Invaze z galaxie

Invaze z galaxie

V jednom americkém městě se začne jako lavina šířit zvláštní chřipková epidemie. Nemoc má velice rychlý průběh a lidé se po ní cítí lépe než předtím. Začínají se však chovat velmi podivně. Doktorku Sheilu Millerovou, medika Pitta Hendersona, jeho dávnou přítelkyni Cassy Winthropovou, poručíka Jesseho Kempera, doktora Harlana McCaye, viroložku Nancy Sellersovou, jejího manžela profesora fyziky Eugena a syna Jonathana svede dohromady série náhod. Společně pak nabývají přesvědčení, že epidemie není běžnou událostí, ale že se za ní skrývá určitý záměr. Zjišťují, že onemocnění způsobuje bodnutí záhadného disku, který - jak se ukáže - není zemského původu. Infekce se mezitím šíří po celém území Spojených států a zachvacuje i ostatní světadíly. Skupina v čele s doktorkou Millerovou dochází k závěru, že cílem neznámé civilizace, která disky na Zem vyslala, je ovládnutí naší planety. Má se tak stát prostřednictvím zmutovaných lidí, jejichž genetickou proměnu nastartuje právě záhadná chřipka. Podaří se Sheile a jejím přátelům nalézt antivirus, který by zastavil mutaci a zachránil lidstvo?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/1408/invaze-z-galaxie-mZK-1408.jpg 4165

Invasion (1997)

Literatura světová, Horory, Sci-fi
Vydáno:, Knižní klub

MorriconeTheGod

Upřímně řečeno, tohle mě nechalo celkem chladným.

Ivetaa
23.09.2017

Román je sice z lékařského prostředí (jak jinak), ale se sci-fi tématem se mi moc nelíbil.

Gábina231
01.09.2017

Řekla bych, že z mého pohledu jde spíše o slabší Cookovu knihu... zajímavý nápad na zápletku, ale málo rozpracovaný...

denib
28.05.2017

Trvalo mi dlouho, než jsem se k této knížce dostala. Rozhodně mi ale nebude trvat tak dlouho, než si od Cooka přečtu něco dalšího :-) Je to promyšlené a napínavé. Mimozemský virus sice není originální myšlenka, ale to, jak se šíří, je skvělý nápad. S trochou fantazie by tam ale vlastně vůbec mimozemská civilizace nemusela figurovat. Závěr byl trochu zvláštní, ale líbil se mi. Celkově super čtení, u kterého jsem zapomněla na okolní svět :-)

theale
28.12.2016

Na Cooka trošku slabší, kdo má rád sci-fi, tak od Cooka doporučuji spíše Planeta Interterra.

mazlak
08.12.2016

Děj byl sice zajímavý, ale mne tato kniha moc neoslovila.

prediger
29.10.2016

Vynikající sci-fi. Chtěl bych říct, že mě zklamal závěr. Když ale nad ním přemýšlím, sám nevím jaký bych ho chtěl mít. Mělo být lidstvo zachráněno nebo přetransformováno?

Nikolas0311
31.08.2016

Sice scifi, ale dobrá Cookovka.

boxas
29.05.2016

Dobré čtení, škoda jen, že děj je předvídatelný a pointa slabá.

klikas
19.05.2016

Tohle téma je furt dokola - v této knize přesto zaujalo...

Pepe123
11.04.2016

Po dlouhé době super kniha moc sem se bavil čte se jedním dechem.

tlllk
07.04.2015

Prišlo mi to ako oprášiť starú 8 bitovú hru, nebolo to zlé ale je na tom cítiť závan dvoch desaťročí.

tuldas
14.11.2014

dobrá četba

DuncanIdaho
13.08.2014

Od Cooka jsem četl jen dvě knihy. Tento autor se zaměřuje na téma doktoři, viry. Na této knize se mi líbilo to, že se tak trochu vyjímá z jeho klasiky. Zamíchání Sci-Fi do tématu beru jako klad. Rád čtu Sci-Fi a také se mi líbí to, že autor umí občas uhnout ze svého obvyklého tématu. Kniha je poměrně čtivá a má přiměřený spád děje.

denuska
28.04.2014

Zcela se ztotožňuji s komentářem aluskycz . I já četla Cookovky v době studií, k tomuto titulu jsem se dostala až nyní a
určitě nepatří k mým favoritům. Téma je mé oblíbené, v knize jsou ale příliš zdlouhavé partie, nedostatečně prokreslené postavy a prostředí. Dám si od Cooka zase pár let oddech :-)

petka-2007
12.01.2014

Kniha se mi moc líbila, od Cooka neobvyklé téma - což ale beru kladně. Napínavá, dobře se mi četla, ani se mi nechtělo od knihy odcházet. K přečtení doporučuji.

aluskacz
21.10.2013

Robin Cook je autor, kterého jsem četla nejvíc na zdravce, jako téměř každá z mých spolužaček. Přečetla a "zhltala" jsem od něj spoustu knih avšak tahle Invaze z galaxie byla podle mě ta nejhorší. Četla se těžko a trvalo hodně dlouho než jsem se jí prokousala a to mi sci-fi nevadí. Nicméně i přes to, jsem ji dočetla do konce.

adelinka
20.07.2013

táto kniha bola si moja taká prvá sci-fi, tento žáner som bežne nečítala....ale čo môžem odložiť od Cooka? Veľmi sa mi páčila, nechýbalo napätie, ktoré som samozejme očakávala.....nakazeným sa vírus prejavoval kašľaním....a horúčkami....niečo ako chrípka....ja som čítala knihu v období chrípky a tak som bola "zažratá" do deja, že som od kašľajúcich bočila.....všade som videla nainfikovaných ......

bobina58
07.06.2013

Tato kniha patří mezi moje oblíbené, i když sci-fi, četla se velmi dobře.

JarekSkvarek
05.06.2013

Tohle jsem cetl pred dlouhou dobou a musim rict, ze si pamatuju skoro celou knihu, coz u me nebyva zvykem. Za me 4*

kika 13
03.02.2013

Spíše thiler,ale běžný román od tohoto autora.

WoodoX
21.01.2013

Mne sa to veľmi páčilo, aj obohatilo, som spokojný. I keď to malo slabší stred príbehu, začiatok bol perfektný, koniec taktiež, takže to odpustím.

Márinka

Oblíbené Cookovo téma - viry, na sci-fi notu. Obávám se však, že na zmutovanou chřipku nemusíme čekat s očima upřenýma "nahoru" ...