Království

Království https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180039/bmid_hrbitovni-kralovna-kralovstvi-yHc-180039.jpg 4 747 154

Hřbitovní královna série

Amelia Grayová restauruje staré hřbitovy a píše blog o všem, co souvisí s tradicí pohřbívání na americkém Jihu. Kromě toho má také schopnost vidět duchy, o čemž však – na rozdíl od těch prvních dvou věcí – málokdo ví. Poté, co se málem stala obětí pomateného vraha, vezme Amelia zakázku na obnovu starého hřbitova v městečku Asher Falls v Jižní Karolíně. Brzy však začíná mít neblahé tušení, že se zde ocitla z úplně jiného, mnohem temnějšího důvodu… Proč se na dně Zvonkového jezera nachází ještě jeden hřbitov? Proč to Ameliu pořád táhne ke hrobu, který objevila v lese? Jako by Asher Falls, tomu chřadnoucímu království, někdo sežral duši. Lidi, domy, dokonce i samotný vzduch, všechno jí zde připadá poskvrněné, nasáklé zlem. K obnově může dojít ale jedině tehdy, pokud nejprve Amelia objeví pravdu. Pravdu o Asher Falls – i pravdu o sobě samotné… Druhý díl z vynikající série Amandy Stevensové o Hřbitovní královně, který doslova uchvátil čtenáře po celém světě.... celý text

Literatura světová Horory Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

The Kingdom , 2012

Amitiel76
01.05.2018 5 z 5

Tak druhý díl "Hřbitovní královny" přečtený, a za mě veliká spokojenost.
Tato druhá část, byla snad ještě lepší, než Okřídlená duše, která byla více méně detektivkou. Plná vražd a mrtvol.... Tento díl byl oproti tomu plný tajemna a nadpřirozena. Konečně se zde také rozplétají utajené okolnosti Ameliina narození, a jejího původu. A musím říct, že pro mě to bylo odhalení opravdu nečekané....
Už se moc těším na třetí část. Napjatě očekávám, kam se posune jejich vztah s Devlinem. A zda se ještě někdy objeví na scéně Thane :-)

kayla8
14.02.2018 5 z 5

stejně jako Okřídlená duše super čtení. Tak rychle jsem snad dvě knížky za sebou ještě nepřečetla. Asi budu muset pořídit další díl :)

Eeli
05.12.2017 4 z 5

Skvělé čtení. Neotřelá, zajímavá zápletka, spousta překvapivých událostí, akce, nadpřirozena... Děj má spád a poskytuje čtenáři mnoho napínavých momentů, takže musíte číst, dokud nedočtete, protože jste v neustálém očekávaní. Příběh hezky plyne, je srozumitelný. Za mě osobně je čtivější než díl předchozí.

Hanifa
29.10.2017 5 z 5

Druhý díl opět pro mě výborný. Je skvělé se dozvědět původ Amélie a spoustu dalšího, co navazuje na první díl. A hned....na třetí díl.

Tulen79
26.10.2017

I když se četlo dobre a mělo docela spad, tak mi chybělo pojetí jasné zla... neuchopitelne bez vysvětlení, co zlo znamená a jak hlavní hrdina vlastně muže uškodit...

cedos
07.10.2017 5 z 5

Po Okřídlené duši jsem se trochu bála, že to bude jen takové "pokračování", ale příběh se hezky četl, měl napětí a spád. Knihu doporučuji těm, kteří se dokáží srovnat s mystikou a nevadí jim oddálit se od reality.

Evina74
02.08.2017 5 z 5

Ani druhý díl Hřbitovní královny nezklamal.

Anne123
01.08.2017 5 z 5

Perfektní pokračování Okridlene duše. Příběh vás okamžitě vtáhne. Jedna z mála knizek, od ktere jsem opravdu nedokazala odtrhnout oci. V jednu chvili je osm vecer a v druhé chvili mrknete na hodiny a hele...ctyri rank :D Knihu doporucuji a oteviram dalsi dil. Tak se ukaz Proroku.

Andrea156
06.07.2017 5 z 5

Nemohla jsem se druheho dilu dockat, az mi prijde. Zápletka pro me zase zajimava. Vecer se tesim na posledni dil :-)

martina.culik
29.05.2017 5 z 5

Amélii jsem si oblíbila již v prvním díle a ani zde mě nezklamala - příběh je čtivý a neutahaný.

kklepkaa
26.05.2017 3 z 5

První díl se mi zdál akčnější, tenhle byl zas tajemnější a navrch jsme se konečně (tohle mě hrozně deprimovalo v jedničce) dozvěděli, jak to s Amélií je. Pár vad by se určitě našlo, ale tohle je oddechová série a já jí tak prostě beru. Čtení mě bavilo a odreagovala jsem se, tak to splnilo účel.

