Invaze z galaxie

Invaze z galaxie https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1408/bmid_invaze-z-galaxie-mZK-1408.jpg 4 255 43

V jednom americkém městě se začne jako lavina šířit zvláštní chřipková epidemie. Nemoc má velice rychlý průběh a lidé se po ní cítí lépe než předtím. Začínají se však chovat velmi podivně. Doktorku Sheilu Millerovou, medika Pitta Hendersona, jeho dávnou přítelkyni Cassy Winthropovou, poručíka Jesseho Kempera, doktora Harlana McCaye, viroložku Nancy Sellersovou, jejího manžela profesora fyziky Eugena a syna Jonathana svede dohromady série náhod. Společně pak nabývají přesvědčení, že epidemie není běžnou událostí, ale že se za ní skrývá určitý záměr. Zjišťují, že onemocnění způsobuje bodnutí záhadného disku, který - jak se ukáže - není zemského původu. Infekce se mezitím šíří po celém území Spojených států a zachvacuje i ostatní světadíly. Skupina v čele s doktorkou Millerovou dochází k závěru, že cílem neznámé civilizace, která disky na Zem vyslala, je ovládnutí naší planety. Má se tak stát prostřednictvím zmutovaných lidí, jejichž genetickou proměnu nastartuje právě záhadná chřipka. Podaří se Sheile a jejím přátelům nalézt antivirus, který by zastavil mutaci a zachránil lidstvo?... celý text

Literatura světová , Thrillery , Sci-fi

Vydáno: , Knižní klub

Invasion , 1997

R47
07.02.2024 3 z 5

Mám z toho dvojí dojem: dobře se to čte, je to skvěle budový příběh, postavy, všechno srozumitelné a v některých (lékařských) pasážích je to fakt výborné sci-fi. Vzpomněl jsem si třeba na Kmen Andromeda. Ale ta základní zápletka, scény, kdy se spolu baví "infikovaní", to je zas tak na úrovni komedie Četník a mimozemšťan. V 90. by to bylo asi skvělé béčko, možná i trhák jako film. Teď to je dobrá sci-fi pro ty, co nečtou sci-fi. Zvlášť do dob pandemie.

Čand@
31.12.2023 4 z 5

Staré dobré sci-fi. Akurát som sa vlastne nevedela rozhodnúť, komu chcem fandiť - pozemšťanom alebo mimozemšťanom? Oboje malo svoje plusy aj mínusy. Ešte že koniec poskytuje malú medzierku pre vlastnú predstavu pokračovania :)).

zimka.r
11.12.2023 2 z 5

Jen a pouze kvůli výzvě a opravdu toto není můj šálek kávy....

Arev122
22.10.2023 4 z 5

Zprvu jsem se nemohla začíst, zdálo se mi to příliš nudné a zdlouhavé. Ale druhá polovina knihy již byla zajímavější a napínavější.

Jack Bauer
02.09.2023 5 z 5

Už je to delší doba co jsem tuto knihu četl hned v době vydání, kdy jsem kupoval kkaždou knihu od R.Cooka a jako sci-fi se mi velice líbila. Jako většina jeho knih se četla jedním dechem.

ludek.n
27.02.2023 3 z 5

Blesková chřipka jako imunitní reakce organismu na genetickou proměnu, způsobenou mimozemským virem a otevírající Zemi návštěvníkům z jiných světů. Jen odvaha a odhodlání hrstky hrdinů dělí lidstvo od úplné zkázy. Robin Cook je specialistou na romány z lékařského prostředí, jeho koketování se žánrem science-fiction připomíná tak trochu pohádku pro dospělé. Přes všechnu snahu, věnovanou budování chytlavé realistické atmosféry, cítíte v jeho úsilí tlak protiproudu mířícího od uvěřitelného ohrožení k naivním bajkám, vyprávěných dětem před spaním. Výsledkem je umělohmotný prefabrikát, který drží pohromadě jen silou vůle a hrátkami s imunologickou terminologií, které bude nejspíš rozumět málokdo (a nepomůže ani chytrý pan Google). Struktura románu tím samozřejmě nabývá zdání opravdovosti a fundované profesionality, což je ovšem v kontrastu s vyzněním díla jako celku a jeho řazení mezi fantaskní thrillery. Podobnost s Crichtonovým Kmenem Andromeda se nabízí skoro sama, ale tam kde je Crichton až úzkoprse strohý a přesný, je Cook rozevlátě akční a plytký. Samozřejmě nechybí finální cliffhanger.

