Lucciella_L Lucciella_L komentáře u knih

Máš mě v krvi Máš mě v krvi Elizabeth Norebäck

Tohle je typ knížky podle mého gusta. Děj se pořád vyvíjí, nejsou tam žádné velké "hupance", ale ani místa, kde by člověk umřel nudou.

Stella se snaží dokázat, že Isabelle, která se u ní objeví, je její dcera Alice, která před více než 20 lety záhadně zmizela z kočárku. Kerstin se ale své dcery odmítá vzdát a bojuje za ni všemi možnými (i nemožnými prostředky). Mateřská láska je holt nejsilnější pouto. Ale která z nich je vlastně matkou? Stella riskuje všechno - syna, manželství, kariéru.... Svému okolí se zdá šílená a nebezpečná nejen sama sobě. Dokáže si prosadit svou a získat domnělou ztracenou dceru? A nebo se jen ve své zoufalé snaze a smutku pokouší zničit život jiné matce?

Krátké a svižné kapitoly vás možná nechají vydechnout, ale zvědavost, jak se to bude vyvíjet, vás nutí číst dál.... a dál....

05.01.2024

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Již 9. díl (a ano, všechny mám ve své sbírce) ze série Strašidelných domů.

Jako vždy - strašidelné čtení od Darcy, které vás nenechá vydechnout.

Tentokrát je hlavní hrdinka Leigh, kterou děsí její vlastní dům, ve kterém žije už několik let v klidu a pohodě..... Jenže.... nic není tak černobílé.... v domě možná není tak úplně sama a co hůř.... ani ona sama není sama sebou. A nebo ano? Co je sen, co je halucinace a co je skutečnost? A najde Leigh klid? A jakou cenu za to zaplatí?

Za mě opět skvělé čtení, které je tentokrát z jiného úhlu, ale na děsu to neubírá.

05.01.2024 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Musím přiznat, že druhý díl se mi líbil o mnoho víc než ten první. A vůbec mi nevadil ani rozsah knihy.

Martin se při vyšetřování potkává se svou vlastní minulostí a bojuje nejen o přítomnost svou vlastní, ale také o svou dceru. Mistrně vymyšlená zápletka udrží čtenáře v napětí. Konečně detektivka, kde není vrah odhalitelný hned v první čtvrtině knížky :)

31.12.2023

Srab Srab Přemysl Krejčík

No.... Jak hodnotit? Knížka byla prostě skvělá! Jedná se úplně jiné zpracování, než jsem zvyklá, což jí dává velkou atraktivitu.

Hlavní hrdina Ripper bojuje dlouhá léta se svým vlastním příbuzným, od kterého zažívá všechno, jen ne slušné zacházení. Do toho se Ripper zamiluje, ale jeho psychický vztah se podepíše i tady a probouzí jeho "druhé já".
Do toho všeho je celý děj zasazen do jejich "šílené" kapely, která má víc než kreativní a mládeži nepublikovatelné texty.
Kam až může zajít zoufalý člověk, kterému se pod rukama rozpadl celý jeho život?
Ačkoliv jsme už na besedě byli samotným autorem upozorněni, že kniha je plná vulgarismů, přesto jsem nad některými slovními spojeními doslova žasla :D Některé scény z knihy jsou fakt drsné - to se mi četlo strašně špatně, ale k tomu prostředí to zkrátka sedlo.
Určitě nečekejte sladkou romantiku, ale krutou realitu života! A to za to přečtení fakt stojí!

26.12.2023

Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech Karin Novotná

Rozměrově malá knížka, která předčí svým obsahem. Pro milovníky Stranger Things to je zn. Ideál ;) .
Naprosto skvělé propojení příběhu dospívající dívky Rebeky s rozštěpem, která najde souznění s dívenkou Nelou s Downovým syndromem a její maminkou.
Všichni víme, jak umí být děti kruté a tak nás šikana Rebeky vůbec nezaskočí.... Když ale předpověď počasí upozorní na velkou bouřku, jdou vzhledové problémy stranou, protože Rebeku (a nejen ji) čeká mnohem horší boj, který nemusí mít jasného vítěze...

Knížka se četla úplně sama a jsem z ní nadšená (takže s ní mám ještě plány).

26.12.2023 5 z 5

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Musím přiznat, že z této knížky jsem trošku na rozpacích.... Základní myšlenka a zápletka je super, ale trošku mě štvalo, jak se to postupně pořád překombinovávalo a zamotávalo. Nicméně, i tak můžu říct, že se mi to líbilo.....

12.12.2023

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

Tato knížka mě zaujala ne pro svou zápletku, která byla skvělá, ale osudem jedné z postav, který se rozvíjel v prostoru mezi jednotlivými kapitolami. Musím říci, že místy to bylo fakt silné čtení (a ne úplně příjemné). Přesto se mi knížka líbila a konec mě dostal.... Sice jsem trošku tušila, že nic není úplně černobílé, ale přesto se mi to líbilo.

