Největší záhady kriminalistiky

Největší záhady kriminalistiky https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389789/bmid_nejvetsi-zahady-kriminalistiky-vraz-mK8-389789.jpg 4 208 61

Publicista Jaroslav Mareš se ponořil do bádání největších českých i československých kriminálních případů. Prošel tisíce stran spisů, znovu vyzpovídal některé svědky a odkryl příběhy plné zločinu a tajemna. Napětí ještě podtrhují dobové fotografie. Případy: Studna, Kadrnožka, Jordan, Habermann, Pilčík, Hudec, Tersián, Hřensko, Stopařky, Sériový vrah, Otín, Karel Novák, Exploze.... celý text

nula87
29.07.2019 3 z 5

Některé příběhy zajímavější, některé méně. Některé precizně podložené fakty, některé bohužel méně, a to více fabulací se pak objevuje. Celkově ale určitě zajímavé.

Bar16
28.05.2019 3 z 5

Autor vybral velmi zajímavé případy, jen jsem asi od knihy očekávala trochu více. Některé kapitoly strašně "okecával" a nic moc se tam člověk nedozvěděl, některé kapitoly mohl vložit do jedné a trochu víc přerovnat a u některých se zase mohl více rozepsat. Každopádně kniha mu musela dát zabrat - to se musí ocenit. Každý, kdo se jen trochu zajímá o českou kriminalistiku, by si měl knihu přečíst.

AlbertHoracek
28.05.2019 5 z 5

Skvělá, poutavě napsaná kniha. Text velmi obohacují dobové fotografie a dokumenty.

Evka27
14.05.2019 5 z 5

Velmi zajímavá kniha. Ani si nedovedu představit tu spoustu hodin strávených ve spisech a na cestách. Díky za to.

edith79
08.05.2019 4 z 5

Další poutavá kniha o historii naší kriminalistiky, tentokrát té její záhadné části, kde se na konci případů většinou pouze spekuluje o pachatelích a jejich motivech. Přesto, že mám radši vyřešené případy a potrestané zločince, tahle kniha mě bavila. Asi také proto, že o některých případech v ní popsaných jsem četla poprvé a dozvěděla se zase něco nového. Tedy vlastně starého...

Lenka8418
07.05.2019 4 z 5

Skvělé napsaná kniha. Kdo se zajímá o minulost v kriminalistice,určitě ať si přečte. V určitých chvílích až zarážející fakta.

Termina
11.04.2019 3 z 5

Zajímavé případy a příjemné strávený čas s knihou. Dík !

Andie022
04.03.2019 4 z 5

Knížka byla zajímavá a rozhodně se podívám na dokumenty. Jak už zaznělo pode mnou, některé příběhy byly jen odvyprávěné a nic moc se nezjistilo, každopádně i tak byly zajímavé.
O hvězdičku méně za "spisovatelský styl", který mě dost obtěžoval (komentáře ve smyslu "kameraman a produkční se mi smáli, proč to sem vlastně píšu...)

Marketa1994
04.03.2019 5 z 5

Prokousávat se archivem, shánět výpovědi, svědky a to vše po dlouhé časové odmlce muselo dát velkou práci. Ale myslím, že ta práce stála za to.

dyger
21.02.2019 5 z 5

Osobně se mi četla dobře, škoda jen, že je pachatel stále neznámý... ????

wally
11.02.2019 4 z 5

Knížka mne fakt bavila a přečetl jsem ji jedním dechem. Byly tam samozřejmě slabší a silnější části a zjevně se jedná o vedlejší produkt filmové dokumentární práce, která měla nasypat pár dalších zlaťáků do kapsy autora, ale to nevadí....já dokument neviděl a knížka se povedla. Jen souhlasím, že u některých případů se při větší snaze mohlo dojít ještě dál....

pfa
31.01.2019 5 z 5

Poutavá publikace, kde se ponoříme do některých skutečných zapomenutých i známějších, ovšem nikdy nevyřešených, či lépe řečeno nedořešených kriminálních případů, kde se autor pomocí bádání a hledání faktů, svědků i prováděním rekonstrukcí postupně, pomalým či rychlejším tempem dostává blíž skutečným okolnostem případů, a někdy je i velmi blízko jejich skutečnému prošetření (kdyby tomu ovšem nebránili například sami účastníci či potomci důležitých svědků a osob), minimálně pak k tomu, jak to rozhodně být nemohlo. Pěkná publikace, kde nám autor přednáší kriminální případy zase trochu jinak, než je v žánru skutečných kriminálních případů obvyklé.