KnihoSny
31.01.2023 4 z 5

Toto bylo zajímavé :) jako nemohla jsem uvěřit některým věcem ale netvrdím že to je zlí knížka je fajn a dej taky jako zakomponovat takto ufo paráda:)

aliza
17.01.2023 5 z 5

Opět výborná kniha od autora, tentokrát autor zalovil ve vodách sci-fi. Bylo to tak napínavé, že jsem se od ní nemohla odtrhnout a četla jsem a četla, až jsem ji dočetla. Vřele doporučuji.

Hakate
03.09.2022 4 z 5

Knihy od Cooka mám ráda, a ráda se k nim vracím.
Napínavé, čtivé, skvělá zápletka, jako vždy.

Fox85
20.01.2022 3 z 5

Po téhle knížce jsem sáhnul díky loňské výzvě, ale dočetl ji až letos. Je to hodně čtivé a někdy jsem se začetl opravdu pořádně, ale autor by se měl držet ryze lékařského prostředí a do oblasti scifi se už raději nevydávat

Kontryhelka
01.12.2020 5 z 5

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Bohužel dobří a poctiví lékaři a lidé,kterým lékařská etika něco říká jsou pronásledováni a usiluje se jim o život. Hlavně aby nezhatili plány těm padouchům. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

georginaa
20.10.2020 4 z 5

Jako kdyby Cook napsal o tomto roku a této epidemii, která se nekontrolovatelně šíří jak lavina. Doktorka se snaží s celým týmem přijít této záhadě na kloub. Vyvine veškeré úsilí, aby šíření zabránila, bohužel takové rychlé výzkumy na antivirus je pouze v knihách. Tam to většinou skončí dobře.

lancelot
12.04.2020 2 z 5

Zajímavý námět a příběh. Čekal jsme více vykreslené postavy, nějak mě bylo jedno, jak to dopadne.

katallinka
07.04.2020 4 z 5

Velmi povedená kniha, mile mne překvapilo, že trošku připomíná momentální situaci. Určitě se pustím do další knihy autora.

Artep5244
26.12.2019 5 z 5

Je fajn, když se člověku dostane do ruky kniha, ze které cítíte, že ji autor nenapsal jen kvůli tomu, aby prostě něco vydal. Tato kniha v sobě nese určité poselství, a to, abychom se zamysleli nad tím, jak se chováme k přírodě a jak jí neustále ničíme. Většina z nás si vůbec neuvědomuje, že i přírodě jednou mohou dojít síly.
Mimozemšťané v tomto případě sice mohou působit jako zlo, ale ve své podstatě tomu tak není. Alespoň já to tak cítím. Kdyby se lidé na naší planetě dokázali semknout tak, jako v Cookově knize, rozhodně by to ničemu neškodilo.

Janadvorackova
07.11.2019 2 z 5

První kniha od tohoto autora.
I přes sci-fi žánr a zajímavý námět, není příběh moc čtivý.
Moc okecávání, dlouhé pasáže.
Na druhou stranu oceňuji podobnost s filmovými béčky osmdesátých a devadesátých let. Dění v městečku, chování lidí a techniky, má takový béčkový charakter. A to mě bavilo.

Michaeles
27.05.2019 4 z 5

Určitě zajímavá kniha, která stojí zato si přečíst, velice spádový děj, pořád se něco děje, jen mě trochu zklamal až moc useknutý konec.

pingu1
08.03.2019 5 z 5

Sci-fi normálně moc nemusím, ale tohle od Cooka bylo pěkně napsané, děj měl spád, zase jiné téma ... :-)

Pasadenka
16.12.2018 3 z 5

Druhá knížka od Cooka. V zásadě platí to samé, co pro Mutaci. Autor píše čtivě, a i banální příběh baví a docela dobře odsýpá. Co mě bavilo, tak to byla konstrukce putovní DNA. I vědecké poučky mě moc bavily. Vše se snoubilo do dobrého celku. Určitě zábavná knížka na oddech.

Soboll
31.07.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem zhltla ,nemohla jsem se odtrhnout ,mám ráda téma mimozemské invaze ,takže se mi kniha velmi líbila . Jen nesnáším takové konce ,ale to je můj problém .

mimozemské civilizace epidemie

Robin Cook
americká, 1940
2006  77%Invaze z galaxie
2008  84%Kóma
2006  86%Infekce
1998  78%Blízký konec
1995  82%Známky života

Kniha Invaze z galaxie je v