Království

Království https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180039/bmid_hrbitovni-kralovna-kralovstvi-yHc-180039.jpg 4 747 154

Hřbitovní královna série

Amelia Grayová restauruje staré hřbitovy a píše blog o všem, co souvisí s tradicí pohřbívání na americkém Jihu. Kromě toho má také schopnost vidět duchy, o čemž však – na rozdíl od těch prvních dvou věcí – málokdo ví. Poté, co se málem stala obětí pomateného vraha, vezme Amelia zakázku na obnovu starého hřbitova v městečku Asher Falls v Jižní Karolíně. Brzy však začíná mít neblahé tušení, že se zde ocitla z úplně jiného, mnohem temnějšího důvodu… Proč se na dně Zvonkového jezera nachází ještě jeden hřbitov? Proč to Ameliu pořád táhne ke hrobu, který objevila v lese? Jako by Asher Falls, tomu chřadnoucímu království, někdo sežral duši. Lidi, domy, dokonce i samotný vzduch, všechno jí zde připadá poskvrněné, nasáklé zlem. K obnově může dojít ale jedině tehdy, pokud nejprve Amelia objeví pravdu. Pravdu o Asher Falls – i pravdu o sobě samotné… Druhý díl z vynikající série Amandy Stevensové o Hřbitovní královně, který doslova uchvátil čtenáře po celém světě.... celý text

Literatura světová Horory Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

The Kingdom , 2012

havrmoni
15.11.2019 4 z 5

Lepší než první díl, ale stále to není ono. Když už bych se začala bát a bylo to napínavé, tak šup a myšlenky a úvahy Amelie mě od toho vytrhly. Prostě mi hl. hrdinka moc nesedí. To se mi ta holčina, co taky viděla duchy, líbila víc. Přišlo mi, že ve svým věku toho o svém daru ví více než Amelia.

haannyys
06.10.2019 3 z 5

Kniha se četla dobře, ale začala jsem tímto dílem bez znalosti prvního. Bohužel mě nenalákal k přečtení předchozí nebo následující knihy. Nelze ale upřít, že napětí krásně graduje.

Pavlnka
15.06.2019 5 z 5

Tajemné, napínavé, prostě je tam vše, co člověk od takové knihy očekává.

Lucijáš276
14.06.2019 5 z 5

Za mě opět BOMBA, kde se toho dozvídáte čím dál víc!!!
- jdu na třetí díl :)

Storm5007
21.05.2019 5 z 5

Druhý díl přečtený a opět se mi kniha velice líbila. Hezky zpracovaný děj a sympatická hlavní hrdinka. Kniha byla temnější než první díl. Vypadá to, že další díly budou mít vzrůstající tendenci. Knihu určitě doporučuji a už se vrhám na další. :oD

--------------SPOILER-------------------------
Chyběl mi tam Ameliin tajemný Devlin, ale změna místa, kde se děj odehrával mi nevadil. Na vše jsem sice přišla před dočtením knihy, ale to mi nevadí, mám ráda, když se můžu u knihy i zamyslet. A zde byl příběh Ameliina života velmi dobře vykreslen. Konečně se dozvěděla o svém původu a pak honem zpět za svou životní láskou.

laura
05.05.2019 5 z 5

Na pět hvězdiček to možná úplně není, ale musím říct, že to bylo napínavé, děsivé a prorostlé zlem víc než první díl... Zápletka mě nepřekvapila, čekala jsem to skoro od začátku, dalo se to předpokládat, protože proč by tam jinak jela? Ale stejně, bála jsem se. O Anguse, o Tilly... Bolelo mě srdce pro dívku, kterou obětovali, na kterou se zapomnělo, kterou nikdo neoplakával, která nikdy nenašla svůj klid. Krutost mě až tolik nepřekvapila, ale ta nadutost, to, že si někdo myslí, že může cokoli - a projde mu to. Bože, tomu nerozumím. Každopádně z tohoto příběhu mě mrazilo. Zlo totiž nepřichází jen z té druhé strany, dost často se schovává tam, kde bychom ho vůbec nečekali. Nosíme si ho v sobě, každý z nás. A pak už jen záleží na tom, jestli ty dveře otevřeme, nebo je zamkneme na tisíc západů...

Danuscka
28.03.2019 4 z 5

Skvělé čtení, líbila se mi víc než 1. díl. Dala jsem jen 4 hvězdičky a to kvůli tomu na tom hřbitově, to mi úplně nesedělo a také stále netuším co má být to "zlo"...? Naopak se mi zase líbí, že je tam spousta otevřených neznámých a tak musím číst další díly. A hlavně doufám, že se dozvíme co se stalo s Harper, to by fakt zajímalo!!!

pingu1
07.03.2019 5 z 5

Moc pěkná knížka, běhá z ní mráz po zádech ... Líbila se mi víc než předchozí díl.

