Návštěvnice

Návštěvnice https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351268/bmid_navstevnice-zqd-351268.jpg 4 409 80

Hřbitovní královna série

Amelia Grayová je restaurátorkou opuštěných hřbitovů, ale poslední dobou začíná věřit, že jejím skutečným životním úkolem je dešifrovat tajemství mrtvých. A legenda praví, že hádankou, kterou se zatím nikomu nepodařilo rozluštit, je Krollův hřbitov. Už přes půl století se odpověď skrývá v podivných nápisech a složitých rytinách na náhrobcích. Následovníci Ezry Krolla ani po desítkách let neodpočívají v pokoji a čekají, až je osvobodí někdo dostatečně silný a chytrý – a zdá se, že mrtví i živí sem volají právě Amelii. Každé vodítko, jehož se drží, každá nápověda, kterou rozluští, ji přivádějí stále blíž k vrahovi i k osudu, který ohrožuje jak její zdravý rozum, tak budoucnost po boku její lásky, detektiva Johna Devlina.... celý text

Literatura světová Horory Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Visitor , 2016

iveta3444
31.12.2018 5 z 5

Super. Krásně se čte. Když dočtu další knihu této série, tak už se těšit na další jak bude pokračovat.

Lusik88
28.12.2018 5 z 5

Paráda, příběh stále pokračuje v podobném duchu. Byť je to čtvrtý díl, není o nic horší než první.

MagdalenaSlaba
09.12.2018 4 z 5

Tahle série je s každým dílem lepší a lepší. Jak jsem byla na začátku skeptická, tak teď už v tom lítám. Tenhle díl je napínavý. Od začátku do konce. Závěr je ale hodně otevřený. Takže díky bohu, že už vyšel další díl. Jdu na něj.

alexis818
02.12.2018 5 z 5

Hezké ,jako předchozí díly.Nejsou hluchá místa,napínavé od začátku do konce.Těším se na další díl.

mikika
13.11.2018 5 z 5

strašidelné už od začátku, souhlasím s ostatníma, že odstup od posledního dílu byl dlouhý - a tak jsem úplně zapomněla, jak skvěle autorka umí navodit tajuplnou atmosféru. ale pokračování s Devlinem už je dost předvídatelné a sklouzávající do trapného klišé...

martina.culik
06.11.2018 2 z 5

Celá série mě bavila, ale v tomto díle už mi přišlo vše až moc odpoutané od reality, takže jsem nucena dát nižší hodnocení.
Vztah Amelie a Johna mi paradoxně přišel v tomto díle spíš na obtíž a nějak mi nekorespondoval s dějem. Hlavně proto, že nikde nebylo pořádně řečeno, co vlastně John řeší a proč - nejspíš se jedná o "přípravu diváka na další pokračování".
Osobně nemám ráda knihy, které nemají ukončený děj, a tady jsem si na konci připadala, jako bych byla teprve v polovině knihy.
K sérii mě přivedlo téma restaurátorky hřbitovů, ale zde se o symbolech a dalších věcech, které mě bavily v předchozích dílech, moc nepsalo. Pokud vyjde další díl asi už ho číst nebudu.

lara25
03.11.2018 5 z 5

Miluju tu serii. Jako vždy i tento díl je skvělý! :-)

zdenka1104
31.10.2018 3 z 5

Nějak jsem od toho čekala víc. Myslela jsem si, že kniha bude více zaměřená na Krolovu rodinu nebo spíš na Krola samotného. Zklamalo mě zase to propojení s její rodinou, prostě jsem čekala příběh, kdy bude luštit záhadu a ne zas bubu... vše se točí okolo mě. :D :D Vztah mezi Devlinem a Amelií mě už ani nějak nezajímal. Přála jsem si aby to aspoň oživila nějaká nová mužská postava .

Erawan
26.10.2018 4 z 5

Přečetla jsem všechny čtyři díly a dost mi to téma připomíná sérii "Charley Davidson" od Daryndy Jonesové... ještě někomu dalšímu? Tím ale nechci říct, že by se mi to nelíbilo, těším se na pátý díl...

LittleK
10.10.2018 5 z 5

Hororovější než kdy dřív. Kniha se čte jedním dechem. Škoda jen, že knihy vychází tak dlouho po sobě. Už jsem si do detailu nepamatovala předchozí díly, takže mi některé narážky úplně nedocházely, ale zvládla jsem to i bez toho. Nemohu se dočkat dalšího díl.

