Království

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Amelia Grayová restauruje staré hřbitovy a píše blog o všem, co souvisí s tradicí pohřbívání na americkém Jihu. Kromě toho má také schopnost vidět duchy, o čemž však – na rozdíl od těch prvních dvou věcí – málokdo ví. Poté, co se málem stala obětí pomateného vraha, vezme Amelia zakázku na obnovu starého hřbitova v městečku Asher Falls v Jižní Karolíně. Brzy však začíná mít neblahé tušení, že se zde ocitla z úplně jiného, mnohem temnějšího důvodu… Proč se na dně Zvonkového jezera nachází ještě jeden hřbitov? Proč to Ameliu pořád táhne ke hrobu, který objevila v lese? Jako by Asher Falls, tomu chřadnoucímu království, někdo sežral duši. Lidi, domy, dokonce i samotný vzduch, všechno jí zde připadá poskvrněné, nasáklé zlem. K obnově může dojít ale jedině tehdy, pokud nejprve Amelia objeví pravdu. Pravdu o Asher Falls – i pravdu o sobě samotné… Druhý díl z vynikající série Amandy Stevensové o Hřbitovní královně, který doslova uchvátil čtenáře po celém světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/180039/hrbitovni-kralovna-kralovstvi-yHc-180039.jpg 4.5383
Série:

Hřbitovní královna (2.)

Orig. název:

The Kingdom (2012)

Žánr:
Literatura světová, Horory, Pro ženy
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (87)

Kniha Království

Přidat komentář
pingu1
07. března

Moc pěkná knížka, běhá z ní mráz po zádech ... Líbila se mi víc než předchozí díl.

Supernova
22. února

Skvělá duchařina. Koho je to gusto, měl by po sérii určitě sáhnout, kromě toho se autorka zlepšuje. Jsem od přírody strašpytel, takže to se mnou pěkně mává, působivé, napínavé, přesvědčivé.

Denisa153
04. února

Mnohem lepší než předchozí díl. Bála jsem se, být Amélií tak vezmu nohy na ramena hned na začátku :-)

haaabi
27. ledna

Souhlasím s ostatníma, lepší, lepší, ještě lepší než předchozí díl. Moc jsem si čtení užila, těším se na další díl. Celou dobu jsem si říkala, že je to dost předvídatelné,copak to hned Amelii není jasné?! Já měla jasno hned a přitom to pak nakonec bylo ještě trochu jinak. :-)

fis.rena
27. ledna

Příjemné, mysticky temné čtení pro ty,kteří se zajímají o duchovno,"druhou stranu" a to něco,čemu často říkáme "mezi nebem a zemí". Pokud by tu byl někdo,kdo přemýšlí o přečtení a nevěří nebo se nezajímá o tato témata,tak rovnou říkám... nečti to. To je jak kdybych já šla číst sci-fi...to by moc hvězd nezářilo u těchto dílek :D
Zpátky ke Království...první díl jsem nečetla a nelituji toho,tato kniha mi zodpověděla všechno,na co bych se popřípadě ptala. Další díly číst asi nebudu,Království se mi líbí jako samostatná kniha a prostě nechám Amelii žít její život s Angusem v Charlestonu. Možná :D nikdy neříkej nikdy,že jo.
Nejlepší nebo největší nadšení a mrazení jsem při čtení měla,když se v kotvišti objevovala zahalená mlhou a koukala...víc neprozradím :P
Pěkný čtení, doporučím.

yetti09
17. ledna

Překvapivé, ale tato kniha je jeste lepší nez první díl.
Bála jsem se jeste vic. Tohle me opravdu baví.

Arev122
15.12.2018

První moje knížka od této autorky, ale mile překvapila. Zajímavé napínavé čtení, i když těch duchů je na každé stránce hodně. Sáhnu i po další knize.

MagdalenaSlaba
19.11.2018

Lepší - čtivější, barvitěji napsané - než první díl, což je překvapivé, protože většinou mi připadá, že kvalita s navazujícími díly spíše klesá. Takže v tomhle milé překvapení. Děj měl spád, byl zasazený do divoké, tajuplné přírody. Nechyběly mystika, čarodějnictví, erotika (ale na hranici, možná až za hranicí vkusu!) ani rodinné intriky. Děj zároveň poskytl odpovědi na některé palčivé otázky, které se vynořily v prvním dílu, např. kdo je vlastně Amélie a proč vůbec duchy vidí... Ale celkově v tom pořád vůbec nemám jasno. Úplně nerozumím tomu, jak nadpřirozený svět vlastně funguje. Má tento "druhý" svět nějaká pravidla, podle kterých se nehmotné bytosti řídí? Co je přesně zač to čiré Zlo? Zmůže proti němu hlavní hrdinka vůbec něco? Má Amélie nějaké poslání nebo se tady jen tak plácá od jednoho vraha k druhému a vrcholem všeho má být šťastný společný život s nyní nebezpečným detektivem Johnem Devlinem?? Je to takové příliš roztříštěné, zmatečné. I když to je asi pochopitelné, když se v tom ani sama hlavní hrdinka nevyzná. No, nic... Budu doufat, že aspoň autorka se v tom vyzná, a dám tomu ještě šanci.

