První, která zemře

První, která zemře https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417233/bmid_prvni-ktera-zemre-Jtk-417233.jpg 4 229 71

Jedné horké letní noci spadne mladá žena ze střechy a zemře. Na tichou ulici je přivolána vyšetřovatelka Alex Kingová. Oběti Keiře Northové bylo dvacet let, byla šťastná a bezstarostná. Její smrt vypadá jako nehoda, ale na koberci je rozbité sklo a svědek zaslechl hádku. Je možné, že ji chtěl někdo zabít? Keiřini přátelé se nezdají tak nápomocní, jak by Alex čekala, a pitva odhalí, že Keira skrývala tajemství: byla v pátém měsíci těhotenství. Alexův tým brzy pochopí, že všichni Keiřini nejbližší přátelé mají tajemství, za jehož uchování by byli jistí lidé schopní i zabít. Jakmile si Alex uvědomí, že Keira by mohla být jen první obětí na dlouhém seznamu, její vodítka ji zavedou k vlastnímu prahu. Alex se musí potýkat se svými démony - dokáže chytit vraha, než zemře někdo další?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Pro ženy

Vydáno: , Omega

The First One To Die , 2017

Ava365
30.03.2024 2 z 5

Rozhodně to nebyla kniha, na kterou se člověk celý den těší. Dočteno jen s velkým úsilím. Autorka se neubránila stereotypu, který je v současné literatuře asi nutností, takže si vyšetřující nesla životem stigma problémového vztahu s umírající matkou. A konec už byl jeden velkej maglajs - šíleně překombinován a za hranou uvěřitelnosti.

TerkinKnižnySve
16.03.2024 4 z 5

Victoria Jenkins - První, která zemře

Počet strán: 353
Vydavateľstvo: #knihyomega
Žáner: #thriller #horor #detektivka

Výborná zápletka, dej nás okamžite vsunie do vraždy. nikto nevie kto, nikto nevie prečo.

Privolaná je dvojica Alex a Chloe, perfektná detektívna dvojica.

Musím povedať, že tu to od začiatku ukazovalo na jedneho vraha, až dokial sam nebol zabitý Takže treba riešiť a hľadať nanovo!

Dej bol veľmi zamotaný, stopy viedli všade len nie tam kde boli. Čo sa mi samozrejme veľmi páčilo.

Ale musím povedať, že cca po 130 stranách som mala chuť knihu zavrieť, pretože sa to točilo stále okolo toho istého a mňa chytala mierna depka.

Našťastie sa to potom rozbehlo

A teda na konci som zírala a chápala, rivalita a pomsta to je to najhoršie čo môže byť a ten najlepší predpklad k vražde.

Štafeta č. 151
Kniha č. 60/2024

#recenzieTerka #kniznastafeta #kniznarecenzia #kniznizavislaci #skbookstagram #milujemeknihy2 #victoriajenkinsauthor #prvnikterazemre

Obsah:

#nebezpečnétajomstvo #vyšetrovanie #smrť

schvomis
06.03.2024 5 z 5

Moje první kniha od autorky. Bavila mě.

Emik87
13.02.2024 4 z 5

Moje první setkání s tímto vyšetřovacím týmem. Knížka je čtivá a napínavá do poslední chvíle. Určitě stojí za přečtení minulé i následné díly. :)

Lucciella_L
31.10.2023

Pokračování Alex a Chloe. Krásně se to vyvíjelo a četlo se to moc fajn. Hlavní postavy i děj se vzájemně příjemně prolínají, takže té knížce nechybí vůbec nic. Má to šmrnc, nápad i napětí

moudivlacek
09.04.2023 4 z 5

Další příběh Alex a Chloe. Zprvu zdánlivá nehoda - vypadnutí dívky z římsy se vyvine ve vyšetřování vraždy. Studentský dům se 4 lidmi, jedna je mrtvá. Zdánlivě není důvod ani k sebevraždě, ani vraždě. Zbylá dívka a dva mladíci ovšem jsou silně podezřelí. Do toho se vyšetřuje předávkování teenagerky novou studentskou drogou, ta skončí v kómatu. Alex umírá maminka na rozvinutou demenci, Chloe poprvé zahazuje minulost a zkouší žít i milovat se se Scottem. Alex navíc "bojuje" proti názorům šéfa Harryho. Důkazy stále nejsou, a když jsou, ukazují stále na nového a nového viníka.
Byla to slušná detektivka, která závěrem ukazuje, že nám všem prostě život někdy nedá to, co bychom chtěli.... Těším se na další díl.

