Lucciella_L Lucciella_L komentáře u knih

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Klasika, co nezklame. Taková oddychovka ke kávě na upršené nedělní odpoledne.

31.10.2023

Moje upřímná posedlost jménem anorexie Moje upřímná posedlost jménem anorexie Petra Lukešová

Naprosto strhující zpověď o tom, co všechno dokáže ustát jedna neobyčejná mladá žena.
Petra již od raného mládí svádí boj s anarexí. Z kraje se jí dostává podpory od matky, která jí dovede k lékařce, která je všechno jenom ne odborník. S její pomocí ale problém narůstá do dalších rozměrů. Petra má nešťastnou ruku při volbě partnerů. Její první známost Roman se v knize objeví dvakrát, ale pokaždé mě štve svým sebejistým vystupováním. Druhý partner Teo, který Petru naučí sice jíst a v očích matky je to ideální partner, si libuje ve velice netradičním životním stylu. Z mého pohledu je to nesnesitelný tyran a násilník, který se chová jako sobec a myslí si, že Petru může vlastnit. Při jednom z posledních incidentů Petru velice brutálně zbije, ale ani to neobměkčí její matku. Na Teovi byl pozitivní pouze jeho dárek pro Petru za to, co kvůli němu podstoupila. Velkou podporou je Petře její kamarádka Sára, která naprosto přesně ví, čím si prochází. Druhá terapeutka Karin, je již mnohem empatičtější a i ona Petře hodně dokáže pomoci.
Knížka jako taková se mi četla velice rychle, přesto těžce. Svýma rozsahem je to čtenářská jednohubka Nepřestávám se udivovat nad tím, jak je možné, že má někdo takhle obrovskou smůlu, ale zároveň obdivuji, že Petra v sobě vždycky našla sílu, zvedla se a šla dál. Myslím, že některé situace budu mít ještě nějakou dobu v paměti. Rozhodně je to kniha, která stojí za přečtení.
Za tuto štafetu jsem velmi vděčná

17.09.2023 5 z 5

Příliš krátký provaz Příliš krátký provaz Matthew FitzSimmons

K této knize jsem se dostala v rámci štafety, ale bohužel mě moc nezaujala..... Děj by se dal propracovat lépe, takže jsem se od druhé poloviny s touto knihou spíše trápila... :(

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Po dlouhé době se mi do rukou dostala knížka, která se mi hrozně líbila. Příběh proložený dopisováním je hrozně čtivý, ačkoliv byly hlavní postavy chvílemi na zabití. Za mě ale super čtení, které doporučuji!

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Zajímavá úvaha, co by bylo, kdyby.... Kniha se četla velice hezky, zaujal mě i pěkný vývoj děje a myšlenky, jak by to asi mohlo být. Za mě povedené dílo.

Černá linie Černá linie Jean Christophe Grangé

Na můj vkus tohle bylo zbytečně rozsáhlé čten. Zápletka byla vymyšlená dobře, ale celkově se mi kniha zdá příliš roztáhlá, což zbytečně ubírá na její atraktivitě. Ale za dobrý konec přidávám hvězdičku v hodnocení.

Mrazivá náruč Mrazivá náruč Jana Jánská

Ačkoliv byla knížka místy dost nereálná, jako celek ji hodnotím velice pozitivně. Děj i zápletka byly dobře vymyšlené, neotřelé a pěkně se to vyvíjelo. Bylo to velice jednoduché a rychlé čtení na jeden večer.

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Naprosto dokonalý příběh. Knížka mě úplně pohltila a jsem nadšená. Děj zahrnuje detektivku, horor, romantiku.... prostě naprosto skvělé čtení. Těším se na další díly! Doporučuji!

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Uff...... Jak shrnout? Knížka se četla velice pěkně a strašně rychle. Jen ten obsah..... Úmyslně jsem přeskakovala titulky o sporu autorky, protože jsem nestála o to, abych se připravila o rozzuzlení. Příběh byl strašně silný, ničily mě myšlenkové pochody malé holčičky.... na můj vkus velice silný příběh, který se bohužel až příliš často realizuje v mnoha rodinách. Ale knihu jako takovou ráda doporučuji!!!