Globodecristal
08.11.2018

Naprostá pecka! Druhý díl byl dokonce lepší než první, víc tajemná, víc napětí, víc všeho!

MiraiYume
06.11.2018

Mrazení v zádech, příjemné napětí, trošička romantiky, detektivní zápletka... Jo, bylo to vážně super. Příběh byl svěží, ubíhal tak rychle, že jsem se nenadála a byla jsem na poslední straně. Spousta nových informací o Amelii a jejím původu objasnila i pár nedořešených věcí z předešlé knihy. Skvělé počtení.

alzbeta4340
22.09.2018

Román s mimořádně působivou romantickou atmosférou, plnou tajemství a dekadentního nádechu. To vše jen s minimem milostných scén.
Čte se výborně, doporučuji.

Lee7
11.09.2018

Přečteno jedním dechem. Byla ještě lepší než první díl a zajímavá. Jsem ráda, že nám spisovatelka ukázala, kdo je Amelie. Jdu na třetí díl, protože to si nechci nechat ujít...

Holanka
17.08.2018

Stejně jako předešlý díl mě i tento díl naprosto pohltil. Nemohla jsem si pomoc, musela jsem knihu přečíst jedním dechem. Už dlouho jsem nezažila naprosté pohlcení knihou. Nebudu čekat a vrhnu se na další díl. Knihu doporučuji všem.

Amitiel76
01.05.2018

Tak druhý díl "Hřbitovní královny" přečtený, a za mě veliká spokojenost.
Tato druhá část, byla snad ještě lepší, než Okřídlená duše, která byla více méně detektivkou. Plná vražd a mrtvol.... Tento díl byl oproti tomu plný tajemna a nadpřirozena. Konečně se zde také rozplétají utajené okolnosti Ameliina narození, a jejího původu. A musím říct, že pro mě to bylo odhalení opravdu nečekané....
Už se moc těším na třetí část. Napjatě očekávám, kam se posune jejich vztah s Devlinem. A zda se ještě někdy objeví na scéně Thane :-)

kayla8
14.02.2018

stejně jako Okřídlená duše super čtení. Tak rychle jsem snad dvě knížky za sebou ještě nepřečetla. Asi budu muset pořídit další díl :)

Eeli
05.12.2017

Skvělé čtení. Neotřelá, zajímavá zápletka, spousta překvapivých událostí, akce, nadpřirozena... Děj má spád a poskytuje čtenáři mnoho napínavých momentů, takže musíte číst, dokud nedočtete, protože jste v neustálém očekávaní. Příběh hezky plyne, je srozumitelný. Za mě osobně je čtivější než díl předchozí.

Hanifa
29.10.2017

Druhý díl opět pro mě výborný. Je skvělé se dozvědět původ Amélie a spoustu dalšího, co navazuje na první díl. A hned....na třetí díl.

Tulen79
26.10.2017

I když se četlo dobre a mělo docela spad, tak mi chybělo pojetí jasné zla... neuchopitelne bez vysvětlení, co zlo znamená a jak hlavní hrdina vlastně muže uškodit...

cedos
07.10.2017

Po Okřídlené duši jsem se trochu bála, že to bude jen takové "pokračování", ale příběh se hezky četl, měl napětí a spád. Knihu doporučuji těm, kteří se dokáží srovnat s mystikou a nevadí jim oddálit se od reality.

Evina74
02.08.2017

Ani druhý díl Hřbitovní královny nezklamal.

Anne123
01.08.2017

Perfektní pokračování Okridlene duše. Příběh vás okamžitě vtáhne. Jedna z mála knizek, od ktere jsem opravdu nedokazala odtrhnout oci. V jednu chvili je osm vecer a v druhé chvili mrknete na hodiny a hele...ctyri rank :D Knihu doporucuji a oteviram dalsi dil. Tak se ukaz Proroku.