[9/10] Literatura faktu; Společenské vědy, Trestní právo; Kriminalistika

Vivienca
19.01.2019 3 z 5

Čekala jsem mnohem více. Nejlépe je zpracovaný případ "Studna" - oceňuji rekonstrukce v improvizované studni s potápěči, počítačové simulace atd. Ostatní případy už tak precizně zpracované nejsou. Například "Jordan" jen odvypráví, co již bylo řečeno v TV dokumentu. Do případu nevnáší žádný nový relevantní poznatek. Doufala jsem, že artor půjde do širších detailů a souvislostí, které nikdy nebyly zmíněny. Třeba u případu "Pilčík" mně mnohokrát napadlo, jak dopadla (zejména po psychické stránce) vězněná dívka. Jak prožila život. Stejně tak chybí jakým způsobem ji dokázal oddělit od rodiny a získat pro sebe. atd. Knížka sama o sobě zajímavá, ale pečlivě zpracováno je tam opravdu jen pár případů.

katy87
05.01.2019 5 z 5

Koupeno jako e-kniha. Perfektní čtení! Autor sám říká, že se nesnažil pouze o sběr již dostupného, ale vždy se pokouší ke každému případu přidat aspoň vlastní poznatky nebo posunout něco dále. Už ani nevím, jestli se mu ve všech příbězích podařilo, nicméně kniha je velmi čtivá (a jde vidět, kolik stráveného času a práce za ní je). Případy, které mě vzaly dech (a kde mi občas běhal i mráz po zádech): Studna, Hřensko, Stopařky, Karel Novák.

Gianne95
04.01.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Četla jsem ji jedním dechem, případy jsou skvěle popsány z několika úhlu a i přes to, že nejsou vyřešeny, kniha upoutá. Každý si může udělat svůj názor na jednotlivé případy. Některé jsem vůbec neznala, některé z jediného úhlu v domnění že případ je vyřešen.

klaraj093
02.01.2019 5 z 5

Jsem velice ráda, že jsem si tuto knihu pořídila. Je velmi pěkně napsaná, tím pádem jsou případy poutavější a vzhledem k tomu, že pár km od tří případů žiji, jsem ráda že vím něco o jejich tajemné historii. Rozhodně knihu doporučuji těm, kteří se zajímají o českou kriminální scénu.

SilvieSisinka
02.01.2019 5 z 5

Skvělá napínavá kniha. Ráda jsem si přečetla o kriminálních případech let minulých. Nejvíce mě bavil příběh Studna, Kadrnozka, Habermann, Hřensko, Stoparky, Sériový vrah. Jsem se vzila do vyšetřování a zkoušela sama vyšetřit jak se to doopravdy stalo.

handlovas
10.12.2018 4 z 5

Kniha je velmi ctiva, doporucuju

čef
06.12.2018 5 z 5

Se zájmem jsem si přečetl o kriminalistických kauzách let minulých. Některé jsou z let hodně dávných, některé jsou ještě relativně žhavé. Zvláště mne zaujal příběh Habermannova mlýna, kde se "vyznamenal" pan Herz se svým hujerským filmem. Mnoho, možná dokonce všechny, takovéto události nám byly v průběhu časů předkládány hodně zkresleně z různých důvodů, úmyslně, třeba aby se zakryly chyby papalášů, nebo z prosté nevědomosti až blbosti. Na základě předloženého textu a mnoha zajímavých archiválií se však domnívám, že se autor této knihy snažil najít objektivní pohled a to je pro mne nejvíce cenné.

ash3672
20.11.2018 5 z 5

Kniha jako samotná je hodně poutavá. Autor na nás přenáší svoji práci, kterou v tomhle případě odvedl na 110% výborně. I když se nejedná o vyřešené zločiny, strašně moc se mi líbí šťourání ve starých věcech. Investigativní novinařina dostává nový směr a to ten správný. Budu se těšit snad další pokračování knihy, jelikož mi chybí pouze dva případy k přečtení. Děkuji autorovi za skvělé čtení na podzimní večery u krbu.