Okřídlená duše

Amelia Grayová od svých devíti let vídá duchy. Aby se před nimi chránila, úzkostlivě dodržuje pravidla, která jí v dětství vštípil otec. Zvláště jedno z nich však nyní bere ze své. John Devlin, policejní detektiv, Amelii přitahuje více než kterýkoliv jiný muž v jejím životě. A to navzdory tomu, že společně vyšetřují sérii krutých vražd a že s každým soumrakem proplují závojem jeho dva duchové. Tělo mladé dívky, nalezené na hřbitově, který měla Amelia zrestaurovat, je jen prvním článkem v dlouhém řetězci matoucích stop, zapomenutých příběhů a zamlčovaných tajemství. Vodítka obsažená v náhrobní symbolice, jež Amelii zanechává vrah, ji sice dovedou blíž k odhalení pravdy, ale také ke zjištění děsivé úlohy, kterou má v celém případu sehrát ona sama. Žal a zoufalství dokáže k člověku připoutat melancholickou duši, ale i bytost naplněnou děsivou nenávistí… a ta může sahat až za hrob. zdroj: legie.info...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137608/big_hrbitovni-kralovna-okridlena-duse-Fxl-137608.jpg 4.3907

Hřbitovní královna 1.

Literatura světová, Horory, Pro ženy

Vydáno: , Knižní klub

The Restorer, 2011

Kniha Okřídlená duše

Sysel
dnes

Asi jsem čekala něco jiného. Moc mě to nenadchlo. Dám šanci ještě jednomu dílu.

tanecnica

Duchařina, romantika, malinko strašidelná zápletka. Hororem bych to nenazvala ani náhodou. Ale jinak, proč ne, je to změna v záplavě drsných detektivek a sladkých románů.

Zelený_Drak

Do knihovničky se mi kdysi dostal 3. díl, který měl docela vysoké hodnocení i pozitivně vyznívající komentáře. Chtěla jsem ale začít od 1. dílu. Než jsem se k němu dostala, vyšly další 3, očekávala jsem tedy, že by to mohlo být dobré. Vydržela jsem 21 kapitol. Pak jsem se podívala na komentáře u všech dílů a rozhodla se, že toto číst nepotřebuji. Vleklé, samá vata, práce s postavami mě neoslovila. Za základní nápad "restaurátorka hřbitovů" dávám hvězdičku. Kniha i celá série určitě mají své nadšené čtenáře, já k nim ale patřit nebudu.

Sumatrae

Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvezdickami, ale i kdyz bych par ALE mela, nemuzu knize uprit ctivost... Je to takova prijemna oddychovka...horor urcite ne, ten jsem zazila jen pri predstave pavouka jako pest :) Lehci ducharska detektivka, myslim, ze napad dobry a dalsimu dilu dam urcite sanci

jiri4861

Něco mezi paranormálním příběhem, kriminálkou a červenou knihovnou. Moje kamarádka Renata by určitě napsala lepší horor.

zuzana5244

Prvních cca 100str strašná nuda a hlavní hrdinka jen vzdychá. Naštěstí se kniha rozjede a pak má spád. Určitě si přečtu druhý díl

vodnář

Čtivá, oddychová literatura. Zpočátku jsem chtěla dát čtyři hvězdičky, ale konec knihy mi připadal bez náboje a mdlý v porovnání se zbytkem knihy. Některé situace by si zasloužily důkladnější vysvětlení a více pozornosti. Ke čtení dalších dílů se zatím nechystám.
(V rukou schopných filmařů by z této knihy mohl vzniknout i dobrý duchařský horor s detektivní zápletkou.)

lenkaabooks

Tuhle sérii jsem měla v hledáčku už dlouho a moc se na ní těšila. No a jsem trošku zklamaná. Ale taky zvědavá na další díl. Je to taková detektivní duchařina. Hlavní postavou je Amelia, odbornice přes hroby, hřbitovy a věci s tím související, včetně toho že vidí duchy. A s těma jsou samé problémy.

Království
Království