Kóma

Na začátku příběhu je pacientka, která se neprobere z kómatu, a zděšená medička Susan Wheelová absolvující svou první lékařskou praxi ve vyhlášené bostonské nemocnici Memorial. Zvídavost pohledné a upřímné Susan roztočí riskantní kolotoč událostí, když se vydá po stopách nezákonného obchodu s lidskými orgány. Pomáhá jí její kolega a milenec, doktor Bellows, který však úzkostlivě dbá na to, aby nepřekročil hranice kariérní sebezáchovy a svého postu v nemocnici. Susan se pouští do zdánlivě předem prohraného boje s dokonale sehranou lékařskou mašinérií. Ztrácí stopu, ale nevzdává se… Netuší, že oprávněnost svého podezření bude muset prokazovat tváří v tvář najatému vrahovi. Ten je však pouhým vykonavatelem, a proto se vnucuje otázka, kdo je onou šedou eminencí nemocnice a proč se tak vytrvale staví proti snaze nezkušené medičky poodhalit tajemství kómatu. Jeden z prvních a současně nejnapínavějších Cookových románů, který je podobně jako autorova další díla varovným mementem před porušováním lékařské etiky v jedné z nejcitlivějších oblastí zdravotní péče o člověka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1398/big_koma-QJK-1398.jpg 4.2318
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Coma, 1977

Kniha Kóma

Kluvo

Výborné, len nečítať ďalších Cookov!

TaNya_
28.12.2021

Anotace mě sice hned zaujala a knížku jsem si kvůli tomu taky přečetla, no na druhou stranu vyspoilerovala, to co se čtenář dozví víceméně až na konci. Navíc jsem s touto znalostí hned uhodla "padoucha", takže moc velké rozuzlení to pro mě nebylo. Jenže styl psaní je skvělý a alespoň průběh děje byl napínavý, takže i přes ztrátu překvapení jsem to spokojeně zhltla během chvilky.

evaval
06.10.2021

Klasický Cook, co nezklame.

Belanna
20.09.2021

Cooka mám ráda.
Vždy napínavé, neotřelá zápletka, dobře se čte. Ani tato kniha není vyjímkou.

Jája92
15.08.2021

Z počátku příběhu mi byla Susan krajně nesympatická, ale naštěstí se to po pár kapitolách změnilo. Příběh je velmi napínavý a emotivní.

baji42
01.08.2021

Další velmi dobře napsaná knížka od mistra tohoto oboru. Susan mi byla velice sympatická.

07hop
07.02.2021

klasika

Ticiana
05.01.2021

První kniha od tohoto autora. První půlka docela pomalá, pak to bylo spis vražedné tempo. Susan byla jako nějaká superhrdinka, co stihla za 3 dny. Viník se dal cekat, spis mne překvapila myšlenka zla na úkor vyššího dobra... ale vždy to jde i jinou cestou.