První, která zemře

Jedné horké letní noci spadne mladá žena ze střechy a zemře. Na tichou ulici je přivolána vyšetřovatelka Alex Kingová. Oběti Keiře Northové bylo dvacet let, byla šťastná a bezstarostná. Její smrt vypadá jako nehoda, ale na koberci je rozbité sklo a svědek zaslechl hádku. Je možné, že ji chtěl někdo zabít? Keiřini přátelé se nezdají tak nápomocní, jak by Alex čekala, a pitva odhalí, že Keira skrývala tajemství: byla v pátém měsíci těhotenství. Alexův tým brzy pochopí, že všichni Keiřini nejbližší přátelé mají tajemství, za jehož uchování by byli jistí lidé schopní i zabít. Jakmile si Alex uvědomí, že Keira by mohla být jen první obětí na dlouhém seznamu, její vodítka ji zavedou k vlastnímu prahu. Alex se musí potýkat se svými démony - dokáže chytit vraha, než zemře někdo další?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417233/prvni-ktera-zemre-Jtk-417233.jpg 4147

Detektivové Kingová a Laneová 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Pro ženy
Vydáno, Omega

The First One To Die, 2017

Kniha První, která zemře

Ira13

Čteno hned po knize Dívky ve vodě. Rozhodně bych to nenazvala : Thriler , který neodložíte, jak je uvedeno na obalu. Ale na druhou stranu měla kniha spád. Výhoda jsou krátké kapitoly a měla jsem ji rychle přečtenou. Zvlášť posledních - asi 70 stran . jsem přečetla tryskem. A šup na Děti ohně

Alena129

Kniha se četla velice dobře. Krátké kapitoly měly svůj spád. Dokonce neskončilo pouze u jedné vraždy a napětí bylo také. Samozřejmě jsem začala úplně blbě číst druhý díl, tak jen doufám, že na sebe knihy nějak moc nenavazují. Každopádně další dva díly objednány.

Jiitush

(+ SPOILER) Proč nakladatelé na obálce knihy slibují něco, co se potom nestane? "Thriller, který neodložíte," to je docela troufalé tvrzení.

Celé je to vlastně o rozplétání tajemství zhýčkaných studentů, kteří jsou za vodou buď díky rodičům nebo prodeji drog. Postavy mi byly dost ukradené a ještě víc ukradenější mi bylo, kdo je vlastně vrah. Ale na druhou stranu musím přiznat, že zápletka byla dost originální, k vrahovi vede řetězec logických náznaků, tudíž rozuzlení působí dosti uvěřitelně.

Dvě hlavní vyšetřovatelky mi k srdci zrovna nepřirostly, štve mě, jak v tomto žánru musí mít každý vyšetřovatel nějaké temné trauma z minulosti a v průběhu série se s ním postupně vypořádává. Proč, je to opravdu tak nutné?

Skvělé je členění na krátké kapitoly, které čtenáře nutí číst dál. Jen bych neřekla, že to byla kniha, kterou jsem neodložila, protože byla tak napínavá. Další ze série asi vynechám.

Millyf

Nesklamala,od knihy som sa nemohla odpútať. Každá skončená kapitola ma nútila čítať ďalej a celkové rozuzlenie som nečakala, super. Teším sa na ďalšie dielo od autorky.

LenkaGonn

Očekávala jsem knihu ve stylu Roberta Bryndzy a to se mi potvrdilo. Pro mě to byla normální detektivka. Paní autorka píše velice čtivě a kapitoly jsou krátké. Dokonce jsem ve třičtvrtě knize byla napnutá. Jinak mě to ale nijak nepřekvapilo nebo nedostalo natolik, abych si od paná autorky přečetla další knihu. Není to rozhodně chyba autorky. Jen těchto knih už je tolik a já už sv= dva odpočinkové krimi autory mám a další to u mě nemají holt jednoduché. Kdo má rád krimi a vyšetřování tak určitě doporučím. Je to fajn čtení paní Jenkins umí dobře popsat postavy.

helenkan

U mě klasika, začnu sérii od druhého dílu. Takže nevím jaká byla Alex v tom prvním. Tady se mi nezdála zrovna sympatická, ale šanci jí ještě dám. Pěkná detektivka, napínavá a s překvapivým koncem

WaN635

Ale jo,celkem to šlo. Ze začátku mě to moc nezaujalo, ale zhruba před půlkou se to zlomilo a kniha začala pěkně odsypavat. Konec překvapil, za mě dobrý

Market.maky

Další napínavý detektivní příběh od skvělé autorky. Určitě doporučuji všem, kteří mají rádi detektivní příběhy. Kniha se četla sama, má krátké kapitoly, díky kterým příběh rychle nabírá na obrátkách. Autorka zmiňuje vždy to nejdůležitější a v některých chvílích nezabíhá do přílišných detailů - což oceňuji, protože dává tak prostor fantazii čtenáře.