Prorok

Prorok https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185224/bmid_hrbitovni-kralovna-prorok-F90-185224.jpg 4 654 136

Hřbitovní královna série

Hřbitovní královna Amelia Grayová porušila všechna pravidla, která ji měla chránit před duchy, jež vidí. Otevřela dveře do neznáma a Zlo, které za nimi číhá, ji chce zpátky k sobě... A nyní po ní ještě duch zavražděného policisty žádá, aby mu pomohla najít jeho vraha. Stopy ji zavedou do rodného Charlestonu, napohled líbezného města na americkém Jihu, v němž ale doposud kvete čarodějnictví, kořenářství a černá magie. Jakto že si toho Amelia dříve nevšimla? Aby toho nebylo málo, znovu se setkává s Johnem Devlinem, mužem, kterého měla milovat jen zdálky, a ocitá se tak před volbou, jež jí s definitivní platností změní život jednou provždy – bude se řídit otcovými pravidly, aby udržela sebe i Johna v bezpečí, anebo touhou svého srdce? Dech beroucí závěr temné trilogie, která uchvátila čtenáře po celém světě.... celý text

Literatura světová Horory Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

The Prophet , 2012

Evule114
02.08.2016 5 z 5

Závěrečná knížka se mi moc líbila. I když od půlky jsem věděla, kdo bude vrah Fremonta, ale to s tou Shani jsem vážně nečekala. Alespoň, že konečně Amelie byla s Johnem. To jsem jim přála, jen je škoda, že ten konec zůstal takhle otevřený a zůstaly nezodpovězené některé otázky, ale kupodivu mi to nevadí jako jindy..

RiverSong
15.06.2016 5 z 5

Výborné. Ne tolik poutavé jako předchozí dva díly, ale jinak nemám co vytknout.

Xena011
15.05.2016 4 z 5

Třetí díl...pro mě slabší než předcházející. Děj přišel hodně o napětí, záhad a otázek zde bylo hodně, na některé se zatím nenašly odpovědi, ale pouto Devlina s duchy je na konci opravdu vysvětlena, trošku jsem koukala, jak to teda dopadlo, ale vraha Fremonta (a celkově, jak to s ním bylo) sem trošku už dříve odtušila. Chtělo to více vykreslit vztah s Devlinem. Těším se na další díl, protože to ještě bude zajímavé. Děj se táhne, ale od poslední třetiny je tolik napětí a odhalení....to mám na knížkách nejraději.

i.love.books@
14.02.2016 4 z 5

Kniha hezká. Až na konec. Konec byl moc uspěchaný, bylo až nepřirozené s jakým klidem Devlin pochopil, že Amélie vidí duchy. A docela mi chybělo to, že Devlinovi vůbec nevisvětlila co se stalo v Asher Falls.
Za tyto drobné nedostatky dávám jen 4 hvězdičky...

Petruse21
05.02.2016 4 z 5

Napínavé jako předchozí díly. Devlin mi evokuje pana Graye z 50 odstínů - bohatý, charismatický, s dobrým vkusem a záhadnou minulostí. Každopádně Devlin vede na plné čáře. Těším se na další díl.

Eliota
29.01.2016 3 z 5

Vetsina knihy byla paradni a napinava, ale konec me velmi zklamal. Byl hrozne uspechany a temer nic nebylo vysvetleno (deni se da pochopit, ale oproti zbytku knihy, kde Amelie resi pomalu kazde slovo kazdeho, je to neprijemna zmena). Bohuzel jsem kvuli tomu musela strhnout dve hvezdicky v hodnoceni.

ptoček
18.01.2016 5 z 5

Plný počet * si zaslouží, četla jsem jedním dechem, skvělé téma, Království bylo jednoznačně více napínavé a akční, ale Prorok mě vůbec nezklamal. Otevřený konec, už se těším až vyjde v češtině 4.díl

MonaNona
11.01.2016 3 z 5

Bez komentáře.

MonaNona
11.01.2016 3 z 5

Nejlepší ze série je první díl. Druhý je totální píííp a tahle poslední je zase kvalitně výš než ta druhá - to rozhodně, ale na tu první nemá.
Po Království jsem si nechtěla Proroka ani koupit, ale přišla mi škoda nedokončit sérii, když už jsem dvě knihy měla.

Ranuncul
23.11.2015 3 z 5

Bohužel po druhém dílu zklamání.Nebylo to špatné,ale oproti dvojce nuda.

zmrzka88
17.11.2015 5 z 5

Nejlepší kniha ze serie :-)

delatrix
07.11.2015 3 z 5

Včera jsem knížku dočetla, ale musím říct, že nejlepších bylo asi posledních deset stránek. Tenhle díl mi připomíná dost první (Okřídlená duše) a je docela slabý. Přdchozí se mi mnohem více zamlouval. Tato kniha je dost pohodová a málo akční na můj vkus. Děj se odehrává pomalu a vztah Amelie a Devlina je opět hlavní částí děje. Konec byl ovšem dost nečekaný jak tomu bylo u prvního dílu čímž se ovšem zase lišil od toho druhého, kde se dalo odhadnout kdo je vrah.
Knížka tedy na přečtení je, ale nedá se od ní očekávat nijak velký děj.

Terez.a
28.09.2015 5 z 5

Opět se mi kniha moc líbila. Autorka nezklamala. V tomto díle se toho hodně vysvětlilo a většina věcí je mi jasnější a já se moc těším na další díl ;-) Hlavně mě zajímá, jak to dopadne s Amelií a Devlinem.

Jitty82
07.08.2015 5 z 5

Kniha je temná, napínavá, ale také svižná a děj jakoby sám plynul. Oproti druhému dílu se zde opět rozjíždí milostná stránka a více nežli duchů zde najdeme magii. Jistě, duchové vyřazeni nebudou, ale autorka do knihy přimíchala hodně magie - černé. Kvalitní kniha, která zanechá silný zážitek.

bobkovylist
15.07.2015 4 z 5

Prorok je oproti prvním dvěma dílům trochu slabší, ale jinak skvělá kniha. Pokud vyjde čtvrtý díl, tak už se moc těším.

vikikl
30.04.2015 4 z 5

Pro mě má tato série stoupající tendenci. Jestli je pravda, co píše PeM, tak se moc těším na další díly o)

PeM
25.03.2015 5 z 5

V jednom rozhovoru se spisovatelkou jsem se dočetla, že už má napsaný 4. díl a chystá ještě alespoň 2 další....to čekání mě zabije...dlouho mě nic tak nepohltilo, jako tato trilogie!!!! Těším se

Jolanka
20.03.2015 5 z 5

super - jako předchozí dva díly. doporučuji

goldiex
12.03.2015 4 z 5

Celou trilogii jsem přelouskala za necelé čtyři dny, přestože nejsem zrovna fanouškem duchařské tématiky a četla jsem už mnohem lepší knihy. Příběh Amandy Stevens je ale tím vyváženě namixovaným koktejlem, kde nechybí nadpřirozeno, napětí, romantika, zločin, pátrání po dávných tajemstvích a v neposlední řadě poetičnost starých hrobů.

Andulienka
26.02.2015 4 z 5

Celkom dobre napísané, záver bol trošku predvídateľný. Dufam, že ešte vyjde 4.časť.....

duchové a přízraky hřbitovy

Amanda Stevens