Dítě na nástupišti přehled

Dítě na nástupišti
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439232/bmid_dite-na-nastupisti-sqi-439232.jpg 4 264 264

Praha 1939. Mladá matka Eva má tajemství ze své minulosti. Když do země vpadnou nacisté, Eva ví, že jediný způsob, jak udržet její dceru Miriam v bezpečí, je poslat ji pryč - i když to znamená, že ji už nikdy nemusí spatřit. Ale když je Eva odvezena do koncentračního tábora, hrozí, že její tajemství bude odhaleno. V Londýně pomáhá Pamela umístit židovské děti z Evropy. Spřátelí se s jednou nevyzvednutou dívenkou a vezme si ji domů. Teprve když její mladý syn nastoupí do RAF, Pamela si uvědomí, jak snadno by se její vlastní svět mohl zhroutit. Inspirováno skutečným útěkem tisíců židovských dětí z nacisty okupované Evropy ve vlacích Kindertransport do Londýna.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Child On Platform One: Inspired by the children who escaped the Holocaust , 2019


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dítě na nástupišti. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (76)

juliesze
17.05.2024 3 z 5

Kniha měla potenciál mnoha témat - vzájemného vztahu adoptovaného a vlastního dítěte, vztah mezi Miriam a jejím adoptivním otecm a další pro mě netradiční témata. Knize přičítám k dobru, že byla oproštěna od love story, nicméně byla tak strašně moc obsáhlá a právě těchto témat rodič-dítě a vztahů prošla tak moc, ale ani u jednoho se nějak hluboce nezastavila. Proto mě kniha vlastně ani moc nezasáhla. Byla prostě taková průměrná.

Princezna22
05.05.2024 3 z 5

No ze začátku jsem byla dost popletená kdo je kdo, a nechápala jsem. Ale jak jsem četla dal, tak sem pomalu a jistě začala chápat a do děje se pořádně dostala. Ale i tak.. Kniha je krásně napsaná, čte se moc hezky. Ale je tu to ale... Bohužel, je mnoho takových podobných knih na trhu, že tato krásně zapadne mezi průměr škoda.. Ale i tak 3 hvězdy si zaslouží.


micha-ella
06.04.2024 3 z 5

Obsáhlý román, u kterého jsem chvílemi ztrácela zájem číst dál, snad pro jeho délku nebo souběh náhod v tom příběhu, nevím. Námětem je podobný knize Nový domov od autorky Lizzie Page a je zvláštní, že totéž jsem zjistila u předtím čtené knihy Oceán mezi námi. V porovnání se mi nejvíc líbil Nový domov.

všechny komentáře

Související novinky (2)

Knižní novinky (8. týden)

21.02.2021


Knižní novinky (5. týden)

31.01.2021


Citáty z knihy (1)

Eva se na noty vždy dívala jako na lidi.


Kniha Dítě na nástupišti v seznamech

v Právě čtených8x
v Přečtených368x
ve Čtenářské výzvě68x
v Doporučených12x
v Knihotéce261x
v Chystám se číst305x
v Chci si koupit65x
v dalších seznamech4x