Návštěvnice

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Amelia Grayová je restaurátorkou opuštěných hřbitovů, ale poslední dobou začíná věřit, že jejím skutečným životním úkolem je dešifrovat tajemství mrtvých. A legenda praví, že hádankou, kterou se zatím nikomu nepodařilo rozluštit, je Krollův hřbitov. Už přes půl století se odpověď skrývá v podivných nápisech a složitých rytinách na náhrobcích. Následovníci Ezry Krolla ani po desítkách let neodpočívají v pokoji a čekají, až je osvobodí někdo dostatečně silný a chytrý – a zdá se, že mrtví i živí sem volají právě Amelii. Každé vodítko, jehož se drží, každá nápověda, kterou rozluští, ji přivádějí stále blíž k vrahovi i k osudu, který ohrožuje jak její zdravý rozum, tak budoucnost po boku její lásky, detektiva Johna Devlina....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351268/big_navstevnice-zqd-351268.jpg 4.4355
Série:

Hřbitovní královna 4.


Žánr:
Literatura světová, Horory, Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Visitor, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (71)

Kniha Návštěvnice

Jana788
24. března

Trochu strašidelný a napínavý příběh o životě s duchy a rodinném tajemství.

lenkaabooks
17. března

Amelia, restaurátorka hřbitovů se opět potýká s duchy a s láskou. Záhadný Krollův hřbitov, dávno mrtvá příbuzná, siamská dvojčata, to vše je propleteno a čeká na vyřešení. Naštěstí je tu Devlin, aby Amelii ochránil a přitom sám bojoval se svými démony.


milena8281
12. ledna

Tento díl byl docela strašidelný, ale vnímám ho jako předehru k dalšímu vývoji postav. Je evidentní, že se změnila Amelia i John. Vypadá to, že jejich vztah stojí na křižovatce, a ani jeden z nich neví, kterým směrem se bude vyvíjet. Oba mají svá tajemství, která nejsou ochotní svému partnerovi prozradit. Já budu určitě chtít vědět, jak to dopadne.

Marcik7
02. ledna

Naprosto souhlasím s Erlif - mlácení prázdné slámy.

Erlif
21.10.2021

Tak tohle byl opravdu porod :-( předchozí trilogie se mi líbila, autorka díly psala spíše jako detektivky s duchařskou tématikou...
V napsaném pokračování po pár letech vidím pouze nastavovanou kaši a asi potřebu vydělat nějaké peníze...
Autorka se snaží psát strašidelně a děsivě a mně tenhle styl vůbec nesedl, nebála jsem se (asi jsem na to už stará) a přišlo mi, že se v knize ve směs nic neděje. Do čtení jsem se nutila, děj nabírá grády na cca posledních 100 stranách a to je prostě opravdu málo... Jen doufám, že další díly budou lepší...

espesita
17.10.2021

Rohodně lepší než předchozí díl. Nevím, jestli se to dá nazvat přímo hororem, milovníci tohoto žánru si na své asi nepřijdou, ale ti, pro které to není primární žánr a chtěli by pro změnu zkusit něco strašidelného a mrazivého je to myslím dobrá volba. Na své si přijdou spíš ženy, co naplat nějaká ta romantika tu je a muži nejspíš úplně neocení skvělou vizáž detektiva Devlina :)
Líbilo se mi zapojení záhady z minulosti i rozuzlení bylo překvapivé. Skvěle popsaná atmosféra. Co naopak bylo jasné hned od začátku je "problém" v romantické lince.
Jako minus hodnotím další rodinné propletence hlavní hrdinky. Trochu s hrůzou čekám, jaký další příbuzný nepříbuzný se objeví v dalším díle.

katerina2660
06.10.2021

Další díl a další hezké čtení...

Magrata15
30.08.2021

Amelii pronásleduje duch slepé ženy, která je jí neuvěřitelně podobná. Co po ní chce? Ohrožuje jí, žádá pomoc, nebo ji chrání???
Při restaurování dalšího hřbitova se o sobě dozví nové informace a další rodinná tajemství.
Takhle kniha byla hodně strašidelná a moc se mi líbila.
Takže si nemůžu pomoct a vrhám se na další díl.

1