Prorok

Hřbitovní královna Amelia Grayová porušila všechna pravidla, která ji měla chránit před duchy, jež vidí. Otevřela dveře do neznáma a Zlo, které za nimi číhá, ji chce zpátky k sobě... A nyní po ní ještě duch zavražděného policisty žádá, aby mu pomohla najít jeho vraha. Stopy ji zavedou do rodného Charlestonu, napohled líbezného města na americkém Jihu, v němž ale doposud kvete čarodějnictví, kořenářství a černá magie. Jakto že si toho Amelia dříve nevšimla? Aby toho nebylo málo, znovu se setkává s Johnem Devlinem, mužem, kterého měla milovat jen zdálky, a ocitá se tak před volbou, jež jí s definitivní platností změní život jednou provždy – bude se řídit otcovými pravidly, aby udržela sebe i Johna v bezpečí, anebo touhou svého srdce? Dech beroucí závěr temné trilogie, která uchvátila čtenáře po celém světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185224/hrbitovni-kralovna-prorok-F90-185224.jpg 4.3516

Hřbitovní královna 3.

Literatura světová, Horory, Pro ženy
Vydáno, Knižní klub

The Prophet, 2012

Kniha Prorok

espesita

Tento díl byl oproti "asherfallskému intermezzu" daleko lepší. Příběh se rozvíjel zpočátku plynule, ale závěr byl na můj vkus "sfouknutý" příliš rychle. Místo toho, aby se k jednotlivým informacím a skutečnostem hlavní hrdinka postupně propracovávala, jí byly najednou "vnuknuty" odnikud. Stejně tak mi přišlo trochu zbytečné omamovaní, či co to bylo, v druhé polovině knihy, které vlastně vpodstatě nemělo žádný smysl.
Přesto je mi celá tahle série sympatická a budu pokračovat i ve čtení dalších dílů.

Myška43

,,Nikdy si mrtvých nevšímej, nikdy se netoulej příliš daleko od posvěcené půdy, nikdy se nedruž s těmi, koho duchové pronásledují a nikdy, nikdy nepokoušej svůj osud."

Tento díl se mi zatím líbil nejvíce. Poutavý děj s velkou dávkou tajemna. Přesně podle mého gusta. Opět pro mě spousta nových pozoruhodných informací.
Oceňuji návaznost na první díl. Odkrývá se zde minulost Devlina, na povrch vyplouvají důležité informace. Na scéně se objevují nové postavy. Rozuzlení příběhu bylo pro mě nečekané, velmi nápadité a dojemné.
Co pro nás autorka přichystá v dalším části? Už se moc těším.

KočkomilkaJana

Jistě, autorka se musela v domnělém konci trilogie vypořádat s mnoha otazníky. A opravdu se s mnoha vyrovnala. Ale jsou pokračování. Takže buď je autorka chamtivá, nebo podlehla čtenářům nebo potřebovala ještě vysvětlovat. Ať tak či onak - chápu, proč šamanstvím potřebovala řešit problémy. Na můj vkus jej tam bylo moc na úkor romance. Dokonce tak moc, že mne to otravovalo a nechtěly se mi ty scény číst. Měla jsem tendence části přeskakovat. Tyto pasáže zachránilo jen to, že série Hřbitovní královny má pouze šest dílů a lockdown v České republice teprve začal. Brzy bych se sérií skončila. I přesto, že kvalita kolísá, čtení mě baví a mám tu nemastnou neslanou Amelii vidící duchy ráda.

Na druhou stranu detektivní zápletka má hlavu a patu. Je logická. Proč za Amelií duch přišel, proč ji požádal o pomoc. Samozřejmě klišé, že nezná vraha. Podpořeno faktem, jak zemřel. Proto nemůže odejít dál. Nevadilo mi, že si na vše musela holka dojít sama. Vadilo mi, že všechno byla pouho pouhá náhoda. Že autorka nevyužila možností, které paranormalita nabízí. Možná by to pak bylo klišé nad klišé. Věřím ale, že Stevens je natolik dobrá, že by to napsala opět čtivě. Výsledek vyšetřování působil roztomile. Dokonce díky němu usvědčení vraha nezanechalo ve čtenáři pouhý WTF? moment. Z nějakého důvodu se Stevens rozhodla děj uspíšit. S využitím vedlejších postav jej sice vykreslila obstojně. Jenže při dalším zamyšlení působil nahodile, rychle a dost hloupě. Měla prostor pro větší wow efekt a akci.

petulik330

Další díl o hřbitovní královně byl podle mého názoru ještě lepší než předešlé dva.
V tomto díle se Amelie vydává na stolu vraha mrtvého policisty Roberta Fremona, aby mohl přejít na druhou stranu posmrtného života. Kromě ducha policisty ji o pomoc také požádá duch dcery Devila.
Začíná se rozplétat příběh o nevěře, pokusu o vraždy dcery a nakonec také o vraždě policisty.
Tuto knihu můžu jen doporučit. Nechybí jí napětí, zamotaný příběh a také nakonec překvapení. Také se mi líbilo to, že autorka do knihy opět navrátila Devila. S ním byla rozhodně zajímavější. Snad proto, že měl také zajímavou minulost a bylo toho dost co odhalovat.

katerina2660

Líbila se mi celá trilogie, doporučuji!

Tarja666
28.12.2020

Po docela nudném druhém díle jsem doufala, že třetí díl bude o něco záživnější. A naštěstí tomu tak bylo. Zhltla jsem knihu téměř na jeden zátah. Oceňuji návrat Devlina do příběhu, jelikož mi to s ním přijde zajímavější a jsem docela zvědavá, co všechno skrývá. Tak nějak mi přijde, že to nebude tak jednoduché (i když ani do teď to vlastně jednoduché nebylo). Rozuzlení příběhu bylo trochu nečekané, za což dávám určitě bodík navíc. Jen mi přijde, že tak nějak vyvstává stále více otázek, jak to vlastně s těmi duchy všechno funguje, a jen na málo z nich čtenář dostane odpověď. A co musím autorce vytknout, tak určitě místy nelogické chování Amélie. I tak se ale na další díl určitě vrhnu, tak snad bude kvalita obdobná jako u tohoto dílu.

Kizuizi
21.12.2020

Jo, jo, jo, tuhle sérii já vážně můžu. Kniha má všechno, co jsem od ní očekávala – perfektně vykreslené prostředí i postavy, duchy s tajemstvím, mrazivé napětí až do poslední stránky.
Tentokrát se podíváme na zoubek čarodějnictví a temné magii (místy je to slušné psycho), a to mě baví. Já jsem tedy spokojená, i když musím podotknout, že minulý díl mi přišel lepší, takový „šťavnatější“ a více mrazivý. Ale mě to nevadí – chtěla jsem duchy a zde jsem jich dostala hodně a moc se mi líbíl náhled na tajemné rituální obřady afrických náboženství, které „ožívají“ právě v Charlestonu a vlastně pak už netušíte, co je realita a co jen sen...

Sérii je dobré číst postupně – jsou tu hodně odkazy na minulé díly, a i když autorka sem tam něco přiblíží, pokud jste nečetli, můžete tápat.

Matilda
20.11.2020

Tahle knížka mě z celé série bavila nejmíň. Trvalo mi dlouho, než jsem ji dočetla.