Štěchovický poklad – konec legend

Štěchovický poklad – konec legend https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454699/mid_stechovicky-poklad-konec-legend-nzR-454699.jpg 5 25 5

Proč se za desítky let nepodařilo najít slavný štěchovický poklad? Protože romantický příběh o bednách plných zlata je falešná stopa a největší lež Třetí říše. Existují důkazy, že tajemný vlak plný zlata do Štěchovic doputovat nemohl. Odhrňme spolu nános legend, vymyšlených nacisty i samotnými hledači. Objevme neznámou kapitolu dějin, ve které chtěli nacisté vyrobit nejstrašnější zbraň, jakou kdy lidstvo vymyslelo. Odhalme skutečný příběh štěchovického pokladu.... celý text

MaxQ
21.08.2022 5 z 5

Výborná kniha, která zevrubně shrnuje dění kolem štěchovického pokladu od konce války až po současnost. Zároveň nabízí vlastní výklad, který je ještě fantastičtější, než bedny plné zlata a přitom nejvíc pravděpodobný. Dokonce jsem shlédl i norský seriál Boj o těžkou vodu a divil jsem se, že mě tato kapitola IIWW úplně minula.

DYRKA98
09.08.2022 5 z 5

Kniha byla super. Moc jsem si s ní užila.

Patrik863
03.10.2021 5 z 5

super kniha

ondrej.b
03.09.2021 5 z 5

Výborné čtení, které uceluje všechno důležité a zajímavé ohledně štěchovického pokladu. Pamatuji si, jak jsem dychtivě ve zprávách sledoval oba hledače, jestli už konečně něco našli, jak slibovali, že už jsou blízko apod. No a nikdy to nedopadlo. Tady se dočtete to, co potřebujete znát a co vás zajímá, určitě je to nejvěrohodnější kniha o historii pokladu a událostech s tím souvisejících.

WolfIssen
24.08.2021 5 z 5

Knihu jsem měl v plánu si pořídit ihned po té, co jsem během koronavirového lockdownu sledoval autorovy livestreamy na youtube, mnohdy se zatajeným dechem. Nejinak tomu bylo i během v podstatě bleskurychlého přečtení této úžasné knihy. Vše je logicky vysvětleno a vše do sebe logicky zapadá. Pokud vás zajímají záhady, tajemství a tajné projekty Třetí říše, určitě si knihu pořiďte. Velký přínos vidím ve spoustě obrazového materiálu obsaženého v knize, ať už se jedná o fotografie, nákresy, mapy apod. Troufám si říct, že pan Jaroslav V. Mareš napsal nejlepší knihu na dané téma.

druhá světová válka (1939–1945) mýty a legendy poklady tajemství nacisté

Jaroslav V. Mareš