Návštěvnice

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Amelia Grayová je restaurátorkou opuštěných hřbitovů, ale poslední dobou začíná věřit, že jejím skutečným životním úkolem je dešifrovat tajemství mrtvých. A legenda praví, že hádankou, kterou se zatím nikomu nepodařilo rozluštit, je Krollův hřbitov. Už přes půl století se odpověď skrývá v podivných nápisech a složitých rytinách na náhrobcích. Následovníci Ezry Krolla ani po desítkách let neodpočívají v pokoji a čekají, až je osvobodí někdo dostatečně silný a chytrý – a zdá se, že mrtví i živí sem volají právě Amelii. Každé vodítko, jehož se drží, každá nápověda, kterou rozluští, ji přivádějí stále blíž k vrahovi i k osudu, který ohrožuje jak její zdravý rozum, tak budoucnost po boku její lásky, detektiva Johna Devlina....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351268/navstevnice-zqd-351268.jpg 4.4260
Série

Hřbitovní královna 4.

Žánr
Literatura světová, Horory, Pro ženy
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

The Visitor, 2016

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (54)

Kniha Návštěvnice

Přidat komentář
Tarja666
07. ledna

(+ SPOILER) Tento komentář píšu až po dočtení posledního dílu série a ačkoliv je to jen týden a půl, co jsem dočetla Návštěvnici, trochu s nelibostí zjišťuji, že mi jednotlivé knihy hodně splývají dohromady. Přeci jen děj je vždy dost podobný a tak jsem si musela nejdříve ověřit, zda tento díl byl skutečně o tom, o čem myslím. :D

Musím říct, že se mě hodně zaujala záhadná minulost předka Amélie a živě jsem si u čtení představovala onen pokoj s klíči. Naživo by něco takového muselo být vskutku znepokojující. Každopádně mi ale přijde, že autorka přidává stále více a více otazníků a některé věci prostě zůstávají trochu nedořešené.
Vztah s Devlinem je jako vždy zvláštní, plný tajemství, skoro jako kdyby to snad ani pořádný vztah nebyl, i když Amélie je z Devlina jako vždy na větvi.

Celkově se ale nedá popřít, že kniha je opravdu čtivá a autorka opět velmi dobře pracuje s reáliemi, takže se vše zdá docela dobře uvěřitelné...až na ty duchy samozřejmě :)

Matilda
20.11.2020

Tenhle a druhý díl za mě nejlepší z celé série.


Martiiiik
31.10.2020

Tak zase víme něco více o Améliině rodině, jsem zvědavá, jací další příbuzní se ještě objeví :-D Tentokrát to bylo zajímavější než předchozí díl, bylo to čtivé a mělo to dost dlouho velký potenciál.. Ale konec se opravdu nepovedl.. Celý příběh se hezky rozvíjel, místy i drobné mrazení za krkem a pak byl najednou úplně střih, vše se vyřešilo na pár stranách a za mě dost nedomyšleně.. mnoho otázek zůstalo úplně nezodpovězených.. tak třeba v dalších dílech, ale za tohle dvě hvězdy dolů, nemůžu si pomoct..

moudivlacek
26.09.2020

Amelie má nyní k duchům blíž a blíž, jenže se k ní stahují nejen ti, co žádají její pomoc, ale zlá entita, která žádá mnohem víc. Mně spíš děsí vztah Devlina a Amelie. Devlin něco tají a stejně jako Amelii ani mně se to nelíbí. Tuším něco zásadního, něco zlého a nečekaného.
Takže budu shánět ke čtení další díl.

Alíček83
15.09.2020

Opět napínavé. Ale bylo divné to s tou schůzkou s Louvenii, jako že si na ni neudělala ani chvilku čas. Podruhé měla přijet rovnou na hřbitov a vůbec se tam neobjevila, jako by se na to zapomnělo, protože už byl sled událostí. Ztroskotaný vztah Amelie a Devlina - škoda no. Ale hned jsem se vrhla na další díl. Jsem ze série nadšená.

rilajaan
23.08.2020

Zatím asi nejděsivější příběh, ale snesla bych i víc. Moc mě nebere vztahová linie. Stále chci číst další díly, takže dobré.

Adris
16.08.2020

Vracíme se zpět k Ameliině rodině, k tajemství jejího otce. Příběh se nesl ve stylu "v tom domě straší", což se mi líbilo.

cecik
22.07.2020

(+ SPOILER) Za mě lepší než předešlé dva díly. Napětí by se dalo krájet, a když se do toho přidá duchařina, musí mi v noci svítit víc než jedna lampička v místnosti. Pořád jsem ale nebyla schopná uvěřit, že se Ameliny schopnosti "zesilují". Popis celého procesu mi přišel strohý a povrchní, žádné detaily ani hloubka proměny. Takže jsem celou věc prostě přijala spíš jako fakt. Stejně tak mi přijde i vztah Amelie a Devlina, jeho vyobrazení je nijaké, kde je ta láska? Proč je? Z jakého důvodu? A její vize skrz medailon? Nevěřím, ale beru.

1