Království

Království obálka knihy
Mé hodnocení:

Amelia Grayová restauruje staré hřbitovy a píše blog o všem, co souvisí s tradicí pohřbívání na americkém Jihu. Kromě toho má také schopnost vidět duchy, o čemž však – na rozdíl od těch prvních dvou věcí – málokdo ví. Poté, co se málem stala obětí pomateného vraha, vezme Amelia zakázku na obnovu starého hřbitova v městečku Asher Falls v Jižní Karolíně. Brzy však začíná mít neblahé tušení, že se zde ocitla z úplně jiného, mnohem temnějšího důvodu… Proč se na dně Zvonkového jezera nachází ještě jeden hřbitov? Proč to Ameliu pořád táhne ke hrobu, který objevila v lese? Jako by Asher Falls, tomu chřadnoucímu království, někdo sežral duši. Lidi, domy, dokonce i samotný vzduch, všechno jí zde připadá poskvrněné, nasáklé zlem. K obnově může dojít ale jedině tehdy, pokud nejprve Amelia objeví pravdu. Pravdu o Asher Falls – i pravdu o sobě samotné… Druhý díl z vynikající série Amandy Stevensové o Hřbitovní královně, který doslova uchvátil čtenáře po celém světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180039/hrbitovni-kralovna-kralovstvi-yHc-180039.jpg 4.5594

Hřbitovní královna 2.

Literatura světová, Horory, Pro ženy
Vydáno, Knižní klub

The Kingdom, 2012

Kniha Království

Cajda
včera

Také mám Hřbitovní královnu ráda. Je to prima čtení. Sesuv domu si představit dokážu, trochu přitažené za vlasy mi přišlo spíš to Zlo....ale i na tom něco bude...
Bylo to super, těším na další díl.

espesita

Já mám Hřbitovní královnu ráda. Je to oddechové čtení, žádné velké psycho, ale ani nuda. V tomto díle byla sice dějová linka trochu slabší, hlavní zápletka se dala rozlousknout prakticky okamžitě, ale i tak má sérii zatím mou sympatii. Trochu přitažené za vlasy se mi zdály závěrečné scény se "sesuvem domu". Nějak si neumím představit, jak se dvě stě let staré sídlo sune ze svahu jako lavina.

KočkomilkaJana

Romantická linka Království započne hned na začátku knihy. Bude nás provázet celou knihou se všemi atributy potřebnými pro kvalitní romanci. Dostane se nám pochybností, strachu, odpoutávání se od minulosti, smutku, vášně, animální rozkoše. Projdeme si i odlukou hlavních hrdinů. Co mi ale vadilo bylo, že ke konci se autorka nechala strhnout napětím celé scenérie a vztahu a jeho vyvrcholení se nedostalo patřičného prostoru. Není to úplně na škodu, autorka používá osvědčených praktik knihy předchozí. Ale já bych chtěla mít jasno, dořešeno, vyřešeno, abych do třetího dílu šla s jasnou hlavou… Dost možná to autorka přesně takto zamýšlela a máme se na co těšit!

Tak jako romance byla perfektní, pokulhávala mystická linka. Mnohem méně jakýchsi věrohodných termínů a “ověřitelných” podkladů. Postavy z této strany byly průhledné od začátku do konce knihy. Atmosféra knihy byla temná. Jen pro nezapálené čtenáře do duchařiny působila čas od času směšně. Temnoty a zla bylo v knize tolik, že ji nakonec čtenář vypustil. Jakoby šlo jen o laciné pozadí pro okrášlení a lepší prodej knihy. Dokonce ani symbolům nebylo věnováno tolik, co v první knize. Možná proto, že byly všeobecně známy?

Detektivní či pátrací příběh v Království plnil snad možná i větší roli než ten romantický. Amelia tentokrát měla v celé akci své místo. Nikde nebyla navíc či umělá. Bylo zajímavé sledovat její vývoj v příběhu i osobním životě. Bystrý čtenář jistě odhalil podstatu příběhu brzy. Lama jako já jí na kobylku došla maličko později. Přeci jen ale dříve, než samotná hrdinka. Která překonala sebe sama a byla tvrdá. Nakonec. I pátrací či detektivní část příběhu splňovala jakési body potřebné pro uvěřitelné čtení. Pokud to o knize plné mystička můžeme vůbec říci. Amelia využila svého daru/prokletí a následovala stopy. Pátrala, poslouchala a naslouchala. Ověřovala informace. To vše vedlo k nelítostnému střetu a vyvrcholení na konci příběhu. Vodítka byla téměř všude a Amelia si mohla volit, jakou cestou se vydá. Nešlo o žádnou brilantní detektivku, ale moc pěkně a pořádně zpracovaný detektivní příběh se zajímavým, ale očekávatelným, koncem.

Myška43

,,Mrtví tam dole nechtějí, aby se na ně zapomnělo...znovu zapomnělo."

Nevím jak vy ženy, ale já si knihu náramně užila. Navodila jsem si pro sebe tu správnou atmosféru a zabralo to. Počkala jsem, až se setmí, zapálila svičky, pustila si mé oblíbené Dark Funeral a posléze Rotting Christ (bohužel jen do sluchátek, neboť by sousedé prchali ze svých domovů :D ) a pustila se do čtení.

,,Vím, co je strach, už jsem ho zakusila mockrát, ale bezmezná hrůza, která mě zachvátila nyní, se nedotýkala mého tělěsného bezpečí, a dokonce ani Anguse. Bála jsem se čehosi...v sobě. Neznámé části sebe samé, kterou jsem objevovala teprve teď.
Toho dílku skládačky,jenž mě poutal k tomuhle zvláštnímu místu, které mě tak vyvádělo z rovnováhy."

V pokračování příběhu se setkáváme se spostou nových a zajímavých postav, odkrývá se minulost Amelie. Je tam dost otázek, tak jsem zvědavá, co nám autorka naservíruje v příštím díle. Jinak jsem si zamilovala Anguse a chyběl mi tu Devlin. Už se na něj těším v pokračování.

,,Se záští to bývá stejné jako s pověrami. Sice víte, že se zakládají na pravdě, ale přesto na nich lpíte."

A opět moc chválím obálku knihy. Co jsem koukala jsou díl od dílu lepší a lepší.

Tweety0207

Prvá polovica knihy sa dosť natahovala a mala som problém sa začítať. Ale keď sa to konečne rozbehlo bolo to úžasné.

ElfkaEleanor

Druhý díl je ještě napínavější než první. U autorky je opravdu velký posun. Po rozjezdu z jedničky se teď dějí velké věci a není konec... Už se těším na další díl...

Elise24

Oceňuji za mne absolutně perfektně vykreslenou atmosféru, která dodává celé knize na životu a nutí čtenáře se vcítit jak do postav, tak do celého záhadného místa...

petulik330

Druhý díl o hřbitovní královně Amande Grayové je podle mě lepší než ten první.
V tomto díle se Amanda vydává restaurovat starý hřbitov v malém městečku na úpatí hor. Od první chvíle hlavní hrdinka tuší, že není s tímto městem něco v pořádku.
Kromě toho, že je Amanda najatá na opravu hřbitova také časem zjistí, že se s ní počítá ďábelském plánu jejího dědečka jak postupem zjistí. V průběhu knihy Amanda zjišťuje svůj původ.