Lucciella_L Lucciella_L komentáře u knih

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Coates nezklame. Je fakt, že tato kniha patří k těm méně strašidelným, přesto jsem měla přečteno po 2 večerech / nocích. Příběh se mi líbil, ilustrace jsou dobře provedené. Mám ráda tento styl a za mě super

23.01.2023 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Trošku jiné čtení, než jsem dosud byla zvyklá. Chyběl mi klasický detektivní příběh (mrtvola se objevila hrozně pozdě a dost okrajově). Ale i tato kniha byla napsána příjemně a čtivě - popsané okolí, hrdinové, rodinné tajemství.... Líbila se mi, ale o fous míň než ostatní knihy této autorky.

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Pro mě opět skvělý čtenářský zážitek! Spisovatelku jsem si oblíbila - má perfektní a nerušivé popisy okolí, což čtenáři umožní autentický prožitek. Jako velké plus hodnotím i to, že i tady není vrah odhalitelný už v polovině knížky. Dějové linky pěkně směřují od jednoho podezřelého ke druhému, což je velmi příjemná změna.

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Rukopis z Březinky Rukopis z Březinky José Rodrigues dos Santos

Na toto téma jsem toho přečetla už hodně, přesto se to "nepřejí". Tato kniha nabízí trošku jiný pohled. Kniha se nedala odložit, byť místy její vývoj byl pro mě hrozně drastický. Svým obsahem se liší od "klasických" knih o Osvětimi, takže určitě doporučuji!

Geneze Geneze Robin Cook

Moje oblíbené čtení. Jack s Laurií je sázka na jistotu. Fascinující thriller z lékařského prostředí, který prostě nezklame. Uznávám, že místy je pro mě náročné čtení, přesto na tohoto spisovatele nedám dopustit. Za mě jeden z nejlepších spisovatelů.

Žena, po které se slehla zem Žena, po které se slehla zem Lone Theils

Docela pěkné počtení. Ocení spíše ti, kteří mají rádi severské krimi. Na mě místy trošku víc překombinované, přesto jsem se zdárně dobrala konce

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Druhá kniha od M. Klevisové, která se mi dostala do rukou.
V hodnocení se budu opakovat. Parádní detektivka, ve které člověk neodhalí vraha už v první polovině. Krásně napsáno, četla se úplně sama. Díky brilantnímu popisu má čtenář pocit, že se to odehrává u něj za domem. Prostě super čtení!

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

Přiznám se, že tuhle knihu jsem dočetla s vypětím sil. Nějak mě to neoslovilo a vím, že si tuto autorku v knihovně již vyhledávat nebudu.

30.09.2022 2 z 5

Má cesta za štěstím Má cesta za štěstím Karel Gott

Dárek od manžela. Kniha mě mile překvapila a potěšila. Je to nádherná vzpomínka a fanouškům by neměla chybět v knihově.

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Moje první kniha od Patrika Hartla. Dostala se ke mě od kolegyní v práci s úžasnými recenzemi. Musím přiznat, že jsem byla mile překvapena a kniha se mi moc líbila a motivovala mě k tomu, abych si přečetla i další.

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Úžasná detektivka! Jedna z mála knih, kde se vrah neodhalí už v polovině příběhu. Krásný popis, dobrá zápletka. Prostě super. Pro mě první kniha od této autorky, ale už mám připravenou další

04.09.2022 5 z 5

Krvavé svatební šaty Krvavé svatební šaty Pierre Lemaitre

Po dlouhé době jsem si vybrala mimo své oblíbené žánry (horor, 2. světová válka, severské krimi) a jsem nadšená. Kniha mě doslova pohltila, nejdříve jsem Sofii nedůvěřovala, ale pohled Frantze tomu dal úplně jiný rozměr a konec neměl chybu. Určitě stojí za přečtení a jsem ráda, že tato kniha bude v mé knihovně

29.08.2022

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Zajímavě podaný příběh o dívce, jíž se životem prolínají dva kamarádi. Postupně popisuje příběh Zuzany, od jejího dětství v přepychu, před dospívání a mládí poznamenané druhou světovou válkou a životem dospělé ženy po válce. Kniha upoutá i tím, že zde není přímá řeč a přesto to nepůsobí rušivým dojmem. Zároveň je dobře napsaný konec, který ponechá velký prostor pro svou vlastní fantazii. Kniha se čte lehce a snadno, přestože se jedná o emočně silný příběh.

25.08.2022 5 z 5

Dvojčata paní Karoliny Dvojčata paní Karoliny Ronald H. Balson

Parádní čtení. Zase trošku jiný pohled na válečný příběh.... Ale konec neměl chybu..... Přiznám se, že jsem to od cca druhé poloviny knihy tušila, ale i tak to byl naprosto strhující příběh!

20.08.2022

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Super oddychové čtení.
Moje prvotina od Hartla, protože jsem už nevydržela a musela si přečíst něco, co kolegyně v práci tak vychvalovaly.
U knížky jsem se pobavila, byť někoho by množství vulgarismů mohlo pohoršit.
Za mě typ knihy, která je pohodová a čtivá.

08.03.2022

Dům bez zrcadel Dům bez zrcadel Iva Pekárková

Kniha mě bohužel nezaujala.
Příběh ženy, která popisuje svůj pracovní život v Anglii, rodinný život v Čechách a život partnerky v Tunisu. Přijde mi, že hlavní hrdinka ve svém životě tápe a nikde nenachází uspokojení. Za mě je to kniha, kterou určitě znovu vyhledávat a doporučovat nebudu....

23.02.2022

Nikdo nás nečekal Nikdo nás nečekal Helga Hošková-Weissová

Velice pěkně sepsaný příběh ženy, která prožila holocaust.
V této knize se ale zaměřuje na to, co bylo "po".
Určitě stojí za přečtení!

První řez První řez Leah Ruth Robinson

Mám ráda detektivky z lékařského prostředí.
Tady jsem trošku bojovala s množstvím postav a jejich jmény.
Příběh byl dobrý, i když vyloženě lékařským bych jej nenazvala.
Jako oddychové čtení super.

21.02.2022

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

První polovina knihy byla velice dobrá.
Pěkně se vyvíjel děj, nechybělo napětí.
Druhá polovina knihy už nebyla až tak zajímavá a troufám si říct, že překombinovaným koncem autorka knihu "zabila".