Návštěvnice

Amelia Grayová je restaurátorkou opuštěných hřbitovů, ale poslední dobou začíná věřit, že jejím skutečným životním úkolem je dešifrovat tajemství mrtvých. A legenda praví, že hádankou, kterou se zatím nikomu nepodařilo rozluštit, je Krollův hřbitov. Už přes půl století se odpověď skrývá v podivných nápisech a složitých rytinách na náhrobcích. Následovníci Ezry Krolla ani po desítkách let neodpočívají v pokoji a čekají, až je osvobodí někdo dostatečně silný a chytrý – a zdá se, že mrtví i živí sem volají právě Amelii. Každé vodítko, jehož se drží, každá nápověda, kterou rozluští, ji přivádějí stále blíž k vrahovi i k osudu, který ohrožuje jak její zdravý rozum, tak budoucnost po boku její lásky, detektiva Johna Devlina....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351268/navstevnice-zqd-351268.jpg 4.4260

Hřbitovní královna 4.

Literatura světová, Horory, Pro ženy
Vydáno, Ikar (ČR)

The Visitor, 2016

Kniha Návštěvnice

Tarja666

(+ SPOILER) Tento komentář píšu až po dočtení posledního dílu série a ačkoliv je to jen týden a půl, co jsem dočetla Návštěvnici, trochu s nelibostí zjišťuji, že mi jednotlivé knihy hodně splývají dohromady. Přeci jen děj je vždy dost podobný a tak jsem si musela nejdříve ověřit, zda tento díl byl skutečně o tom, o čem myslím. :D

Musím říct, že se mě hodně zaujala záhadná minulost předka Amélie a živě jsem si u čtení představovala onen pokoj s klíči. Naživo by něco takového muselo být vskutku znepokojující. Každopádně mi ale přijde, že autorka přidává stále více a více otazníků a některé věci prostě zůstávají trochu nedořešené.
Vztah s Devlinem je jako vždy zvláštní, plný tajemství, skoro jako kdyby to snad ani pořádný vztah nebyl, i když Amélie je z Devlina jako vždy na větvi.

Celkově se ale nedá popřít, že kniha je opravdu čtivá a autorka opět velmi dobře pracuje s reáliemi, takže se vše zdá docela dobře uvěřitelné...až na ty duchy samozřejmě :)

Matilda
20.11.2020

Tenhle a druhý díl za mě nejlepší z celé série.

Martiiiik
31.10.2020

Tak zase víme něco více o Améliině rodině, jsem zvědavá, jací další příbuzní se ještě objeví :-D Tentokrát to bylo zajímavější než předchozí díl, bylo to čtivé a mělo to dost dlouho velký potenciál.. Ale konec se opravdu nepovedl.. Celý příběh se hezky rozvíjel, místy i drobné mrazení za krkem a pak byl najednou úplně střih, vše se vyřešilo na pár stranách a za mě dost nedomyšleně.. mnoho otázek zůstalo úplně nezodpovězených.. tak třeba v dalších dílech, ale za tohle dvě hvězdy dolů, nemůžu si pomoct..

moudivlacek
26.09.2020

Amelie má nyní k duchům blíž a blíž, jenže se k ní stahují nejen ti, co žádají její pomoc, ale zlá entita, která žádá mnohem víc. Mně spíš děsí vztah Devlina a Amelie. Devlin něco tají a stejně jako Amelii ani mně se to nelíbí. Tuším něco zásadního, něco zlého a nečekaného.
Takže budu shánět ke čtení další díl.

Alíček83
15.09.2020

Opět napínavé. Ale bylo divné to s tou schůzkou s Louvenii, jako že si na ni neudělala ani chvilku čas. Podruhé měla přijet rovnou na hřbitov a vůbec se tam neobjevila, jako by se na to zapomnělo, protože už byl sled událostí. Ztroskotaný vztah Amelie a Devlina - škoda no. Ale hned jsem se vrhla na další díl. Jsem ze série nadšená.

rilajaan
23.08.2020

Zatím asi nejděsivější příběh, ale snesla bych i víc. Moc mě nebere vztahová linie. Stále chci číst další díly, takže dobré.

Adris
16.08.2020

Vracíme se zpět k Ameliině rodině, k tajemství jejího otce. Příběh se nesl ve stylu "v tom domě straší", což se mi líbilo.

cecik
22.07.2020

(+ SPOILER) Za mě lepší než předešlé dva díly. Napětí by se dalo krájet, a když se do toho přidá duchařina, musí mi v noci svítit víc než jedna lampička v místnosti. Pořád jsem ale nebyla schopná uvěřit, že se Ameliny schopnosti "zesilují". Popis celého procesu mi přišel strohý a povrchní, žádné detaily ani hloubka proměny. Takže jsem celou věc prostě přijala spíš jako fakt. Stejně tak mi přijde i vztah Amelie a Devlina, jeho vyobrazení je nijaké, kde je ta láska? Proč je? Z jakého důvodu? A její vize skrz medailon? Nevěřím, ale beru.