Blízký konec

Napínavý román z prostředí onkologického centra na Floridě, kde dosahují neuvěřitelných výsledků v léčbě mozkových nádorů. Hlavní hrdina, nadaný student medicíny, je ve vyhlášené nemocnici na studijní praxi. Podivné okolnosti a nečekaná úmrtí pacientů přimějí studenta pátrat na vlastní pěst po příčinách. Spojuje si různé události, řeší nevysvětlitelné záhady a nakonec odhalí otřesné zločiny lékařů i ostatních zaměstnanců nemocnice....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12363/blizky-konec-OoW-12363.jpg 3.9161
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR), Knižní klub

Terminal (1993)

Kniha Blízký konec

Kraken126

Knihu jsem odložil. ztrácel jsem se ve jménech a postavách, děj neustále přeskakoval. Očekával jsem od autora více.

pingu1

Napínavé, prostě Cook, líbila se mi ale o trochu míň než ostatní...

ChodzikCZ
29.11.2018

Ve srovnání s dalšími Cookovými knihami je tahle jedna z těch slabších. Cca od poloviny knihy je jasné o co se jedná, hlavní hrdina děj zbytečně dramatizuje (nikomu nemá čas vysvětlit na čem tak nutně musí pracovat vs. je schopen hodiny procházet záznamy a koukat jak "rostou" buňky), boční linky jsou buď zbytečné (matka) nebo "jen do počtu" (japonci).
Ale pořád je to Cook, který se čte dobře a jako oddechovka to není špatné.

FishTailTea6
27.10.2018

Ač se mi kniha četla velice dobře, a zvolené téma je hodně zajímavé, tak po reálném zvážení pro a proti dávám jen tři hvězdičky. Oproti dalším Cookovým knihám mi trošičku vadí, že nakousl několik dějových linek a např. [SPOILER] Toma Widdicomba jsem považovala za jednu ze stěžejních postav, kdy mu autor věnuje jednu kapitolu za druhou a najednou šlus a slehne se po něm zem, aby se o něm krátce zmínil v epilogu.
Zároveň mi to, jak byl celý případ odhalen, resp. co předcházelo celému odhalení, přišlo sice napínavé, ale v mých očích nereálné.

LuckyZ
01.10.2018

První kniha od autora co čtu. Dobře se čte, ale konec mi přišel přehnaný.

jasnyj
18.09.2017

Z mého pohledu se kniha řadí mezi Cookovy slabší, byť akcí je plno a nuda zde nemá moc místa. Myšlenka zločinu léčby uměle vyvolané nemoci je zajímavá a v poslední čtvrtině je již čtenáři jasné o co jde. Vraždy pacientů se stávají postupně jakoby vedlejším produktem a postupně je vrah odsunut na druhou kolej. Teprve ke konci knihy, kdy je příběh poněkud rychle ukončen řekl bych i poněkud nereálně, se objeví zmínka o vrahovi.

dominikB951
23.05.2017