Sídlo smutku přehled

Sídlo smutku
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354212/mid_sidlo-smutku-dM2-354212.png 3 79 79

Strašidelný příběh o pustém stavení a tenké linii mezi tímto životem a tím dalším. Po smrti matky je 11letý Marcus poslán, aby žil na malém ostrově v Jižní Karolíně se svou tetou, samotářskou malířkou se strašidelnou minulostí. Teta Charlotte, málomluvná žena, ukáže Marcusovi rozbořené stavení a řekne mu, že ji už 30 let pravidelně navštěvuje, protože je dokonalým obrazem jejího zborceného života. Stavení se stalo inspirací i pro její kresby. Místní stavení říkají „Sídlo smutku“, protože před padesáti lety z něj během hurikánu beze stopy zmizeli rodiče s malým chlapcem. Jejich těla se nikdy nenašla a chalupa od té doby zůstala prázdná. Když teta maluje a Marcus je sám, chodí ke stavení a testuje svou odvahu – pokaždé se přiblíží o něco blíž. Zdá se mu, že ho pozoruje duch dávno zmizelého chlapce... Marcus, plný zvědavosti a otevřený všemu neznámému a podivuhodnému, se snaží s duchem promluvit. Netuší, zda je hodný nebo ne. Sídlo smutku je skvělým duchařským příběhem, ale i příběhem o žalu, výčitkách a vzpomínkách, které nás pronásledují.... celý text

Literatura světová Romány Záhady
Vydáno: , Omega
Originální název:

Grief Cottage: A Novel


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sídlo smutku. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (26)

KTera
13.05.2024 4 z 5

Jako ducharsky příběh bych to určitě neoznacila spíš bych to zaradila do kategorie psychologickeho románu, ale i tak se mi kniha líbila a konec byl překvapivý.

Pavlína2019
23.04.2024 5 z 5

Krásná kniha! A to především. Takže zásadně nesouhlasím s nízkými hodnoceními. Ale podotýkám, že duchařská je skutečně jen velmi okrajově. Což mi právě vyhovuje, na to úplně nejsem. Takže, když to shrnu: kniha se mi četla velmi lehce, sama, čas u ní příjemně plynul. Je v ní dojemnost, pochopení, a to v různých oblastech života a moudrost. Příběh je to krásný a citlivý, popisující několik desetiletí. Ale také jsem se několikrát pobavila a usmála! Zářný příklad toho, kdy rozhodně nedat na hodnocení. Pokud si chcete přečíst pěkný příběh a nevadí, že se u něj zrovna nebudete klepat hrůzou z duchů - rozhodně do toho….


Lucciella_L
07.07.2023

Musím přiznat, že jsem trošku doufala v duchařský příběh, takže jsem byla překvapená. Ale mile. Knížka se četla dobře, jen mě občas Marcus strašně vytáčel tím, jak byl "přemoudřelý a dospělý". Jako nenáročná knížka k vodě super.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Sídlo smutku v seznamech

v Právě čtených4x
v Přečtených107x
ve Čtenářské výzvě21x
v Doporučených2x
v Knihotéce87x
v Chystám se číst55x
v Chci si koupit18x