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Tak toto byla vážně skvělá detektivka! Miluju české kriminálky a tohle byla prostě lahůdka přesně podle mého gusta! Četla se úplně sama, příběh se postupně vyvíjel, žádné skoky. Jen trošku moc postav, ale jejich jména mě neskutečně bavila. Dva zločiny, které se prolnou takovým způsobem, který jsem nečekala. A ten konec.... ten mě dostal! Za mě super a doporučuji!

Pod šarlátovou oblohou Pod šarlátovou oblohou Mark T. Sullivan

Pro mě to byla hrozně zajímavá knížka. O válce jsem toho četla už hodně, ale tohle byl úplně jiný úhel pohledu, než na který jsem zvyklá....
Pino je velice mladý muž, spíše mladík, který se neuvěřitelně pere s tvrdou realitou.... Na svůj věk je neskutečně odvážný a zvládá situace, se kterými by si neporadil leckterý zkušený muž.
Celkový dojem z knihy silně umocňuje fakt, že se jedná o skutečný příběh.
Za mě celkově skvělé čtení (a ani mi nevadilo, že se jedná o knihu ve slovenštině).

Sanatorium Sanatorium Sarah Pearse

Z této knihy jsem trošku na rozpacích. Začátek se rozjel docela dobře, kapitoly byly krátké, dynamické. Přesto se mi zdálo, že kniha v polovině "usla na vavřínech" a byla taková nijaká :( . Konec se ale zase rozjel a mile překvapil. Hlavní hrdinka mně ale bohužel nesedla, byla trošku jak zpomalený film..... Jako oddychovka se to dá, ale zázraky nečekejte...

23.11.2023

Hranice zvrhlosti Hranice zvrhlosti Jan Urban

Zajímavá knížka, která sice měla dobrý start, ale zhruba v polovině jsem se trošku nudila. Zprávy Tobiáše se ženami, kde si vzájemně sdělovali svoje touhy a pocity, byly po nějaké době "na jedno kopyto". Tohle by ocenili milovníci BDSM :), takže nic pro mě. Konec se zase rozjel a finále bylo docela dobré.

23.11.2023

Strach Strach Jozef Karika

Z téhle knížky jsem byla úplně nadšená. Takhle dlouho jsem u žádné knihy nevydržela v příjemném strachu a napětí. Kdo se bojí rád, tak toto je volba přímo pro něj. Hrozně jsem si tuhle knížku užila a doporučuji!

17.11.2023

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Parádní kriminálka, kde mě zcela dostal konec. Knížka byla čtivá a tak dobře napsaná, že mě inspirovala k shánění dalších dílů

13.11.2023

Liliana Liliana Anna Szafrańska

Překvapivě jsem byla z knihy nadšená. Líbilo se mi propojení domácího násilí a "kouzelné dobré víly". Trošku za vlasy přitažená romantika, ale protkaná násilím, erotikou... Četla se velice dobře a rychle. Za mě super a těším se na další díl

13.11.2023

Sama v lese Sama v lese T. J. Brearton

Knížka mě bohužel zklamala..... Děj se táhl a nějak tomu chyběla "šťáva", nějaký pořádný vývoj.... Těhotenství hlavní hrdinky hodnotím spíš jako poslední "záchvěv před smrtí", aby knížka měla aspoň nějaký pokus o zvrat..... Ale za mě bohužel ztráta času :(

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Knížka měla dobrý nápad, myšlenka využít příběh Jacka Rozparovače se mi líbila. Postupné odhalování pachatele a osudy hlavních postav byly tak pěkně zamotané, že udrží čtenáře v napětí až do samého konce.

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Naprosto fascinující čtení. Podle skutečné události - a to tomu dává ten správný šmrnc! Jen ten konec mě teda úplně dostal!

Červi v hlavě Červi v hlavě * antologie

Suprová hororová knížečka, která je jako stvořená pro zimní večerní čtení v houpacím křesle! Naprosto mě dostala povídka od Karin - Houpací křeslo, kde jsem zrovna seděla! Miluju napětí, strach.... Ty povídky byly prostě super!

31.10.2023 5 z 5

První, která zemře První, která zemře Victoria Jenkins

Pokračování Alex a Chloe. Krásně se to vyvíjelo a četlo se to moc fajn. Hlavní postavy i děj se vzájemně příjemně prolínají, takže té knížce nechybí vůbec nic. Má to šmrnc, nápad i napětí

Prohřešek Prohřešek Brandi Reeds

Parádní! Knížka se pořád vyvíjela, chvílemi jsem už ani nevěděla, co je pravda a co ne. Super