Jak jsem se zbláznila

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ani v blázinci není o humorné situace nouze Alespoň v knize Ivanky Deváté, která se nakonec v této instituci ocitla. A vy se dozvíte, jaká dlouhá cesta ji přivedla a co tam zažila. Autorka s laskavým humorem vypráví o pacientkách i personálu, a také o tom, jak se dostala ven.

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/168656/jak-jsem-se-zblaznila-CMC-168656.jpg 3.8181
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Motto
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (66)

Kniha Jak jsem se zbláznila

Přidat komentář
JancaMia
13. května

co všechno se dá zažít v blázinci a co tomu předcházelo ... moc milé povídání o neradostných věcech ...

Kory98
04. dubna

Když mi moje kamarádka řekla, že má mezeru ve vzdělání, protože nečetla nic od Ivanky Deváté, srdečně jsem se tomu zasmála s tím, že v tom případě bych musela být úplný analfabet protože je na světě tolik knih, které jsem ještě nečetla :-) Pak moje maminka projevila přání, že by ráda dostala některou její knihu k narozeninám. To moje srdce zaplesalo, protože nejraději ze všeho kupuji a daruji knihy. Koupila jsem jí tu první, která mi přišla pod ruku a to byla zrovna Jak jsem se zbláznila. Takže vlastně na popud svojí kamarádky a své maminky, která mi říkala, že si to nutně musím taky přečíst jsem číst opravdu začala. Přiznám se , že nějak nerada čtu knihy ze současnosti, jako čtenář sci-fi apod. se nejradši toulám někde v budoucnosti nebo v minulosti, takže mě hned tak nějaký příběh z reality nezaujme. Paní Ivanka má však dar. Asi tak, jak o tom sama píše dar výřečnosti a podle mě i dar krásného českého slova, které umí mistrně použít k vystihnutí jakékoliv situace. Určitě pokud budu mít příležitost si ráda přečtu i další její knížky.

RHorse
21. března

Viděla jsem rozhovor s paní Devátou u Šípa a řekla jsem si, že si od ní něco musím přečíst. Musím říct, že mě kniha nezklamaala, dobrá oddychovka. Oceňuji hlavně, jak si autorka dokáže udělat srandu sama ze sebe, úžasný!

jarabr
10. března

Ivanku občas slýchám v rádiu, má moc příjemný hlas a bývá vtipná. Jako herečku ji neznám vůbec. Jako spisovatelku jsem ji poznal poprvé a nebylo to špatné. Jestli je toto její nejslabší kniha, pak se moc těším na další. Vyprávění ubíhá s lehkostí a vtipem, člověk u toho občas přemítá co je ještě fikce a co opravdu zažila. I velice obtížné životní situace dokáže podat s takovým humorem, že se člověk občas neubrání a směje se nahlas. V závěru knihy se objevilo několik gramatických chyb (autorka nebo vydavatel?, těžko říct), což mi trochu zkalilo jinak dobrý pocit ze zábavné knihy.

zdenaR
04. února

Knihy Ivanky Deváté by měli prodávat v lékárně místo antidepresiv :-)))
A tato je jedna z nejlepších - a to nemluvím o její audioverzi, kterou čte sama autorka.
Úžasné, doporučuji, doporučuji, doporučuji!!!

niika
01. ledna

Jednoduše, mě to bavilo. Navíc audioknihu výborně předčítá sama autorka. Doporučuji.

Hobo
28.12.2018

Kdyby takto vypadaly všechny žalozpěvy, bylo by na světě tak krásně... Je to druhá kniha od Ivanky Deváté, kterou jsem četl a myslel si, že mi to bude stačit. Nebude, co když v její sbírce je ještě další tak dobré vyprávění, s takovým nadhledem a humorem.

pavčape
29.11.2018

Milým a úsměvným způsobem popsáno nepříliš veselé životní období. Není se čemu divit, že skončilo jak skončilo. Je vidět, že duše je křehká nádoba, ať už patří herečce nebo obyčejnému smrtelníku.


Štítky

sousedské vztahy psychiatrická léčebna herci

Autor a jeho další knihy

Ivanka Devátá

Ivanka Devátá
česká, 1935

všechny knihy autora

Kniha Jak jsem se zbláznila je:

v Právě čtených4x
v Přečtených252x
v Čtenářské výzvě29x
v Doporučených6x
v Knihotéce46x
v Chystám se číst38x
v Chci si koupit7x