Robin Cook

americká, 1940, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nejnovější kniha

Šarlatáni

Šarlatáni

V češtině dle edičního plánu Euromedie vyjde kniha 01. 02. 2019. Čerstvý najvyšší rezident v Bostonskej pamätnej nemocnici Noah Rothauser má v novej funkcii plné ruky ... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
Invaze z galaxieZnámky životaKómaBlízký konecStážista

Komentáře (28)

Přidat komentář
monika72131
12.05.2018

nejlepší spisovatel, knihy z lékařského prostředí se od tohota autora čtou sami, a hlavně navíc díky němu a těmto knihám,jsem začala vůbec knížky číst ....

kinsey
04.03.2018

Díky němu miluji knihy z lékařského prostředí

helenkan
04.08.2017

Při čtení jeho knih vám naskakuje husí kůže. Skvělé detektivky.

Jane100
22.07.2017

Autor, jehož knihy z lékařského prostředí jsou naprosto fascinující. Vždycky mě hrozně baví. Napínavé zápletky, které naštěstí nejsou realitou.

Šerďa2012
17.03.2017

Dobré detektivky, které mají spád. Škoda jen podobného tématu. Od doby, co pracuji ve zdravotnictví jeho knížky nečtu

lopata555
13.06.2016

Neviem kam dať túto prosbu tak ju skúsim dať sem. Ako tu je séria Jack Stapleton a Laura Montgomeryová a Marissa Blumenthalová. mohol by sem admin pridať aj sériu s Pia Grazdani?

Skripi
25.03.2016

Ako píšu ostatní, jeho knihy sú možno často podobne napísané ale to je jedno. Stále je to jeden z tých lepších autorov a jeho knihy sa čítajú veľmi veľmi rýchlo. Viete prečo ? Lebo sú plné deja, zvratov a veľmi chytľavé... Odporúčam.

Luccy78
09.02.2016

Robin Cook píše převážně romány z lékařského prostřední (výjimku tvoří Sfinga z roku 1979). Některá z jeho děl jsou nadčasová, převážně však dost přesně popisuje prostředí současné medicíny. I když se tedy jeho díla v mnoha případech stávají sci-fi, reálně zapadají do současného světa a jsou kritikou přijímána velmi příznivě.

Mates84
19.05.2015

První kniha co jsem četla Epidemie, skvělý příběh, rychlý spad..prostě úžasná detektivka, kterou sem za den přelouskala a nedokázala ji odložit.Byla jsem tak moc nadšená, že jsem se vrhla na další knihy, ale tady už musím souhlasit s Ječmínkem a pajatp,po přečtení asi dalších 4 knih moje nadšení odpadlo:(Knihy jsou opravdu dost stejné.

Brus
18.01.2014

Super detektivky, Jasně, žádné povznášející čtení to není, ale jako relax to je výborné. ALespoň pro mě. Miluju krimi.

Ječmínek
01.11.2013

Autor, který se hodně čte a také je podle mě hodně přeceňovaný. Já jsem v mládí přečetl Kóma a líbilo se mi to, pak jsem přečetl ještě tři jeho knihy, ale najednou jsem si uvědomil, že nemá cenu plýtvat časem na stále stejné a skoro béčkové thrillery. Vždyť je tolik tolik kvalitnějších knih, člověk se jen nesmí bát do nich bez váhání pustit.

pajatp
12.10.2013

knížky zajímavé, strhující příběhy, krásně se čtou :-) jen mezi čtení jeho knih to chce vložit nějakou jinou, je to téměř vše na jedno brdo :-) ale přesto chci přečíst vše :-)

katrinka.b
10.06.2013

Fascinující zápletky, které přivedou člověka k zamyšlení o co komu v dnešním světě vlastně jde.Napínavé knihy od začátku do konce.Doporučuji

bobina58
07.06.2013

Tahle kniha byla moje první od tohoto autora a to ještě ve slovenštině. Naprosto mně strhla svým dějem,od začátku do konce.Mám ve své knihovně,už v češtině. Vím,že byla i sfilmovaná,ale to mně moc nenadchlo,možná proto,že v knize je toho daleko více a neodtrhnete se,dokud ji nepřečtete.

MartinezZ
31.05.2013

to bylo ještě tehdy, kdy jsem četl jako divý, cokoliv. V knihovničce (mojí nebo rodičů) se nějakým způsobem ocitl "Stážista" a hned si mě získal a já pak od Cooka hltal jednu knížku za druhou, nezřízeně hltal. A to nezřízené hltání také způsobilo, že se mi Robin po čase celkem přejedl, protože mi přišlo to lékařské prostředí od něj stále stejné a kniha od knihy stejnější (výjimkou jsou ony nelékařské příběhy). Budu si muset projít zdejší jeho 'knihografii' a osvěžit si, s čím jsem měl a neměl tu čest. A časem resty dohnat :)

Kubíííína
30.05.2013

Tohoto autora mám rovněž v lásce. Čtou se opravdu velmi dobře. Doporučuji.

