Lucciella_L Lucciella_L komentáře u knih

Píseň přežití Píseň přežití Paul Tremblay

Knížku mi půjčila kamarádka, já sama za sebe bych po ní asi nesáhla. Tento žánr není úplně můj šálek kávy. Přesto se mi kniha líbila, ačkoliv ten konec mi přišel takový hektický a přeskočený. Četlo se to dobře, mělo to průběžný vývoj a dobrý děj. Pro milovníky tohoto žánru to bude určitě super čtení

20.05.2023 3 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Knížka se ke mě dostala formou štafety. Samotnou by mě ani nenapadlo po takovéhle knížce sáhnout. Byla jsem mile překvapená. Knížka je vtipná, výborně se čte a plná skvělých zážitků. Určitě doporučuji všem

20.05.2023

Největší záhady kriminalistiky Největší záhady kriminalistiky Jaroslav V. Mareš

Pěkné shrnutí zajímavých případů našich dějin, přičemž některé pro mě byly víc než novinkou. Kniha se četla rychle, dobře. Oceňuji zahrnutá fakta a autenticitu.

20.05.2023

Manželky Manželky Tarryn Fisher

Moje druhá knižní štafeta.
Musím přiznat, že chvílemi mě štvala jak hlavní hrdinka, tak její manžel. Občas jsem nevěděla, kdo z nich je opravdu blázen a kdo intrikán. Konec byl překvapivý, takže určitě stojí za to vydržet :) . Ale já osobně s tím neměla problém, protože se kniha četla velice dobře

Rusovláska z Osvětimi Rusovláska z Osvětimi Nechama Birnbaum

Na toto téma jsem už přečetla hodně knih a přesto se to neomrzí.
Tady se pěkně střídaly kapitoly - vzpomínky na dětství a současnost v koncentračním táboře. Nepřestane mě udivovat, co dokáže člověk člověku udělat a co dokáže lidská vůle. Určitě to stojí za přečtení!

Osudný pád Osudný pád Christina McDonald

Knížka se mi dostala do rukou náhodou od kamarádky. Byla jsem mile překvapena, jak dobře se četla. Kapitoly se střídaly - současnost Abi a minulost Olivie. Knížka byla hrozně smutná, konec jsem obrečela. Přesto ji hodnotím jako velice zdařilou.

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Tato kniha se ke mě dostala formou knižní štafety.
Musím říct, že jsem byla mile překvapená. Kniha se četla svižně, žádné zbytečné popisky. Rozuzlení bylo na můj vkus trošku hekticky zmáčknuté na posledních pár stránkách, ale název knihy se opravdu pochopil až na konci. Líbilo se mi to. Jako oddychovka parádní čtení

Ženy za mřížemi Ženy za mřížemi Petr Šámal

Z této knihy mám smíšené pocity. Příběhy žen jsou vyprávěné jimi samotnými, doplněné o rozsudky. To dává knize tu správnou autentičnost. Na druhou stranu mě hrozně rozčiluje to, jak to ve vězení chodí. Z toho mám pocit, že to vlastně není trest.... Ale určitě to za přečtení stojí.

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Velký rozhovor s kriminalistou, který detailně popisuje postup práce jeho samotného. Dává tak dobře nahlédnout pod pokličku mordparty, detaily, které se v médiích nedočteme. Vzhledem i k nadhledu a vtipnosti se u toho člověk i pobaví.

Dívka, která utekla z Osvětimi Dívka, která utekla z Osvětimi Ellie Midwood

Úžasný příběh milenecké dvojice, jejíž láska se dokázala zrodit i tam, kde by ji nikdo nehledal. Určitě to stojí za přečtení, protože knížka se čte skoro sama. Pěkně je popsaný celý chod tábora, ale i plánování útěku...... Velice silný příběh

Učitelka z Osvětimi Učitelka z Osvětimi Magda Hellinger

Zajímavě zpracovaný životní příběh. Knížka se mi moc líbila, četla se dobře. Byl to trošku jiný pohled než od "obyčejného" vězně. Určitě to stojí za přečtení!
Osobně mi vůbec nevadí, že se na toto téma vydávají další a další knihy, protože na tohle téma by se nemělo zapomínat.

Odpočinková četba.
Tentokrát tam nebylo moc příhod s hlavní hrdinkou a její rodinou, děj byl zaměřen na dvě skupiny zlodějů. Přesto jsem se i u této knihy hodně nasmála. Celkově je i tento díl velice vtipně pojatý, takže věřím, že si své čtenáře najde

28.01.2023

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Druhý díl mě bavil mnohem víc, než ten první. Zde to mělo náboj od samého začátku, konec byl dost překvapivý. Jsem ráda, že jsem to nevzdala a druhý díl jsem četla s podstatně větším nadšením. Pro milovníky hokeje určitě parádní čtení

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Prvních 200 stran pro mě bylo trápením, ale reference od kamarádek z práce mě nutily číst dál. Na můj vkus zbytečné rozpitvávání hokejového sportu, který nemusím, přesto se mi kniha od druhé poloviny líbila.

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Tyto detektivky jsem si oblíbila. Shodou okolností jsem dva dny po přečtení knihy viděla filmové zpracování, které mě zklamalo. Kniha je skvělá, líbí se mi, jak vždy nenápadně odhalujete vraha, abyste za pár stránek zjistili, že ten to opravdu být nemohl. Nevadil mě ani děj, který je zasazen do dostihového sportu. Za mě parádní čtení

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Coates nezklame. Je fakt, že tato kniha patří k těm méně strašidelným, přesto jsem měla přečteno po 2 večerech / nocích. Příběh se mi líbil, ilustrace jsou dobře provedené. Mám ráda tento styl a za mě super

23.01.2023 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Trošku jiné čtení, než jsem dosud byla zvyklá. Chyběl mi klasický detektivní příběh (mrtvola se objevila hrozně pozdě a dost okrajově). Ale i tato kniha byla napsána příjemně a čtivě - popsané okolí, hrdinové, rodinné tajemství.... Líbila se mi, ale o fous míň než ostatní knihy této autorky.

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Pro mě opět skvělý čtenářský zážitek! Spisovatelku jsem si oblíbila - má perfektní a nerušivé popisy okolí, což čtenáři umožní autentický prožitek. Jako velké plus hodnotím i to, že i tady není vrah odhalitelný už v polovině knížky. Dějové linky pěkně směřují od jednoho podezřelého ke druhému, což je velmi příjemná změna.

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Rukopis z Březinky Rukopis z Březinky José Rodrigues dos Santos

Na toto téma jsem toho přečetla už hodně, přesto se to "nepřejí". Tato kniha nabízí trošku jiný pohled. Kniha se nedala odložit, byť místy její vývoj byl pro mě hrozně drastický. Svým obsahem se liší od "klasických" knih o Osvětimi, takže určitě doporučuji!