Prorok

Prorok https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185224/bmid_hrbitovni-kralovna-prorok-F90-185224.jpg 4 654 136

Hřbitovní královna série

Hřbitovní královna Amelia Grayová porušila všechna pravidla, která ji měla chránit před duchy, jež vidí. Otevřela dveře do neznáma a Zlo, které za nimi číhá, ji chce zpátky k sobě... A nyní po ní ještě duch zavražděného policisty žádá, aby mu pomohla najít jeho vraha. Stopy ji zavedou do rodného Charlestonu, napohled líbezného města na americkém Jihu, v němž ale doposud kvete čarodějnictví, kořenářství a černá magie. Jakto že si toho Amelia dříve nevšimla? Aby toho nebylo málo, znovu se setkává s Johnem Devlinem, mužem, kterého měla milovat jen zdálky, a ocitá se tak před volbou, jež jí s definitivní platností změní život jednou provždy – bude se řídit otcovými pravidly, aby udržela sebe i Johna v bezpečí, anebo touhou svého srdce? Dech beroucí závěr temné trilogie, která uchvátila čtenáře po celém světě.... celý text

Literatura světová Horory Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

The Prophet , 2012

Myška43
07.03.2021 5 z 5

,,Nikdy si mrtvých nevšímej, nikdy se netoulej příliš daleko od posvěcené půdy, nikdy se nedruž s těmi, koho duchové pronásledují a nikdy, nikdy nepokoušej svůj osud."

Tento díl se mi zatím líbil nejvíce. Poutavý děj s velkou dávkou tajemna. Přesně podle mého gusta. Opět pro mě spousta nových pozoruhodných informací.
Oceňuji návaznost na první díl. Odkrývá se zde minulost Devlina, na povrch vyplouvají důležité informace. Na scéně se objevují nové postavy. Rozuzlení příběhu bylo pro mě nečekané, velmi nápadité a dojemné.
Co pro nás autorka přichystá v dalším části? Už se moc těším.

KočkomilkaJana
02.03.2021 3 z 5

Jistě, autorka se musela v domnělém konci trilogie vypořádat s mnoha otazníky. A opravdu se s mnoha vyrovnala. Ale jsou pokračování. Takže buď je autorka chamtivá, nebo podlehla čtenářům nebo potřebovala ještě vysvětlovat. Ať tak či onak - chápu, proč šamanstvím potřebovala řešit problémy. Na můj vkus jej tam bylo moc na úkor romance. Dokonce tak moc, že mne to otravovalo a nechtěly se mi ty scény číst. Měla jsem tendence části přeskakovat. Tyto pasáže zachránilo jen to, že série Hřbitovní královny má pouze šest dílů a lockdown v České republice teprve začal. Brzy bych se sérií skončila. I přesto, že kvalita kolísá, čtení mě baví a mám tu nemastnou neslanou Amelii vidící duchy ráda.

Na druhou stranu detektivní zápletka má hlavu a patu. Je logická. Proč za Amelií duch přišel, proč ji požádal o pomoc. Samozřejmě klišé, že nezná vraha. Podpořeno faktem, jak zemřel. Proto nemůže odejít dál. Nevadilo mi, že si na vše musela holka dojít sama. Vadilo mi, že všechno byla pouho pouhá náhoda. Že autorka nevyužila možností, které paranormalita nabízí. Možná by to pak bylo klišé nad klišé. Věřím ale, že Stevens je natolik dobrá, že by to napsala opět čtivě. Výsledek vyšetřování působil roztomile. Dokonce díky němu usvědčení vraha nezanechalo ve čtenáři pouhý WTF? moment. Z nějakého důvodu se Stevens rozhodla děj uspíšit. S využitím vedlejších postav jej sice vykreslila obstojně. Jenže při dalším zamyšlení působil nahodile, rychle a dost hloupě. Měla prostor pro větší wow efekt a akci.

petulik330
07.02.2021 5 z 5

Další díl o hřbitovní královně byl podle mého názoru ještě lepší než předešlé dva.
V tomto díle se Amelie vydává na stolu vraha mrtvého policisty Roberta Fremona, aby mohl přejít na druhou stranu posmrtného života. Kromě ducha policisty ji o pomoc také požádá duch dcery Devila.
Začíná se rozplétat příběh o nevěře, pokusu o vraždy dcery a nakonec také o vraždě policisty.
Tuto knihu můžu jen doporučit. Nechybí jí napětí, zamotaný příběh a také nakonec překvapení. Také se mi líbilo to, že autorka do knihy opět navrátila Devila. S ním byla rozhodně zajímavější. Snad proto, že měl také zajímavou minulost a bylo toho dost co odhalovat.

katerina2660
27.01.2021 5 z 5

Líbila se mi celá trilogie, doporučuji!

