Černá linie

Bývalý šampion ve freedivingu Jaques Reverdi čeká v malajském vězení na rozsudek. Je totiž brutálním sériovým vrahem. Jeho krvavý příběh je ale tak fascinující, že se pařížský novinář Marc Dupeyrat rozhodne o něm napsat knihu. Spojí proto síly s Elisabeth, studentkou psychologie, která o Reverdim píše diplomovou práci. Jenže Reverdi z věznice unikne a pouští se po stopě své nové lásky – Elisabeth. Pro ni i Marca tak začíná opravdová noční můra. Strhující thriller od autora Purpurových řek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391841/big_cerna-linie-UeY-391841.jpg 4.340
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)

La Ligne noire, 2004

Kniha Černá linie

Dydy94
11. listopadu

Začátek pro mě trochu nuda, kniha se pro mě rozjela tak v půlce a pak už sem ji neodložila. Scény mi moc morbidní nepřišly, ale pohled do hlavy vraha byl velice zajímavý. Konec ne tak překvapivý, trochu sem to čekala. Každopádně za mě čtivý thriller, který nakonec nezklamal.

JajaPaja

Nemohu jinak než 5 a dala bych klidně 10 zatím nejlepší detektivka co jsem tento rok četla Napínavé, mělo to spád a neobvyklé nemohla jsem se odtrhnout 600 stran za dva večery tento spisovatel je prostě jednička i co se týká jeho ostatních knih

IvetaTerezieM

Po dlouhé době jsem si pěkně početla. Sice ne hned od začátku, ale vydržela jsem a fakt nelituji. Vůbec nechápu, jak tohle někdo vymyslí. Některé pasáže byly opravdu nechutné, ale o to byla kniha zajímavější.

Kerberos
26.12.2020

Je dobře,že Grangé zase začal psát,vydařený psychotriller s překvapivým koncem.Příběh masového vraha,bývalého hloubkového potapěče,který čeká ve vězení na trest smti.Pátrání novináře Marca vše zkomplikuje,vystaví sebe i modelku, jejíž podobenku použije jako návnadu,smrtelnému nebezpečí.

Petronela16
26.09.2020

U mňa teda plný počet * za perfektny thriller,jeden z najlepších , čo som kedy čítala.Mňa zaujala kniha hneď od začiatku, a aj keď boli niektoré pasáže skutočne tvrdé, tak ma to neskutočne bavilo čítať.Chvilami som premýšľala, či aj autor nie keď dáky psychopat, keď dokáže takéto čosi vymyslieť.Takze za mňa moje obligátne :100 bodov a tuš!

dabrazka
08.08.2020

Díky recenzím, že se kniha "rozjela" až Mark zahájil cestu po stopách vraha jsem nakonec ráda, že jsem ji neodložila. Konec zvláštní, ale jinak se četla dobře :-)

Princezna22
11.05.2020

Panebože tohle byla neuvěřitelně čtivá kniha. Na to jak je kniha tlustá četla se skvěle .. A příběh též opravdu pecka. Jen u pár stránek mi bylo mírně nevolno. Doporučuju

Ládja
19.04.2020

Komentář může obsahovat spoilery:
Čte se dobře, to nemůžu říci...
Ne tak dobré a zábavné a zajímavé jako Purpurové řeky. I když nápad dostat se do mysli vraha je zajímavý(určitě není první) tak zpracování je nudné a zdlouhavé. WAU! efekt na který jsem čekal jsem tušil už asi od prvních sto stran, takže na konci žádné překvapení a jen opakující se pasáže, jak se dostat do rituálu Černé krve.
Zklamání, ale dalo se.