Největší záhady kriminalistiky

Publicista Jaroslav Mareš se ponořil do bádání největších českých i československých kriminálních případů. Prošel tisíce stran spisů, znovu vyzpovídal některé svědky a odkryl příběhy plné zločinu a tajemna. Napětí ještě podtrhují dobové fotografie.

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389789/big_nejvetsi-zahady-kriminalistiky-vraz-mK8-389789.jpg 4.3149

Kniha Největší záhady kriminalistiky

xmilek

Výběr známých i neznámých případů. Bylo zajímavé přečíst si, co vše se skrývá za někdy jasnými zločiny. V drtivé většině je v pozadí děje komunistický režim a jeho přisluhovači. Spousta příběhů je dodnes neobjasněna. Pokračovat v některých lze na autorově webu badatele.net.

Janadvorackova

Autora znám přes jeho YT kanál. V době pandemie, když jsem skoro půl roku smrděla doma, jsem začala bloudit po této zákeřné časožroutské síti a objevila spoustu záhad a tajemna.

Od té doby jsem mírně závislá, i když už v minulosti jsem tohle téma dost vyhledávala. Ale že objevím možnost řešení záhad historie české, by mě nenapadlo.

Několik případů jsem znala, jiné pro mě byly nové.

Problémem této knihy je jen a pouze její audio podoba, která je... nepovedená.

iveta3689

Zajímavý výběr, přečetla jsem knihu opravdu s chutí. Na autorově stylu je vidět, že pracuje pro televizi.

hungryreader00

Jsem věrný posluchač Opravdových zločinů, takže když jsem v knihovně objevila tuto knihu, byla jsem nadšená. Knížka je přehledná, případy jsou popsány délkově akorát. Pan Mareš toho zvládl "vyšťourat" docela dost, což mou zvědavost jen prohloubilo. Moc se mi líbí, že autor přidal i ty spekulace a teorie, obohacené o výpovědi místních. Sama jsem pak popustila uzdu fantazii a přemýšlela, jak to tedy tenkrát mohlo být. Byla jen škoda, že mohly být současné fotografie v lepší kvalitě a barevně, z některých se opravdu nedalo nic vykoukat.

zuzana4291

Za mě je velmi dobře napsaná kniha. Každý případ jsem četla jedním dechem. Je to zajímavé, jak se to celé událo a jak to vypadalo na venek vč. závěrů, i když hodně často nedávají smysl, protože lidé byli ovlivněny minulým režim apod.

DYRKA98

Perfektní kniha psaná s humorem a osobním stylem autora.

hejsahopsa

Čekala jsem, že kniha bude pojata více seriózně. U uvedených případů autor často spekuluje a nastiňuje až konspirační teorie, což alespoň u mě vyvolává dojem bulváru a ne seriózní novinařiny. Ale oceňuji práci s nasbíranými fakty a podklady, jen se to mohlo obejít bez té mysteriózní omáčky a autorových domněnek.

Aya81

Velmi pěkně zpracovaná kniha. Člověk se dozví spoustu zajímavých informací o dodnes nevyřešených kauzách, a tak trochu i o politickém pozadí a zametání pod koberec. Nevím, zda je to náhoda výběru případů, nebo zda to nějak přitahuje - nějak často v těch kauzách figuruje moje rodná Plzeň a její okolí :)