knihomolkajanca
28.12.2020 4 z 5

Po docela nudném druhém díle jsem doufala, že třetí díl bude o něco záživnější. A naštěstí tomu tak bylo. Zhltla jsem knihu téměř na jeden zátah. Oceňuji návrat Devlina do příběhu, jelikož mi to s ním přijde zajímavější a jsem docela zvědavá, co všechno skrývá. Tak nějak mi přijde, že to nebude tak jednoduché (i když ani do teď to vlastně jednoduché nebylo). Rozuzlení příběhu bylo trochu nečekané, za což dávám určitě bodík navíc. Jen mi přijde, že tak nějak vyvstává stále více otázek, jak to vlastně s těmi duchy všechno funguje, a jen na málo z nich čtenář dostane odpověď. A co musím autorce vytknout, tak určitě místy nelogické chování Amélie. I tak se ale na další díl určitě vrhnu, tak snad bude kvalita obdobná jako u tohoto dílu.

Kizuizi
21.12.2020 5 z 5

Jo, jo, jo, tuhle sérii já vážně můžu. Kniha má všechno, co jsem od ní očekávala – perfektně vykreslené prostředí i postavy, duchy s tajemstvím, mrazivé napětí až do poslední stránky.
Tentokrát se podíváme na zoubek čarodějnictví a temné magii (místy je to slušné psycho), a to mě baví. Já jsem tedy spokojená, i když musím podotknout, že minulý díl mi přišel lepší, takový „šťavnatější“ a více mrazivý. Ale mě to nevadí – chtěla jsem duchy a zde jsem jich dostala hodně a moc se mi líbíl náhled na tajemné rituální obřady afrických náboženství, které „ožívají“ právě v Charlestonu a vlastně pak už netušíte, co je realita a co jen sen...

Sérii je dobré číst postupně – jsou tu hodně odkazy na minulé díly, a i když autorka sem tam něco přiblíží, pokud jste nečetli, můžete tápat.

Matilda
20.11.2020 3 z 5

Tahle knížka mě z celé série bavila nejmíň. Trvalo mi dlouho, než jsem ji dočetla.

veronika8042
09.11.2020 4 z 5

Příběh Amelie mě baví. Je sice pravda, že tohle patřila k slabsim knihám, ale zase jsme se dozvedeli něco o životě Devlina. Takže to hodnotím kladně. Všechno se na konci vysvětlilo, takže mě to bavilo.
Jen teďka mám celkem dost duchovni a magické tematiky, takže na další díl se vrhnu, tak za měsíc..

Arev122
01.11.2020 2 z 5

Tak tento román mě zklamal,pro mě "předuchováno", žádná zajímavá zápletka. Prostě jen oddychové čtení.

Martiiiik
25.10.2020 2 z 5

Po minulém díle, který mě nadchnul, jsem byla hodně zklamaná.. :-( občas mi to nesedělo k minulým dílům, které mám v živé paměti.. autorka zde stále dokola opakuje některé informace, jako kdyby čtenář zapomněl, že to samé napsala pět stránek předtím.. jako kdyby si s tímto dílem autorka nevěděla rady, celkově bych děj s přehledem shrnula třemi ne moc dlouhými souvětími a nic bych neopomněla.. tak třeba v příštím díle, zvědavost vyhraje :-)

Ketfl
22.09.2020 4 z 5

I třetí díl se mi líbil. Tentokrát jsme se dozvěděli i něco o čarodějnictví a magii. Bylo to napínavé a čtivé. Jsem ráda, že Amelie mohla pomoci dvěma duchům k nalezení klidu. Co mě ale na tomto díle trochu štvalo, bylo věčné omílání všeho pořád dokola. Chápu, že autorka chce informovat i čtenáře, kteří třeba nečetli předchozí díly, ale když po padesáté čtete tu stejnou informaci, už to trochu začne vadit. Co mě také mrzelo je, že absolutně chyběla nějaká jiskra mezi Amelií a Devlinem. Prostě tam nebylo vůbec nic. Jak autorka umí krásně popsat různé tajemnosti, tak nějaké romantické pojetí s jiskrou mezi aktéry ji prostě moc nejde. No, uvidíme co přinese další díl :-)

Alíček83
08.09.2020 5 z 5

Opět super napětí. Na konci jsme se dozvěděli, kdo byl vrah Freemonta, tím se Amelie vypořádala s jedním duchem a dál vyřešila Shani. Konec hodně napínavej, dobrej. Jinak dost opakování všech věcí, co už jsme věděli. Docela málo nabitý erotično mezi ní a Devlinem a to sem se na ně těšila. Přišlo mě to lepší mezi ní a Asherem. Ale i tak super. Hned jsem se vrhla na další díl.

