Prorok

Prorok https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185224/bmid_hrbitovni-kralovna-prorok-F90-185224.jpg 4 654 136

Hřbitovní královna série

Hřbitovní královna Amelia Grayová porušila všechna pravidla, která ji měla chránit před duchy, jež vidí. Otevřela dveře do neznáma a Zlo, které za nimi číhá, ji chce zpátky k sobě... A nyní po ní ještě duch zavražděného policisty žádá, aby mu pomohla najít jeho vraha. Stopy ji zavedou do rodného Charlestonu, napohled líbezného města na americkém Jihu, v němž ale doposud kvete čarodějnictví, kořenářství a černá magie. Jakto že si toho Amelia dříve nevšimla? Aby toho nebylo málo, znovu se setkává s Johnem Devlinem, mužem, kterého měla milovat jen zdálky, a ocitá se tak před volbou, jež jí s definitivní platností změní život jednou provždy – bude se řídit otcovými pravidly, aby udržela sebe i Johna v bezpečí, anebo touhou svého srdce? Dech beroucí závěr temné trilogie, která uchvátila čtenáře po celém světě.... celý text

Literatura světová Horory Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

The Prophet , 2012

lenka7679
30.12.2018 5 z 5

Musím říct, že tento díl pro mě byl obrovským překvapením a vychutnala jsem si ho. Skvěle napsaný příběh, který od první stránky vtáhl do děje zasekl a nepustil, dokud jsem nedočetla. Nemohu se dočkat trojky a pokud bude napsaná v tomto stylu a tempu, budu blahem bez sebe. Nemohu jinak než za 5.

MagdalenaSlaba
22.11.2018 4 z 5

Asi zatím nejlepší z celé série. Čtivá, překvapivá zápletka. Tajuplná, místy děsivá, místy romantická a srdceryvná kniha. Klidně tím série mohla skončit. Ne nadarmo se říká, že končit se má v nejlepším. Ale uvidíme, co nám přinese další díl. Šanci tomu ještě dám, protože se tu rýsuje nějaké poslání, které by Amélie mohla mít. A na to jsem zvědavá.

MiraiYume
10.11.2018 5 z 5

Bála jsem se, že mě série přestane bavit, že autorka udělá něco, čím mi celé to čtení znechutí, jak se občas u dlouhých sérií stává. Ale tady ne. Prostě nic. Všechno dává svůj smysl, příběh je skvěle napsaný bez hluchých míst, mrazení pokračuje... Prostě pecka! Určitě se řadí mezi mé oblíbené knižní série. Jen jednu výtku tentokrát mám. Konec se mi zdál dost uspěchaný a nedotažený. Spousta věcí zůstala otevřených, což chápu, alespoň vznikl prostor pro pokračování, ale přesto si myslím, že si autorka s tím koncem mohla víc vyhrát. Bylo to jako ve vteřině ustřižené. Prostě to trochu zamrzelo po té úžasné smršti předtím.

Ryorka
19.09.2018 4 z 5

Docela slušná duchařina s kapkou voodoo. Sice se mi tam místy tloukly až moc poetické popisy s celkovou atmosférou přečtených knih a některá trošku archaická slovní spojení mi tam taky nevoněla, ale kdo ví, možná to byl záměr. No každopádně po přečtení třech dílů, to stojí za to, vydat se o víkendu do knihovny pro čtvrtej..

Lee7
11.09.2018 4 z 5

Nechala jsem se unést a četla celou noc. Pěkná, pořád těžké záhady, ale jsem ráda, že se dějově v knize posouváme dopředu. Nemůžu se dočkat, co se bude dít v dalším díle...

Evazita
07.09.2018 5 z 5

Wow, prostě peckovní čtení!

Holanka
18.08.2018

Nádherná kniha. Nemám slov. Každý díl ve mě vyvolává chuť číst dál a dál. Nikdy se mi nestalo, že bych knihu přečetla tak rychle a bez dechu. Na tuhle knihu slova chvály nestačí. ;))

retrivr
20.03.2018 5 z 5

Bezva fantasy série. Zhltla jsem během týdne všechny tři díly a už se těším na pokračování.

