Infekce

kniha od:

Infekce obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Čtvrtá kniha série Jack Stapleton a Laurie Montgomeryová. Neworský taxikář Jurij Davydov je rozhněvaný, zklamaný emigrant, pevně rozhodnutý vrátit se po nešťastném sedmiletém pobytu ve Spojených státech do rodné země. Před odjezdem však ještě touží celou tu slavnou Ameriku, která ho zlákala falešnými sliby a zklamala jeho očekávání, potrestat. Jako bývalý technik, který pracoval v tajném sovětském závodě na výrobu biologických zbraní, má Jurij dostatečné odborné znalosti, aby svou pomstu uskutečnil v obrovském měřítku, zejména když se spojil s dvojicí bezohledných pravicových extremistů, kteří stejně jako on nenávidí americkou vládu. Tito lidé se svými bojovými jednotkami složenými z mladých skinheadu mohou Jurijovi snadno opatřit základní suroviny na výrobu účinných, smrtelně nebezpečných biologických zbraní. Společně zahájí přípravu operace Rosomák. Doktor Jack Stapleton a doktorka Laurie Montgomeryová se mezitím při své práci na soudní patologii střetnou se dvěma zcela odlišnými případy. Jack u náhle zemřelého pacienta diagnostikuje onemocnění smrtelným anthraxem, zatímco Laurie zkoumá ostatky umučeného skinheada. Nemají ani tušení, že by případy spolu mohly souviset, zanedlouho však začínají nacházet drobné stopy a brzy už zůstává jedinou otázkou, zda se jim podaří záhadu vyřešit dříve, než Jurij a jeho společníci zaútočí na New York moderní biologickou zbraní......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1406/infekce-DEv-1406.jpg 4.3188
Série

Jack Stapleton a Laura Montgomeryová 4.

Žánr
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

Vector, 1998

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Kniha Infekce

Přidat komentář
Kontryhelka
01.12.2020

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Bohužel dobří a poctiví lékaři a lidé,kterým lékařská etika něco říká jsou pronásledováni a usiluje se jim o život. Hlavně aby nezhatili plány těm padouchům. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

petulik330
31.05.2020

napínavá kniha, která vás od začátku vtáhne do děje. S každou další stránkou jsem byla zvědavější na konec, který byl překvapivý.


ivana9593
29.01.2020

Čtivé, napínavé, propracované, děsivě prognostická tématika v roce vydání. Profesní román, co vás trochu "přivzdělá" a jako oddechové čtení nikdy nezklame. Tenhle je z těch ještě vydařenějších a konec zajímavé překvápko, to se cení. Cooka jsem hltala kolem dvaceti, ale nezklamal ani 20 let poté.... :-)

alicek35
21.08.2019

Opět velmi vydařená kniha.

Lucie85
30.04.2019

Parádně čtivé a napínavé po celou dobu. A konec je vynikající, takový jsem rozhodně nečekala. Super obrovská třešeň na dortu, která mě maximálně uspokojila.

maja11231
17.04.2019

Super kniha

pingu1
08.03.2019

Jedna z nejlepších, které jsem od Robina Cooka četla. Napínavé, pěkně propracované, bezva čtení... :-)

harena
06.02.2019

Opět klasická cookovka, které jsem svého času četla jednu za druhou. Infekce patří mezi ty skvělé, napínavé a ne nervy drásající. Bezvadná četba pro chvíle odpočinku.

1