Mrňous1
18.08.2020 4 z 5

Knihu jsem četla před časem, třetí díl byl taky dobrý, navnadil na další čtení, tak uvidíme, zda série udrží kvalitu. Občas je trochu únavné to neustálé omílání pocitů a pravidel...

pavka45
23.07.2020 4 z 5

serie mě naprosto uchávila, nevím co bud děla až skončím s posledním dílem

Lenka_S
18.07.2020 4 z 5

I třetí díl byl super. Tentokrát tam bylo více duchařiny, ale možná i proto to bylo napínavější. Opět mě bavilo sledovat jak se Amélie musí vypořádat se svými strachy, jen osoba vraha mě tentokrát moc nepřekvapila. Jsem zvědavá, jestli se Devlin po těch všech událostech nějak změní!, takže jdu na další díl.

SBH
12.07.2020 2 z 5

Jsem hodně naštvaná. Říct, že autorce došla šťáva po druhém dílu, je skoro eufemismus. (Pozor, samý spoiler.) V úvodní čtvrtině se v každém odstavci opakovala informace, že Devlina pronásledují duchové. Překvapení. Kdyby autorka použila vyplýtvané strany na to, aby trochu rozvedla vysvětlení časové osy dvou vražd, udělala by lépe. Amélie často provedla naprosto nelogickou a sebezničující věc, čímž její mentalita klesla na úroveň žačky prvního stupně základní školy, počínaje různými schovávačkami ve křoví a konče vdechnutím šedého prachu. Dobře ví, jaké hrůzy může zpoza závoje protáhnout do světa živých, přesto hystericky křičí: „Já ho chci!“ Hm, fakt zralé.
A vysvětlení zločinu už plavalo vyloženě na vodě. Co vlastně Ethan provedl s Devlinem? Kam zmizela Devlinova pistole? Co zjistila Amélie z pitevních zpráv? Tajemství Shaniina původu? Časovou osu tří úmrtí? A jak s touto informací naložila? Kdo stál za tajuplnými telefonáty či SMS? Byl Darius padouchem nebo rytířem Jedi? Protože Amélii v součtu víc pomohl, než uškodil. Byl to jeho záměr či kouzlo nechtěného? A hlavně – proč Mariama nepoužila Shaniino tajemství proti Devlinovi? Ušetřila by si katastrofálně riskantní řešení.
Způsob použití Améliiny zázračné síly mě také nepřesvědčil. Vlastně v důsledku mě nepřesvědčilo vůbec nic. Nevěřím ani v Devlinovu a Améliinu lásku. Ze stránek jsem cítila spíš chtíč a vášeň vzniklou v souvislosti s adrenalinem. To Thane byl jiný kalibr. V druhém dílu mi běhal mráz po zádech, tady jsem nepocítila ani záchvěv strachu.
A překlad? Mno. Slovo „skalp“ jsem v krásné literatuře (v češtině) viděla naposledy v mayovkách, pochopitelně v jiném kontextu. Tady mi hodně vadilo.
Škoda vynaložených peněz.

Marta1996
12.07.2020 5 z 5

Tohle mě prostě baví.

Petrasuvicka
02.07.2020 2 z 5

Taková fajn duchařská oddechovka.
První díl na mě byl hrozně rozvláčný, takže mě to zcela nechytlo. Sáhla jsem až po třetím díle. Líbí se mi, že případy na sebe více méně nenavazují a to, co je třeba znát z minulých dílů, autorka připomene. Nicméně mi pořád vadí sáhodlouhé a někdy až zbytečné, opakované popisování vnitřních pocitů Amélie. Zas tak moc se od sebe v jednotlivých kapitolách neliší a nevidím v těch jejích pocitech nějaký posun.
Nicméně je celý příběh strašně naivní. Dialogy jsou ploché, všechno je plné takových klišé... Jak se z tohohle mohl stát šlágr o šesti dílech, to fakt nechápu.

moudivlacek
11.06.2020 4 z 5

Amelie tentokrát je nucena pomoci duchovi zavražděného Fremonta, stejně tak i duchovi mrtvé dcerky Devlina - Shani. Amelie se tentokrát dozví víc, než by si sama přála. Duchové jsou jí blíž, než touží. Pomoci mrtvým přináší i svá úskalí. Amelie odhaluje temnou stránku smrti mrtvé Mariamy a Shani, a rozhodně to není nic hezkého.
Otázkou je, jakou roli v tom všem hraje Devlin, a kdo komu bude věřit víc.
Jsem zvědavá na další pokračování osudu Amelie a Devlina.

Culda
11.06.2020 4 z 5

Za mě díl slabší než ten předešlý (druhý díl byl hooodně dobrý), ale konečně vyřešena záhada dívenky a jejího otce :)
I tak úžasné čtení a teším se na pokračování.

duchové a přízraky hřbitovy

Amanda Stevens