Karolínašarrry
08.05.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila měla propracovano a zajímavou zápletku a rozuzlení zápletky nebylo nijak nucené či nedomyslené.Jako vždy prostě skvělá.Už se těším na třetí díl jsem zvědavá jak to s Amelii dopadne.

martina.tim
19.03.2017 5 z 5

Opětovně skvělý temný příběh ze života Amelie. Do příběhu jsem se vžila a na rozdíl od jiných záporně hodnotících, kteří nejspíš příběh zcela nepochopili, tak mě seděl jak "prdel na hrnec". Vše tam dávalo smysl a bylo i vysvětleno. A honem honem na třetí závěrečnou část. :)

SoniaShadow
05.03.2017 5 z 5

Opravdu obdivuju jak autorka dokáže pomocí okolí a vedlejších postav navodit tu vhodnou atmosféru k tomuto příběhu. Líbily by se mi scény z minulosti s "Čarodějkami z Asher Falls", ale nijak zvlášť si nestěžuju, protože i tak jsem bez dechu četla knížku až do konce. Jestli jsem nějaké závěry tušila... jasně, ale i když jsem nebyla šokovaná, když to Amelia úplně s jistotou odhalila, při těch náznacích, kdy mi to došlo, jsem šokovaná byla.

Víte, ono je docela těžké napsat spletitý příběh, kde jsou velká odhalení a napsat nápovědy pro čtenáře takové, aby na to nepřišel, aby mohlo být to velké odhalení s napětím atd., protože někdy se stane, že si to čtenář nedá dohromady a pak zmateně kouká. Takže za mě nápovědy, díky kterým na to odhalení přijdu sice o něco dřív (ale ne hned) a hlavně že si dám věci do souvislostí.

IvetaM
31.01.2017 5 z 5

Navzdory spoustě negativních komentářů se mi knížka velmi líbila. Od začátku do konce jsem ji hltala s napětím, co bude dál. Jen málo knih mě tolik vtáhne do děje, že mám pocit jako by se odehrával ve skutečnosti. Stejně jako předchozí díl této série mi Království prostě sedlo a těším se na pokračování! :-)

cora
29.01.2017 odpad!

Logika sedí v koutě a pláče. Hrdinka pobíhá po hřbitově a snad schválně padá do každého křoví v okolí. Všechny "šokující" informace o svém narození bere naprosto v klidu, protože "má tušení". Díky tomuhle se autorce daří eliminovat jakékoli napětí, protože neustále naznačuje a čtenář ví už na straně 4. A do toho je hrdinka stále totálně paralyzovaná pseudovztahem s poldou.... Nevím, jestli jsem jen něco nepřehlídla, ale ona šla s poldou jednou na kafe a 2x s ním mluvila na ulici, pak se s ním jednou skoro (!) vyspala... Kdy stihli vybudovat ten osudový vztah, že je z toho tak vyřízená? Normálně odpady nedávám, naopak, ačkoli mívám celkem dost výhrad, snažím se dívat na knihu v rámci jejího žánru a nechtít od ní víc, než je, ale tohle je opravdu děsné.

O77
17.01.2017 1 z 5

Bohužel během četby druhé dílu jsem několikrát tzv. "vypadla z děje". To si stává tehdy, když to autor přežene. Prostě mi bleskne hlavou: "tak to fakt nemyslí vážně, to je šílená kravina". Podle mě ve druhém díle série zašla autorka za hranice "dobrého vkusu". Klasickým příkladem je erotické scéna na hřbitově nebo příběh narození hlavní hrdinky, podle mě tohle děj neměl zapotřebí. Úkolem je jen překvapovat či šokovat na úkor "logiky" i "věrohodnosti" celého příběhu. Označení odpad nedávám jen proto, že autorka zachovala spád děje, což umožňuje knihu dočíst, byť mírně se zaťatými zuby.

Baraliska
29.08.2016 5 z 5

Moc a moc hezký další díl. Během knihy jsem vůbec netušila, jestli se Amelie rozhodne pro Devlina a nebo pro Thana, ale s jejím konečným rozhodnutím jsem spokojená.

Katy98
31.07.2016 4 z 5

Trochu předvídatelná ale i tak velmi napínavá a v závěru jsem ji nedokázala odložit.

Evule114
30.07.2016 5 z 5

Tak první díl oproti tomuhle byl naprostá slabota a teď můžu i říct, že byl méně záživný než druhý. Tehle díl mě naprosto dostal, fakt to byla síla. Vřele doporučuji. Musela jsem číst bez dechu od začátku do konce. Jen jsem zvědavá co bude s Amelií a Devlinem, takže honem na poslední díl :-).