Janaves
07.03.2023 2 z 5

Přečetla jsem, ale nebavilo mě to.

Janík511
24.02.2023 4 z 5

Jednodušší četba, ale vcelku povedená. Zkusím další díl.

vojteska70
09.12.2022 1 z 5

Nenadchla mně vůbec. Asi 4x jsem ji odložila.

kristyna4445
04.12.2022 5 z 5

Tuhle knihu jsem si koupila tak nějak náhodou a neměla jsem absolutní tušení, že je ještě nějaký první díl, ale i tak to byla pro mě naprosto dehberoucí kniha Už od první strany jsem se od ní nemohla odtrhnout!

dencazrnu
09.10.2022 4 z 5

Druhý díl této série jsem četla s velkým časovým rozestupem, proto jsem trošku tápala v souvislostech, co se týkají života obou vyšetřovatelek :-) Každopádně kniha se mi četla dobře, děj nebyl nijak zbytečně natahovaný a já si to užila. Je fakt, že v rámci svého žánru tato kniha není nijak výjimečná, ale na druhou stranu určitě není špatná a těším se na pokračování této série. :-) Měla bych ovšem menší výtku a to, že nechápu, že nejprve v případu neskutečně tápají a pak mávnutím kouzelného proutku vše do sebe zapadne.. Na tom by se dalo určitě zapracovat, aby to nebyl takový skok, ale postupný vývoj případu. Ovšem obě hlavní vyšetřovatelky jsou fajn ženské a tvoří skvělou vyšetřovatelskou dvojici!

Martiiiik
26.07.2022 4 z 5

Kniha byla dobrá, ale žádné wau se nekonalo.. Příběh byl dobře vymyšlený, bylo to napínavé, postavy zvláštně narušené.. :-D Každý má své soukromé peklo... Obě detektivky byly takové lidské. Ale i tak jsem občas měla pocit, že je tu cítit přemíra snahy.. Tak uvidíme v dalším díle, kam se to vyvine :-)

monte
25.06.2022 4 z 5

Za mě palec nahoru

Jani23
27.01.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila. Četla se velmi dobře.

lalaserka
17.01.2022 4 z 5

Tahle kniha se mi líbila víc než ta předchozí. Byla napínavější, nezůstalo jen u jedné vraždy , krátké kapitoly měly svůj spád. Posledních pár kapitol jsem měla rychle předčtených a teď se vrhu na děti ohně.

SimonaP
26.12.2021 3 z 5

Knížka byla čtivá, to ano, ale tolik narušených lidí pohromadě byla opravdu velká náhoda.

IvaDek
15.10.2021 1 z 5

Já teda nevím, ale tohle pro mě rozhodně není thriller, který neodložím. Odložila jsem několikrát, ale protože jsem asi masochista, dočetla jsem ji. Dokonce bych to ani nenazvala thrillerem. Kniha je pro mě těžce podprůměrná a absolutně nesplnila očekávání.

Dandulka
10.10.2021 5 z 5

Skvela zapletka,moc me to bavilo. Dopoeucuji.

Arlienen
06.08.2021 3 z 5

První, která zemře je rozhodně lepší kniha, než byl první díl. Tato kniha se mi četla mnohem lépe a nebylo to pro mě takové utrpení. Proto dávám 3,5 *.

Ira13
27.04.2021 4 z 5

Čteno hned po knize Dívky ve vodě. Rozhodně bych to nenazvala : Thriler , který neodložíte, jak je uvedeno na obalu. Ale na druhou stranu měla kniha spád. Výhoda jsou krátké kapitoly a měla jsem ji rychle přečtenou. Zvlášť posledních - asi 70 stran . jsem přečetla tryskem. A šup na Děti ohně

vraždy Wales thrillery pro ženy

2018  77%Dívky ve vodě
2019  79%První, která zemře
2020  77%Děti ohně
2021  80%Slib mrtvým
2022  70%Hádka

Kniha První, která zemře je v