Probuzení

Probuzení https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396725/bmid_probuzeni-5Z1-396725.jpg 4 322 83

Hřbitovní královna série

< 6. díl

Poslední díl série o Hřbitovní královně. Jmenuji se Amelia Grayová a povoláním jsem restaurátorka opuštěných hřbitovů, která žije s mrtvými. Anonymní dárce si mě najal, abych provedla obnovu Loubincového hřbitova, místa, kde svoje tajemství pochovávají bohatí a mocní. Před čtyřiceti lety zmizela beze stop desetiletá holčička. Její duch se nyní probudil a žádá po mně, abych zjistila pravdu o její smrti. A jedině já vím, že byla zavražděna, takže bych měla vraha vydat spravedlnosti. Avšak vodítka, která sleduji – vtíravá melodie a hrob neznámého batolete, mě vedou k několika podezřelým, z nichž opravdu nemám dobrý pocit. Po celé generace patřila k charlestonské elitě i rodina Devlinových. John Devlin, s nímž jsem donedávna chodila, se k tradicím i očekáváním, pojícím se s jeho původem, sice kdysi obrátil zády, ale teď zjevně opět zaujal své právoplatné místo a zasnoubil se s další příslušnicí místní smetánky. Rodinná tajemství z něj činí spojence dost sporného. Když mě moje pátrání přivede k bráně honosného sídla jeho rodiny, musím si položit otázku, zda se z kdysi milovaného muže nestal můj smrtelný nepřítel…... celý text

Literatura světová Horory Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Awakening , 2016

MiraiYume
04.04.2020 4 z 5

Předně musím říct (napsat), že celá série byla naprosto fantastická a jsem si jistá, že jsem ji nečetla naposledy. Je to jedna z vůbec nejpovedenějších sérií knih, kterou jsem četla. Každá jednotlivá kniha byla něčím výjimečná a zvláštní. Každá ve mně zanechala jiné pocity. Jedno však mají společné - Amélie a Devlin. Bez nich by to prostě nešlo. Ač mám k tomuto konkrétnímu dílu menší výhrady, nejvíc mě mrzí jediné - že byl poslední. Spousta věcí byla zodpovězena, spousta byla ne úplně dořešena. Autorka má úžasný styl psaní. Nápaditý, čtivý, dokáže vtáhnout do děje. Probuzení se četlo výborně. Od začátku jsem sice tušila, jakým směrem se zápletka bude ubírat, ale i tak byl konec opravdu hodně dobrý. Možná by chtěl maličko, ale opravdu maličko víc dotáhnout, ale i tak jsem spokojená.
Takže - podtrženo, sečteno - sérii Hřbitovní královna doporučuji všem milovníkům detektivek, napětí, hororů a koneckonců i romantiky. Stojí za to si ji přečíst.

0249
04.04.2020 5 z 5

Prostě úžasný příběh.

krtecek_1
03.04.2020 2 z 5

Poslední díl byl tedy slabota..

galinek
27.03.2020 5 z 5

Asi nejslabší díl série, ... jinak tuto sérii m i l u j i !!!!, a až se k ní vrátím, budu ji čist hned po sobě ,....to bude ono..... První tři díly jsem přelouskla, až mi bylo líto, jak rychle.... když začaly vycházet další díly, začala jsem pěkně od 1.dílu,.... tak to má být.... Každopádně se těším, až se k ní - myslím celou sérii - vrátím.

luci0771
15.03.2020 5 z 5

perfektní série

PetaZ
12.03.2020 5 z 5

Sice byl posledni dil od zacatku do konce predvidatelny, ale skvele se kniha cetla a vsechny osudy se uzavrely

Annnulika
09.03.2020 5 z 5

Super série a parádní závěr. Co víc dodat, bylo to napínavý a zamotaný, ale nakonec se to konečně všechno rozlousklo ;)

Petruse21
04.03.2020 3 z 5

Lehké zklamání. Chybělo mi víc pasáží s Devlinem a Amélií. Každopádně Amélie je někdo strašně naivní a natvrdlá.

h.mose
02.03.2020 5 z 5

Závěr jak se patří! Všechny otázky byly zodpovězeny.

PeM
02.03.2020 5 z 5

Prostě wow! Z celé série jsem nadšená, určitě se k přečtení znovu někdy vrátím, tyhle knížky jsou prostě moje nej!