Supernova
22.02.2019 5 z 5

Skvělá duchařina. Koho je to gusto, měl by po sérii určitě sáhnout, kromě toho se autorka zlepšuje. Jsem od přírody strašpytel, takže to se mnou pěkně mává, působivé, napínavé, přesvědčivé.

Denisa153
04.02.2019 5 z 5

Mnohem lepší než předchozí díl. Bála jsem se, být Amélií tak vezmu nohy na ramena hned na začátku :-)

haaabi
27.01.2019 5 z 5

Souhlasím s ostatníma, lepší, lepší, ještě lepší než předchozí díl. Moc jsem si čtení užila, těším se na další díl. Celou dobu jsem si říkala, že je to dost předvídatelné,copak to hned Amelii není jasné?! Já měla jasno hned a přitom to pak nakonec bylo ještě trochu jinak. :-)

fis.rena
27.01.2019 5 z 5

Příjemné, mysticky temné čtení pro ty,kteří se zajímají o duchovno,"druhou stranu" a to něco,čemu často říkáme "mezi nebem a zemí". Pokud by tu byl někdo,kdo přemýšlí o přečtení a nevěří nebo se nezajímá o tato témata,tak rovnou říkám... nečti to. To je jak kdybych já šla číst sci-fi...to by moc hvězd nezářilo u těchto dílek :D
Zpátky ke Království...první díl jsem nečetla a nelituji toho,tato kniha mi zodpověděla všechno,na co bych se popřípadě ptala. Další díly číst asi nebudu,Království se mi líbí jako samostatná kniha a prostě nechám Amelii žít její život s Angusem v Charlestonu. Možná :D nikdy neříkej nikdy,že jo.
Nejlepší nebo největší nadšení a mrazení jsem při čtení měla,když se v kotvišti objevovala zahalená mlhou a koukala...víc neprozradím :P
Pěkný čtení, doporučím.

yetti09
17.01.2019 5 z 5

Překvapivé, ale tato kniha je jeste lepší nez první díl.
Bála jsem se jeste vic. Tohle me opravdu baví.

Arev122
15.12.2018 4 z 5

První moje knížka od této autorky, ale mile překvapila. Zajímavé napínavé čtení, i když těch duchů je na každé stránce hodně. Sáhnu i po další knize.

MagdalenaSlaba
19.11.2018 3 z 5

Lepší - čtivější, barvitěji napsané - než první díl, což je překvapivé, protože většinou mi připadá, že kvalita s navazujícími díly spíše klesá. Takže v tomhle milé překvapení. Děj měl spád, byl zasazený do divoké, tajuplné přírody. Nechyběly mystika, čarodějnictví, erotika (ale na hranici, možná až za hranicí vkusu!) ani rodinné intriky. Děj zároveň poskytl odpovědi na některé palčivé otázky, které se vynořily v prvním dílu, např. kdo je vlastně Amélie a proč vůbec duchy vidí... Ale celkově v tom pořád vůbec nemám jasno. Úplně nerozumím tomu, jak nadpřirozený svět vlastně funguje. Má tento "druhý" svět nějaká pravidla, podle kterých se nehmotné bytosti řídí? Co je přesně zač to čiré Zlo? Zmůže proti němu hlavní hrdinka vůbec něco? Má Amélie nějaké poslání nebo se tady jen tak plácá od jednoho vraha k druhému a vrcholem všeho má být šťastný společný život s nyní nebezpečným detektivem Johnem Devlinem?? Je to takové příliš roztříštěné, zmatečné. I když to je asi pochopitelné, když se v tom ani sama hlavní hrdinka nevyzná. No, nic... Budu doufat, že aspoň autorka se v tom vyzná, a dám tomu ještě šanci.

Globodecristal
08.11.2018 5 z 5

Naprostá pecka! Druhý díl byl dokonce lepší než první, víc tajemná, víc napětí, víc všeho!

MiraiYume
06.11.2018 5 z 5

Mrazení v zádech, příjemné napětí, trošička romantiky, detektivní zápletka... Jo, bylo to vážně super. Příběh byl svěží, ubíhal tak rychle, že jsem se nenadála a byla jsem na poslední straně. Spousta nových informací o Amelii a jejím původu objasnila i pár nedořešených věcí z předešlé knihy. Skvělé počtení.

alzbeta4340
22.09.2018 5 z 5

Román s mimořádně působivou romantickou atmosférou, plnou tajemství a dekadentního nádechu. To vše jen s minimem milostných scén.
Čte se výborně, doporučuji.

Lee7
11.09.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Byla ještě lepší než první díl a zajímavá. Jsem ráda, že nám spisovatelka ukázala, kdo je Amelie. Jdu na třetí díl, protože to si nechci nechat ujít...

Holanka
17.08.2018 5 z 5

Stejně jako předešlý díl mě i tento díl naprosto pohltil. Nemohla jsem si pomoc, musela jsem knihu přečíst jedním dechem. Už dlouho jsem nezažila naprosté pohlcení knihou. Nebudu čekat a vrhnu se na další díl. Knihu doporučuji všem.