Andrea156
06.07.2017

Nemohla jsem se druheho dilu dockat, az mi prijde. Zápletka pro me zase zajimava. Vecer se tesim na posledni dil :-)

martina.culik
29.05.2017

Amélii jsem si oblíbila již v prvním díle a ani zde mě nezklamala - příběh je čtivý a neutahaný.

kklepkaa
26.05.2017

První díl se mi zdál akčnější, tenhle byl zas tajemnější a navrch jsme se konečně (tohle mě hrozně deprimovalo v jedničce) dozvěděli, jak to s Amélií je. Pár vad by se určitě našlo, ale tohle je oddechová série a já jí tak prostě beru. Čtení mě bavilo a odreagovala jsem se, tak to splnilo účel.

Karolínašarrry
08.05.2017

Kniha se mi líbila měla propracovano a zajímavou zápletku a rozuzlení zápletky nebylo nijak nucené či nedomyslené.Jako vždy prostě skvělá.Už se těším na třetí díl jsem zvědavá jak to s Amelii dopadne.

martina.tim
19.03.2017

Opětovně skvělý temný příběh ze života Amelie. Do příběhu jsem se vžila a na rozdíl od jiných záporně hodnotících, kteří nejspíš příběh zcela nepochopili, tak mě seděl jak "prdel na hrnec". Vše tam dávalo smysl a bylo i vysvětleno. A honem honem na třetí závěrečnou část. :)

SoniaShadow
05.03.2017

Opravdu obdivuju jak autorka dokáže pomocí okolí a vedlejších postav navodit tu vhodnou atmosféru k tomuto příběhu. Líbily by se mi scény z minulosti s "Čarodějkami z Asher Falls", ale nijak zvlášť si nestěžuju, protože i tak jsem bez dechu četla knížku až do konce. Jestli jsem nějaké závěry tušila... jasně, ale i když jsem nebyla šokovaná, když to Amelia úplně s jistotou odhalila, při těch náznacích, kdy mi to došlo, jsem šokovaná byla.

Víte, ono je docela těžké napsat spletitý příběh, kde jsou velká odhalení a napsat nápovědy pro čtenáře takové, aby na to nepřišel, aby mohlo být to velké odhalení s napětím atd., protože někdy se stane, že si to čtenář nedá dohromady a pak zmateně kouká. Takže za mě nápovědy, díky kterým na to odhalení přijdu sice o něco dřív (ale ne hned) a hlavně že si dám věci do souvislostí.

IvetaM
31.01.2017

Navzdory spoustě negativních komentářů se mi knížka velmi líbila. Od začátku do konce jsem ji hltala s napětím, co bude dál. Jen málo knih mě tolik vtáhne do děje, že mám pocit jako by se odehrával ve skutečnosti. Stejně jako předchozí díl této série mi Království prostě sedlo a těším se na pokračování! :-)

cora
29.01.2017odpad!

Logika sedí v koutě a pláče. Hrdinka pobíhá po hřbitově a snad schválně padá do každého křoví v okolí. Všechny "šokující" informace o svém narození bere naprosto v klidu, protože "má tušení". Díky tomuhle se autorce daří eliminovat jakékoli napětí, protože neustále naznačuje a čtenář ví už na straně 4. A do toho je hrdinka stále totálně paralyzovaná pseudovztahem s poldou.... Nevím, jestli jsem jen něco nepřehlídla, ale ona šla s poldou jednou na kafe a 2x s ním mluvila na ulici, pak se s ním jednou skoro (!) vyspala... Kdy stihli vybudovat ten osudový vztah, že je z toho tak vyřízená? Normálně odpady nedávám, naopak, ačkoli mívám celkem dost výhrad, snažím se dívat na knihu v rámci jejího žánru a nechtít od ní víc, než je, ale tohle je opravdu děsné.

O77
17.01.2017

Bohužel během četby druhé dílu jsem několikrát tzv. "vypadla z děje". To si stává tehdy, když to autor přežene. Prostě mi bleskne hlavou: "tak to fakt nemyslí vážně, to je šílená kravina". Podle mě ve druhém díle série zašla autorka za hranice "dobrého vkusu". Klasickým příkladem je erotické scéna na hřbitově nebo příběh narození hlavní hrdinky, podle mě tohle děj neměl zapotřebí. Úkolem je jen překvapovat či šokovat na úkor "logiky" i "věrohodnosti" celého příběhu. Označení odpad nedávám jen proto, že autorka zachovala spád děje, což umožňuje knihu dočíst, byť mírně se zaťatými zuby.


Štítky

duchové a přízraky hřbitovy

Autor a jeho další knihy

Amanda Stevens

Amanda Stevens
americká

všechny knihy autora

Podobné knihy

Kniha Království je:

v Právě čtených2x
v Přečtených533x
v Čtenářské výzvě16x
v Doporučených51x
v Knihotéce199x
v Chystám se číst154x
v Chci si koupit32x
v dalších seznamech2x