Okřídlená duše

Okřídlená duše obálka knihy
Mé hodnocení:

Amelia Grayová od svých devíti let vídá duchy. Aby se před nimi chránila, úzkostlivě dodržuje pravidla, která jí v dětství vštípil otec. Zvláště jedno z nich však nyní bere ze své. John Devlin, policejní detektiv, Amelii přitahuje více než kterýkoliv jiný muž v jejím životě. A to navzdory tomu, že společně vyšetřují sérii krutých vražd a že s každým soumrakem proplují závojem jeho dva duchové. Tělo mladé dívky, nalezené na hřbitově, který měla Amelia zrestaurovat, je jen prvním článkem v dlouhém řetězci matoucích stop, zapomenutých příběhů a zamlčovaných tajemství. Vodítka obsažená v náhrobní symbolice, jež Amelii zanechává vrah, ji sice dovedou blíž k odhalení pravdy, ale také ke zjištění děsivé úlohy, kterou má v celém případu sehrát ona sama. Žal a zoufalství dokáže k člověku připoutat melancholickou duši, ale i bytost naplněnou děsivou nenávistí… a ta může sahat až za hrob. zdroj: legie.info...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137608/hrbitovni-kralovna-okridlena-duse-Fxl-137608.jpg 4.3796

Hřbitovní královna 1.

Literatura světová, Horory, Pro ženy
Vydáno, Knižní klub

The Restorer, 2011

Kniha Okřídlená duše

lucakuca

Nemůže mít pod kontrolou to, o čem nemá přehled, přece! Chudák Amélie. Chudák já čtenář! Otec naznačí, nastaví pravidla a pošle ji do světa a má obří tajemství. A matka taky! Amélie to neřeší!!!! No jo, vím ne, řeší si ty mrtvoly na hřbitově... Ale uznejte! Dočteno a přitom nic! Nic nevím. :-( čtivé to bylo.

KočkomilkaJana

Příběh obsahuje téměř vše, co by každá jeho složka obsahovat měla. Seriózně pojatá věda o duších obsahuje cizí slova a působí učeně. Věřím tomu, že mnoho lidí si u čtení otevře Wikipedii a půjde ještě více do hloubky. Téma to není nezajímavé. Naopak by se dalo říci, že vysvětluje psychofyzické změny energie u lidí. Romantická linka, která bude propojovat celou hexalogii, začala extrémně dobře. Osobně mám strach číst další díly. Není neobvyklé, že se do postav autoři zamotají tak, že vztahy ztratí náboje. Ovšem nečekejte nic originálního či duchaplného (ha ha). Klišé prostupuje vztah Amelie a Johna Devlina od prvního setkání. Nutno dodat, že autorka alespoň volí hezké fráze. S jazykem si hraje nejen u sexuálního jiskření ale i během detektivní zápletky.

Zápletka, mrtvá dívka na hřbitově, který Amelia restauruje, není až tak originální. Ovšem jazyk a pozadí autorkou zvolené dává tématu další rozměr. Při zahlecní informacemi a detaily o náhrobcích jí odpustíte skutečnost, že Amelia tam až tak velký smysl nedává. Její otázky a nahlížení do vyšetřování jsou, řekněme, absolutně mimo. Na mnoha místech nemá vůbec co dělat. Autorka se sice snaží o její propojení s možným motivem. Ne náhodou má za “kamarádku” bývalou studentku školky, k níž hřbitov patří. Ne náhodou se díky svému oboru (hrobnictví, archeologie, mystika) zná s další osobou do vyšetřování zapletenou. Kolem a kolem Amelia je s vyšetřováním spojena především díky fyzické přitažlivost s hlavním vyšetřovatelem. Síť, která ji k případu poutá, je umělá a padlá na hlavu.

Myška43

Tuto knihu jsem si vybrala ze dvou důvodů. Zaprvé mě zaujala obálka, název a anotace, zadruhé miluju procházky po hřbitovech, hlavně po jejich nejstarších částech.
Knihu jsem četla poměrně dlouho, ale ne proto, že by se mi nelíbila, ba naopak. Jsem z ní nadšená. Nejen, že jsem si přečetla velmi zajímavý příběh, ale také mi posloužila jako taková mikro příručka. Takže jsem si dělala poznámky a pak už jen googlila a googlila.

,, Egregorové, stínové bytosti, pareidolie - doktor Shaw naservíroval mému mozku pár exotických soust, a tak jsem potřebovala průzkum. Svými teoriemi o optické iluzi a snech v bdělém stavu mě nepřesvědčil, protože jsem lépe než kdo jiný věděla, že logiku je občas nutno brát s rezervou. Avšak jeho vysvětlení bylo rozhodně přijatelnější než představa, že si pro mě přichází jakási temná entita."

Ve čtení této série budu rozhodně pokračovat. Autorce děkuji nejen za čtenářský zážitek, ale také za to, že jsem se dozvěděla spoustu pro mě nových a cenných informací. Díky tomu mě navnadila na to, že si budu v oblasti funerálního umění své znalosti rozšiřovat.

,, Takže tafofilové, sejdeme se na hřbitově."

Elise24

Za mne parádní oddechové čtení. Kniha mě bavila a velice se mi líbilo její pojetí jako takové detektivky. Přeci jen, pár mrtvol příběh paradoxně dost oživí a dají mu nádech něčeho až hororového. Celý duchařský koncept je moc pěkně zpracován a máte hned chuť si přečíst i další díly. Doporučuji.

Tweety0207

Na knihu ma nalákala obálka. Síce by som ju neoznačila ako ducharinu. Kniha sa mi páčila. Prečítala som ju doslova jedných dychom. Čítala sa ľahko. Už sa teším na ďalšie časti.

petulik330

Moje první kniha od této autorky, tak jsem nevěděla co mám očekávat.
Hlavní hrdinka mo byla sympatická stejně jako detektiv Devil. Děj byl napínavý a až do samotného konce jsem neměla ani představu kdo by mohl být vrahem. Doporučuji.

Marcik7

Kniha se četla dobře, vlastně taková duchařská je moje první :) takže nemám srovnání, ale líbila se mi. Až tak neuvěřitelné mi to nepřišlo...doporučuji k přečtení.

Avila

Určitě to není klasická krvavá detektivka, romantická linka mi vůbec nevadila spíš to bylo zajímavé zpestření příběhu.... Jen ta linka s duchy mohla být o něco víc strašidelná....
Ale jinak se mi kniha skvěle četla a všechny postavy v příběhu jsou skvěle popsané. Takže dalšímu dílu se nebudu rozhodně vyhýbat.