Tirisa
23.02.2020 5 z 5

Krásná série, víc takových! Už se těším, až si ji dám celou komplet bez čekání na další díl.

cedos
23.02.2020 5 z 5

Série Hřbitovní královna přinesla něco dalšího na trh a do nabídky knih vydaných v České republice a mě vždycky potěší, když je nové téma. Milá duchařina s troškou romantiky, někdy strašidelná jindy úsměvná. Poslednímu dílu dávám 5 hvězd především za hodně dobře zpracovaný závěr příběhu. Co mě trošku rušilo byly tiskové chyby a spousta jakoby odkazů na předchozí díl, ten kdo nečetl postupně, mohl těžko porozumět některým pasážím vracejícím se do minulosti. Četla jsem všechny díly a i tak jsem se občas v minulosti Amélie ztratila … asi proto, že poslední předchozí díl vyšel v roce 2018. V případě takto navazujících sérií bych uvítala kratší časový odstup. I tak mohu celou sérii jen a jen doporučit.

Skippi16
22.02.2020 5 z 5

Perfektní, stejně jako předchozí díly. První půlka knihy nebyla až tak zajímavá, ale ta druhá to skvěle dohnala. Moc mě mrzí, že už nebude další díl...

Lusik88
19.02.2020 5 z 5

Parada! Cela serie o hrbitovni kralovne se necte - ta se hlta!!!! Cetla jsem ostatni dily nekolikrat a vzdycky me naramne bavily! Vic takovych pribehu!

NicaCola
19.02.2020 3 z 5

Pro mě nejslabší díl z celé série... Přišlo mi, že se trictvrte knihy skoro nic neděje.

alexis818
12.02.2020 5 z 5

Perfektní závěr.Moc se mi kniha líbila a taky mě moc mrzí,že už je konec.Celá serie byla skvělá.

martina.tim
11.02.2020 5 z 5

Tak za mě naprostá bomba závěr. Jen je mi líto, že je již konec. Možná bych uvítala nějakou tu krátkou story po všech těch událostech, ale to bych asi chtěla moc :D. I když pravda, asi by to bylo dost přeslazeno, ale ....

LittleK
10.02.2020 5 z 5

Závěr Hřbitovní královny mě nadchl, ale současně je mi líto, že už s Amelií neprožiji žádné další dobrodružství. Nedočkavě jsem hltala každé slovo ze 344 stran plných napětí. Závěr rozhodně nezklamal. Třeba se mi poštěstí a českého překladu se dočkají také další Amandiny série, jen doufám, že ten překlad nebude tak mizerný jako v tomto případě.

kklepkaa
10.02.2020 3 z 5

Předně bych ráda zmínila, že jsem pomalu už ani nedoufala, že se tahle série dočká na našem trhu konce. I přes pár občas dost závažných nedostatků mě tahle série bavila. Duchařské příběhy mě fascinovaly už jako malou holku a k tomu špetka romantiky... co víc si přát.
Co se týče těch nedostatků... hrdinka se chová věčně nelogicky. Autorka si kolikrát protiřečí i v jedné větě a to člověku fakt zvedne tlak. Hrdinka opět přespříliš vzdychá po Devlinovi. Kolikrát mi přišlo, že nemá v sobě ani špetku hrdosti. Přijde mi, že i kolikrát autorka zapomínala na to, co již bylo řečeno v jiných dílech, jen že se jí to zrovna hodilo to tak říct, aby víc zapůsobila na čtenáře. I přes pochybnou kvalitu je to stále čtivé, i když jaksi předvídatelné. Série se dočkala celkem pěkného zakončení, a budu se opakovat, ale dle mého názoru, trochu nelogického. S přivřeným okem trojhvězda.

Janík511
10.02.2020 5 z 5

Dočteno a už teď mi je smutno, že vše jednou končí. Knihu jsem přečetla jedním dechem a těšila se neuvěřitelně na závěr, jak to celé dopadne. Každopádně jsem byla spokojená a k celé sérii bych se jednou chtěla opět vrátit a znova si ji vychutnat. Po delší době série, která mě nutila číst jednu knihu za druhou bez přestávky. Možná jsem trochu čekala více romantiky na konec, ale nevadí, třeba se dočkáme v budoucnu ještě nějakého dalšího dílu!