Ivka24404
08.10.2018 5 z 5

Naprosto super ,všechny čtyři díly se dobře četly, velmi napínavé těším se na další díl.

Astonius
29.09.2018 3 z 5

Nevím, kolísá to u mě mezi 2 a 3 hvězdičkami, nakonec dávám 3 za čtivost, ale nevím, jestli jsem to nepřecenila. Už mi to přišlo dost uhozené. V dřívějších dílech se mi líbila atmosféra vyplývající z občasného zhmotnění ducha, kterého vídala hlavní hrdinka, ale teď už toho tam bylo na mě příliš. Ono je to možná tím, jak se píše na přebálce knihy ke spisovatelce, že byla od dětství fascinována tajemnem a odráží to ve svém díle - je to totiž přesně zaměřeno pouze na tuhle oblast a stavění příběhu jí moc nejde, dle mého. Tohle bylo takové až uhozené, přišlo mi to jako čtení pro děti, takové jednoduché - mě se to moc nedotýkalo. Bylo tam až mnoho fantaskních a divných prvků, naivní rozřešení celého příběhu i námět, plno logických chyb - a ponechaná dvířka k dalšímu dílu.... SPOILER: Na chvíli jsem si v závěru přála, aby Amelie už umřela, ať to aspoň trochu má grády :-) Bylo to plné klišé - zase přijel princ na bílém koni a zachránil ji, všechno se hezky vyřešilo s uvězněnými dušemi a bloudícími "entitami" a zlá stařena došla potrestání... Také ty použité prvky - srostlá dvojčata, albín, který používá včely jako zbraň, oči propíchané klíčem.... nevím, no..... :-) I vykreslený vztah Devlina a Amélie mne zklamal - musím říct, že lepší to asi bylo, když po sobě jen pokukovali - rádoby erotické scény byly dost trapné..... :-)

cedos
18.09.2018 5 z 5

Bála jsem se, že další a další pokračování už nebude to "ono", ale nejsem zklamaná, je to prostě duchařina se vším, co k tomu patří. Dávám 5 hvězd a těším se na další díl.

Petruse21
12.09.2018 3 z 5

Málo prostoru dostal vztah mezi Amélií a Devlinem, což je škoda. Useknutý konec bez rozuzlení mě taky nepotěšil. Jinak od autorky standard.

Tirisa
12.09.2018 5 z 5

Prostě skvělá série...

Lee7
12.09.2018 3 z 5

Stále pěkné a čtivé. Čekám na další díl. Přečtení mám spíše mnoho otázek než odpovědí.

PetaZ
10.09.2018 5 z 5

Opět přečteno za pár hodin, těším se na další díl

7sara
06.09.2018 5 z 5

Skvělá, jako všechny díly :-) Už se těším na další díl

martina1199
23.08.2018 5 z 5

Naprosto mě pohltila, přesně jako předchozí díly, takže jsem ji téměř nedokázala dát z ruky. Mrazivé, napínavé vyprávění, které odhaluje ještě více svět duchů a Améliinu roli, kterou v něm hraje. Na konci ovšem zůstává víc otázek nezodpovězených, než naopak, takže se čtenáři mají na co těšit v příštím díle této skvělé série o Hřbitovní královně :-)

kklepkaa
18.08.2018 4 z 5

Vim, že jsem při hodnocení předcházejících dílů byla kritičtější, ale nemůžu si pomoct. Možná radostí nad tím, že se mi tohle pokračování vůbec dostalo do ruky. Jelikož to dlouho vypadalo, že tahle série u nás zůstane nedokončená. A určitě za to může i moje dovolenkové rozpoložení.
Jedna linie příběhu se zabývala Krollovým hřbitovem, ta mě fakt dost bavila. Byla správně tajemná. I když ze začátku se příběh rozjížděl velmi pozvolna. Druhá se týkala Devlina. Zase mě tenhle tajemný detektiv spíš rozčiloval. Hlavně to opětovné vzdychání hlavní hrdinky jen nad tím, že se objevil na scéně.
Velký dík patří Ikaru za to, že dodržel prozatímní duch obálek i za to, že vydá další díl a doufám, že i ten poslední.

duchové a přízraky

Amanda Stevens