtení s nádechem romantiky proložené tvrdou ženskou zkušení.

17.11.2021

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Pohodové čtení na jedno odpoledne

08.11.2021 5 z 5

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Zajímavě zpracované známé téma

08.11.2021

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Oproti předchozím knihám (Duch domu Ashburnů, Tajemství sídla C.M. a Přízraky domu C.), byla tato kniha "čajíčkem".
Zábava na dva večery, vhodná spíš pro mladší čtenáře.
Děj je z pohledu dětí, takže strachu a děsu zde mnoho není, zápletka nenáročná, přesto tvořila rovnoměrný průběh.

28.10.2021 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Darcy a její hororové pohádky jsou prostě skvělé a tohle je můj nejoblíbenější díl.

Remy se živí jako průvodkyně v domě plném duchů, jehož zdi i podlahy jsou zbroceny krví mnoha obětí bývalého zaměstnance, který se neštítil zabít své zaměstnavatele a za majitele domu se i vydávat.

Po jedné prohlídce je Remy oslovena neznámým mužem, který by chtěl v domě pobýt několik dní a dát prostor i "odborníkům".

Do domu se nakonec sjede Mark, který nemá zjevně důvod k organizaci pobytu, Piers, který se tak trochu nudí, technický lovec duchů Taj, médium Marjorie se svým sluhou Bernardem a April, dcera majitelů se svou opatrovatelkou Lu.

To, co se zdá nejprve jako nevinný pobyt se postupně mění v hru o přežití. Kdo je vlastně původce zla a o co jde Markovi?

Skvělá kniha, kterou by ale strašpytlové neměli číst v noci a sami doma :)

26.10.2021 5 z 5

Dítě na nástupišti Dítě na nástupišti Gill Thompson

Zajímavá kniha, která je příjemnou změnou v oblasti literatury z druhé světové války.
Inspirováno činy sira Nicholase George Wintona.
Děj pěkně zpracovaný, jen ten konec je na můj vkus zrychlený a až moc přitažený za vlasy.
Přesto knihu hodnotím jako pěknou a doporučuji.

19.10.2021

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Darcy a její hororové pohádky jsou prostě skvělé.

Daniel bydlí se svým vykutáleným bratrancem Kylem. Když se jednoho dne objeví obálka, ve které je Danielovi nabídnuta práce, kde se platí dopředu a ve zlatých mincích, neváhá.

Na práci zahradníka není nic těžkého, ve svém zaměstnavateli Branovi má podporu ve všem, co potřebuje. Jen má své podmínky - nesmí do věže, po setmění nesmí vycházet, nikdo cizí nesmí na pozemek a Dan musí mít zatemněný domek.

Snadná pravidla za královský honorář.... Jenže i Kyle chce svůj podíl. A rozjede se tím něco, o čem až do konce knihy nevíte, kdo a proč.

Skvělá kniha na jednu noc :D

19.10.2021 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Velice poutavý příběh, který je částečně založen na skutečných postavách, určitě stojí za přečtení. Má dvě dějové linky, r. 1915 a r. 1947, hlavní postava Charlie a Eve, které mají společného nepřítele, pátrají po minulosti a zároveň budují křehkou budoucnost. Děj se pěkně prolíná a nabízí pohled na válku z úhlu ženy-špionky.

15.08.2021 5 z 5

Zapomenuté dívky z Paříže Zapomenuté dívky z Paříže Pam Jenoff

Zajímavá knížka. Zkraje jsem měla problém s orientací v postavách, ale potom byla kniha velice čtivá.

18.07.2021 5 z 5

Děti s hvězdou Děti s hvězdou Mario Escobar

Jako oddechové čtení super. Stejně jako Ukolébavka i toto byl takový zidealizovaný příběh, který byl inspirován skutečnými postavami a místy. Ale četla se snadno, děj byl příjemně plynoucí.

15.03.2021 4 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Knih na toto téma jsem již četla mnoho, proto mě obsahově kniha nepřekvapila. Přesto s velkým zklamáním musím říci, že mě nezaujala. Na můj vkus byla psaná velice chaoticky a místy jsem některé pasáže přeskakovala. Jako jedna z mála zůstane nedočtená.

12.03.2021 2 z 5

Hanina hvězda Hanina hvězda Miroslav Frindt

Velice poutavá knížka, která popisuje příběh židovské dívky, která se vrátila do rodné vesnice. Zažívá ústrky a nenávist ze strany místních, kteří mají židům za zlé, že byla válka. Odmítají vracet zabavený majetek, odmítají přijmout mezi sebe i Hanu samotnou. Pro mě první kniha, která se zabývá situací bezprostředně po válce - žádné popisování útrap z koncentračního tábora ani následku z něj. Nýbrž seznamuje čtenáře se situací, jak se Hana zkouší žít svůj život po válce. Určitě doporučuji, kniha je psaná pěkně, čtivě.... za 2 večery bylo hotovo :)

09.12.2020

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Na první pohled "tlustá" knížka, která se ale čte sama. O humorné situace, kde jsem se smála i nahlas, není nouze. Prima oddychové čtení!

23.09.2020

Treblinka - povstání v továrně na smrt Treblinka - povstání v továrně na smrt Michał Wójcik

Ač jsem se fakt snažila a přemlouvala se, tuhle knížku jsem nedočetla. Asi jsem měla jinou představu, ale ty neustálé vsuvky mi neudělaly ucelený příběh a knížka byla spíše zklamáním :(

25.08.2020