Sídlo smutku

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Strašidelný příběh o pustém stavení a tenké linii mezi tímto životem a tím dalším. Po smrti matky je 11letý Marcus poslán, aby žil na malém ostrově v Jižní Karolíně se svou tetou, samotářskou malířkou se strašidelnou minulostí. Teta Charlotte, málomluvná žena, ukáže Marcusovi rozbořené stavení a řekne mu, že ji už 30 let pravidelně navštěvuje, protože je dokonalým obrazem jejího zborceného života. Stavení se stalo inspirací i pro její kresby. Místní stavení říkají „Sídlo smutku“, protože před padesáti lety z něj během hurikánu beze stopy zmizeli rodiče s malým chlapcem. Jejich těla se nikdy nenašla a chalupa od té doby zůstala prázdná. Když teta maluje a Marcus je sám, chodí ke stavení a testuje svou odvahu – pokaždé se přiblíží o něco blíž. Zdá se mu, že ho pozoruje duch dávno zmizelého chlapce... Marcus, plný zvědavosti a otevřený všemu neznámému a podivuhodnému, se snaží s duchem promluvit. Netuší, zda je hodný nebo ne. Sídlo smutku je skvělým duchařským příběhem, ale i příběhem o žalu, výčitkách a vzpomínkách, které nás pronásledují....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/354212/sidlo-smutku-dM2-354212.png 3.214
Orig. název:

Grief Cottage: A Novel

Žánr:
Romány, Záhady
Vydáno:, Omega
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Sídlo smutku

Přidat komentář
Mufa
27. února

Strašidelný příběh to není, ale kvůli tomu jsem si to nepůjčila, jen se mi hodil do výzvy. Nebylo to špatné, k zamyšlení, co se asi tak může honit dítěti po smrti matky v hlavě. Konec byl tak trochu překvapivý, mohl by klidně pokračovat dalším dílem. Dá se to číst

a.k
30. ledna

Jedenáctiletý Marcus se musí vyrovnat s tragickou smrtí mámy. Vydává se vstříc novému životu do domu na ostrovní pláži, kde žije jeho jediná příbuzná, kterou nikdy osobně nepotkal. Na ostrově navštěvuje rozvaliny starého domu, který je opředen záhadnou silnou atmosférou. Před padesáti lety odtud zmizela při hurikánu celá rodina, čtrnáctiletý chlapec se svými rodiči. A právě zde se Marcusovi zjeví přízrak chlapce.
Kniha odhaluje Marcusovu duši, jeho smutek v srdci a především samotu. Pasáže okolo tajemného stavení nesou paranormální prvky, ale především je to příběh o malém klukovi, který se musel vypořádat s nepřízní osudu.

veronika0382
28. ledna

Na knihu jsem se těšila, ještě předtím, než vyšla. Ale! Sídlo smutku není hlavně duchařský román, jak by se mohlo na první pohled zdát. To je tam vedlejší. Je to spíše příběh o vypořádání se s životem, o zármutku a výčitkách svědomí. Musím říct, že mě román zklamal. Těšila jsem se na něj už od listopadu, kdy kniha vyšla. Čekala jsem mrazivou duchařinu ve stylu Zimní lidé, ale příběh o duchovi je tu na pár stránek, je vedlejší. Navíc mi lezlo krkem, jak se Marcus choval. To nebylo chování jedenáctiletého dítěte, ale padesátiletého chlapa. :/ Více v mojí recenzi v záložkách - Veru, Knihy na cestách

Ceeca
15. ledna

Musím konstatovat, že je to hezká delší povídka. Čekala jsem něco paranormálního, ovšem přišo zklamání, nic takového se nekonalo. Přesto je kniha čtivá a asi mi naní nic tak moc nevadilo.

snehule
12. ledna

Trochu zklamání, linka s duchem je spíše vedlejší, začátek knihy byl sice výborný, ale postupem se řada věcí opakovala stále dokola a děj byl hodně rozvleklý.

Heli20
12. ledna

Překvapivě hezké čtení,zajímavý pohled do duše dospívajícího chlapce,který zůstal po smrti matky žít na ostrově se svojí pratetou a navázal přátelství s duchem mrtvého chlapce,pohodové a trochu strašidelné čtení.

Autor knihy

Gail Godwin

Gail Godwin
americká, 1937

Kniha Sídlo smutku je:

v Přečtených19x
v Čtenářské výzvě11x
v Knihotéce11x
v Chystám se číst24x
v Chci si koupit16x