Máš mě v krvi

Máš mě v krvi https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383471/bmid_mas-me-v-krvi-bD7-383471.png 4 241 88

Jak tenká je hranice mezi nadějí a šílenstvím? Když k psycholožce Stelle Widstrandové začne na terapie chodit mladinká Isabelle Karlssonová, Stella je naprosto přesvědčená, že se jedná o její ztracenou dceru Alenku. Všichni v jejím okolí se ovšem domnívají, že se před více než dvaceti lety utopila na rodinné dovolené. Její tělo však nebylo nikdy nalezeno, pročež Stella celý život věřila, že se její dcera ten osudný den neutopila a je stále naživu. Mohla by Isabelle Karlssonová skutečně být Stellina nezvěstná dcerka? Stella o tom začíná být skálopevně přesvědčená, její okolí si však myslí, že blouzní. Co všechno je Stella ochotná riskovat, aby zjistila skutečnou identitu záhadné pacientky? Svou kariéru? Své manželství? Svou rodinu? Svůj vlastní zdravý rozum? Svůj život? Máš mě v krvi je příběh tří žen. Jedna věří, že nalezla svou ztracenou dceru, další se bojí, že přijde o své děťátko, a třetí se pokouší sžít se svou nově nalezenou svobodou. Tři příběhy. Tři pravdy. Tři ženy. Jeden propletený thriller.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Säg att du är min , 2017

lucie1744
07.02.2024 5 z 5

Skvěle napsaný psycho thriller. Plný napětí.

Lucciella_L
05.01.2024

Tohle je typ knížky podle mého gusta. Děj se pořád vyvíjí, nejsou tam žádné velké "hupance", ale ani místa, kde by člověk umřel nudou.

Stella se snaží dokázat, že Isabelle, která se u ní objeví, je její dcera Alice, která před více než 20 lety záhadně zmizela z kočárku. Kerstin se ale své dcery odmítá vzdát a bojuje za ni všemi možnými (i nemožnými prostředky). Mateřská láska je holt nejsilnější pouto. Ale která z nich je vlastně matkou? Stella riskuje všechno - syna, manželství, kariéru.... Svému okolí se zdá šílená a nebezpečná nejen sama sobě. Dokáže si prosadit svou a získat domnělou ztracenou dceru? A nebo se jen ve své zoufalé snaze a smutku pokouší zničit život jiné matce?

Krátké a svižné kapitoly vás možná nechají vydechnout, ale zvědavost, jak se to bude vyvíjet, vás nutí číst dál.... a dál....

ZuzanaZ83
13.10.2023 4 z 5

Thriller psaný střídavě z pohledu tří hlavních postav. Příběh má to správné napětí, čtenář tak mění názor, kdo je vlastně vinen, proč, co se stalo. Ve druhé třetině byla trochu hluchá část, 50-100 stran mohlo klidně nebýt. Nicméně gradace, vyjasnění zápletky i konec stály za to.

Miro67
02.10.2023 4 z 5

Tři ženy. Jen jedna z nich je ta zlá. Autorka nás s nimi seznamuje polehoučku, udržuje v nás napětí. A od poloviny knihy jsme, stejně jako druhé dvě hrdinky, zcela lapeni ve spárech děsivé manipulátorky. Nepustí nás až do poslední stránky.
Já bych se možná místo zběsilého pátrání pokusila utrhnout Isabelle jeden vlásek pro zkoušku DNA, ale to bychom se zase nemohli těšit ze skvělého thilleru.

Adriena838772
17.08.2023 5 z 5

Dala bych 10 hvězdiček tahle autorka píše.Ve stylu Joy Fieldingové moc se mi to líbilo super knížka,Ten konec zustal otevření doufám že bude pokračování

Datr1
27.03.2023 4 z 5

No, tak za mně super. Prvních 100 stran mi trvalo, ale pak už to jelo, nemohla jsem se odtrhnout.

Miriam
20.03.2023 4 z 5

Opět prolínání časových rovin a na pár stránkách i deníku, což mám ráda. Díky krátkým kapitolám to bylo opravdu svižné čtení. Sympatická psychoterapeutka, které jsem fandila! Nic extra náročného ani propleteného, čerstvým maminkám spíše nedoporučuji.

