Návštěvnice

Návštěvnice https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351268/bmid_navstevnice-zqd-351268.jpg 4 409 80

Hřbitovní královna série

Amelia Grayová je restaurátorkou opuštěných hřbitovů, ale poslední dobou začíná věřit, že jejím skutečným životním úkolem je dešifrovat tajemství mrtvých. A legenda praví, že hádankou, kterou se zatím nikomu nepodařilo rozluštit, je Krollův hřbitov. Už přes půl století se odpověď skrývá v podivných nápisech a složitých rytinách na náhrobcích. Následovníci Ezry Krolla ani po desítkách let neodpočívají v pokoji a čekají, až je osvobodí někdo dostatečně silný a chytrý – a zdá se, že mrtví i živí sem volají právě Amelii. Každé vodítko, jehož se drží, každá nápověda, kterou rozluští, ji přivádějí stále blíž k vrahovi i k osudu, který ohrožuje jak její zdravý rozum, tak budoucnost po boku její lásky, detektiva Johna Devlina.... celý text

Literatura světová Horory Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Visitor , 2016

Holanka
18.01.2024 5 z 5

Řekla bych, že tento díl se skutečné povedl. Tuto autorku mám moc ráda. Píše velice poutavě a její knihy jsou téměř návykové. Tenhle díl se mi moc líbil. S každou knihou zjišťujeme něco nového o naší Amélii a já jsem moc zvědavá, jak se příběh bude dál vyvíjet. :))

mischamys98
16.01.2024 2 z 5

Když si čtu komentáře ostatních, tak si říkám, jestli jsem opravdu četla tu stejnou knihu. Hřbitovní královnu mám moc ráda, ale tenhle díl byl velké zklamání. Prvních 200 stran se vlastně nic moc nedělo a nedokázala jsem se vůbec začíst. Když už se teda něco dít začalo, tak byl najednou konec. Zápletka byla za mě tentokrát dost předvídatelná a konec až moc uspěchaný. Za mě zatím nejslabší díl.

Kee
15.01.2024 3 z 5

Tento díl patří k silnějším v sérii, hodnotila bych 3,5 hvězdami.

Co jej vyzdvihuje, je opět zajímavé prostředí (Krollův hřbitov a jeho příběhy) a nadpřirozené úkazy. Ubylo rutinních monotónních popisů přitažlivosti mezi Devlinem a Amélií, stejně tak některých Améliiných myšlenek, které se točily v kruhu.

Přesto mě mrzelo, že Stevens rozehrála opravdu zajímavý děj, jen aby vše utnula a vyřešila v pár posledních kapitolách (rozehráno bylo tak dlouho, že jsem si myslela, že bude děj pokračovat v další knize). Záhada byla sice v obrysech objasněna, ale chybělo mi vykreslení některých dalších aspektů, více informací o Ezrovi Krollovi, Rose, co se přesně přihodilo... Cítila jsem se odbytě. (Ale hlavně, že mi bylo opět naservírováno, jak Amélii šimrá v zátylku, když se blíží Devlin :-)

Jak píší jiní čtenáři, doufám, že nakonec Améliin původ a schopnosti neskončí příliš překombinovaně, současné rozvinutí je tak akorát. Sérii dočtu, ale musím říct, že se k ní vracet nebudu a drží mě pouze duchařský aspekt (a prostředí hřbitovů) - kdyby bylo v knihách ještě víc romantiky v pojetí Stevens, tak se jimi asi neprokoušu.

anibeni
07.01.2024 5 z 5

Rozhodně lepší než třetí díl. To, že Amelie bude asi něco víc než jen ta, co vidí duchy, bylo jasné, ale sama jsem zvědavá, co se o ní v dalším díle ještě dozvím. Jen doufám, že její už tak dost komplikovaný původ nebude ještě komplikovanější.. protože to už by bylo asi moc..

hana4834
09.11.2023 4 z 5

Zatím nejlepší díl

Lvíček835
03.06.2023 5 z 5

Tenhle díl byl bezva,Amélie pochopila už spoustu věcí,ale pořád se objevují nová a nová tajemství.Jsem zvědavá zatím nevím jestli nějaké díly ještě budou,jat tahle série dopadne.

Evkaha
17.03.2023 4 z 5

Za mě lepší než předchozí díl, Amélie už tedy pochopila spoustu věcí, ale pořád se nabalují další tajemství. Jen doufám že se v dalších dílech dočkáme uspokojivého vysvětlení.

mystery103
07.12.2022 3 z 5

Mám smíšené pocity. Nepřipadlo mi to jako horor, či román pro ženy (jak na to kdo, proboha, přišel?), ale spíše pohádka pro zlobivé děti, aby byly hodné. Poslední dobou se mi nedaří trefit se mi do vkusu:).