Eeli
02.02.2018 3 z 5

Opět poměrně čtivá a originální kniha, ale na rozdíl od dvou předchozích na mě působila poněkud roztržitě, nekompaktně. Měla jsem pocit, jako kdyby autorka do příběhu zakomponovala všechny okamžité nápady, které jí při psaní přišly na mysl a kterými chtěla příběh okořenit, až ho překořenila... Jinak se jí ale musí nechat, že umí skvěle navodit stísněnou, duchařskou atmosféru a napnout čtenáře.

Hanifa
29.10.2017 5 z 5

Rozhodně jsem ve výborném rozpoložení i z tohoto třetího dílu. Poslední třetina trochu víc nakombinovaná, ale aspoň to nespadlo do stereotypu (ten by stejně nehrozil). Dělo se toho tolik, že se mi nechtělo čtení přerušovat. Očekávám čtvrté pokračování, ať je u nás brzy :-) Máte-li rádi duchařinu i romantiku a detektivku, vemte to už od prvního dílu.

cedos
16.10.2017 5 z 5

Úžasný závěr celé trilogie, pro mě trošku jiné čtení než obvykle, ale doporučuji.

ht.lenicka
08.10.2017 5 z 5

Asi moje nejoblíbenější série. Duchové, hřbitovy, to je moje. Už se moc těším na další díl.

Evina74
05.09.2017 4 z 5

Opět přečteno jedním dechem.

Anne123
20.08.2017 3 z 5

Třetí díl konečně dočten. Pokračování Améliina příběhu se mi opět líbil, ale bohužel se mi to zdálo lehce přeplácané a chvílemi jsem se v příběhu ztrácela. Každopádně se těším na pokračování :)

Andrea156
19.07.2017 4 z 5

Kniha se mi opět líbila. Jen jak člověk četl už 3 díl, tak některé věci, které autorka stále opakuje, byly trochu otravné. Ale jinak se mi příběh moc líbil

lil16
15.06.2017 5 z 5

Za mě asi nejslabší kniha série, ale jelikož tuto sérii zbožňuji, tak asi nemám co vytknout. Jen doufám, že i další příběh Amelie Grayové půjde k nám do distribuce.

kklepkaa
30.05.2017 3 z 5

Spíš to je na 2,5 hvězdy, ale konec byl dobrej, tak přivřu oči.
Celkem se to vleklo... hodně mi to připomínalo stylem první díl. Líbilo se mi, že dvojka tak nějak slušně jela, čtenář se toho spoustu dozvěděl. Tady je zas na 1. místě Devlin a "sténání" hlavní hrdinky nad tím jak hrozně moc ho chce, ale nemůže s ním být, protože se bojí. Docela mě to rozčilovalo.
Dílů už je asi celkem 6, co jsem četla na Goodreads a jelikož tenhle tady vyšel v roce 2014, tak se obávám, že další tu jen tak nevyjdou, jelikož série to není špatná a další díl bych si přečetla ráda.

martina.culik
29.05.2017 4 z 5

Poslední díl se mi líbil o něco méně než předchozí dva - možná už na mě bylo té mystiky moc. Přesto se mi kniha četla dobře a leccos bylo vysvětleno a zapadlo tak na své místo.

martina.tim
22.03.2017 5 z 5

Další díl zmáknut levou zadní. Sice je pravda, že tento díl se mi zdál trošičku slabší oproti druhému, ale i tak to byla jízda.

A už teď mám absťák. O přeložení dalších dvou dílů se uvažuje, ale je to neurčité. Tak snad se hnou a skutečně je vydají, protože už autorka napsala i 6. pokračování.

Baraliska
29.08.2016 4 z 5

Je to hezká knížka, ale ta předchozí mi připadala o fous lepší. Čekala jsem trochu jiné zakončení, ale i tak bylo dobré.

duchové a přízraky hřbitovy

Amanda Stevens