Blízký konec

Blízký konec obálka knihy
Mé hodnocení:

Napínavý román z prostředí onkologického centra na Floridě, kde dosahují neuvěřitelných výsledků v léčbě mozkových nádorů. Hlavní hrdina, nadaný student medicíny, je ve vyhlášené nemocnici na studijní praxi. Podivné okolnosti a nečekaná úmrtí pacientů přimějí studenta pátrat na vlastní pěst po příčinách. Spojuje si různé události, řeší nevysvětlitelné záhady a nakonec odhalí otřesné zločiny lékařů i ostatních zaměstnanců nemocnice....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12363/blizky-konec-OoW-12363.jpg 3.9187
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Ikar (ČR), Knižní klub

Terminal, 1993

Kniha Blízký konec

Kontryhelka
01.12.2020

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

stoun25
19.08.2020

Za mě vážně dobrý.

Lotka
03.05.2020

Žádný zázrak nečekejte.

Kraken126
14.05.2019

Knihu jsem odložil. ztrácel jsem se ve jménech a postavách, děj neustále přeskakoval. Očekával jsem od autora více.

pingu1
08.03.2019

Napínavé, prostě Cook, líbila se mi ale o trochu míň než ostatní...

ChodzikCZ
29.11.2018

Ve srovnání s dalšími Cookovými knihami je tahle jedna z těch slabších. Cca od poloviny knihy je jasné o co se jedná, hlavní hrdina děj zbytečně dramatizuje (nikomu nemá čas vysvětlit na čem tak nutně musí pracovat vs. je schopen hodiny procházet záznamy a koukat jak "rostou" buňky), boční linky jsou buď zbytečné (matka) nebo "jen do počtu" (japonci).
Ale pořád je to Cook, který se čte dobře a jako oddechovka to není špatné.

FishTailTea6
27.10.2018

Ač se mi kniha četla velice dobře, a zvolené téma je hodně zajímavé, tak po reálném zvážení pro a proti dávám jen tři hvězdičky. Oproti dalším Cookovým knihám mi trošičku vadí, že nakousl několik dějových linek a např. [SPOILER] Toma Widdicomba jsem považovala za jednu ze stěžejních postav, kdy mu autor věnuje jednu kapitolu za druhou a najednou šlus a slehne se po něm zem, aby se o něm krátce zmínil v epilogu.
Zároveň mi to, jak byl celý případ odhalen, resp. co předcházelo celému odhalení, přišlo sice napínavé, ale v mých očích nereálné.

LuckyZ
01.10.2018

První kniha od autora co čtu. Dobře se čte, ale konec mi přišel přehnaný.