Sanatorium

Le Sommet, napůl ukrytý v lese a zastíněný hrozivými vrcholky švýcarských Alp, byl vždy zlověstným místem. Kdysi opuštěné sanatorium, které dlouho provázely znepokojivé pověsti, je nyní zrekonstruováno na luxusní hotel. A je tím posledním místem, kde by Elin Warnerová chtěla být. Ale vzala si volno od své práce detektiva, aby zde mohla oslavit zasnoubení svého bratra Isaaca a jeho přítelkyně Laure. Po příjezdu uprostřed hrozivé bouře se Elin okamžitě cítí divně – hotel ji bez zjevného důvodu znepokojuje. A když následujícího rána zjistí, že Laure zmizela, musí Elin věřit svým instinktům i tomu, že ji dokáže najít. Bouře uzavře všechny přístupové cesty, a čím déle je Laure nezvěstná, tím více začínají ostatní hosté panikařit. Elin je pod tlakem, aby Laure našla, jenže nikdo si nevšiml, že se ztratila další žena. Jediná, která mohla ostatní varovat, jak velké nebezpečí jim všem hrozí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471904/big_sanatorium-Ml3-471904.jpg 3.1132

Detektiv Elin Warner 1.

Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Kalibr

The Sanatorium, 2020

Kniha Sanatorium

Janík511
26. listopadu

Mě se kniha líbila a četla se mi dobře. Konec mohl být trochu více akčnější, ale nevadí. Nechápu nízké hodnocení.

Frenkis
01. listopadu

Autorka dobře vystihla ponurou zimní atmosféru hotelu, který je odříznutý od civilizace a stala se v něm vražda. Kniha se četla dobře, měla spád a těšil jsem se na rozuzlení, bohužel k mému zklamání, byl závěr knihy a motiv pachatele zbytečně překombinovaný téměř nereálný a napětí se z posledních kapitol téměř vytratilo do prázdna, kdy se rozebíral velice zamotaný a prapodivný důvod k vraždě.

111moni

Nečekaně dobrá, zápletka, kdy vám běhá trochu mráz po zádech, zatajujete dech, přemýšlíte, kdo tedy a hlavně proč. Příběh má tempo, osoby jsou vykresleny přesvědčivě, otázky, které byly položeny, mají odpovědi. Nabízí se možnost pokračování, nicméně, tento příběh je uzavřen. Za mě dobrý.

L.Helena

Knížka mě poměrně bavila. Líbilo se mi prostředí a atmosféra, dokonce jsem i docela rozuměla Elin, že vzhledem k prožitým traumatům nebyla tak úplně v psychické pohodě. Příběh se postupně rozvíjel, přibývaly záhady i zločiny. Akorát rozuzlení celého případu mně přišlo hodně nevěrohodné, motiv nepřesvědčivý, navíc nemám pocit, že by bylo v závěru vše vysvětleno. 3,5*

Keporkakyně

V poslední době si člověk musí dávat pozor na knihy, kde je hlavní hrdinkou žena. Podle nich to totiž vypadá, že si něžná pokolení hrají na neskutečně silné a rozumné lvice, zatímco jsou jen hysterické a hloupé slepice.

kuttnerovka

Čekala jsem asi víc. Dlouho jsem se do toho nemohla dostat. Začátek příběhu se táhnul a dlouho se nic nedělo. Druhá půlka zase dobra, závěr perfektni ale pořad jsem z toho měla pocit velkého amatérismu a cítila jsem až příliš velkou autorky snahu o zaujmutí.

Eicherik

Blbina, odehrávající se v atraktivním prostředí. Luxusní hotel na místě kdysi opuštěného sanatoria byla lákavá vějička, ale výsledek byl dosti tristní. Postavy se chovaly nelogicky a motiv a celkové vyústění mě nepřesvědčilo. Každý den holt není posvícení.

Lexie321

Osobne som s knihou spokojná. Kapitoly boli krátke a rýchlo sa čítali. Postava Elin sa mi páčila aj ked zo začiatku bola trocha roztržitá. Ako to bolo so Samom som typovala od začiatku správne ale ten epilog ma dosť zarazil ale vďaka nemu práve dávam plný počet. Je to dobrá detektívka a zaslúžila by si lepšie/vyššie hodnotenia.