Kóma

Na začátku příběhu je pacientka, která se neprobere z kómatu, a zděšená medička Susan Wheelová absolvující svou první lékařskou praxi ve vyhlášené bostonské nemocnici Memorial. Zvídavost pohledné a upřímné Susan roztočí riskantní kolotoč událostí, když se vydá po stopách nezákonného obchodu s lidskými orgány. Pomáhá jí její kolega a milenec, doktor Bellows, který však úzkostlivě dbá na to, aby nepřekročil hranice kariérní sebezáchovy a svého postu v nemocnici. Susan se pouští do zdánlivě předem prohraného boje s dokonale sehranou lékařskou mašinérií. Ztrácí stopu, ale nevzdává se… Netuší, že oprávněnost svého podezření bude muset prokazovat tváří v tvář najatému vrahovi. Ten je však pouhým vykonavatelem, a proto se vnucuje otázka, kdo je onou šedou eminencí nemocnice a proč se tak vytrvale staví proti snaze nezkušené medičky poodhalit tajemství kómatu. Jeden z prvních a současně nejnapínavějších Cookových románů, který je podobně jako autorova další díla varovným mementem před porušováním lékařské etiky v jedné z nejcitlivějších oblastí zdravotní péče o člověka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1398/koma-QJK-1398.jpg 4.3289
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Knižní klub

Coma, 1977

Kniha Kóma

07hop

klasika

Ticiana

První kniha od tohoto autora. První půlka docela pomalá, pak to bylo spis vražedné tempo. Susan byla jako nějaká superhrdinka, co stihla za 3 dny. Viník se dal cekat, spis mne překvapila myšlenka zla na úkor vyššího dobra... ale vždy to jde i jinou cestou.

Kontryhelka
01.12.2020

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Bohužel dobří a poctiví lékaři a lidé,kterým lékařská etika něco říká jsou pronásledováni a usiluje se jim o život. Hlavně aby nezhatili plány těm padouchům. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

anája
17.05.2020

Četla jsem knihu a pak i viděla film obojí bylo super i pozor spoiler ,,Ti lidé v kómatu odklízení do jiné části nemocnice.

Lotka
03.05.2020

Susan je takový MacGyver v sukních.

detektivkar
05.04.2020

zdravim kniha úžasná a hlavně medička suzan, vystupuje eště v nějaké jiné knize od cooka abych si jí přečetl přednostně? díky moc za odpověď.

ber-tram
07.02.2020

Bizarní scenérie zavěšeného těla dekorující obal avantgardního soundtracku Jerry Goldsmithe se v knize zjevuje až ve finální infiltraci Susan do Jeffersonova institutu.
Shoda okolností je povážlivá: před pár týdny přečtený Případ dívky v tísni od Michaela Crichtona vrhl klatbu na bostonský špitál Memorial. I Cook jej znesvětil medicínským neřádstvem. Film Coma režíroval Michael Crichton. Mají snad proti Memorialu cosi osobního, nějaké nedoléčené bebí? 6/20

cantona
13.11.2019

Lékařský thriller jako víno. Četl se sám. Děj měl spád a napětí by se snad dalo krájet. Příběh byl v podstatě super až na ten useklý konec, ale každý si ho může domyslet. Odborného názvosloví je zde přehršel takže chápu, že laik měl problém s tím o čem se mluví, ale člověk, který dělá ve zdravotnictví musí jásat....