Treblinka - povstání v továrně na smrt

Treblinka - povstání v továrně na smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439916/bmid_treblinka-povstani-v-tovarne-na-smr-Rt6-439916.jpg 4 17 6

Naděje přežívá i na tom nejtemnějším místě Treblinku nebylo možné přežít. Tato nejefektivnější továrna na smrt zabíjela tolik lidí, že chybělo místo na ukládání jejich ostatků. Přesto se zde stalo něco zcela nečekaného: Na smrt vyčerpaní jedinci se odvážili vzdorovat. V srpnu 1943 se ve vyhlazovacím táboře rozhořelo povstání. Oceňovaná kniha je poutavou rekonstrukcí mimořádného hrdinství a dokladem toho, že i v největším pekle se může stát zázrak.... celý text

Literatura světová Literatura faktu Historie
Vydáno: , Albatros (ČR)

Treblinka 43: Bunt w fabryce śmierci , 2018

AlbionFoxyFox
27.06.2023 3 z 5

První část byla psána přístupněji a zajímavěji, bohužel později přibývalo odboček a já byla zmatená a časem znuděná.

veverka@ořech
05.12.2020 5 z 5

Čtivě napsaná populárně náučná kniha o povstání židovských vězňů Treblinky - včetně jeho příprav a posléze i strastiplné cesty k domovům. Autorovi se podařilo nejen shromáždit nepřeberné množství faktů a provést jejich kritiku (např. přežívající tvrzení o pomoci polského odboje povstalcům), ale dokázal čtenáře neustále držet v napětí, které mu nedovolovalo knihu jen tak odložit. Zajímavě vykreslil boxerský zápas, ale i psychologický profil velitele Stangla.

cornetka
25.10.2020 4 z 5

Detailní popis plánovaného povstání v táboře, jehož termín musel být několikrát posunut. Přesto se nakonec uskutečnilo, ale přeživších bylo velmi málo. Někteří promluvili až na sklonku svého života o mnoho let později.

Lucciella_L
25.08.2020

Ač jsem se fakt snažila a přemlouvala se, tuhle knížku jsem nedočetla. Asi jsem měla jinou představu, ale ty neustálé vsuvky mi neudělaly ucelený příběh a knížka byla spíše zklamáním :(

ERIK 2
16.07.2020 4 z 5

Táto kniha o Treblince se četla dobře. Jedná se vlastně o shrnutí informací z různých publikací, které jsou uváděné vždy pod čárou pod textem. Dle těchto pod čárou uvedených publikací, jsem se inspiroval ke koupi knihy "Do temnoty", takže pod chcete číst jenom všeobecnou publikaci doporučuji tuto knihu. Pokud chcete číst příběhy přeživších vězňů tohoto vyhlazovacího tábora doporučuji publikace přímo přeživších např. Samuel Willenberg "Vzpoura v Treblince".

LukBook
18.06.2020 5 z 5

Za mě výborná kniha mapující druhý nejvražednější tábor druhé světové války. V několika ohledech dokonce předběhl i Osvětim. Najdete tu historii Treblinky, popisy hrůz, které se v ní uskutečnily, ale i odvážný boj o život a pro několik málo jedinců šťastný konec.

koncentrační tábory povstání rok 1943 Treblinka (vyhlazovací tábor)

Autorovy knížky

Michał Wójcik