Sofós
07.03.2023 3 z 5

Zajímavá zápletka, závěr nepřekvapil, ale kniha jako celek byla fajn. Jen bych ubrala stran. Bylo to takové roztahané, nemělo to spád. Až ke konci se to rozjelo a to se mi líbilo.

ivusse
06.03.2023 3 z 5

Nenáročné, zprvu trochu zdlouhavé. Konec předvídatelný.

Pavlina1987
26.02.2023 1 z 5

Já tedy nejdu s moc pozitivní recenzí. Tahle kniha byla moc předvídatelná, do knihy jsem měla problém se začít. Také styl psaní mi moc nevyhovoval. Nebylo tam napětí, ani nic překvapivého.

Bara52
16.02.2023 4 z 5

U nekterych knih vite hned od prvni stranky, ze vas budou bavit. Presne tak to bylo a touhle knihou, tesila jsem se na kazdou volnou chvilku na cteni. Trosicku to zkazil ten prehnany konec, ale i tak je tato knizka vyrazny nadprumer.

Kristy78
06.12.2022 5 z 5

Napínavé, přečetla jsem jedním dechem.

Olous1
19.11.2022 5 z 5

Kniha mě opravdu překvapila. Chytla mě od začátku, čtení jsem si opravdu užila. Ani počet stránek mě neodradil. Ba naopak přečteno za jeden a půl dne s přestávkami. Určitě se kouknu na další dílo autorky. Styl psaní skvělý, námět také a kapitoly akorát. Za mě 100%.

MichaelaS081
17.11.2022 5 z 5

Výborný thriller nemohla jsem přestat číst. Doporučuji

MisakCZE
11.10.2022 3 z 5

Dobrý psychothriller s prvky rodinného dramatu.
Děj nám vyprávějí tři ženy, existuje tedy na všechny události více pohledů. Je jen na vás, které ženě budete věřit.
Chvíli mně trvalo, než jsem se začetl, ale postupně se napětí v knize zvyšovalo a spolu s tím se snižovala moje ochota knihu odložit.

SimonaP
11.10.2022 3 z 5

Jak píší mnozí, kniha je velmi čtivá posledních 150 stran, jinak jsem se knihou prokousávala pomalu. Škoda, zkrátit ji o polovinu, nedalo by se od ní jen tak odejít.

rumova_kulicka
30.09.2022 4 z 5

Kniha se čte dobře, má krátké kapitoly, nevíme, kdo je a kdo není blázen, závěr má spád. Kdyby se vypustilo prostředních asi 200 stránek neustálého omílání stejných věcí, jak se píše v komentáři níže, tak bych dala 5*.

Majulle
28.09.2022 5 z 5

Skvělá knižka která Vás neustále drží ve střehu a napětí, pohled tří žen a krátké kapitoly se mi velmi líbily, a příběh o to více :) doporučuji :)

hlenicka
28.09.2022 4 z 5

Výborný psychologický thriller o tom,kam až láska matky může zajít... 420 stran, zbytečně dlouhý. Kdyby to autorka zkrátila o polovinu,nikomu by tím neublížila. Prvních 100 stran a posledních 100 mělo spád. 200str. uvnitr toho všeho bylo jen opakování slov,myšlenek.. Hlavní postava mě začala už dokonale štvát,jak furt do sebe lila víno,víno,víno. Jak to pořád dokola omílala spisovatelka. Stejné věty,to bylo tak šileně nudný! Ale zvládla jsem a sem za to ráda. Konec už jel rychle a fakt se mi líbila.

Makyt
26.08.2022 5 z 5

Půjčeno na dovolené, líbilo se mi, že je to psané z pohledu tří žen, jejich pořadí bylo nahodilé, někdy více kapitol od stejné ženy... a jak se jejich osudy proplétaly. Vždy, když jsem chtěla dočíst kapitolu a knihu položit, stalo se něco, kvůli čemu jsem to udělat nemohla.... a tímhle stylem jsem ji přečetla za jediný den (to u mě ale není nic divného)