Sídlo smutku

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Strašidelný příběh o pustém stavení a tenké linii mezi tímto životem a tím dalším. Po smrti matky je 11letý Marcus poslán, aby žil na malém ostrově v Jižní Karolíně se svou tetou, samotářskou malířkou se strašidelnou minulostí. Teta Charlotte, málomluvná žena, ukáže Marcusovi rozbořené stavení a řekne mu, že ji už 30 let pravidelně navštěvuje, protože je dokonalým obrazem jejího zborceného života. Stavení se stalo inspirací i pro její kresby. Místní stavení říkají „Sídlo smutku“, protože před padesáti lety z něj během hurikánu beze stopy zmizeli rodiče s malým chlapcem. Jejich těla se nikdy nenašla a chalupa od té doby zůstala prázdná. Když teta maluje a Marcus je sám, chodí ke stavení a testuje svou odvahu – pokaždé se přiblíží o něco blíž. Zdá se mu, že ho pozoruje duch dávno zmizelého chlapce... Marcus, plný zvědavosti a otevřený všemu neznámému a podivuhodnému, se snaží s duchem promluvit. Netuší, zda je hodný nebo ne. Sídlo smutku je skvělým duchařským příběhem, ale i příběhem o žalu, výčitkách a vzpomínkách, které nás pronásledují....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354212/big_sidlo-smutku-dM2-354212.png 359
Žánr:
Literatura světová, Romány, Záhady

Vydáno: , Omega
Originální název:

Grief Cottage: A Novel


více info...
Nahrávám...

Komentáře (22)

Kniha Sídlo smutku

ZuzanaZ83
30. července

Velmi zajímavá kniha o lidských osudech a vnitřních pocitech. Ale rozhodně bych ji nikdy nezařadila do duchařiny. Upřímně jsem si říkala, že tohle už je na hranici Odeonek. To není špatně, jen ta kategorizace je natolik zavádějící, že čtenář čekající duchy a tajemno bude nejspíš hodně zklamán.

Jana4583
29. července

Naprosto únavné čtení, měla jsem dojem, že o ničem. Člověk neví, kam vlastně autorka směřuje. Přišlo mi to nepovedené.


michaela.22
17. května

Kniha se mi líbila, snadno se četla a lehce se orientovalo v ději. Strhávám jednu hvězdičku, protože jsem čekala více napětí a nadpřirozena. Oceňuji vykreslení povah a myšlenek hlavních postav.

AmyLee992
07. března

Syrově a až depresivně vylíčený příběh neobyčejného kluka v obyčejném světě

Trustty
08.11.2020

No toto....Ať už to bylo cokoli, je to pryč :))
Nezaujalo ani jako paranormální a ani jako psychologický příběh,

Veronika2692
09.08.2020

Takové hezké a příjemné vyprávění, žádné velké akce, děj pěkně plynul. Hororem bych knihu rozhodně ale nenazvala, ani duchařinou. Ale četlo se pěkně.

Petraxxx
30.07.2020

Nuda. Sice nevím, oč autorce šlo, ale patrně sonda do duše jedenácti letého chlapce, který se vyrovnává
se svým osudem. Ale takovéhle uvažování se k věku chlapce vůbec nehodilo. Jako by vyprávěl spíše starší muž. Dlouhé nudné pasáže o ničem. Strašidelná nebyla kniha vůbec.

FiliaNoctis
19.04.2020

Šum a vôňa mora, karety obrovské prichádzajú na svet, ranné prechádzky k opustenému domu...
Pokľudné tempo, záhadnosť, sympatické postavy...

1