Roux
13.10.2022 2 z 5

Doposud asi nejlepší díl. Ale v celkovém měřítku je to pořád dost slabota. Dobrým znamením je, že Amelie je míň otravná :D

zuzana5244
15.06.2022 5 z 5

Tak tohle byl zatím nejlepší díl ze série. Amélie už tolik nevzdychá a slovo Devlin se neopakuje na každé stránce několikrát. Jejich vztah se dost komplikuje. Dozvídáme se kousky z historie její rodiny. Trošku mě mrzelo vyvrcholení zápletky, jako by došel Stevens dech. Hodně si užijete duchů, různých tajemných úkazů a tajemných hádanek. Škoda, že se nevěnovala více zápletce kolem hřbitova Ezry Krolla.

Jana788
24.03.2022 4 z 5

Trochu strašidelný a napínavý příběh o životě s duchy a rodinném tajemství.

lenkaabooks
17.03.2022 3 z 5

Amelia, restaurátorka hřbitovů se opět potýká s duchy a s láskou. Záhadný Krollův hřbitov, dávno mrtvá příbuzná, siamská dvojčata, to vše je propleteno a čeká na vyřešení. Naštěstí je tu Devlin, aby Amelii ochránil a přitom sám bojoval se svými démony.

milena8281
12.01.2022 4 z 5

Tento díl byl docela strašidelný, ale vnímám ho jako předehru k dalšímu vývoji postav. Je evidentní, že se změnila Amelia i John. Vypadá to, že jejich vztah stojí na křižovatce, a ani jeden z nich neví, kterým směrem se bude vyvíjet. Oba mají svá tajemství, která nejsou ochotní svému partnerovi prozradit. Já budu určitě chtít vědět, jak to dopadne.

Marcik7
02.01.2022 2 z 5

Naprosto souhlasím s Erlif - mlácení prázdné slámy.

Erlif
21.10.2021 2 z 5

Tak tohle byl opravdu porod :-( předchozí trilogie se mi líbila, autorka díly psala spíše jako detektivky s duchařskou tématikou...
V napsaném pokračování po pár letech vidím pouze nastavovanou kaši a asi potřebu vydělat nějaké peníze...
Autorka se snaží psát strašidelně a děsivě a mně tenhle styl vůbec nesedl, nebála jsem se (asi jsem na to už stará) a přišlo mi, že se v knize ve směs nic neděje. Do čtení jsem se nutila, děj nabírá grády na cca posledních 100 stranách a to je prostě opravdu málo... Jen doufám, že další díly budou lepší...

espesita
17.10.2021 5 z 5

Rohodně lepší než předchozí díl. Nevím, jestli se to dá nazvat přímo hororem, milovníci tohoto žánru si na své asi nepřijdou, ale ti, pro které to není primární žánr a chtěli by pro změnu zkusit něco strašidelného a mrazivého je to myslím dobrá volba. Na své si přijdou spíš ženy, co naplat nějaká ta romantika tu je a muži nejspíš úplně neocení skvělou vizáž detektiva Devlina :)
Líbilo se mi zapojení záhady z minulosti i rozuzlení bylo překvapivé. Skvěle popsaná atmosféra. Co naopak bylo jasné hned od začátku je "problém" v romantické lince.
Jako minus hodnotím další rodinné propletence hlavní hrdinky. Trochu s hrůzou čekám, jaký další příbuzný nepříbuzný se objeví v dalším díle.

katerina2660
06.10.2021 5 z 5

Další díl a další hezké čtení...

Magrata15
30.08.2021 5 z 5

Amelii pronásleduje duch slepé ženy, která je jí neuvěřitelně podobná. Co po ní chce? Ohrožuje jí, žádá pomoc, nebo ji chrání???
Při restaurování dalšího hřbitova se o sobě dozví nové informace a další rodinná tajemství.
Takhle kniha byla hodně strašidelná a moc se mi líbila.
Takže si nemůžu pomoct a vrhám se na další díl.

Lena78537
20.07.2021 5 z 5

Tak tady už jsem se fakt bála, díl od dílu lepší a strašidelnější. Docela jsem si na sérii vypěstovala závislost a těším se, jak to celé dopadne.

MíšaS.
10.07.2021 3 z 5

Tenhle díl nebyl tak špatný, ale zase 95 % knihy se nic neděje a pár stránek před koncem "hop" a je vše vyřešeno. A mimochodem jako horor bych to určitě neoznačovala. A označení pro ženy mi taky přijde mimo, protože tohle je podle YA jak vystřižená.

duchové a přízraky

Amanda Stevens