Probuzení

Probuzení obálka knihy
Mé hodnocení:

Jmenuji se Amelia Grayová a já jsem restaurátorkou hřbitovů, která žije s mrtvými. Anonymní dárce mě najal, abych obnovila Woodbineho hřbitov, místo, kde bohatí a mocní pochovávají svá tajemství. Před čtyřiceti lety zmizelo beze stopy dítě a teď se jeho duch objevil a požaduje, abych zjistila pravdu o jeho smrti. Jenom vím, že bylo zavražděné. Mám přivést jeho vraha ke spravedlnosti. Ale stopy, které sleduji mě vedou k řadě podezřelých. Po generace byla Devlinova rodina členy Charlestonské elity. John Devlin se jednou otočil zády k tradicím a očekáváním, které se od něj očekávaly, ale nyní zdánlivě přijal své právoplatné místo. Tajemství jeho rodiny z něj činí sporného spojence. Když mě vyšetřování přivede k branám rodinného sídla, musím se ptát, jestli se mi nestane mým smrtelným nepřítelem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396725/probuzeni-5Z1-396725.jpg 4.5198

Hřbitovní královna 6.

Literatura světová, Horory, Pro ženy
Vydáno, Ikar (ČR)

The Awakening, 2016

Kniha Probuzení

Teryky

Skvělé jako vždy! Hlavně ten KONEC! Líbí se mi, že autorka vše ukončila a nezůstalo tam nic nevyřešeného.
Za mě naprosto super.

Pajuška59

Celá série se mi líbila :) tento díl mě vtáhl do děje asi nejvíce. Netrpělivě jsem čekala jak to celé dopadne, ale ani nebylo moc na co čekat. Konec shrnutý na pár stránkách a spousta věcí, které vlastně vůbec nebyly vyřešeny a zasloužili by si určitě více pozornosti. I přes mé zklamání ze závěru série, knihy hodnotím kladně. Pokud máte rádi napětí a tajuplné věci určitě sérii doporučuji.

lenka7679

Na poslední díl jsem se těšila strašně moc. Četlo se opět samo, ale osobně tento díl hodnotím jako nejslabší. Čekala jsem, že napětí bude gradovat, čekala jsem vysvětlení zla. Konec mi přišel uspěchaný. Mám pocit, že mi více zůstalo nezodpovězeno, než by se vše vysvětlilo... I přes to nelituji. Celou sérii hodnotím jako skvěle strávený čas a děkuji.

Tarja666

(+ SPOILER) Tak, a máme tady ukončení celé série. Byla jsem na to docela zvědavá a ještě za polovinou knihy nebylo jasné, jak se to celé vyvrbí. Musím říct, že nakonec byla docela škoda, že samotný závěr se odehrál v podstatě na pár stranách - přišlo mi to takové až moc rychlé, možná trochu uspěchané.

Co bych teda vyloženě vytkla, tak rozhodně ono nedořešené "Zlo", které Amélii pronásledovalo x dílů, dále podivné bytosti visící ze stromu a číhající všude možně...Prostě jsem čekala, že linka, která se táhne asi přes tři díly, se vyřeší trochu jinak než zavřením dveří. V tomto aspektu to tedy bylo zklamání.
Naopak jsem ráda, že se vyřešil vztah s Devlinem, i když teda samotný závěr - dcera... no...Ok. Proč všichni vždycky všude musí vecpat děti, to fakt netuším. Každopádně bylo fajn, že Devlin konečně odhalil svá tajemství.
Ale i přes mé výtky, kniha byla opět velmi čtivá, autorka dobře zpracovala reálie. Přečteno téměř na jeden zátah, což bych u špatné knihy určitě nezvládla. :)

Celá série si držela obdobnou kvalitu a kdybych měla zhodnotit, které díly se mi líbily nejvíce, pak to byl rozhodně ten první, jelikož to bylo něco nového a líbilo se mi, jak se vyvíjel vztah Amélie a Devlina. No a pak asi Hříšník (předposlední díl), protože mě bavily ty klecové hroby a celá ta věc okolo tajných organizací. Nevím, jestli se k sérii ještě někdy vrátím, ale rozhodně to byl hezky strávený čas. Skoro bych teď měla chuť na něco obdobného. :)

haaabi

Neee, poslední díl. Amando, hoďte tam prosím ještě jeden... Ikdyž né, série je uzavřena bravurně. :-)

freezi
27.12.2020

Pekné zakončenie ale trošku uťaté. škoda.

moudivlacek
11.12.2020

Nádherná série a moc mě mrzí, že není další díl. Užila jsem si skvělé chvilky s Amelií. Tento díl jde do tuhého - Zlo si zjevně přichází pro Amelii. Ta navíc neví, na čem je s Devlinem. Má pocit, že on jediný jí neublíží, na druhé straně má po boku svou snoubenku Claire a jejího nevlastního bratra, kteří jsou velmi nebezpeční, a navíc všichni tři jsou členy Congé.
Na druhé straně je tu její dávný přítel doktor Shaw. A také duch dívenky, která naléhá na Amelii, aby jí pomohla.
Nebudu prozrazovat konec, každopádně tento díl se velmi výstižně jmenuje....

petra5588
25.11.2020

Pěkné zakončení celé série :)