Království

Království https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180039/bmid_hrbitovni-kralovna-kralovstvi-yHc-180039.jpg 4 747 154

Hřbitovní královna série

Amelia Grayová restauruje staré hřbitovy a píše blog o všem, co souvisí s tradicí pohřbívání na americkém Jihu. Kromě toho má také schopnost vidět duchy, o čemž však – na rozdíl od těch prvních dvou věcí – málokdo ví. Poté, co se málem stala obětí pomateného vraha, vezme Amelia zakázku na obnovu starého hřbitova v městečku Asher Falls v Jižní Karolíně. Brzy však začíná mít neblahé tušení, že se zde ocitla z úplně jiného, mnohem temnějšího důvodu… Proč se na dně Zvonkového jezera nachází ještě jeden hřbitov? Proč to Ameliu pořád táhne ke hrobu, který objevila v lese? Jako by Asher Falls, tomu chřadnoucímu království, někdo sežral duši. Lidi, domy, dokonce i samotný vzduch, všechno jí zde připadá poskvrněné, nasáklé zlem. K obnově může dojít ale jedině tehdy, pokud nejprve Amelia objeví pravdu. Pravdu o Asher Falls – i pravdu o sobě samotné… Druhý díl z vynikající série Amandy Stevensové o Hřbitovní královně, který doslova uchvátil čtenáře po celém světě.... celý text

Literatura světová Horory Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

The Kingdom , 2012

Elizabet
12.02.2014 5 z 5

Tento dil byl lepši než prvni vice jsem se bala,bylo to napinave.Večer bych to ale nečetla.Prostě dobra kniha.

Andulienka
11.02.2014 4 z 5

Prvý diel mi lepšie sadol....., ale ako dumám, tak to bolo pravdepodobne v jednej veci - jednoznačne mi chýbal Devlin:) Mám dojem, že v záverečnej časti sa všetci stretnú - Amelia, Devlin, Thane i Harper. Ale to je len môj skromný názor. Viem len, že sa neskutočne teším na posldnú záverečnú časť.....

Michaluška
28.01.2014 5 z 5

Dokonalý příběh, který mě pohltil!!!!Ještě lepší jako první díl!!!!Už ať je třetí :)

lucull
19.01.2014 4 z 5

Škoda jen, že člověk nemá více času, aby knížku mohl přečíst na jeden, na dva nádechy. Místo toho jsem čtení měla "rozkousané". Ale i tak to byl požitek číst další díl z této série. Konečně se odkrylo tajemství nad původem Amálie a jsem zvědavá, co nabídne závěrečný díl, snad nějaký posun s Devlinem.

cwrcekk
15.01.2014 5 z 5

Ducharina pokracuje, tentoraz som si ju dala v anglictine :)

Saffron
14.01.2014 5 z 5

5 hvězdiček rozhodně nestačí :)))

Virusek
10.01.2014 5 z 5

Úžasná kniha, opět jsem se u ní bála, čte se jedním dechem a už se nemůžu dočkat třetího pokračování :-)

Domulenka
09.01.2014 5 z 5

Skvělá kniha a opět nezklamala. po prvních větách vtáhla a nepustila až dokonce.jsem zvědava jaký bude závěr. Kdo má rád takovíto žánr lze jen a jen doporučit

Safienka
06.01.2014 5 z 5

Asher Falls – tajemné a téměř liduprázdné městečko v Jižní Karolíně Vás zve ke druhému dílu s Hřbitovní královnou – Amálií Grayovou. Amélia opouští svůj domov, svoje zázemí a vydává se za prací, konkrétně za obnovou hřbitova patřící zámožné rodině Asherů.
To by nebylo Amélie, aby se do všeho nezamotala. Ikdyž v tomto případě to není úplná náhoda, je to spíše cílem. Co se zprvu zdá jako nevinná pozvánka, to má smysl mnohem hlubší. K potěše všech se pravdu dozvídáme až na těch posledních stránkách.
Hned v úvodu se seznamujeme s prvním Asherem – Thanem. Opět fešák, který skrývá mnohá tajemství. Je nám naprosto jasné, jak to s ním a s Amélií dopadne. Přesto se nenechte tak lehko napálit, jako jsem to udělala já.
Do popředí vstupuje legenda o utopeném hřbitové na dně Zvonkového jezera. Stěžejní příběh, který nám nezaručí kvalitní spánek. Ač je to legenda, která by měla pouze postrašit, tak ji Amélie vnímá naopak velice reálně, možná až děsivě. Vznášející se duše nad jezerem? Upřený pohled někoho, kdo vás sleduje? Šeptající děsivý hlas někoho, kdo je několik let po smrti? Studené ruce, které se na vás snaží dosáhnout? Ještě teď mě vstávají vlasy hrůzou!
Kromě toho, že má město dechberoucí historii, tak má i své podivíny a nejsou to zdaleka lidé bez střechy nad hlavou. V příběhu se vyskytuje několik postav, které převážně patří k Asherům. Pokud to není jeden z nich, tak je to někdo, kdo se buď přiženil či přivdal a nebo někdo, kdo je bytostně nesnáší. A pak tu jsou tací, kteří se snaží být neviditelní a tací, kteří se raději odstěhují, než aby jim museli čelit.
Temné stránky příběhu jsou téměř na každé stránce. Opravdu jsem byla napnutá jak trenýrky. Perfektně napsáno! Spoustu toho již známe z prvního dílu. Jsou tu opět pravidla, která se budou porušovat.
Kromě lidských hrdinů je tu místo i pro zvířata, která se staví jak na stranu dobra, tak i zla. Nechci prozrazovat, co je za temným lesem, silným vichrem či pod tmavou kápí. Má fantazie v tomto směru pracovala na plné obrátky a já jsem byla v několika momentech opravdu ráda, že se vyskytuji na straně čtenáře a ne na straně hlavního hrdiny. Stejně vlezle jako v prvním díle se zde objevují známky nadpřirozena, kterému opět nevíme, jestli věřit a nebo ne. Jsou to jen přeludy a nebo je to skutečnost?
Doposavaď (kromě prvního dílu) jsem nečetla jinou duchovní literaturu, proto nemohu srovnávat či přirovnávat. Každopádně pokuď se vám líbila Okřídlená duše, tak věřte, že Království je ještě čtivější, poutavější a napínavější.

tori69
30.12.2013 4 z 5

Klasická duchařina s detektivním podtextem. Postavy ucházející, ale stále mi tomu něco chybí.První díl se mi zdál lepší.

ivetulda
29.12.2013 5 z 5

Knihu jsem přečetla během dvou dnů. Je naprosto skvělá!!!!!! Skvělý děj a já prostě zbožňuju strašidelné příběhy :)) Už se strašně těším na další dil a doufám, ze me nadchne jako tento i jako ten první!!!!!!!! :)

Lenous133
19.12.2013 5 z 5

Hrozně jsem se na pokračování těšila a vůbec mě nezklamalo...knížka se četla sama. Drobet mě mrzelo že Devlin se v tomhle díle neobjevil, ale i tak měla knížka úžasnej a překvapivej děj. A na to jak to s Devlinem a Amelií dopadne, si budu muset holt počkat do dalšího dílu....A doufám že to čekání nebude moc dlouhý :-)

P.ary
17.12.2013 5 z 5

Nádhera... Sice dneska nebudu spát, okousala jsem si pár nehtů, nedojdu si sama na záchod, ale akutně potřebuju další díl... :-)

Lleennččaa
01.11.2013 5 z 5

Už se nemůžu dočkat. Jsem zvědavá jestli i druhý díl bude tak úžasně napínavý jako ten první.