Sama v lese

Sama v lese https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402397/bmid_sama-v-lese-uSt-402397.jpg 4 94 40

Keď prišla k parku, začula plakať malé dieťa. Zastala, ale nikoho nevidela. „Haló?“ zavolala o oktávu vyšším hlasom. „Haló? Je tam niekto?“ Katie Calumetová chodí každé ráno behať. Jedného dňa začuje z auta pri miestnom parku detský plač. Park je prázdny a na ulici niet ani živej duše. Katie ide za hlasom dieťaťa a potom je odrazu všetko čierne. Keď sa spamätá, uvedomí si, že ju vezú v minivane nevedno kam. Netrvá dlho a Katie má spútané ruky a cez hlavu kuklu. Vyšetrovanie prípadu pripadne detektívovi Justinovi Crossovi. Stopy vedú do divočiny v Adirondackskom pohorí a detektív čoskoro zistí, že vyšetruje svoj dosiaľ najťažší prípad. Okrem iného aj preto, lebo rodina Calumetovcov skrýva pred ním plno tajomstiev. Aj sám Cross prežíva vážnu manželskú krízu. Pre Katie a Justina sa začnú preteky s časom, ktoré oboch dostanú až na hranicu síl. Justin pracuje vo dne v noci, aby vypátral, kto a prečo uniesol Katie. Katie sa zatiaľ zúfalo pokúša utiecť únoscom a dostať sa z divokého lesa, ktorý ju obklopuje so všetkými prírodnými nástrahami, ako sú divé zvery, strmé kopce, prudké zrázy, kaskády a močiare. A najmä hustý lesný porast, v ktorom človek veľmi ľahko stratí orientáciu. Podarí sa Katie zachrániť, kým nebude neskoro?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Gone Missing , 2017

Dada077
05.11.2023 4 z 5

Hodnotím kladne. Záver policajnej práce bol síce ako keď Popoluška rozlúskla oriešok, ale dobrodružstvo v divočine (hoci by vyžadovalo podrobnejšie vyrozprávanie) nedostatky pomerne dobre vyvážilo. Vcelku dobré počítanie.

Lucciella_L
31.10.2023

Knížka mě bohužel zklamala..... Děj se táhl a nějak tomu chyběla "šťáva", nějaký pořádný vývoj.... Těhotenství hlavní hrdinky hodnotím spíš jako poslední "záchvěv před smrtí", aby knížka měla aspoň nějaký pokus o zvrat..... Ale za mě bohužel ztráta času :(

Artep25
02.10.2022 3 z 5

Kniha dost průměrná. Námět se mi líbil, ale byla taková bez napětí. Žádný moment překvapení se nekonal. Škoda

Lexie321
03.09.2022 3 z 5

Aj napriek tomu že kniha mala byť akčná a napínavá nebavila ma.

genduna
22.03.2022 3 z 5

Ze začátku fádní, nudný příběh. Zhruba po 100 přečtených stránkách konečně nějaká akce. Závěr skvělý a napínavý.

alexis818
22.09.2021 4 z 5

Dost se mi to líbilo. Hezký napsaný, dobrodružný příběh o odvážné ženě. Doporučuji.

Leena
22.07.2021 3 z 5

Jako thriller bych to nenazvala, spíše dobrodružný příběh o tom, jak houževnatá žena přežila v divočině.
Ale vůbec to nebylo špatné.

JajaPaja
21.01.2021 2 z 5

Moc mně bavila trochu jsem změnila žánr a nezklamala mně ráda si přečtu další knihy od této autorky

SilvieSisinka
18.01.2021 4 z 5

Pro mě byla kniha napínák jako blázen.Hlavne když unesena musela cestovat sama přes hory,lesem.Kdyz už neměla co jíst a pít.

newtory
19.12.2020 1 z 5

Nepresvedčivé, ku koncu až únavné.

Janík511
19.11.2020 3 z 5

Za nedotažený konec ubíram hvězdu. Námět knihy zajímavý, ovšem zpracování už nic moc. Čekala jsem na napínavý závěr a ono se nic ani nedělo. Policie v pátrání nemožná, hlavně v závěru, kdy raději řešili své rodinné problémy v teple a pohřešovaná se musela prakticky zachránit sama. Tak tohle nepochopím... Žádná TOP kniha to není, zapadne ve slabším průměru a za čas si nevzpomenu, o čem vlastně byla. Škoda, čekala jsem od ní daleko více, ale dostala jsem jen bohužel málo. Děkuji, jednou stačilo.

veronika9761
18.11.2020 5 z 5

Napinak jako blázen, fajnovy čtení.

lipi
30.08.2020

Vůbec mne kniha nechytla. Čtení bylo hodně přemáhavé, nudné. Jedna z mála knih, která při čtění zabrala tolik námahy.

DominaCZ
19.07.2020 1 z 5

Mě to nenutilo číst dál, protože to nemělo ani žádnej rozjezd, ani spád, natož jakejkoliv děj.
Nemělo to NIC. Nic jí neudělal, nic se jí nedělo, prostě NIC.
A takhle naivně naletěl? Že tam ječí mimino, tak tam vlezu? Jako vážně?!

Aha, jak bych mohla...mělo to vlastně jen ten KJUUUUUUTE koneček, áááááááách.,.,.trapas.

emilieselden
29.06.2020 4 z 5

Knížka mě bavila, dobře se četla. Měla rychlý rozjezd. Pořád mě to nutilo číst dál a dál. Byla jsem zvědavá, jak to s Katie dopadne.

Ivanka83
12.11.2019 3 z 5

Kniha se četla snadno, ale dlouho, protože jsem u ní usínala. Furt jsem čekala na nějaké to waw, což nepřišlo. I tak jsem držela Katie palce a jsem ráda že to zvládla.

Hella
16.09.2019 3 z 5

Čtivá a dobrodružná oddychovka. Jen mi pořád trochu vrtalo hlavou, proč se únosci pachtili až tak daleko, když mohli využít kterýkoliv jiný neobydlený srub blíže k civilizaci a stejně by jim nehrozilo odhalení. No jo no, tak asi ne všemu můžu rozumět :-) .

markyticka
09.09.2019 2 z 5

Začátek ani konec mne moc nenadchl, je to oddechová četba bez nějaké větší myšlenky, vcelku předvídatelný děj.

beruska
09.08.2019 4 z 5

Příběh byl poutavý, napínavý, jen mi tam po nějakém čase chyběl nějaký obrat v ději, co by čtenáře zaujalo. Jinak hodnotím kladně, Katie jsem držela palečky :) ...

Ivulka432
06.08.2019 2 z 5

Souhlasím níže s Jamra - čím více mi přibývalo stránek tím méně mě kniha bavila. Takové nemastné neslané, kniha vámi "proteče" a zítra z ní člověk neví absolutně nic. Normálně se nedívám na konec knihy, ale zde jsem se musela podívat, neboť jsem nebyla schopna tu roztahanost urychleně dočíst. Sotva 2*.