Osudný pád

Ve tři ráno vzbudí svobodnou matku Abi telefonát. Jeho obsahem je nejhorší noční můra každého rodiče – Abina sedmnáctiletá dcera utrpěla vážná zranění po pádu z mostu. Na Abi však čeká v nemocnici další překvapení, když zjistí, proč nemohou lékaři její dceru odpojit od přístrojů… Policie případ moc nevyšetřuje, a tak se Abi rozhodne na vlastní pěst zjistit, jak to s pádem její dcery skutečně bylo a jestli za něj není zodpovědný někdo jiný. Brzy jí začne pomáhat i Anthony, psychologický poradce policie v Seattlu. Jak se vším souvisí kandidát na senátora Gavin Montgomery? Nebo jeho dcera Kendall? Abi během pátrání zjistí mnohé i o sobě samé a vlastních vztazích v rodině....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445696/osudny-pad-sQ0-445696.jpg 4.442
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Vendeta

The Night Olivia fell, 2019

Kniha Osudný pád

Ophelie

Kniha je velice čtivá, nechybí jí určité napětí, ani sympatické, dobře vykreslené postavy. Prolíná se vyprávění současnosti - Abi a minulosti - Olivie, přičemž ke konci vše vyústí k odhalení pachatele. Příběh se mi velmi líbil a čtení mě bavilo. Konec mě dokonce dojal až k slzám. Nevím, zda knihu zařadit mezi thrillery, ale lze ji určitě doporučit.

ArwenAragorn
15.12.2020

70%
Vzpomínka byla tak živá, že to bylo jako rána do srdce, když jsem otevřela oči a uvědomila si, kde jsem. Přála jsem si, abych se mohla vrátit zpět do toho okamžiku a říct Olivii, že se nemusí bát, že nebude zapomenuta. Nezáleží na tom, v jaké podobě, ale vždy tady bude. Budu mít pocit, že je se mnou v zahradě, až na jaře pokvetou kytky. Uvidím ji v průzračném vzduchu, až mi v zimě půjde od úst pára. Budu ji cítit ve vůni jejího dítěte.

Poutavé a emocionální a určitě čtivé. Je to hodně kniha o vztazích, postavy jsou dobře vykresleny. Dojemný je hlavně konec. Příběh je vyprávěný Olivií v době před jejím osudným pádem a její matkou Abi v době poté. Hodně podobný je Případ Amelia, který se mi přece jen líbil víc.
Knihu k přečtení doporučím.

Mandlevest
13.12.2020

Kniha se nečetla špatně, ale před lety jsem přečetla námětově podobnou knihu Případ Amelia a ta mě vzala u srdce o hodně více. Kapitoly psané střídavě pohledem mámy a dospívající dcery, postupně odhalující ,proč došlo k tragédii, která se nemusela stát. Jak jsem četla níže v jednom z hodnocení, zejména kapitoly Olivie, dcery hlavní hrdinky, mně přišly taktéž spíše jako četba pro náctileté. Ve výsledku knížce chyběla hloubka , naopak zde bylo až příliš náhod,nelogičností a rychle ukončených linek, které byly v knize rozehrány. Celkově hodnotím jako dobrý průměr, který nepřekvapí a neohromí. Pěkné 3 půl*.

krtecek_1
09.12.2020

Už v první čtvrtině knihy je čtenáři jasné, kdo bude asi ten "záškodník". Nic světoborného, lepší průměr.

Fixa08
30.11.2020

Nakonec dám 4 hvězdy, četlo se to dobře, je to takova oddechovka, ale tento rok jsem četla lepší knížky.

Višnička
24.11.2020

Knížka se hezky četla, ale na mě trochu už na hraně teenage románu.

Andrea7272
15.11.2020

Čtivá kniha , napínavá,ale hlavně dojemná na konci mne chytla za srdíčko .... dobře napsané, dávám plný počet!!!

aralka
11.11.2020

Super oddechovka, čtivá, napínavá, uvěřitelná...

Autor knihy