Osudný pád

Osudný pád
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445696/bmid_osudny-pad-sQ0-445696.jpg 4 181 181

Ve tři ráno vzbudí svobodnou matku Abi telefonát. Jeho obsahem je nejhorší noční můra každého rodiče – Abina sedmnáctiletá dcera utrpěla vážná zranění po pádu z mostu. Na Abi však čeká v nemocnici další překvapení, když zjistí, proč nemohou lékaři její dceru odpojit od přístrojů… Policie případ moc nevyšetřuje, a tak se Abi rozhodne na vlastní pěst zjistit, jak to s pádem její dcery skutečně bylo a jestli za něj není zodpovědný někdo jiný. Brzy jí začne pomáhat i Anthony, psychologický poradce policie v Seattlu. Jak se vším souvisí kandidát na senátora Gavin Montgomery? Nebo jeho dcera Kendall? Abi během pátrání zjistí mnohé i o sobě samé a vlastních vztazích v rodině.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Night Olivia fell , 2019

ArwenAragorn
15.12.2020 4 z 5

70%
Vzpomínka byla tak živá, že to bylo jako rána do srdce, když jsem otevřela oči a uvědomila si, kde jsem. Přála jsem si, abych se mohla vrátit zpět do toho okamžiku a říct Olivii, že se nemusí bát, že nebude zapomenuta. Nezáleží na tom, v jaké podobě, ale vždy tady bude. Budu mít pocit, že je se mnou v zahradě, až na jaře pokvetou kytky. Uvidím ji v průzračném vzduchu, až mi v zimě půjde od úst pára. Budu ji cítit ve vůni jejího dítěte.

Poutavé a emocionální a určitě čtivé. Je to hodně kniha o vztazích, postavy jsou dobře vykresleny. Dojemný je hlavně konec. Příběh je vyprávěný Olivií v době před jejím osudným pádem a její matkou Abi v době poté. Hodně podobný je Případ Amelia, který se mi přece jen líbil víc.
Knihu k přečtení doporučím.

Mandlevest
13.12.2020 3 z 5

Kniha se nečetla špatně, ale před lety jsem přečetla námětově podobnou knihu Případ Amelia a ta mě vzala u srdce o hodně více. Kapitoly psané střídavě pohledem mámy a dospívající dcery, postupně odhalující ,proč došlo k tragédii, která se nemusela stát. Jak jsem četla níže v jednom z hodnocení, zejména kapitoly Olivie, dcery hlavní hrdinky, mně přišly taktéž spíše jako četba pro náctileté. Ve výsledku knížce chyběla hloubka , naopak zde bylo až příliš náhod,nelogičností a rychle ukončených linek, které byly v knize rozehrány. Celkově hodnotím jako dobrý průměr, který nepřekvapí a neohromí. Pěkné 3 půl*.

krtecek_1
09.12.2020 3 z 5

Už v první čtvrtině knihy je čtenáři jasné, kdo bude asi ten "záškodník". Nic světoborného, lepší průměr.

Fixa08
30.11.2020 4 z 5

Nakonec dám 4 hvězdy, četlo se to dobře, je to takova oddechovka, ale tento rok jsem četla lepší knížky.

Višnička
24.11.2020 4 z 5

Knížka se hezky četla, ale na mě trochu už na hraně teenage románu.

Andrea7272
15.11.2020 5 z 5

Čtivá kniha , napínavá,ale hlavně dojemná na konci mne chytla za srdíčko .... dobře napsané, dávám plný počet!!!

aralka
11.11.2020 5 z 5

Super oddechovka, čtivá, napínavá, uvěřitelná...

Petra061
06.11.2020

Naprosto úžasná a krásná kniha!! Doporučuji!

eva3992
06.11.2020 5 z 5

Příběh Abigail, matky, kterou v 5 ráno vzbudí telefon s informací, že její dcera Olivia utrpěla vážná zranění při pádu z mostu. Lékaři ji z nečekaného důvodu nemohou odpojit od přístrojů, ač její mozek již nepracuje. Policie označila pád za nehodu, ale Abi si všimla podlitin na zápěstí své dcery a chce se dopátrat pravdy sama.

Tak tohle byla úžasná knížka, thriller jak má být. Začala jsem číst a knihu jsem prostě nemohla odložit, dokud jsem ji nepřečetla. Knížka je neskutečně čtivá, napínavá, má to spád. Navíc zde máme dokonale vykreslený zoufalý stav rodiče, když přichází o své dítě. Ač je to thriller, tak po dlouhé době zase takový, ve kterém nenajdete žádné nechutnosti a zvrácenosti. Spíše je to psychologická sonda do duší jednotlivých členů rodiny a jejich přátel.

V knize sledujeme dvě časové roviny – současnost pohledem matky a nedávnou minulost, pohledem dcery. Na konci knihy se v obou vyprávění dostaneme do stejného bodu a zjistíme tak, co se vlastně tenkrát na mostě stalo. Ač jsem brzy odhalila, jak to celé bylo, autorka nám skvěle předkládá možnosti, jak to vlastně všechno mohlo být a nechává nás tak na pochybách a nutí dále přemýšlet.

Ke knize jsem měla v průběhu čtení pár připomínek – ať už to byly drobné nepřesnosti nebo zvláštně poskládané věty a myslela jsem si, že budu hodnotit čtyřmi hvězdičkami. Ale pak přišel konec, který mě totálně dostal. Po dlouhé době jsem si u knížky zase pěkně pobrečela.

Takže za čtivost, za to, že jsem knihu neodložila a přečetla na jeden zátah, za napětí a za emocionální stránku, musím hodnotit pouze plným počtem hvězdiček.

Elapheg
01.11.2020 5 z 5

Kniha má dvě dějové linky. Minulou a současnou. Jednoho dne dcera Abi Olivia spadne a je hospitalizována v nemocnici. Jisté je, že nešlo o nešťastnou náhodu. Policie však do toho, co se událo, nemá chuť vnášet světlo, protože někdo vyšetřování brání. Matka Abi se tedy rozhodne začít s pomocí Anthonyho pátrat na vlastní pěsť a taky se výsledku dobere. Kniha Osudný pád je hodně knihou o vztazích, mezi Olivií a matkou, mezi Olivií a jejími přáteli. Vztahy jsou zde rozhodně podrobně rozebírány, ale místy mi tam chybělo více napětí. U této knihy se rozhodně nemusíte bát žádných brutalit. Chvíli jsem váhal, kolik dát hvězd, ale nakonec i za ten konec dávám plný počet. Pokud čekáte nějaký nervák, kde nepůjdete během čtení spát, budete trochu zklamáni. Kniha ale rovněž není žádný brak a napětí zde také bývá a je postupně stupňováno. Máte-li rádi vztahové romány s detektivní zápletkou, je tato kniha určená právě vám.

Pípasek
05.10.2020 5 z 5

Hodně emotivní kniha. Ovšem i plná lží, podrazů a smrti.

helenkan
22.09.2020

Odložená spravedlnost
Bez lítosti
Bezstarostné cesty
Duše mrtvých nemluví

honajz
06.03.2020 5 z 5

Četl jsem to sice v originále, ale moc se mi líbilo to umné propletení dvou příběhů, kdy matka až detektivním způsobem pátrá, co se vlastně stalo její dceři a kdo za to může (jestli vůbec může), a přitom se odkrývají nejen problematika vztahu svobodné matky a její dospívající dcery, ale i uvědomování si sebe sama, svých záporných vlastností a nutnosti se s nimi vypořádat.