Příliš krátký provaz

Příliš krátký provaz https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326102/bmid_prilis-kratky-provaz-On8-326102.jpg 4 204 66

Gibson Vaughn série

Je to už deset let, co beze stopy zmizela čtrnáctiletá dcera senátora Lombarda. Případ nikdy nebyl vyřešen. Když však Gibson Vaughn, bývalý mariňák a mimořádně schopný hacker, dostane fotografii, na níž je Suzanne, jeho nejlepší kamarádka z dětství, zachycena v době, kdy už se pohřešovala, pouští se do vlastního pátrání. Jenomže podle všeho není jediný, kdo se o osud ztraceného děvčete začne znovu zajímat… Vynikající, akcí nabitý politický thriller!... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Short Drop , 2015

QEDS
06.03.2024 4 z 5

Knihu jsem při čtení několikrát odložil a dočetl až nyní. Může za to hlavně první čtvrtina knihy, kdy se děj pomaloučku rozjíždí a tak nějak chybí motivace pokračovat ve čtení. Chtělo to nějaký háček, na který se čtenář chytí. Pomyslný háček přišel až po cca 150 stranách kdy se děj rozjíždí a v ten moment jsem se chytil i já. Za mě je kniha dobře napsaná a až na zmíněný začátek jsem si příběh užil. Mnozí píši, že konec je přitažený za vlasy, ale já s něčím takovým nemůžu souhlasit. Právě díky rozuzlení jsem chápal proč jednotlivé postavy jednají tak radikálně.

MartinProtschke
17.10.2023 4 z 5

Příjemné překvapení, dobře a napínavé napsaná knížka. Nenudil jsem se.

Lucciella_L
12.09.2023

K této knize jsem se dostala v rámci štafety, ale bohužel mě moc nezaujala..... Děj by se dal propracovat lépe, takže jsem se od druhé poloviny s touto knihou spíše trápila... :(

Petrasim
01.08.2022 4 z 5

Ze začátku mě kniha moc nebavila, ale pak se rozjela a už se četla dobře.

Lioncz24
31.07.2022 3 z 5

Tato kniha má 50 kapitol, ani jsem se za celou tu dobu nenudil a to se u mě málo kdy povede aby jsem se nenudil u knížky. Každá stránka mě vztahovala do děje. Neskutečně čtivá kniha, škoda těch chyb v překladu
Jsem zvědavý na pokračování Gibsona snad mě to bude bavit jako tahle kniha

Ofka358
23.02.2022 5 z 5

Dobrý thriler, líbil se mi.

Michaeles
16.09.2021 2 z 5

Nenadchla ani neurazila. Prostě kniha co se jednou přečte a uz se k ní člověk nevrátí. Prvni polovina se mě četla tak špatně, že jsem knihu chtěl několikrát odložit, konec se rozjel, i když byl tedy až moc přitažený za vlasy ...

kachnat
22.06.2021 4 z 5

Kniha a je čtivá, příběh lehce nereálný :-) Ale Amerika je země neomezených možností, takže proč by se něco takhle přitaženého za vlasy stát nemohlo? Přečteno jedním dechem.

milan3696
07.12.2020 4 z 5

Trvá to, než se to rozjede. Postavy (kromě té hlavní) mi nebyly dvakrát sympatické. Jejich jednání je místy nelogické. Přečetl jsem cca 50 stran a pak knihu na tři měsíce odložil. Vůbec se mi do ní nechtělo. Když jsem se k ní vrátil, dočetl jsem ji za tři dny. Mám z ní rozporuplné pocity. Je to dobrá knížka. Ale něco mi na ní vadí. Jenže neumím zjistit, co.

AlbionFoxyFox
06.09.2020 3 z 5

První polovina mě vyloženě nudila, pak jsem se přinutila knihu naráz dočíst a druhá část byla o něco lepší, ale tak nějak jsem to tušila úplně od začátku a ke konci mi to přišlo už spíš nereálné a překombinované. No, uvidím, co další kniha od autora, ale tato pro mě byla průměrná.

Stella_Reed
24.08.2020 4 z 5

Knížka se mi moc líbila. Četla se mi skvěle, příběh rychle utíkal.

sarekaslukova
12.07.2020 4 z 5

Ze začátku mi dělalo problém se začít, říkala jsem si proč tam není napsané z jakého pohledu je to teď psané protože jsem se chvíli nedokázala zorientovat kdo je kdo, ale od začátku pátraní mě to chytlo a nepustilo až do konce.

Janahan
21.05.2020 2 z 5

První kniha od tohoto autora a za mě zklamání. Do čtení jsem se musela vyloženě nutit a nebavilo mě to.

Janík511
16.02.2020 5 z 5

Příběh mě opravdu zaujal a musela jsem za víkend přečíst. Zbytečně jsem knihu dlouho odkládala, stála za to. Od půlky byl děj celkem předvídatelny, ale stejně jsem byla zvědavá, jak to dopadne. Časem si ráda přečtu další díl.

Lena79
28.01.2020 5 z 5

Rozuzlení bylo pro mě docela překvapením. Kniha se četla dobře, stránky rychle ubíhaly. Děj mě bavil, pořád se něco dělo, co mě nutilo číst dál. autora ještě někdy vyhledám.

banejo
28.12.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila, byla dobře napsaná.

Polinka92
26.10.2019 3 z 5

Napínavý příběh se zvláštním koncem. Nevím, co víc k tomu dodat.

trudoš
22.09.2019 3 z 5

Průměrný thriller s nepříliš originální zápletkou, která staví na jistém „šokujícím“ odhalení, které je však snadno odhadnutelné poměrně dlouho dopředu. A ničím dalším mě těch čtyři sta stran mezi začátkem a koncem vlastně nepřekvapilo. Navíc se přiznám, že postava vysportovaného hackera s vojenskou minulostí mi nějak bortí představy o zakřiknutých nerdech, pohybujících se na okraji společnosti. Nemluvě o tom, že jde o prototyp dokonalého klaďase, citlivého, uvědomělého a veskrze spravedlivého. Taky však docela naivního, důvěřivého a hloupého, chtělo by se mi říci, ale to už by mohlo být považováno za spoiler, a tak nic takového neříkám. Pro příště by si ale autor mohl lépe ohlídat souvztažnost mezi přáním a realitou.
Počítačovou stránku věci má jinak Matthew FitzSimmons zvládnutou dobře - ačkoli neohromil detaily, pár novinek o současném programování jsem si odnesl. Problém je, že za rok bude kniha už informačně mrtvá, takže je otázkou, jestli tuhle nadstavbu lze vůbec brát jako plus.

Danuše7
19.07.2019

Moje první kniha tohoto autora. Moc se mi líbila.

gad
25.03.2019 4 z 5

Když jde o politiku, tak je to vždy hodně zamotané. A pokud se politik dostane do průšvihu, tak jdou žerty stranou. Hlavní hrdina Gibson Vaughn by o tom mohl vyprávět. Nebylo to špatné čtení. Nyní se pouštím do pokračování Gibsonova příběhu v knize Otrávené pírko.

detektivní a krimi romány intriky hackeři krimi pohřešovaní zmizení lidí

Matthew FitzSimmons
americká, 1970
2017  79%Příliš krátký provaz
2019  72%Otrávené pírko

Kniha Příliš krátký provaz je v