Temné dědictví Temné dědictví Andy Maslen

Přiznám se, že toto nebyla knížka podle mého gusta..... Na mě to bylo zdlouhavé, laxní.... Některé linky zůstaly nedořešené, což nemám ráda (i když se jedná o sérii na pokračování).

Dívky ve vodě Dívky ve vodě Victoria Jenkins

Detektivka podle mého gusta. Vývoj měla postupný, hlavní postavy byly dobře propracované. Líbilo se mi závěrečné rozzuzlení a za mě je to typ knihy, kterou budu v dalších dílech vyhledávat. Četla se pěkně, rychle.

Habibi Habibi Baja Dolce

Knihu mi půjčila kamarádka se slovy, to si musíš přečíst. A musím uznat, že opravdu. Knížka se čte velice dobře a rychle. Má dobrý náboj a nechybí ani zvraty v ději. Na léto super čtení! Těším se na další díl

20.07.2023

Sídlo smutku Sídlo smutku Gail Godwin

Musím přiznat, že jsem trošku doufala v duchařský příběh, takže jsem byla překvapená. Ale mile. Knížka se četla dobře, jen mě občas Marcus strašně vytáčel tím, jak byl "přemoudřelý a dospělý". Jako nenáročná knížka k vodě super.

07.07.2023

(Ne)skrývaná pravda (Ne)skrývaná pravda Lindsay Cameron

Další moje knižní štafeta Musím přiznat, že mi Cassie děsně pila krev. Viděla jsem spoustu filmů s tímto tématem, ale číst myšlenkové pochody této osoby.... no, nechtěla bych. Je to takové klidné čtení, neurazí, nenadchne.....

03.07.2023

Kořeny zla Kořeny zla Antoine Renand

Knížka se ke mně dostala obrovskou náhodou, jako moje 6. štafeta a jsem za to hodně vděčná.
Místy se mi četla hodně obtížně, ale jako celek to byla knížka, která se čte rychle. Byla plná zvratů, žádné zbytečné řeči okolo - přesně tak, jak to mám ráda. Dojmy z ní mám smíšené, ale přesto ji doporučuji. Jen opravdu zákusek ke kávě to není ;)

01.07.2023

Mé přítelkyně z Ravensbrücku Mé přítelkyně z Ravensbrücku Magda Knedler

Knih o KT z 2. světové války jsem již přečetla spoustu, ale Ravensbrück byl "příjemnou" změnou. Bohužel mi to úplně nesedlo, byť to bylo dobře napsané. Kapitoly se pěkně prolínaly - minulost, současnost. Knížka je psaná čtivě, takže to jde "pěkně od ruky". Jsem za tento jiný pohled ráda.

19.06.2023

Rez & záře hvězd Rez & záře hvězd Tammy Greenwood

Neuvěřitelně silné čtení. Už jsem toho přečetla hodně, ale poprvé se mi stalo, že jsem to "nedala". Tuhle knížku jsem musela prokládat jinou, protože mě ten příběh hrozně vzal a nemohla jsem se smířit s tím, co se děje. Děkuju, že v knize nebyly některé věci až moc do detailů. Přesto to bylo velice silné čtení, ale není to pro každého.... v rozpacích ale doporučuji.

18.06.2023

Mráz Mráz Bernard Minier

Kniha se ke mě dostala formou štafety, za což jsem nesmírně vděčná. Četla se poměrně dobře, ale některé části byly zbytečně zdlouhavé. Třeba sexuální propletence aktérů byly naprosto zbytečné . Přesto námět byl hodně zajímavý a líbil se mi. Uvítala bych propracování jiných detailů... I přes tyto výhrady musím uznat, že se mi knížka líbila.

10.06.2023

Máma kriminálnice Máma kriminálnice Monika Svoboda

Velice zajímavá knížka o tom, Jak funguje odbor sociální péče. Respektive nefunguje. Hlavní hrdinky mi bylo nesmírně líto, protože to, s jakou liknavostí se setkala, je neuvěřitelná snůška smůly. Byla jsem docela zaskočena fungováním našeho soudního systému, přesto nelituji a knihu doporučuji

10.06.2023

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Klevisová zkrátka nezklame. Děj je příjemný a čtivý, zasazený do mě blízké lokality, čímž kniha nabyla ještě více na atraktivitě. Líbí se mi, že vraha neodhalím hned. Za mě super

20.05.2023 5 z 5