Kóma

Na začátku příběhu je pacientka, která se neprobere z kómatu, a zděšená medička Susan Wheelová absolvující svou první lékařskou praxi ve vyhlášené bostonské nemocnici Memorial. Zvídavost pohledné a upřímné Susan roztočí riskantní kolotoč událostí, když se vydá po stopách nezákonného obchodu s lidskými orgány. Pomáhá jí její kolega a milenec, doktor Bellows, který však úzkostlivě dbá na to, aby nepřekročil hranice kariérní sebezáchovy a svého postu v nemocnici. Susan se pouští do zdánlivě předem prohraného boje s dokonale sehranou lékařskou mašinérií. Ztrácí stopu, ale nevzdává se… Netuší, že oprávněnost svého podezření bude muset prokazovat tváří v tvář najatému vrahovi. Ten je však pouhým vykonavatelem, a proto se vnucuje otázka, kdo je onou šedou eminencí nemocnice a proč se tak vytrvale staví proti snaze nezkušené medičky poodhalit tajemství kómatu. Jeden z prvních a současně nejnapínavějších Cookových románů, který je podobně jako autorova další díla varovným mementem před porušováním lékařské etiky v jedné z nejcitlivějších oblastí zdravotní péče o člověka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1398/koma-QJK-1398.jpg 4.3232

Coma (1977)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

Jiparis
15.08.2017

Pekne, napinave, ale misty skoro stejne jako v jinych Cookovych knihach, napr.v Hostiteli.

Alpasstyle
09.08.2017

Trochu mě zklamal konec. Čtení bylo fajn, příběh byl poutavý,takže jsem měla přečteno poměrně brzy :-)

Daenerys.Tar
08.08.2017

Hlavní hrdinka Susan mi občas přišla pěkně protivná a zdálo se mi dost nepravděpodobné, že po dvou letech studia a jednom dni praxe se chová takto. Ale i tak velmi dobrá kniha, napínavý děj.

Rade
27.09.2016

Nedočetla, nebavilo. Krásná a chytrá studentka medicíny, která řeší, zda je možné být současně ženou i lékařkou a na doktory i pacienty kolem sebe kouká, jak když vidí chlapa prvně, mi dost lezla na nervy. Podrobný popis amerického zdravotnictví v sedmdesátých letech mě nechytl. Po 80. stránce jsem to vzdala (tedy koukla jsem jen na konec, který ale stejně vyplynul z anotace). Nehodnotím.

majík1
06.07.2016

Hodně dobrá kniha a napínavá

Tojemaras
10.05.2016

Dobra kniha,jen me zacinaji trosku stvat ty cookovy pribehy,jsou si vlastne hrozne podobne a je to.na jedno brdo,jak se rika. Nicmene i tak knihu hodnotim kladne,zaver byl moc rychly,uvitala bych dokonceni,jak to se vsemi dopadlo.

dominikB951
28.04.2016

Dobrá kniha, ale hodně odborným věcím, které tam napsal, jsem nerozumněl.

MAXA71
17.02.2016

Prvotina pre mňa od autora a veľmi dobrá. Prečítala som ju skoro naraz.

Luccy78
09.02.2016

Po přečtení mé prvotiny od stejného autora Mozek, jsem si pořídila knihu Koma. A bohužel musím říct, že jsem byla trochu zklamaná. Ani ne tak dějem, ten byl opět velmi napínavý a pravděpodobný, vždyť obchod s lidskými orgány je i dnes bohužel velmi běžnou záležitostí. Nicméně mi přijde, že tato kniha je velmi podobná předchozí čtené Mozek. Takže určitě doporučuji přečíst s nějakým časovým odstupem, aby jste se vyhnuli podobnému zklamání. A já si dám od pana Cooka na nějaký čas pauzu..

ovpana
19.06.2015

Skvělá kniha hezký a dramatický děj.

tuldas
26.02.2015

zbytečně moc odborných popisů ale jinak skvělý jako vždy od Cooka

Marián27
12.11.2014

Cook proste pisat vie! Aj ked zo zaciatku sa nic moc nedialo, potom sa dej skvele rozbehol a uz sa kniha nedala odlozit. Namet bol vyborny, opisy obcas zdlhave, akcii tak akurat a pointa dostatocne desiva ale dufam ze iba vymyslena a s pravdou nema spolocne vôbec nic! Odporucam vsetkym okrem ludi ktorich caka operacny zakrok pod narkozou:).

Helena Lacková
13.08.2014

Kniha je úžasná a film se jim taky povedl

VeronikaZ
24.06.2014

Robina Cooka jsem začala číst už před lety a mám od něj doma pěknou řádku knih. Naposledy mě nadchnul Záchvat. Ale tenhle román...
Susan Wheelerová je už od začátku na ránu, ve skutečnosti by její chování na oddělení neprošlo ani náhodou. Cook je sice lékař, ale asi úplně zapomněl na své studium. Ze začátku děj skoro stál, a když se v poslední třetině rozjel, už jsem si domyslela, jak to vlastně je.

kacaaba
16.04.2014

Mám ráda tohoto autora a jeho knížky se mi líbí. Tady mě však mrzel ten rychlý závěr, že nerozvedl, jak to dopadlo s postavami po odhalení.

adelinka
30.07.2013

Cooka mám rada, preto sa mi kniha čítala dobre.....trochu dlhší úvod bez napätia, ale potom sa to pekne rozbehlo.....kto a prečo zabíja mladých a zdravých ľudí pri narkóze si prečítajte.....

macer1991
26.07.2013

Moja prva kniha od Cooka .... mam ich v kniznici asi 20 a postupne sa k nim vraciam. Citala som ju asi pre 25 rokmi v slovencine a paperbacku. Film je tiez vyborny , ma asi 35 rokov ....

Ihunger
06.04.2013

Prvé dve tretiny ma uspávali ale ku koncu sa to zdramatizovalo a úplne super to vyvrcholilo.

kika 13
02.03.2013

Dobrý a dramatický děj.

Vlasta610
17.01.2013

Jako vždy napínavé, překvapující, čtivé.

petka-2007
30.12.2012

Spokojenost, jako vždy

BUCHhalteR
29.10.2012

po strane 100 sa to celkom rozbehlo. parádna kniha

eNka
15.08.2012

I u mě bylo tohle první knížka od Cooka. Byl jsme tak nadšená. A přečetla jsem dalších X knížek od něj. Jen je to pořád na stejné brdo. Ale přesto super.:)
Viděla jsem potom i film, ale nebyl tak dobrej jako knížka (jak překvapivé :P)

guru
17.07.2012

Prehľadný, vedecký štýl rozprávania, dobrá zápletka.
Akurát neskôr do deja vstúpili akčné chvíle spolu s opismi interiérov, a pri nich som úplne stratil predstavu o prostredí.

Neoxin
05.01.2012

Zajímavé téma knihy, pěkně napsané. Ale místy pro mě ne až tak úplně poutavé. U pár scén v knize jsem se trochu nudila, proto dávám o hvězdu méně.

pajonek

........tohle byla moje první cookovka , určitě dávám 100 bodov