Probuzení

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jmenuji se Amelia Grayová a já jsem restaurátorkou hřbitovů, která žije s mrtvými. Anonymní dárce mě najal, abych obnovila Woodbineho hřbitov, místo, kde bohatí a mocní pochovávají svá tajemství. Před čtyřiceti lety zmizelo beze stopy dítě a teď se jeho duch objevil a požaduje, abych zjistila pravdu o jeho smrti. Jenom vím, že bylo zavražděné. Mám přivést jeho vraha ke spravedlnosti. Ale stopy, které sleduji mě vedou k řadě podezřelých. Po generace byla Devlinova rodina členy Charlestonské elity. John Devlin se jednou otočil zády k tradicím a očekáváním, které se od něj očekávaly, ale nyní zdánlivě přijal své právoplatné místo. Tajemství jeho rodiny z něj činí sporného spojence. Když mě vyšetřování přivede k branám rodinného sídla, musím se ptát, jestli se mi nestane mým smrtelným nepřítelem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396725/big_probuzeni-5Z1-396725.jpg 4.4277
Série:

Hřbitovní královna 6.


Žánr:
Literatura světová, Horory, Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Awakening, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (73)

Kniha Probuzení

Marcik7
07. července

Poněkud slabší kousek - opakující se úvahy, akce celkem málo, ale zase zajímavá zápletka, spojení Amélie s duchem malé dívky, která ji žádala o pomoc. Potěšil mě happy-end.

milena8281
12. dubna

Dočteno. Já jsem si poslední díl velmi užila, celá série se mi četla velmi dobře. Když jsem si ale pročítala komentáře, jsem docela překvapená, jak jsou negativní a kritické. Uznávám, že otevřených otázek zůstalo hodně, ale zároveň přiznávám, že já si žádnou z nich nepoložila. Hlavní hrdinka mi rozhodně nepřišla naivní, ani ufňukaná. Naopak ji obdivuji. Myslím, že nést své tajemství tak dlouho sama a skrývat ho před ostatními, není nic jednoduchého. Myslím, že většina z nás by se sesypala strachy v tom okamžiku, kdy bychom něco z toho, co vidí ona, zahlédli. A ani nepotřebuji znát podstatu toho nejmenovaného Zla. Jelikož zlo zůstalo, kde mělo, asi ani nejde říct, o co vlastně šlo a co přesně by přineslo. Celou sérii beru jako oddychovou literaturu s prvky tajemna, fantazie. Nejsem investigativní novinář, abych potřebovala každou informaci prozkoumat a ověřit. Prostě si užívám příběh, který někdo jiný pro mě vymyslel a sepsal. Moje potřeby byly uspokojeny. Jsem ráda, že jsem si sérii přečetla, přestože je to žánr, který obvykle nečtu. Nahlédla jsem do světa, který neznám, líbilo se mi to a těšilo mě si o tom číst. Znovu už to asi číst nebudu, knížek je totiž spousta a pořád je z čeho vybírat. Těšilo mě, Amelie a Devline, ráda jsem vás poznala.


lenkaabooks
05. dubna

No, tak mám celou sérii za sebou a bohužel ani poslední díl skóre nevylepšil. Zůstala spousta nezodpovězených otázek. Amelia, restaurátorka hřbitovů si opět zahraje na detektiva, kdy ji o pomoc žádá duch malé dívky.

zazvorka
08. února

Až na pár stránek na konci, kde se něco opravdu dělo, se dá děj knihy shrnout krátce. Amélie něco podivného vidí, slyší a bojí se. Amélii buší srdce, probudila se v ní vášeň a touží se dotknout Devlina. Amélie dělá něco hloupého a nebezpečného, vcelku k ničemu to nevede. A tak pořád dokola. No a na konci čárymáryfuk, nějak to uzavřeme. Dost toho zůstane nevysvětleno, autorka si dle mého názoru takto ušetřila práci s vymýšlením, už měla Amélie i Devlina asi plné zuby. No, chtěla jsem sérii dočíst, abych věděla, jak vše dopadne. Úkol splněn a stačilo.

Erlif
20.12.2021

Tak KONEČNĚ dočteno... v půlce této série jsem si musela odpočinout, protože tohle číst na jeden zátah se nedalo.. Kdyby mi mamka neřekla vydrž, asi bych ji ani nedočetla... jestli by to ve finále byla škoda... vlastně netuším... Celá série je taková.... první dva díly spíše detektivka, to jsem byla nadšená, pak se autorka snažila čtenáře děsit, na to jsem zase asi moc stará a nesedlo mi to a nudila jsem se, poslední dva díly, sice laťku opět trošku zvedly, ale né o moc. Nelíbí se mi, že autorka věci nedotahuje a i po přečtení tohoto dílu a toho předchozího se objevuje stále spousta otázek typu a co tohle a tohle taky nebylo dořešené a k tomuhle se už nevrátila...
A i když mi na konci slza ukápla, není to série, kterou si budu pamatovat nebo bych ji třeba i doporučila dál. Přitom bych řekla, že potenciál měla...

katerina2660
29.11.2021

Celkově hodnotím celou sérii jako moc hezké, odpočinkové čtení.

Magrata15
03.09.2021

A je tu poslední díl.
Amelia opět opravuje nový hřbitov a opět narazí na ducha, který ji žádá o pomoc.
Odhalí další rodinná tajemství a konec byl, alespoň pro mě, velmi emotivní a dojemný.
Takže se loučím s touto sérií a jsem ráda, že jsem na ni tady v DK narazila.

Evazita
23.08.2021

To nejlepší na konec? No, ani ne. Přestože celá série je má srdeční záležitost a mnohdy některé scény byly opravdu děsivé, tak mi něco na tomto díle vadilo. Možná neustálé přemýšlení Amelie coby kdyby, nebo úplně zbytečná tajemství, která tajemstvími vůbec nemusela být, anebo možná docela trapný důvod odloučení a zasnoubení Devlina.
Navíc, do samého konce jsem nepochopila, proč tam to Zlo bylo…

1