Únosné riziko

Román z prostředí lékařského výzkumu věnovaný problému rizika při experimentech s halucinogenními drogami. Harvardský lékař, odborník na neurochirurgii, se seznámí s mladou zdravotní sestrou, pocházející z rodiny ženy, odsouzené v 17.století při honech na čarodějnice. Lékař se domnívá, že příčinou podivného jednání tehdejších odsouzených mohl být určitý druh plísně z obilí, podobný námelu. Ve starém domě odebere vzorky plísně a podrobí je experimentu, který vede k objevu léku proti depresím. Nový lék však při pokusech prokáže i zcela neočekávané drastické účinky, jejichž obětí se stane samotný vědec. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71006/unosne-riziko-71006.jpg 4.2227
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Acceptablo risk, 1995

Kniha Únosné riziko

Makkulka
28.12.2021

Kdyby šlo dát 10 hvězd, dám je. Tohle je pro mě jeho nejlepší kniha.

iskovsky
03.03.2021

V poslednej dobe som mal šťastie na samé blbosti, tak som si povedal, že stavím na istotu a pustím sa do nejakého osvedčeného autora... a (ako vravia bratia česi) "pěkně jsem si naběhl"... prvých 95% sa nič zaujímavé nedialo... tak vravím si, že ma maestro Cook naťahuje ako strunu, aby to potom veľkolepo odpálil vo finále... a veru odpálil... poriadnu dávku blbosti priamo do môjho čitateľského oka... aj tá struna by mi bola milšia...

NiNo
25.02.2021

Takovou slátaninu jsem dlouho nečetla. Základní myšlenky - protože se příběhem prolínají dvě - nejsou samy o sobě špatné, ale ani trochu k sobě nejdou, ať se snažil autor sebevíc (a že se snažil tak moc, že se z toho dělaly mžitky před očima). Je to v podstatě Kráska a Zvíře naruby - normální chlap se dá dohromady s princeznou, jen aby na konci se z ní stala obyčejná ženská a z něho primitivní monstrum. Nebýt toho, že jsem si knihu zvolila do čtenářské výzvy, ani bych nedočetla. Za mě velké zklamání a k autorovi se jen tak nevrátím.

Kontryhelka
01.12.2020

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Bohužel dobří a poctiví lékaři a lidé,kterým lékařská etika něco říká jsou pronásledováni a usiluje se jim o život. Hlavně aby nezhatili plány těm padouchům. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

Katka2382
27.05.2020

Skvělá,čtivá a srhující knížka.Četla jsem ji už dávno,ale dodnes si ji plně vybavuji.Ta paralela s honem na čarodějnice byla skvělá.Za mě jedna z nejlepších Cookovek.

anája
17.05.2020

Jako vždy super čtení, napínavé..

Lotka
03.05.2020

Nedokážu u Cooka nikdy odhadnout, kam to hlavní hrdiny zavede...a to je na jeho knížkách to čtivé.

cukrovka
27.03.2020

Hodně zajímavá knížka. Kombinace salemského honu na čarodějnice a vývoj nového léku na ovlivnění úzkostí a deprese byla návyková. Otáčela jsem stránky v naději že tam už bude nějaký střípek ze 17.století a zároveň čekala kdy propukne problém s výzkumem. Závěr byl téměř hororový. Super čtení.