Dům bez zrcadel

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

„Všechno je v pořádku! Nejsi starý! Stačí se nedívat do zrcadla.“ Markéta už řadu let pracuje jako pendlerka, vždycky se několik týdnů stará o věkovité klienty v Anglii a několik týdnů má volno. Británie v čase brexitu poskytuje soukromým pečovatelkám možnost nečekaného výdělku a Markéta je ve svém oboru dobrá. Ale i ona potřebuje být opečovávána. Brzo se stane obyvatelkou dvou zcela odlišných světů: v Anglii je lepší služka „z Polska“, v Tunisku obletovaná bohatá turistka. A doma v Česku? Tam ji syn a snacha berou na milost jen proto, že jim dává peníze a stará se o vnoučata. Léta letoucí toužila po lásce, ale teprve teď, když už je jí hodně přes padesát, konečně našla muže svých snů. Život je krásný. Jen si musí vzít příklad ze svých klientů a nikdy se nedívat do zrcadla....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462048/big_dum-bez-zrcadel-v7S-462048.jpg 3.732
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Dům bez zrcadel

Danago
13. září

Poslechnuto jako audiokniha, velice doře načteno. Zajímavý příběh podle skutečných zážitků. Trochu smutné , trochu drsné vyprávění.

Pavouček2
09. září

Poslechnuto jako audiokniha, čtení této knihy by mě asi bavilo míň. Markéta mi nesedla, víc než její život, mě spíš zajímala její práce, tam mi příběhy přišli osobnější, než její život mimo práci.


gargamelka
22. srpna

Markéta nás provede svým životem, který skončí nejen pro čtenáře nepředvídatelně. V anotaci mne zaujalo téma demence- zlepšení posledních dnů lidem, kterým moc času nezbývá. Práce v sociální sféře není jednoduchá, proto nemůžeme odsuzovat v Markétině případě relax na Djerbě a její suvenýr... Osobně mi dáreček byl velmi nesympatický. Markéta je žena jakákoliv druhá, která si prošla mnohým... Líbil se mi přístup hlavní hrdinky ke svým svěřencům. Kdyby bylo takových Markét více pro klienty by to bylo jistě plus.

Lubošovo
18. srpna

Trochu jsem se bál, že tahle knížka bude další ze série o starších ženách, co si z Tunisu vozí mladé milence, ale byl jsem naštěstí úplně vedle. Tahle knížka citlivě vypráví o tom, jak Markéta z Čech hledá svoji roli v životě, ať už jako matka, partnerka, manželka, milenka nebo pečovatelka. Autorka zároveň dává nahlédnout do světa lidí trpících demencí, za což jí patří velký dík. Knihu rozhodně doporučuji, i když spíše ženskému publiku.

alnahu
29. července

Zajímavé -smutné čtení o lásce ,smrti a odcházení. Příběh Markéty pečovatelky ,která se stará v Anglii o duševně nemocné-nemá to jednoduché její pacienti jsou blízcí smrti. Aby se s tímto vyrovnala odjíždí na dovolenou kde loví chlapi, ale bohužel narazí na toho nepravého. Kniha,která má překvapivý konec.

Marcela52
25. července

Knihy této autorky si ráda čas od času přečtu a vždy se pobavím, a také poučím. Také tentokrát jde o příběh psaný s nadhledem a velkým pochopením pro různé lidské slabosti. Hlavní hrdinka knihy se stará o staré pacienty v Anglii, a patří k těm ošetřovatelkám, které jsou velmi žádané. Je nejen velmi zkušená a zručná, ale má pro své často těžko zvládnutelné klienty velké pochopení. Od této náročné práce v Anglii se odreagovává v Tunisku, kde je obletovanou bohatou turistkou. Až po padesátce si uvědomuje, že není třeba se stydět za své stárnoucí tělo a tak si bez skrupulí užívá erotické radovánky s mladým manželem, který ji sice finančně dost využívá, ale na druhé straně jí dává zapomenout na problémy, které vyšší věk přináší. Toto vtipné a osvěžující čtení s překvapivým koncem mohu doporučit především ženám, které se bojí dívat do zrcadla, když už jim věk přidal vrásky...

Vestička
09. června

Nalákal mĕ popis knihy, letní a zároveň hluboká. A nesáhla jsem vedle! Velmi hezký rozbor britské společnosti. Ale manžel z Džerby mi dohromady ssdemencí a umíráním nesedĕl . Teprve nakonec jsem pochopila. Ten konec :-)))) A ta spotřeba mobilů, vĕtší než mám já. ... Spoiler. Bojíte se stáří? Samoty? Ztráty důstojnosti? Nemáte nikoho, kdo by vás mĕl natolik rád, že s vámi zůstane i přes alzhaimra a vydrží s vámi až do konce? Chcete nikdy nebýt stará a nežádoucí? Chcete ještĕ zažít vzrůšo v životĕ? Pořiďte si ...... vyřeší to za vás!

Jana283
14. května

Mám ráda hrdinky Ivy Pekárkové. Jsou to totiž hrdinky – ne postavy – živé plnokrevné ženské, které dokáží žít své životy na plný plyn a s elegancí se snaží projet každou zákrutu, kterou jim život nastaví. Nebojí se být „jiné“ – tedy své. Markéta dokáže žít najednou hned 3 životy – v danou chvíli, na daném místě, právě teď. A to je velké umění!