Monulin
03.03.2013

Můj nejoblíbenější spisovatel, musím přečíst každou knížku, která vyjde. Když najdu pod vánočním stromečkem knížku od něj tak nejpozděj prvního ledna už ji mám přečtenou.

petka-2007
22.01.2013

Tohoto spisovatele mám velmi ráda. Knihy se čtou téměř "jedním dechem", umí zatáhnout do děje.

Ulrika
14.10.2012

Musím souhlasit se všemi kteří byli "zažraní" do R. C. v období dospívání. Na každé vánoce a svátky jsem si přála od něj dostat knihu. Postupem času mě však opravdu přišli jeho knihy na jedno brdo, až na Planetu Interteru, kterou mě spisovatel opravdu nadchnul a upřímně jsem ani nevěřila, že to opravdu napsal on :D. Z jeho klasických "Cookovek" mám nejraději Horečku.

Mišulenka
03.05.2012

Cook má skvělé nápady a dokáže vysvětlit čtenáři problematiku na takové úrovni, na jaké ji potřebuje pro příběh chápat. Zbytečně nezabíhá do detailů - to se mně osobně líbí, protože pokud někoho něco zajímá, může si informace najít až po přečtení a odpadají nudné pasáže, na něž třeba nemá náladu :) Jen mě mrzí, že jsou často překlady nikoliv nepřesné, ale vyloženě chybné, což souvisí s neznalostí termínů z medicíny, biochemie a kliniky překladatelů. Bohužel z toho pak vychází žvásty :(

putpuda
27.01.2012

Mě se nejvíc líbila "Kořeny zla". a četla jsem ji, když jsem ležela ve špitále :)

cocochanel
02.10.2011

toto je můj oblíbený autor, píše skvěle, mám od něj doma všechny knihy, které u nás vyšly

pihinka
27.08.2011

Souhlasím se všemi, kteří napsali, že je to všechno na jedno brdo, četla jsem asi 5 knih, děj prakticky stejný, tak už tohoto spisovatele nějak jnevyhledávám.

makhushka
28.03.2011

Knížky jsou celkem podobné, mě je 19 a první kniha kterou jsem od něho četla byla Slepota a ta se mi take zatím jeví jako nejlepší. Od té doby se spustila Cookova lavina a zamilovala jsem se do něho. Únosné riziko je na druhém místě. Pro mě je prostě skvělý, ikdyž jsem si jako mladší říkala jak babička může číst takové detektivky atd. teď už ji chapu:)

Lucy
01.12.2010

Mě upoutala třeba Invaze z galaxie,Planeta Intertera,Únosné riziko..

Lucy
01.12.2010

Souhlasím s ostatními,taky jeden s prvních začla jsem ho číst asi v 14,15,neměl chybu,teď už mi některé knihy přijdou také dost podobné,ale s nostalgie ještě stejně jeho knihy občas čtu či koupím,je to pro mne pan spisovatel,on mě odstartoval na lékařské thilery,které mám ráda do dnes-takže stejně doporučuji.

pe3czech

Jako první jsem přečetl TOXIN, který mě absolutně uchvátil, proto jsem si v knihovně postupně vypůjčil i jiné knížky, jenže čím dál víc mě začal jímat pocit zklamání, protože i když mají jednotlivé knihy různé příběhy z různých prostředí, přišlo mi vše "na jedno brdo".

Přibližně stejný úvod, stejný vývoj, velmi podobná dilemata a pokus boje(jedince) proti systému.

Proto možná bude nespravedlivé mé hodnocení u jeho knížek - TOXIN u mě stále, jakožto první přečtený, vede, další přečtená díla pro mě, zatím, působí jako opisy.

Snad se přinutím přečíst ještě další Cookovy knihy, kterýma můj dojem vyvrátí a já zjistím, že jsem jen náhodou sáhl několikrát po sobě po podobných knihách, po pár stejně těžkých kapkách v moři.

michelin

Jeho knihy jsem pokládala za geniální, dokud jsem je neměla s čím porovnat... Začala jsem je číst asi v jedenácti, kradla jsem je z babiččiny knihovny a naprosto mě uchvátily! Dnes mi připadají všechny stejné, patoložka Laurie Montgomeryová je nesmrtelná, na tu je krátká mafie i každý newyorský gang a hodnotím je průměrně. Nejlepší je Planeta Interterra, úplně o něčem jiném a opravdu chytlavá.