Geneze

Když se na pitevním stole doktorky Laurie Montgomeryové objeví tělo sociální pracovnice Kery Jacobsenové, zpočátku se zdá, že je obětí tragického předávkování drogami. Ale Laurie a její nová rezidentka, chytrá a schopná, ale přímočará doktorka Aria Nicholsová, při dalším ohledávání zjistí něco šokujícího. Když mladá žena umírala, byla v desátém týdnu těhotenství. Zdá se však, že nikdo nemá tušení, kdo by mohl být otcem, a jestli není právě on klíč k tomu, aby pochopili, co se v posledních hodinách Keřina života událo. Zatímco Laurie čelí osobní krizi s manželem, forenzním patologem Jackem Stapletonem, impulzivní Aria se pouští do kontroverzní nové metody, aby v případu pokročila: využívá databáze DNA, aby vystopovala ty, co nechtějí být nalezeni. Spolupracuje s experty na genealogii z New Yorku. Má v plánu vysledovat původ nenarozeného dítěte v naději, že se jí podaří identifikovat záhadného otce. O několik dní později je zavražděna i Kerina nejlepší přítelkyně. Laurie nutně potřebuje odpovědi, protože někdo tam venku očividně nechce, aby vyšla Kerina tajemství najevo… a jak se Aria pomalu blíží pravdě, stávají se s Laurie terčem nemilosrdného vraha…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436358/big_geneze-s5n-436358.jpg 3.964

Jack Stapleton a Laura Montgomeryová 12.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Genesis, 2019

Kniha Geneze

ANDY28

Nevychovaná doktorka mě fakt bavila, knížka do výzvy od autora mého dětství, jinak ale nic moc... slabší Cook

patricia8137

12. diel zo série Jack Stapleton a Laurie Montgomeryová ponúka zaujímavú zápletku a nahliadnutie do nového odboru genetickej genealógie, čo považujem za veľmi originálne. Na tejto sérii sa mi páči, že nás autor vždy oboznámi s predchádzajúcimi dôležitými udalosťami z ostatných kníh zo série a čitateľ sa vďaka tomu dokáže ľahšie zorientovať v príbehu aj po dlhšej prestávke v čítaní. V tomto dieli sa musela Laurie vysporiadať s naliehavých zdravotným problémom - podstúpila mastektómiu (odstránenie všetkých prsných tkanív) a ooforektómiu (odstránenie vaječníkov), za čo ju veľmi obdivujem. Páčilo sa mi, že autor spomenul aj to, ako sa darí ich malej dcérke Emmke a že napreduje. Táto kniha sa mi čítala oveľa lepšie ako tá predchádzajúca (PANDÉMIA), ponúkla mi väčšiu dávku napätia, dej gradoval, aj keď v záverečnej časti bol vrah už známy, neubrali to na dramatickosti. Mne sa kniha GENÉZA veľmi páčila, aj napriek tomu, že niektorí čitatelia mali k tejto knihe výhrady, ja ju odporúčam.

petronella1

Po velkém zklamání z knihy Šarlatáni jsem opět novu spokojená. Zajímavé téma

Duchoslp
26.10.2021

Už jsem dlouho žádnou knihu od Cooka nečetla a jak vidím, nic se nezměnilo. Klasická detektivka z lékařského prostředí. Laura a Jack rozpletou nit směřující k padouchovi

pingu1
17.10.2021

Robina Cooka jsem měla vždy moc ráda, bohužel čím víc knih mám, tím míň se mi líbí... Tahle byla nějak moc zdlouhavá, nezáživná, postava rezidentky mi lezla dost na nervy. Sotva jsem knihu dočetla. Bohužel za sebe dávám max. 3 hvězdy.

Danago
04.10.2021

Autora mám moc ráda a tuto sérii také. Další díl a opět velice zajímavá zápletka a nový případ nové vyšetřovací metody. Pro mě originální. A myslím , že v této sérii není třeba si předchozí díly pamatovat mám vždycky velké odstupy mezi jednotlivými díly, ale autor nás šikovně a nanásilně zasvětí do momentální situace Laury a Jacka.

Ajrad1981
29.09.2021

Tahle kniha mi přišla slabší, moc mě nebavila. Možná to bude i postavou Arie, ta byla na dvě facky. Navíc jsem si už kolem 50. strany vytipovala dvě postavy, které by mohly být Amantem, a posléze zredukovala na tu jednu správnou, takže žádné velké napětí se nekonalo. Zajímalo mě snad jen to, jak Jack zabrání nejhoršímu.

Jinak v genetické genealogii nevidím takový potenciál jako autor. Problémem totiž nejsou jen adopce, ale i kukačky - a to nemyslím záměnu dětí v porodnici.

Tensen
22.08.2021

Knihu jsem přečetla za dva dny. Mám.sve výhrady, ale na dovolenou dobrá. Cooka jsem četla vždycky ráda, pak ho bylo moc. Teď jsem se k němu po etech vrátila a zklamaná nejsem. Kniha je čtivá, napínavá.